Ročné dieťa a dovolenka pri mori

abika26
30. jan 2012

Maminy,boli ste niektora na dovolenke pri mori s cca rocnym dietatom?ako zvladali cestu-autom alebo lietadlom?a co ine prostredie?neboli chorucke?

tama321
12. feb 2015

tak toto aj mna zaujíma aké máte skusenosti?

summerlili
13. feb 2015

My sme boli s malou keď mala cca 9 mesiacov (staršia v tom čase už 5 rokov).
Išli sme autom do Lignana (sever Talianska) a bolo úplne super. Autom tam trvá cesta čistých 6 hodín (s 2 prestávkami cca 8 hodín). Choré neboli ani jedna. v Lignane je priamo v centre zdravotná služba 24 hodín (urgentná pohotovosť), kopec detských lekárov (kontakt sme mali od talianskej agentúry, ktorá nám zabezpečovala pobyt), lekárne v pohode.
Malá mi v tom čase spávala 2x denne, takže doobedu v kočíku na prechádzke so mnou, muž so staršou a kamarátom a jeho dcérou pri mori. Poobede po spánku sme boli už spolu. Jedlo v pohode, v aute sa odviezli všetky veci čo bolo treba. Zásoba potravín v Lignane veľmi dobrá, aj pre deti.
Boli sme veľmi spokojní, a preto sme sa tam vrátili (do Lignana) ešte 3x.
Lietadlom sme leteli s obomi až keď mala mladšia cca necelé 4 roky, i keď by to bolo určite fajn aj skôr. Len sa nám veľmi páčilo Lignano a nechcelo sa nám skúšať nič nové keď sme mali toto osvedčené.

zula
16. feb 2015

Tiež sme boli s mladšou prvýkrát pri mori keď mala 6 mesiacov - rovnako sme šli na sever Talianska (Eraclea Mare) - pre istotu sme šli iba na týždeň, lebo sme mali rešpekt, ale všetko išlo tak fajn, že hneď ako sme sa vrátili domov sme si vybavili ďalší týždeň a poďho späť 🙂

Šli sme samozrejme autom a na noc, tým pádom nám malá počas celej cesty spala a budili sme sa len na papanie, všetko išlo ako po masle...Lietadlom sme prvýkrát brali staršiu keď mala niečo cez dva roky a zvládla to v pohode, ako to berú mladšie deti z vlastnej skúsenosti neviem, ale leteli sme už aj s úplne maličkým, snáď pártýždňovým bábätkom na palube, takže rátam, že by to nemal byť veľmi problém

Každý prípad je individuálny, ale my sme mali iba dobré skúsenosti.

elise
16. feb 2015

@abika26 mala mala 18 mesiacov a boli sme v chorvátsku cestu autom v pohode zvládala spinkala, zastavovali sme iba na kojenie prebalenie a pobehanie si, more uplne super, v kočíku dlho spinkala. mala som sice nejake jedlo pre nu ale väčšinou som varila sama celkom jej chutilo 🙂 chorá nebola a more si užívala, mali sme pri pláži taký stan polovičný, tam spinkala v kočíku v tieni

loknicka
16. feb 2015

@abika26 moja mala 10 mesiacov ked sme leteli k moru. zvladla to lepsie nez ja. leteli sme 3 hodiny. do lietadla som jej nedavala ziadne lieky ani nic ako mi radili niektore mamicky - nech si to prezije prirodzenym sposobom. cely let prespala. pytala som sa aj doktora samozrejme to neodporucal aj kvoli ockovaniam - este sme nemali vsetky potrebne lebo sme mali odklad ale zvladli sme to v pohode. pri mori spavala v kociku a bola celu dobu maximalne spokojna 🙂

zuzankasm
16. feb 2015

Ahoj,my sme boli letecky v spanielsku,mala 11.mesiacov,vsetko v pohode,a dokonca tam urobila prve kroky :- 🙂

jamidea
Autor odpoveď zmazal
Zobraz