Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

dai
18. jún 2014

@nefertitka ja myslim ze ten 8-12 hodinovy let by deti zvladli uz - ved v tych velkych lietadlach je iny rezim - mozu sa volne pohybovat, kazdy ma vlastny tv etc. ... a este ked zvolis nocny let... nasa mala bola s nami v emiratoch ked mala rok a velka pohoda - a to sme leteli z prahy - cize 7 hodinovy let😉

nefertitka
18. jún 2014

@dai mas pravdu a v noci by hadam spala;)

sakura77
18. jún 2014

@tinka76 ani obraz ani zvuk od cestovky.mali sme zaplatene asi mesiace pred cize žiadny LM.este vecer pred odletom sme boli v kontakte s cestovkou a nikto nič. Nastastie nas dali do Kumkoy beach ktory som mala vo favoritnej výberovke.ale chxela som blizko letiska a takto sme išli hodinu..ale na hotel.nemozem povedat ani ň.jedine to ze sme mali byt inde a decka uz mali naštudovane kde ake smykaly a tak..ze mali overbooking a tento hotel to dost casto robi.ale verim ze vam.to vyjde a podas hlasenie🙂

yidaky
18. jún 2014

@dai Taký super servis pre deti...to asi lietate cez rakúske cestovky, predpokladám 😉. U nás som to ešte nezažila. My sa každý rok chystáme nejakou rakúskou cestovkou a stále skončíme v slovenskej 😝. Tak snáď o rok sa už podarí 😀.

lipicano
18. jún 2014

@sakura77 - mne povedali v cestovke FIRO, ze pred par rokmi ponukali Titanic, ale zo stale boli problemy s prebookovanim a nastvani klienti, tak ze ich hned vyradili z ponuky
@tinka76 - verim ze vam sa to nestane a som zvedava na referencie, lebo aj my sme velmi zvazovali tento hotel, fakt sa nam pacil 🙂

dai
18. jún 2014

@yidaky ano, lietame len cez rakuske cestovky - maju omnoho viac chartrov a garantovane casy - my vsetci vratane deti hovorime nemecky tak s tym neni problem... no a vieden je od ba kustik...

nefertitka
18. jún 2014

@dai a uz ste boli s cestovkou JT? Just Travel? a nevies nahodou aky je let cez Pegasus Airlines?myslim, ci davaju aj nejake obcerstvenie a tak...ideme vecer o pol siestej, tak aby mala aspon neostala hladna

nivi
18. jún 2014

@nefertitka moja skusenost, nedavaju nic iba za peniaze. da sa menu objednat s letenkou ale ci to ck robi neviem

nefertitka
18. jún 2014

@nivi aha, dakujem...

tinka76
18. jún 2014

@sakura77 tak to som zvedava.... mna teda Kumkoy velmi neláka ☹.... to sa vam stalo tento rok.... asi zajtra zavolam do cestovky....

tinka76
18. jún 2014

@lipicano tak baby.... normalne zvazujem či nenapisat mail zajtra rovno do hotela... (?)

lipicano
18. jún 2014

@tinka76 - no, skus napisat...teda ja by som po týchto info napisala...ze nech sa neopovazia 😀

bambina78
18. jún 2014

@tatya ano presne..je to to iste. akurat pozeram zecto tam riadne porobili, ale uz aj predtym to bolo skvele a o zabavu postarane..nase deti sa tam teda vobec nenudili 😉

tatya
18. jún 2014

babyyyy kedze sme zacali vyberat hotel neskoro, skoro vsetko je uz vypredane 😝 ale este by sme mozno vzali hotely Primasol, len sa neviem rozhodnut, myslite ze pre male deti by bol lepsi primasol serra garden alebo Hane garden? 😕

dai
18. jún 2014

@nefertitka zial nebola som s nou takze neporadim☹ v tych nasich je vzdy obcerstvenie - sice len nejaka oblozena zemla a nealjo napoje plus vino - ale na tak kratky let to staci😉
my zvykneme papat na letisku a nejake kekse beriem do prirucnej plus aj vodu pre deti - to ti dovolia... takze deti hladne nie su... a v hotely sa ideme hned najest😉
s tou cestovkou sme este neisli☹

lauraa
19. jún 2014

@dai a s kym lietate?nehodis nejake foto z turecka pre inspiraciu?

sakura77
19. jún 2014

@tinka76 neboj.urcite to bude ok.to uz by bola aka nahoda blba..titanic chvalili tuez babt co boli ale zas napr Kumkoy mal lepsie jedenie vonku , vsetko bufetové stoly kdezto titanic vonku len na menu..ale tak raz mozno este skusime tam aj..tento rok sa tiez chystame, my chodime vždy tak koncom leta, este som ani nepozerala ze kam..aj by som.skusila zas ten Titanic ale normalne sa bohim ze jak by to zas dopadlo..tak krasnu dovolenku zelam 🙂🙂

sakura77
19. jún 2014

@lipicano no je to mozne..iba hydrotour ho ma v ponuke...s firotourom sme leteli viackrat a nikdy sa nič podobne nestalo..fakt maxim.spokojnost s nimi

nefertitka
19. jún 2014

@tatya Serra Garden je prerobeny, tak ti neviem povedat, ake je to tam teraz pre deti...do Hane ideme teraz, ved to som uz spominala;) podla mna je uplne jedno, ktory vyberies, Serra je skvely, teda bol uz ked sme tam boli predtym, no a Hane ma velmi dobre recenzie, som ho uz prestudovala od A po Z;)a veeelmi chvalia stravu v Hane, ani jedna recenzia na stravu nie je zla, co sa divim, lebo vzdy sa najde nejaky narocny clovek, co obrble minimalne jedlo. No a plaz je ta ista;) takze popozerajte a uvidite;) ale mne sa zda Hane o nieco lacnejsi. Ak by ste mohli ist cez rakusku cestovku, tak jednoznacne usetrite

nefertitka
19. jún 2014

@dai tak sa najeme na letisku, letime az o pol siestej, cize do hotela prideme az po veceri, cize tam uz budeme o hlade 😝

dai
19. jún 2014

@lauraa pridavam fotky len do sukromnych albumov - prepac☹ obycajne letime s austria airlines alebo s fly niki - leteli sme aj s nejakou tureckou - myslim ze sun express sa to vola? neviem presne... ale obcerstvenie a tie goodies pre deti boli vsade🙂 co sa cestoviek tyka tak obycajne bookujeme v gulete alebo ruefe - oni pokryvaju fti, tui a podobne velke cestovky😉
@nefertitka nemate uai? lebo tam je strava aj v noci - vlasyne 24hodin denne - najmenej 1bar a 1 restauraciu mas stale otvorenu s nejakymi hamburgermy, polievkami, kuratom a kolacmi - urcite si z toho nieco vyberiete - plus zvykne byt welcome drink a nejake tie sweets na izbe... alebo zabal chleba s reznom do prirucnej a pohoda dzez😀

nefertitka
19. jún 2014

@dai vidis, to ma nenapadlo, ze obcerstvenie tam byva aj neskor...len ked prideme potme s unavenym dietatom, tak neviem, ci bude energia este nieco hladat. Mozno to tym reznom poistime, ako spravna slovac;)

nefertitka
19. jún 2014

@dai a kam vy vlastne idete?

dai
19. jún 2014

@nefertitka poslete tata nech nabali do kapsicky pre rodinu🙂 tentokrat ideme len do papillon zeugma v beleku - dali sme si financny strop a toto nam vyslo ako naj😉 ale tesime sa uz aj tam - jedlo ma byt vyborne a plaz a more vzdy su🙂 a my viac nepotrebujeme - sme take pieskovo-morske typy😀
vy idete kam?

nefertitka
19. jún 2014

@dai no ved ten hotel je velmi chvaleny🙂 tiez sme ho pozerali a vychadzal dost draho vtedy ...my to mame tento rok komplikovane s vyberom...ten hotel, co sme mali vybraty, tam sme nesli, uz sme mali byt aj spat ( mala ochorela) , no tak sme vyberali iny, vela toho uz nebolo takeho, co by nam vyhovovalo, tak sme nakoniec nasli Primasol Hane Garden - Side...vo vedlajsom hoteli sme boli pred dvoma rokmi, tak sme sa potesili, lebo je tam vyborna plaz;) aj my sme pieskovo-morske typy🙂 bazeny moc nenavstevujeme, iba tak na hodku denne, kvoli malej a smyklavkam, aj tento rok by som bola radsej, keby sa viac v mori macala 🙂 ...aj dr. dnes vravela, nech sa kupe v mori co najviac a vsetky choroby odidu same 😀

mici111
19. jún 2014

ahojte kocky, my ideme v septembri do adalya ocean deluxe..mate niekto osobnu skusenost? dlho dlho som vyberala, citala recenzie a rozhodli sme sa pre tento hotel..ziadna negativna recenzia zatial nebola, hotel bol otvoreny minuly rok, je v Side..ja som v turecku este nebola, idem prvykrat, neviem, co mam cakat..predtym som chodila vacsinou na grecke ostrovy..poradite? 🙂

dai
19. jún 2014

@nefertitka ale ano - na tripadvisore vychadza ako jeden z naj v beleku... len sme zvykli chodit do lepsich po minule roky - teda luxusbejsich a lepsie vybavenych - ale tento je ok😉 aspob teda vyzera🙂 my sme bookovali uz v januari - zial sa nam neosvedcilo cakat lebo sme uz celka rodina a tie naj hotely su uplne vybookovane na leto - takze riesime uz len first momenty - aspon sa potom dlhsie tesime🙂 ja som pisala ze krpatej sme na narodky dali este disneyland - a to vyjde sa bojim podobnu sumu ako turecko 2 tyzdne☹
inak my sme v bazene boli mozno raz za 6 pobytov v turecku - sa len mocime v mori a hrabeme v piesku - tie celotelove plavky pre deti su ako stvorene na turecke slnko... okrem toho clovek sa tak nenapchava krd je pri mori🙂 tak dufam ze aj tento rok budeme travit cas podobne... aj ked neviem - maly velmi dospel a miluje vodu a smykalky a malinka sa naucila perfektne plavat tak mozno budu chciet byt aj v bazene...
drzim palce aby ste si uzili - v side su nadherne plaze - krahsie ako v beleku - teda ak patria k hotelu a staraju sa o nu...

nefertitka
19. jún 2014

@dai aj my vacsinou bookujeme uz v januari, ale tento rok to akosi nevyslo. No vidis?Tie celotelove plavky by sa zisli aj nam. Teda malej🙂
Nam este dieta neplava, a to chodila aj na kurz, musim ju to nejak ucit uz poriadnejsie...
no a co sa tych bazenov tyka, vela krat som pocula, ze zrovna z tej vody deti dostali traviace problemy, ale odhliadnuc od toho, ku moru chodim kvoli moru 😉
Dakujem a aj vy si uzite...kedy idete?

dai
19. jún 2014

@nefertitka ti odporucam sukromneho trenera - nasa rok chodila na kurzy a okrem kopu novych kamosov sa nenaucila nic... odkefy ma trebera tak postupuje milovymi krokmi😉
ideme uz buduci tyzden - akurat mi prislo povolenie zo skoly tak mozen zacat pomaly chystat😉

nefertitka
19. jún 2014

@dai nad sukromnym trenerom sme uz uvazovali, tak vidim, ze sa to oplati. Tak ju veru dame...chceme aby uz vedela plavat...no super, tak chystajte;) ja budem zajtra balit a nieco uz asi po troche aj dnes, uz mam horucku cestovnu 😅 ..ideme v sobotu