Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

nefertitka
15. máj 2013

a akurat som sa dozvedela, ze kedze mame odlet o tretej v noci, tak musime prist este pred polnocou...no supeeeeeeeeeeeeeeeer...."tesim tesim"
a inak sa straasne tesim na Baklavu...mnam...😉

katinka71
15. máj 2013

@nefertitka nam detsky dr odporucil pred letom nasivin 0,25 nastriekat do nosteka

nefertitka
15. máj 2013

@katinka71 no aj ten mame, tak nastriekame;) len to nam nedovolia zobrat asi do lietadla, ze?asi to bude treba skor, pred odovzdanim batoziny...

katinka71
15. máj 2013

@nefertitka ja mam jeden skoro prazdny dam ho kabely a ked mi ho budu chciet zobrat tak nech ho zoberu,nam dr vysvetloval ze je zo aj proti opuchu nosovej sliznice a aby ho neboleli uska ztoho,a este na ukludnenie mu dam cipok vibrucol moj je hrozny v lietadle dufam ze ho to ztlmi trochu,pred necelym mesiacom bol nezvladnutelny ale to som snim sama letela

erinka123
15. máj 2013

@tin007 @strihalka @jarmillka ja mam tiež novy golfačik tak ten obal nan tiež dam len ho musim objednat snad mi do dovolenky pride.

erinka123
15. máj 2013

@nefertitka tak uz mate odlet,super ...ja som dva krat tak letela o tej 3hod rano len ten spiatočny ked bude ako mate vy o tej 7.20h to bude o ničom ukratena o jeden den.

strihalka
15. máj 2013

@erinka123 no jak kupovat obal za 25€ fkt nebudu...omotam folii sedanku a supnu to do tasky...

nefertitka
15. máj 2013

@erinka123 ved hej, o cely ten den prideme....no co uz, ten prvy tam aspon uz budeme doobeda,aj ked unaveni ako kone 😝

erinka123
15. máj 2013

@nefertitka ešte ta cesta tam sa da zvladnut lebo sa tešiš,my si odlozime kufre na hotely a pojdeme na plaž tam si lahnem na lehatkos malým a počkam kym mi daju izbu,tak som to riešila aj minule ale skor ma desi ten odchod,ale to je jedno hlavne nech všetko dobre dopadne.

erinka123
15. máj 2013

@nefertitka prave som pozerala prilety a odlety cez ck hechter na termin ktorý idem ja a je tam že odchod o 4h rano a prilet domov o 15.30h.keby to tak nechali to by bolo super 😉

vikinka2012
15. máj 2013

@jarmillka ahoj 🙂 no takto nemusis sa vobec bat s kocikom,zoberu ti ho tesne ked budete nastupovat do lietadla,kocik sme mali v poriadku 🙂 ani skrabancek 😀 kocik nedavaju s batozinou tak ti ho daju na informaciach myslim ak si dobre spominam je to medzi obchodikmi v strede 🙂 takto ja som jej zobrala cajik do lietadla dovolili, len som sa s neho musela napit inak pohoda,ja som nedavala mliecko, lebo v tom teple som sa bala ,ze bude vracat,ja by som zvolila nieco lahsie nie mliecko, aby si nemala starosti,nieco hlahsie na zaludok ,cesta je narocna a aby jej nebolo tazko, veci neviem ako myslis ale v lietadle je zimsie tak jej zober daky svetrik a urcite jej daj daco hlahsie nakolko ked prideet do Turecka budete sa vyzliekat a cesta do hotela trva cca 1 hodinka tak aby jej nebolo moc teplo.Urcite by som zvolila miesto mliecka cajik a nieco lahke na prejedenie 🙂 pa

strihalka
15. máj 2013

Holky jake jsou zasuvky na elektriku v Turecku ?

sonson
16. máj 2013

ja som si tiež myslela, že sa tam stratíme, ale je to úplne v pohode...vôbec mi to neprišlo také veľké ako na tých fotkách...
Tuším, že lekáreň bola aj priamo v hoteli, ale nie som si na 100% istá...nepotrebovali sme ju...Ale ak by nie, tak sa postavíš pred hotel a každú chvílu chodia autobusy jedným smerom do mesta Manavgat, druhým smerom do mesta Side...je to len pár kilometrov...a v tých mestách určite nájdeš.
Probiotiká sme dcére nasadili aj my, ale až tam a v pohode...a pritom stále mala špinavé ruky, aj piesok pojedla...tak som si povedala, že ked už ona nebude mať problém, tak už asi nikto...Na izbe bola chladnička, my sme mali tie, čo sa dávajú do chladničky.
Takže všetko ok, až na tie naše domáce zvieratká....🙂

sonson
16. máj 2013

@strihalka Normálne, ako u nás.

erinka123
16. máj 2013

@vikinka2012 vdaka aj mne za info,aspon nebudem stresovat ... takže kočik davaju na informaciach nie na pase s kuframi. a to tam je polozene či si ho musim vypytat? a tie informacie su tam kde aj pasy na kufre na tom prizemi že?

tin007
16. máj 2013

@vikinka2012 leteli sme pred 3 tyzdnami, kocik nam vysiel na pase (na letisku v Antalyii), hoci sme ho odovzdavali az tesne pred nastupom do lietadla a to iste aj pri ceste spat. a nik z dalsich rodicov s malymi detmi nemal "specialne" kocik vylozeny
@erinka123 pozri si, co pisem, leteli sme teraz, na prelome aprila a maja

nefertitka
16. máj 2013

@erinka123 tak to mate super lety🙂
@sonson by ma zaujimalo, kde ste tie zvieratka chytili 😝 ...ja take nechcem... 😀

peta1510
16. máj 2013

Baby,mate nejaky konkretny typ na hotel,cestovku?Ja uz mam v tom zmatok...

stelinau
16. máj 2013

@peta1510 my ideme do hotela Eftalia Aqua Resort v Alanyi cez orextravel, ceny na ich stránke maju už aj s poistením a netreba nič počítať - už ti ukáže celkovu cenu. Ideme prvý krat cez tuto cestovku aj do Turecka, tak iné referencie neviem, ale o hoteli som čítala len dobre referencie. 😉

kvietocek7
16. máj 2013

@sonson @tin007 chcem sa spytat akou leteckou spolocnostou ste isli. dakujem

adeala
16. máj 2013

@nefertitka ja keď som v lete letela, tak som mala normálne Olynth so sebou a len som povedala, že mám lieky a nič.. pohoda 🙂

nefertitka
16. máj 2013

@adeala fakt?to by bolo super;) dobre vediet

sakura77
16. máj 2013

@zsuzsuka v kameyi je super, urcite nebudes lutovat..🙂😉 super strava, teplucke more, vela atrakcii pre deti, vsetko mas v jednom areali mas uplne vsetko😉

zsuzsuka
16. máj 2013

@ sakura77 dakujem pekne za odpoved..no dufam, ze bude super....hlavne nech sa drobec dobre citi...a ozaj nevies mi poradit, ako je to s mlieckom? lebo sice mame tri roky, ale rano a vecer este pijeme tri deci mliecka...ci je mliecka dost na ranajkach, ci je aj na veceru..myslim pre deti? ako ste to riesili?a je aj nejake detske menicko?? 😀 dakujem

tin007
16. máj 2013

@kvietocek7 sunexpress

nefertitka
16. máj 2013

@zsuzsuka inak toto by aj mna zaujimalo...neviem, ci sa nemusime bat dat jej pit mlieko z hotela...a zas trepat tam nase mi tiez nepripada moc vhodne 😝

erinka123
16. máj 2013

@tin007 dakujem čitala som 😉 lebo uz mam taky chaos...

nefertitka
16. máj 2013

ale z toho pocasia ake tam ma byt uz zacinam trosku stresovat aj ja;( dufam, ze sa mylia ako minuly rok

peta1510
16. máj 2013

@stelinau Vyzera dobre,ale je 100km od letiska a plaz cez cestu,aj ked ta cena nie je sokujuca🙂 A s tou cestovkou mas nejake skusenosti?

stelinau
16. máj 2013

@peta1510 pláž nieje cez cestu, ide sa tam podchodom a cestovku nám odporučili v cestovnej agenture, kde sme kupovali zájazd 😉