Dovolenka bez dieťatka. Ako ste to zvládali?

loren
14. aug 2008

boli ste uz niektora bez dietatka na dovolenke ak ano ako ste to zvladali ja mam moznost ist no neviem ako to budem znasat mala je zvyknuta na obe starke tam problem nebude

miresta
14. aug 2008

loren - ja si myslím, že to až tak zle nebude. Ja som bez malej zatiaľ nebola len jeden deň(má len 7 mesiacov), ale keď sa dá zavolať ako sa má a či je v poriadku, myslím, že v tom nie je problém. A hlavne keď je navyknutá na starých rodičov. A podľa toho či to ty zvládneš, či si nepokazíš dovolenku tým, že budeš stále myslieť, čo robí dcérka.
Veď uvidíš ešte aké odpovede ti dôjdu. 🙂

gucz
14. aug 2008

hmmmm aj MM chcel ísť ale tento rok sme to zatiaľ nechali tak, Laura je ešte dosť malá. Tak na druhý rok pôjdeme na dovolenku, aj keď si to bez malej neviem predstaviť. MM však hovorí, že si s malou neoddýchnem, ani ona z toho nič nebude mať. A aj sa nikam večer nedostaneme, lebo malá chodí spať o ôsmej. Tak neviem čo spravíme, ja si neviem predstaviť týžden bez nej, ale tiež je navyknutá na moju mamu, v tom by problém nebol. uvidíme o rok, ako sa to vyvinie.

sillas
14. aug 2008

loren..ked je mala zvyknuta na obe stare mamy..tak teraz to lepšie zvladne ako možno o rok..lebo ešte to tak nevnima a nema prehlad o čase..ale o rok to už by bolo same vysvetlovanie.. 😀
ja som take niečo neabsolvovala, lebo take pestunky nehrozia... 😉

sasenka
14. aug 2008

ak je zvyknutá tak by nemal byť problem. A je zvykntá tam aj spávať, byť celý den?
Ja by som osobne bez detí nešla ani na výlet, tobož na dovolenku, ale to je každého vec. Dti niekam dávame len na úplne nevyhnutný čas. teda dcerka už ide aj k starkím a tak, ale až terau, ked už chodí aj do školy. ked bla malá, mama ju opatrovala, ked som bola v práci, inak ani na den som ju nedala.
Moj maly tiež bol zo dne na den bezo mna, bola som dlhšie v nemocnici, tak nebola ina možnosť. Opatroval otecko a zvladli to super.

kattkak
14. aug 2008

Ja si takú dovolenku bez detí už neviem predstaviť.
Mňa by to tam ani nebavilo. Bolo by mi smutno za deťmi.
Vylihovanie na pláži ma nebaví, radšej mám hory. Napr. kratšie prechádzky po lese, alebo prechádzky v terénnom kočíku, či nejakom nosiči - to sa dá i s dieťaťom, nie?
Ja by som ti oddýchla zase takto.
🙂

susik77
14. aug 2008

my sme to vyriesili tak, ze sme na dovcu k moru zobrali moju mamu a preto sme si napr. mohli ist sami s muzom zaplavat do mora, al. ist vecer na prechadzku na plaz, ked mala zaspala 😉
teraz v pondelok sme ju 1.krat nechali cely den u mamy, boli sme na vylete v tatrach. mala to zvladla na 1* 😉
ze vraj vobec za nami neplakala a pekne sa hrala so sesternicou-sa skamaratili 🙂

matica2
14. aug 2008

ahojte
ja by som na dovolenku bez deti nesla lebo by som stale myslela na to co robia. mam dve deti a z mladsou by asi nebol problem ale stasia place ked sa vyberem do mesta na nakupy a to ju nehavam s ockom. co bi robila keby som odysla na tyzden 😲 . ak by to tebe nerobilo starosti tak chod ved si zasluzis odychnut. 😉

adulik23
14. aug 2008

moja sestra s muzom sla na dovolenku, ked mal maly rok. strazili sme ho ja s maminou. maly bol u nasich zvyknuty (chodia tam skoro denne), takze prostredie bolo zname. 🙂
podla mna on to moc nevnimal, ze je bez rodicov. na druhy den zacal mama volat mna a bol vybaveny (akurat sestra to tazko znasala). ona nam prve 2 dni volala snad 100x, ze co sa deje, ale ked sme ju vzdy ubezpecili, ze vsetko je v poriadku, tak sa uplne uvolnila a zvysok dovolenky si fakt uzila. a volala uz len 2x denne. 😎

ja som od nasich 200km, takze moj maly je nauceny len na mna a na dovolenku si ho berieme. ale keby som mala take podmienky, ako sestra, tak by som sla bez neho. 😉

sakura77
14. aug 2008

no aj ja som mala velke oci minula rok po porode a vycerpavajucich prvych mesiacoch,ze tento rok len co bude maly trocha vacsi,nechame ho u nasich a pojdeme,no ale clovek mieni...teraz vyberame dovolenku,ale bez maleho si to neviem predstavit,takze ide s nami,ja som tiez taka telefonistka,na pol dna idem prec a uz po chvili vyvolavam ci je vsetko ok,aj ked mojej mame mozem na 100 %doverovat,ale aj tak mi to neda.a to som si vzdy hovorila,co tie baby blaznia,chvilu to male nevidia a uz nevedia co so sebou 🙂 a ja som teraz taka ista! 😀

tak sa uz tesim ked uz bude vacsi,a bude chodit do taborov a babke na prazdniny,tak potom si uzijeme dovolenku sami dvaja.... 😉

loren
autor
14. aug 2008

no dievcata dik za nazory asi pojdema buduci rok aj s dcerou uz dufam ze buduci rok obsedi v litadle pretoze v aute neobsedi ani 15 min 😉