Cyprus pre 4-člennú rodinu

29. sep 2022

Poraďte najlepšiu cestovu , ktorá ponúka výhodnú dovolenku na Cypre. Sme 4 členná rodina, 2 deti do 6 rokov. Vaše skúsenosti mi veľmi pomôžu, nakoľko sme v tejto destinácii ešte neboli. 😊

Radi by sme aby v tom bolo zahrnuté všetko , od letenky , cez ubytovanie, stravu , prepravu z letiska do hotela .
Ďakujeme za odporúčanie. 🍀

wheel
29. sep 2022

Letenky si kup , ubytko cez booking.com, zajednaj si auto a budes mat lepsiu dovolenku ako cez cestovku kde budes sediet na jednom hoteli. Ja som bol v Protarase oblast okolo ayia napa a super. Krasne more atd. Lokalni su trochu divni ale inak nemam co tomu vytknut.

autor
29. sep 2022

@wheel áno, nad týmto sme tiež premýšľali, ale nakoľko máme 2 malé deti radi by sme išli na istotu.
Vďaka za komentár 🍀

kaktusik007
29. sep 2022

ale
@wheel pise dobre - bookni letenky, hotel/ apartmb, na letisku pozicaj auto (automat!!!!! jazdia vlavo) a hotovo. Cyprus - grecka cast - je totalne bezpecna a v pohode a vsetky auta z pozicovne maju cervenu znacku, takze svietis na kilometer ze si turista 🤣

pieskove plaze su vsade, osobne agia napa nemusim, na mna je to tam moc rusne, ja mam rada dhekeliu ;) ale teda cyprus mam prejazdeny viackrat a teraz sa uz da v pohode prejst aj do severnej casti nikozie, ked som na cypre bola prvy krat este tam mali medzi sebou nevrazivost, teraz uz je to vazne v pohode..... len k pozicaniu auta este jedno pozor - ich dialnica je ako nasa okreska, ich mimo dialnicna cesta je taka u nas cesta cez dediny ale najma - ak mas na automape cestu ich tretej kategorie - tam nechod. Ide o polnu cestu, velakrat s balvanom uprostred 🤦‍♀️ som cuvala potom styri kilometre, fakt zazitok 🤣🤣🤣🤣

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. sep 2022

@kaktusik007 ďakujem za komentár 🍀 veľmi pekne si to napísala, ešte raz vďaka... a chcem a ešte opýtať ktorú časť ( resp hotel) odporúčaš , keďže si tam bola viac krát tak vieš porovnať. Hlavne prispôsobené rodinám s deťmi.

autor
29. sep 2022

@athom to je čo za komentár . Slušne som sa pýtala, tak ocakam inteligentné a slušne odpovede 🤯....

Tak s 2 malými deťmi ( 4r a 2r ) veru neplánujem každý deň cestovať 100km ... a odpust si prosím ta takéto vyjadrovanie , nepoznáme sa a ideš sa tu do mňa navážať. Len pre informáciu cestovky mám popozerane až až .. a popravde tým recenzia neverím. Nevidím nič zlé na tom, informovať sa a pýtať reálne skúsenosti tu na MK . 🙈🙈

kaktusik007
29. sep 2022

ako som pisala, preferujem dhekeliu - to je cast Larnaky. Vyborna plaz je Lady's mile - ale tam sa bez auta nedostanes. Ta je v Limassole. Pri Limassole je potom cast kde je Kurion - tam su vykopavky, je to brutalne, ale - tam byvanie urcite nie lebo tam realne byvaju obrovske vlny (cez 2-3 metre aj). Celkovo tie plaze su s pozvolnym vstupom do mora vhodne pre male deti, skor je vynimka najst pre deti nevhodne.
Ja som vzdy v apartmanoch - ranajky urobit ma neobtazuje, obed - kedze je tam horko tak max cestoviny a vecer sa uz prestravujes v pohode.... Nemam problem tam varit, resp. nakupit v Lidli /ano, aj na Cypre je Lidl/ a pohoda... A neriesim ze tam jeme fastfood ci polotovary.... Pre nas je dolezite poznat ostrov a popozerat si to vsetko, vyletovat ;)

noami12
29. sep 2022

Ahoj, ak by si chcela nejaké info, moja sestra robí na letisku v požičovni áut 🙂

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ankare
29. sep 2022

Pridaj sa do skupiny Cyprus, tam Ti kočky poradia.

autor
29. sep 2022

@athom ideš tu hodnotiť moju inteligenciu ? Na základe diskusie , nebuď smiešny... to veľa hovorí o tej tvojej inteligencii. Povýšeneckosť nadovšetko.
Môj milý chystáme sa na dovolenku budúci rok v júni, pokiaľ hodnostiš už 30 rokov mal by si vedieť že rezervovať je nutné minimalne rok do predu. Nerozumiem tej tvojej hlúpej domnienke že je koniec sezóny.. nechystáte sa ísť o mesiac , Bože môj 🤣🤣🤣

A len pre informáciu, presne vieme čo od danej cestovky / dovolenky očakávame. Nebudem tu hádzať všetky detaily len aby som splnila tvoju predstavu.

Po ďalšie, si na fóre kde sú väčšinou ženy/ matky. Čo to precestované majú , nebudem sa pýtať chlapíka za pultom ktorí očividne rieši len percenta z predaja ... pekný deň 🍀

autor
29. sep 2022

@ankare ďakujem , nevedela som o tejto skupine, idem pozrieť 😊

oliverceky
29. sep 2022

@athom môžem poprosiť , či poznáte hotel Centara v Dubaji?4*, recenzie sú aj aj. Či by bol vhodný pre pubertiakov? Recenzie mám naštudované. Vďaka

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. sep 2022

@athom
🤣🤣 škoda času sa tu s tebou naťahovať. Predstav si že čo to precestované mám... ale teba to nemá čo zaujímať a nebudem ti tu nič dokazovať...
Len si si tu prišiel " uvoľniť " svoje komplexy očividne ..

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. sep 2022

@kaktusik007 my uvažujeme hotel Odessa ( Larnaka). Manžel tam bol pred 15 rokmi , rád by tam išiel znova. Nakoľko som tam ja nebola, a veru nieje to žiadne Chorvátsko - za rohom ( hlavne koli deťom), rada som si prečítala názor.
Ďakujem za postreh , odporúčanie. Máme síce ešte trošku čas na konkrerizovanie, ale je dobré si urobiť prehľad dopredu.

wheel
29. sep 2022

Urcite odporucam ist bud na ten protaras alebo dhekelia, tych par km prejst jednoznacne stoji za to. Plaze v oblasti Larnaky su pre mna vyslovene skarede a pochmurne.
Severnu cast nepoznam, ale aj tam budu urcite pekne miesta.

autor
29. sep 2022

@wheel ďakujem 😊za postreh , budem na to myslieť

mirkie
29. sep 2022

My sme boli v lete na severnom cypre cez hydrotour a boli sme nadmieru spokojní. Hotel kaya artemis. Dobrý je aj noah ark a limak. Ja zbožňujem Turecko ale musím povedať že more je na cypre neporovnalne krajsie, tyrkysové, dlho plytké, hladký piesok. Hneď by som sla opäť🙂 deti mame 3, mali tam všetko. Cez prazdniny aj klub leto a slovenské animatorky

autor
29. sep 2022

@mirkie super, super 🥰 ďakujem za skúsenosť.. človek si to vie hneď lepšie "predstaviť" , túto cestovku som tiež pozerala, my sme boli pred 5r cez Trinity na spoznávacom zajazde v Izraeli ( bolo to fajn). Ale to je moja jediná skúsenosť s cestovkou ( keďže inak chodíme cez booking.). Chceme si " dopriat" a hlavne chcem dovolenku bez riešenia raňajok obedov atď.. ( trošku si oddýchnuť aj od týchto povinností ) ešte raz vďaka....

familytravel
4. okt 2022

@oliverceky v Centare som bola. Je to nový hotel, hneď vedľa RIU Dubai. S puberťákmi sa tam dá - je tam tobogán, divoká rieka, movie zone pre deti, herňa. Ale teda mne sa viac páčilo v RIU, viac mi tam chutilo 🙂
Inak v oboch hoteloch berte izbu s výhľadom na more, lebo z druhej strany je cesta a bazár + nákupné centrum.

familytravel
4. okt 2022

Ak chcete ísť cez cestovku, oslovte nejakú cestovnú agentúru. Ako agentúry máme všetky ponuky a nemáme záujem "preferovať" nejaké hotely. Doporučujeme teda to, čo naozaj zodpovedá požiadavkam.
A chcete cestovať v hlavnej sezóne, dovolím si aj tvrdiť, že v dobrých hoteloch s all inclusive to vyjde cenovo lepšie cez cestovku, ako skladať letenky, hotel, transfer.

bambulka814
4. okt 2022

@familytravel dá sa to aj cez Vás? V zime budeme chcieť cenovú ponuku na summer 2023.

oliverceky
4. okt 2022

@familytravel ďakujem a v Riu je viac toboganov?

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
familytravel
4. okt 2022

@bambulka814 áno, dá sa aj cez našu agentúru. Môžete napísať, keď budete hľadať ponuky. Zameriavame sa hlavne na výber hotelov pre rodiny s deťmi.

familytravel
4. okt 2022

@athom autorka príspevku píše slušne, zrozumiteľne a inteligentne. Na rozdiel od Vás.

familytravel
4. okt 2022

@oliverceky Centara má tuším 3-4 tobogány a majú tam urobenú takú divokú rieku, ako býva v akvaparkoch. RIU má tiež 4 tobogány. Takže v tomto sú porovnateľné.
Centara bola postavená neskôr, takže je novšia, ale naozaj je tam rozdiel pol roka. Centara má nádhernú terasu s výhľadom na panoramu Dubaja a na more, RIU má zase veľmi pekný areál.
Oni sú tie hotely porovnateľné, aj čo sa týka pláží. Za mňa ale pocitovo RIU. Aj zamestnanci hotela mi v RIU sedeli viac.

oliverceky
4. okt 2022

@familytravel ďakujem. krásne😀