Dovolenka na ostrove Krk - Baška, hotel Corinthia

silvikam
25. jún 2012

Ahoj, ideme tento rok na dovolenku do Chorvátska na ostrov Krk, stredisko Baška hotel Corinthia a rada by som poznala Vaše názory a postrehy ak ste tam niekto boli. ďakujem.

katkaajurko
13. júl 2013

@rainee lunapark je daleko,ten nie je pocut vobec,ale ja by som tam uz nesla-vid moj prispevok vyssie . Zachranuju to tie bazeny v Corinthii -lenze ma do nich pristup kazdy z okolitych hotelov,a ked je skaredo-bude vnutorny plny, ten mal ale super teplotu 28 stupnov, vonkajsi mal podla pocasia,ked bolo horuco bol super,ked bolo chladno-bol studeny ako more 22stupnov mal... a slnecniky a lehatka pri bazene sa platia napriek tomu,ze do wellnesu mas ako hotelovy host vstup zadarmo... ale tieto bazeny su jedine plus toho hotela,nic ine

959touareg
13. júl 2013

@katkaajurko
a more je v Baske ake teraz, uz sa kus otepluje ci je ako lad? tak ani nepis, ze aj v casti lehatok uz ludia lezia, horor.
a s tymi Slovakmi,Cechmi tam mas pravdu.ale to mas tam stale v celom HR je sami Cech a Slovak. nic prijemne. clovek sa tam citi ako doma. a ja to nemam rada, no co uz. to jedine tam ma hneva + este ta hlava na hlave na plazi.
akurat vcera som sa bavila o tom, ze naozaj uz kazdy Slovak nikam inam nejde iba tam.
tak napis za to more,netrpezlivo cakam. a aj pocasie ake tam je. dik 🙂

katkaajurko
13. júl 2013

@959touareg nepotesim,lebo ked sme prisli-tri dni strasne fukalo-nebola vobec zima ale fukalo tak-ze bolo neprijemne prve dva dni chodit po promenade,aj na plazi,vlny boli velke..treti den uz to bolo lepsie,fukalo trosku menej-no voda bola tak cca 21-22 st. - potom to preslo a asi dva tri dni bolo super-slniecko,teplo,ziaden vietor a more konecne zacinalo mat akuratnu teplotu - aj som si zaplavala..cca 23-poobede 24st. no potom vo stvrtok bolo zas ladove-a to nebola burka ani nic,nechapem to preco..a vo stvrtok vecer bola aj velka burka,cely piatok doobeda pod mrakom,poobede pekne jasno-vecer sme sa zbalili a sli domov... delegatka vravela,ze tento rok je proste divny co sa pocasia tyka , kamosi boli uplne dole ma Malte - a vraj more-ladove... 😒 no hej,je to pravda,ze chorvatsko je plne slovakov - az moc,akurat hore-Porec sa mi zda ze ovela menej slovakov ako inde byva ... ale tu to bol extrem co sa slovakov tyka-to bolo minimum rakusakov -a to inde aspon ti to miesaju

ak chces vediet teplotu mora - kazde rano po osmej si natukaj tento link a tam je kazdy den uvedena presna teplota mora
http://vrijeme.hr/more_n.html

959touareg
13. júl 2013

@katkaajurko
si poklad, dakujem. aj ked si ma nepotesila. ono pokial more nema 27-28 stupnov ja do neho nevleziem.
maj sa krasne. pa 🙂 🙂 😉 😉

glenna
23. júl 2013

No, my ideme tento rok na krk do hotela Beli Kamik - tak som strasne zvedava ake to tam bude. Recenzie nic moc, ale snad to nebude najhorsie. Chceli sme ist povodne do Corinthii, ale Ta nam uz velmi nevydala.

hanula1
18. jan 2014

ahojte,všetci,máte tých zážitkov teda 😉
Chcem sa opýtať,rozmýšlame,že by sme šli aj my tento rok do Chorvátska do Bašky lebo naša dcérka bude mať v lete 1,5roka a je to relatívne blízko(bližšie ako Makarska moja oblúbená)a zaujímalo by ma,či sa tam nájde aj taký kus pláže,kde sú borovice,kde sa dá schovať pred slnkom,hlavne kvôli dcérke,ten chládok pod stromom je na nezaplatenie.
Ďakujem.

halit13
1. feb 2014

@hanula1 tieň pod borovicami tu nenájdeš, kuk galérku, taká je tam pláž, ale nám sa tam veľmi páčilo 🙂

zajkka
2. feb 2014

@hanula1 tieň blízko pri mori veru nenájdeš,ale nosili si tam tie polostany a tam im deticky spinkali

nyusika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hanula1
3. feb 2014

Ďakujem Vám krásne za odpovede,
tak teraz rozmýšlame na Crikvenicou,bola tam kamoška minulý rok,poslala mi aj fotky a tam boli aj borovice na pláži,máte dáke skúsenosti,zážitky z Crikvenice??

peggy589
3. feb 2014

@hanula1 ja som bola v crikvenici ,nebolo zle,ale viac by som sa tam nevratila....boli tam strasne šutre v mori a bordel.nam sa velmi pačilo vo Vodiciach tam su aj borovice,aj chladok,je tam aj plaž s jemnym strkom,mestečko krasne,starodavne,v okoli je toho vela čo pobehat...ta crikvenica nam pripadala ešte taka komunisticka a ukričana.Neviem každemu sa ine pači....

hanula1
12. feb 2014

a boli ste nikto v Šilo pri Crikvenici alebo v Novi Vinodolsky? Aké sú tam pláže.
Ďakujem krásne.

djgatta
7. apr 2014

@katarinas ahoj, je ta plaz v baske v hodna pre deti, mne sa zda ze od zaciatku je dost hlboka, ci?dakujem

lucy1001
17. apr 2014

... ja práve zvažujem Bašku a spomínaný hotel. Boli sme na Baške na súkromí a bola to super dovča. Je to blízko, Baška krásna ... všetko bolo ... pláž široká ... kamienky, piesok v zadku, nuda či natura ... čo len chcete ... pozvoľný vstup do mora ... voda čistá ... skoky do vĺn, kaď niekedy zafúkalo ... nikdy som tam neletela o šiestej ráno uterák rozprestierať na pláž, by mi muselo asi šibať, nie? ... i keď bolo ľudí dosť, miesto sa našlo ... keď sa nechcete tlačiť s ľuďmi na pláži, choďte niekam na súkromnú ... večerný život, promenáda, obchodíky, stánky, reštiky ... potraviny, lekár, lekáreň ... a kráááásne tam voňala vo vzduchu levanduľa, cikády tam nehučali ... máme teraz aj krpca, bude mať v lete 1 aj 3mes. ... ako dovolenka pre rodinu s malými deťmi myslím super ... len stále neviem či súkromie a nakupujem, varím, po reštikách chodíme .... alebo Corinthia s polpenziou ... hmmm?

antuanet
26. máj 2014

@lucy1001 Ahoj ja prave uvazujem nad tym hotelom, predsa len apartman a vyvarat pre drobcov...raz som si to skusila a nic moc...a myslim ze ten detsky bazen je super tam sa deti prehraju a bude klud...ja mam 4 rocneho a polrocaka, chceme ist koncom augusta...nie je tu niekto kto tam bol minuly rok?alebo kto sa este chysta?

lucy1001
26. máj 2014

My sme sa nakoniec rozhodli pre apartmán samozrejme na Baške. Odradilo ma, že hotel bude narvaný, ráno si chceme niečo dzobnúť v kuchyni a šup naspäť do postieľky (naše detičky zrovna nie sú ranné vtáčatká :D), tak ani vstávanie na raňajky mi moc nevonia a malinkému dám papať to, čo papá aj doma. Nemusím sa tak báť, že hotelová rešt. bude odvážny experiment. Pre nás ostatných niečo ľahké navarím a rešt. fungujú 🙂. Už sa tešíííím :D ... inak ak chcete Corinthiu, treba zháňať skôr, je to fakt plný hotel 🙂

ludka77
26. máj 2014

@lucy1001 Baška je super boli sme.tam uz 2x a tento rok asi pojdeme zas 🙂 prvykrat sme boli s 2 rocnou dcerkou byvali sme v sukromnom apartmane krasny velky. 2 velke izby. kuchyna spojena s obyvackou. velka chodba aj kupelna. platili sme 90€ za noc. minuly rok sme boli s 4ročnou a este s krpcom 7mesacnym. byvali sme vo Villa Corinthia. je to rovno za hotelom. poschodovy apartman. super. 125€ za noc. nevarila som na dovolenke este nikdy. stravovali sme sa po restikach. no lacne to teda nieje. ale my milujeme vysedavat v tych primorskych reštikach. fantasticka plaz je na konci. pri tej piesocnej skale v mori nazaciatku piesok. poloprazna plaz pre deti paraaada
@antuanet

ludka77
26. máj 2014

este som zabudla napisat ze sme boli aj na bazenoch v hoteli a deti sa vyšantili. Vobec nieje potrebne hotel zajednavat dopredu. Kamarat tam prisiel za nami a kedze Villa Cortinthia nebola ani jedna volna isiel na hotel a pohoda. mal 2izby uplne bez problemu

ludka77
26. máj 2014

@djgatta pre deti v pohode. my sme chodili az na zadnu plaz tam je aj vo vode dost piesku naplaveneho a nafukaneho z piesocnej skaly. a na tom konci bola voda hadam aj o 2stupne teplejsia lebo je to tak bokom akoby v zatoke

antuanet
27. máj 2014

@ludka77 super 🙂 prave o to mi ide nevarit, preto chcem na hotel, a velmi sa mi paci bazenik a preliezky, starsiemu sa to bude urcite velmi pacit 🙂 radsej si chcem zajednat hotel dopredu, aby sme s deckami nemuseli behat a zhanat ked budu ustate po ceste, a ta zadna plaz to je od hotela kolko chodzou?aspon priblizne 🙂 dakujem

antuanet
27. máj 2014

@ludka77 ozaj este by som sa chcela opytat ci je na plazi niekde aj tien alebo si radsej mame vziat stan, dik 🙂

ludka77
27. máj 2014

@antuanet no my sme chodili na tu uplne zadnu plaz tu pieskovu ako som pisala a tam su porobene take dazdniky z bambusu -jasne ze za poplatok. vzdy chodime len na tu plaz nieje taka.preplnena a hlavne je tam ten piesok. Kamarat co bol na hoteli platil za noc 135€ len neviem ci len s ranajkami alebo aj s vecerou. Na tej plazi pred hotelom je par stromov (nie priamo pred hotelom ale trochu na pravo) inak tam na plazi moc tiena nieje. S ubytovanim tam inak nieje problem ziadny. su tam take agentury Šilo a tam ponukaju ubytovanie. ta plaž je od hotela dost daleko. ta čast sa vola tušim Zarok (tam je tiez hotel Tamaris sa mi zda sa vola) ale ten je asi bez bazenov

ludka77
27. máj 2014

@antuanet inak Baška ma super dlhu promenadu. a je dost rušna 🙂 ale prave to my mame radi 🙂

antuanet
28. máj 2014

@ludka77 a nevies ci to platil za osobu alebo za izbu?nam to vyslo 1500 eur na 9nocí...je to vela?s polpenziou 2 dospeli, 2 deti do 4rokov...mne sa to zda celkom ok cena...🙂

ludka77
28. máj 2014

za izbu. boli 2dospeli a 2deti (14 a 10ročne) teda platil 2izby. cena za jednu bolo tych 135€. to bolo tusim len s ranajkami. ale pamatam si ze tam boli aj nejake rodinne izby nechcem ta oklamat ale okolo 170€ za noc za tu rodinnu izbu (neviem presne)
@antuanet

ludka77
28. máj 2014

@antuanet
podla mna celkom ok cena. ako som pisala my sme sa stravovali po restikach a leb na to sme minuli veeela penazi. asi 2x sme si kupili ranajky v obchode a zjedli na teraske ale chodili sme na ham&eggs alebo praženičku. croasantik..... lacny spas to veru nieje. boli sme tam 14dni minuly rok a 2011 na 10dni. na zaciatku augusta tam mavaju taku akciu nejaku rybarsku. domaci griluju ryby a kadejake obludky 🙂 a predavaju za par šupov. mažoretky, nejaky pochod..... chodime na prelome jul/august teda sa tam vzdy zabavime s nimi 🙂

antuanet
30. máj 2014

@ludka77 no uz sa teraz tesim 🙂 akurat ze ked to takto booknem teraz a nieco sa prihodi ze nebudeme moct vycestovat prideme aj o dovcu aj o prachy...velmi teraz uvazujem ci to booknut...aj ked nechcem pripustit ze sa nieco moze stat, strasne tam chcem ist...sama som alergicka a kk moru sme chodili od malicka kazdy rok, poslednych par rokov mi to nevychadza...tento proste musi! My sa chystame koncom augusta zaciatkom septembra, su tam aj tie rodinne izby ale nam bude stacit mensia, kedze drobec spi s nami na manzelskej a druhy sa vyspi na pristelke, hlavne nech je tam klima hihi...a to sa mi bude ratat ze nemusim varit a riady umyvat :D ozaj taka dovolenka od materskej hihi a konecne si aj draheho uzijem od rana do vecera nie len poobede ked pride z roboty a vrhnu sa neho deti...

ludka77
30. máj 2014

@antuanet my sme este nikdy nemali dovolenku dopredu zarezervovanu. vzdy si len povieme kam ideme a tam ked sa nam nechce behat a zhanat (zalezi od cesty) tak ideme do hotela. ale ako som pisala na Baske su tie agentury a su skoro vsade. Aj na Čiernej Hore sme boli len tak bez rezervacky. aspon nemusime riesit taky problem ako pises, ze co ak nebudeme moct ist 🙂 my ideme zas na prelome jula/august. vtedy je ubytko sice najdrahsie ake aj je vacsia istota ze bude pekne 🙂 a vela ludi?? neva to my milujeme 🙂 ale ozaj si nemusis rezervovat izbu.

myriada
3. jún 2014

Bašku odporúčam, je úžasná, krásna pláž ale odporúčam kúpiť si na celý pobyt dopredu lehátka a slnečník, potom je to pohoda a určite máte svoj priestor...cena na týždeň bola 100 Eur, ale podľa mňa lepšie ako sa stresovať kde si ľahnem. More bolo chladnejšie, boli sme v lete 2013, ale vraj to bolo kvôli nejakým prúdom, že to nebýva pravidlo. Ale kúpali sme sa, lebo bol úpek. My sme boli ubytovaní v hoteli Atrium Residence priamo na pláži a promenáde, úžasný nový hotel, moderný žiadne nedostatky. Zobrali sme si štúdio kde bola aj kuchynka a jedálenský stôl, izba bola obrovskáá a mala veľkú terasu kde sa dalo večer sedieť. Žiadny hluk tam nebol. Raňajky luxus, inak sme sa stravovali mimo. Tento rok sa vraciame znova, aj do tohto istého hotela...známi čo idú s nami idú do Corinthie, tak potom môžem napísať dojmy. Tu sú nejaké foto.

alenqa78
4. jún 2014

Na Krku som bola, je tam velmi pekne. Boli sme ubytovani priamo v centre Krku, na Baske sme sa boli len pozriet.... Na fotkach to vyzera ako raj na zemi ale v skutocnosti bola plaz strasne prepchata... Viac sa mi pacilo v centre Krku.... menej ludi, lacnejsie.