Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

maskyna
11. apr 2013

a este sa chcem spytat ci su v alanya piesocnate plaze,lebo som pocula ze nie vsade su piesocnate plaze 😒

danu
11. apr 2013

@maskyna ak ides s malym dietatom, urcite vyberaj hotel s 5 hviezdickami, tam by si mala mat zarucene, ze hnacky mat nebudu. Alanyi je len par pieskovych plazi, ak chces ist do hotela s pieskovymi plazami tak vyberaj oblast Side

nefertitka
11. apr 2013

@danu nasad biogaiu tak dva tyzdne pred dovolenkou a zober so sebou radsej Hylak forte, nasa mala minuly rok v Turecku 3 dni mierne hnackovala, Hylak zabral....

zuziq8
11. apr 2013

@maskyna Ahoj, my sme boli v Turecku pred rokom. Konkrétne sme boli v Side, hotel Belinda. 4 hviezdičkový a nemali sme problém s hnačkami, naša malá mala vtedy presne 1 rok. Menej ako 4* hotel by som nebrala.

zuziq8
11. apr 2013

@danu Ahoj našim známym to prišlo tiež pred pár rokmi a čo som sa informovala, každý rok si pýtajú palivový príplatok od tých, čo doplácajú dovolenku neskôr. Práve preto sme my vyplácali celú sumu hneď.

danu
11. apr 2013

@nefertitka my sme problem nemali. 😉

danu
11. apr 2013

@zuziq8 my sme to nikdy nemali a to chodime na dovolenku, resp. doplacame neskor minimalne 8 rokov. 😖

zuziq8
11. apr 2013

@danu no možno to závisí aj od cestovky, čo som sa známych pýtala, tak všetci chodia s Koalou, a tá pýta tieto poplatky už pár rokov,.

danu
11. apr 2013

@zuziq8 my ideme s medinou uz 2x a este sme to nemail, boli sme aj s koalou, aj s hydrotourom, a nikdy to nebolo

zuziq8
11. apr 2013

@danu tak možno len moji známi mali na tie doplatky "šťastie", ale ja keď som vedela že by po nás mohli chcieť takýto doplatok, tak som sa rozhodla dopredu všetko vyplatiť.

danu
11. apr 2013

@zuziq8 ved to, ale zase 2500€ naraz nemam 😖

zuziq8
11. apr 2013

@danu my sme šetrili na dovču dva roky, takže našťastie sme to mohli vyplatiť celé... my sme leteli 3, takže by ma asi kleplo kebyže ešte chceli po nás aj ten doplatok.

danu
11. apr 2013

@zuziq8 tak zase tych 75€ nie je vela, ale verim, ze pre niektorych moze. Beriem to, len ma to prekvapilo.

haslerka27
11. apr 2013

baby ake su dovolenky v turecku?nas to laka,mame 2,5rocne dieta.je turecko vhodne pre rodiny s detmi?co hotely?strava?nejake odporucania,referencie?dakujem

tanitta
11. apr 2013

ahoj... firo tour.. dnesny mail.... doplatok 25/osob palivovy doplatok ... turecko..... ak sa chceme vyhnut podmienky platenia od--- do..... 😝 .... ak budem chce"usetrit" budem musite zalovit v rezervach 😖 😖

maskyna
12. apr 2013

dakujem baby,a este jedna otazocka,pocula som ze v turecku treba viza,neviem ci to plati aj pre slovenskych obcanou,pretoze my ideme z norska a tu im to treba,tak neviem.... 😒

maskyna
12. apr 2013

@zuziq8 vdaka ,my mame hotel 4* tak uvidime,recenzie su celkom dobre a ideme cez norsku agenturu,pretoze tu momentalne zijeme,takze dufam ze nebude s tym problem,pre istotu beriem lieky 🙂

stelinau
12. apr 2013

Tak nakoniec sme si vybrali Turecko a mna by zaujímalo čo poviete na hotel v Side Diamond Beach & Spa alebo v Alanya hotel Eftalia Village. 🙂 Dakujem za všetky odpovede . Ak máte nejaké fakt super iné hotely, sem s nimi- ale musí to byť do 2000eur pre dve osoby dospelé a dve deti 14 a 7 rokov a odletom z Košic 😉

zuziq8
12. apr 2013

@maskyna ja som tiež brala lieky, je dobré mať aspoň tie základné zo sebou, hlavne pri malých deťoch 🙂

A k tým vízam, my sme boli pred rokom a platili sme po prílete víza, myslím že 15€ na osobu to bolo..

maskyna
12. apr 2013

@zuziq8 aj ja som tak pocula ze tolko ,vdaka budem vediet 🙂

tinaxxx
12. apr 2013

@stelinau ja odporúčam tento http://www.firotour.sk/dovolenka-leto/dovolenka... boli sme tam v septembri 9/2012 a super bolo..určite sa tam este vrátim aj s naším malým drobcom, ktorý ešte len príde.... 🙂

trixi
12. apr 2013

@maskyna dolezite je ake pasy predlozite. Ak slovenske tak 15 €, segra isla s kanadskym pasom a platila 90 dolarov.
@danu @tanitta my ideme neckermannom a garantuju pevnu cenu. Teda ziadne doplatky.

stelinau
12. apr 2013

@tinaxxx Dakujem, ale tam je už iná pálka pre nás štyroch 😀

danu
12. apr 2013

@tanitta takze aj tebe to doslo, tak to je asi celoplosne na slovenske cestovky

tinaxxx
12. apr 2013

@stelinau tak to uz neviem...ale v septembri sú isto iné ceny a bolo to ultra all inclusive..takze všetko v cene vrátane pitiva... ;) a deti bývajú vtedy ku koncu sezony - zadarmo....

adinam
12. apr 2013

@stelinau,my sme boli v Diamond Beach,vcelku sme boli spokojní,len pláž je trošku mimo hotela-taká malá prechádzka.Ale je tam bar na pláži,kde podávajú aj obedy,takže v pohode.Inak lokalita je super,strava aj služby v hoteli.A ak chcete ísť cez Globtour,mali tam úžasnú delegátku 😉 Do Alanye je dlhý transfer,ale ak nemáš malé deti...No každopádne-Side je vyhľadávaná lokalita,kvôli pieskovým plážam 😉
Ak by si mala nejaké dotazy môžeš sa ma pýtať cez IP.

nefertitka
12. apr 2013

@stelinau alanya je naozaj dost daleko... my ideme do Suntopia Pegasos World na 15 dni od 25. maja, na troch nas to vyslo so vsetkym 2046eur

nefertitka
12. apr 2013

@zuziq8 my sme boli tiez pred rokom v Club Belinda Beach...ten si myslela?lebo je tam este aj cisto hotel Belinda...

sesilia
12. apr 2013

@nefertitka a cez aku cestovku idete prosim?

zuziq8
12. apr 2013

@nefertitka nie ja som myslela ten čisto Hotel Belinda. 🙂