Dovolenka na Slovensku. Ako to prežívali vaše deti?

cvika
17. okt 2008

ahojte mamicky ktore zijete za hranicami...zakladam tuto zemu lebo by ma zaujimalo ako to fungovalo ked ste prisli so svojim babatkom na slovensko...ja sa totiz obavam toho ze mala mi bude plakat lebo to bude pre nu nove prostredie,kedze sa narodila v irsku a po prvy krat ideme domov..ako to prezivali vase dietky?

erikasadek
17. okt 2008

zuzuben , v lietadle ked lietadlo vzlieta maj pri sebe bud cumekl ,alebo falusu mlieka alebo caju , vtedy treba aby dieta pilo a taktiez pri pristavani, tym padom nebudu problemy s uskom....

boze to myslite vazne , ze rusia lety do kosic, to su hnusaci....

zuzube
17. okt 2008

erika, dakujem za radu🙂)....noo, v novembri uz nelietaju do ke, teda skyeurope uz na slovensko z irska vobec nebude lietat ☹

majsan
18. okt 2008

ahojte mamicky ja by som sa vas chcela spytat ci aj vam po svatbe v zahranici vzali o.preukaz.ja som vo svajciarsku a mam len nas pas.teraz este musim malemu vybavit pas ale najprv ho musim dat overit ze je pravy tak ho dat prelozit a este mi treba potvrdenie ze je obcan.slov. republiky a potom to vsetko poslat na ambasadu a na pas budem cakat 3 mesiace.nenavidim take papierovacky ale co uz.

[url=http://premamy.sk/ticker][img]http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/7765...[/img][/url]

zuzube
18. okt 2008

majsan.....a ste sa brali vo svajciarsku?...ku pasu malemu vraj netreba potvrdenie o st. prislusenstve, ak ste obaja slovaci a mate nase obcianstvo......aspon mne tak povedali

majsan
18. okt 2008

ahoj zuzube.ano ja som sa vydavala vo svajciarsku ale manzel je albanec nieje slovak

zuzube
18. okt 2008

jaaaaaj, som si myslela, ze je slovak.....tak to potom neviem, prepac ☹

dididi30
18. okt 2008

adriana ale ja uz nebyvam na vychode, my chodime cez nemecko nam to zas tak vyhovuje 😉 , tiez same dialnice, tusim v madarsku nieje dovolene rychlo jazdit, ale to len tusim 😀

adriana84
18. okt 2008

dididi aj my musime prejst najprv nemecko ,ale kedze ja som z vychodu,ako som uz pisala,pre nas je uplna katastrofa ist do Presova cez cele Sk,a preto namiesto toho chodime cez madarsko.a mas pravdu v madarsku rychlost nie je neobmedzena ako vo vacsine nemecka,ale aj tak s babom by sme neriskovali 😉

dididi30
18. okt 2008

adi, no my zas neletime ale ist 100 na 2litrovom aute to je ako na kravach 😀 a my tatinovy veriiiime, on je skvely sofer 😉 a hlavne opatrny 😉
proste na madarsko dost obmedzuje 😉

majsan
18. okt 2008

preco vlastne skyeurope zrusil tolke lety

[url=http://lilypie.com][img]http://lilypie.com/pic/081002/iryp.jpg[/img][img]http://bf.lilypie.com/gvZdp2/.png[/img][/url]

erikasadek
18. okt 2008

majsan normalne to potvrdenie o slovenskom obcianstve z ateba , vybavy ambasada, ale len ked si odhlasena z trvaleho pobytu na slovensku, pokial mas pobyt na slovensku tak treba skor osobne na slovensku, ono je to cele take blbe...;
aspon u mna to bolo tako dvakrat, len ja mam ambasadu vo francuszku a su dost zlaty, teda aspon doteraz...

erikasadek
18. okt 2008

zuzube namas zaco, mnohe mamiky to nevedia, a potom im deticky placu , kvoli talaku, aj my dospelaci trpime, ale menej...

prajem vam krasny pobyt na slovensku pozdravte slovensko aj za mna uz som nebola 4 roky doma...

cvika
autor
19. okt 2008

pozdravime..... 😉

majsan
22. okt 2008

ahoj erikasadek ja uz nemam trvaly pobyt na sk nemam ano obc. preukaz len pas.viem ze to vybavy ambasada len ja to musim dat overit najprv a potom este prelozit a az tak mi ostatne vybavy ambasada.aj tu su zlaty a ochotny 😉

erikasadek
22. okt 2008

majsan, nechapem pepac moja co musis dat overit, to ze je obcan slovenskej republiky, pokial sa narodil v zahranici , a ty uz nemas trvaly pobyt tak to ti daju , len v blave, na specialnom urade....

preto das len normalne tu cez net som stiahla formulare, vyplnila, a poslala s tym nas svadobny list, maleho rodny list vo francuzstine; a fotokopiu mojho pasu...

oni na ambasade, overia, prelozia, a poslu na ten urad a vybavuju za mna...

preto som trocha zmatena;;;prepac....

lucdavdan
23. okt 2008

😉 ahojte maminky ja tiez zijem v irsku uz 3rok a chystame sa s babom a priatelom na slovensko v decembri no nas malicky bude mat presne 16 decembra 4 mesiace a 18 letime z dublinu do budapesti a v budapesti nas bude cakat moj tato byvame v ke tak to mame 3 hodky autom skoda ze zrusili leti priamo dublin ke chcela by som sa opytat ci mozem zobrat malemu flasku z cajikom alebo mlieckom do lietadla ci nebudu problemi inak mi mame pre malickeho irsky pas nakolko sme tu u 3rok ....

majsan
23. okt 2008

ahoj erikasadek.nie ja musim dat overit maleho rodny list na taky urad.tam mi daju peciatku ze je pravy a tak to poslem na ambasadu a ambasada zvysok zamna vybavy.

erikasadek
23. okt 2008

majsan tak to mas blbe, asi kazda krajina je trocha ine, ale ty si vo svajciarsku, ze?
asi to bude tym ze nie je EU, mozno tym padom ina administracia,

kazdoadne, nech ti to vybavia vsetko cim skor, aby ste boli coskoro na slovensku... 😉

isteze mozes detsku stravu a napoje, len sa moze stat ze ti povedia ochutnat....

detska strava,a napoje su dovolene,a aj lieky na lekarsky predpis samozrejme, treba ho mat po ruke su dovolene, nesmu ti zakazat... stastnu cestu...