Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

adinam
14. jan 2015

kočky píšete tu,že Tiptravel má dobré ceny,ale Kartágo tours má určite lepšie 😉 .Z mojich skúseností-minulý týždeň som si dala naceniť ten istý hotel na Kréte v rovnakom termíne a výsledok:
Tiptravel-2251,50€
Kartago-1993,70€
Celkovo majú najlepšie ceny v Kartagu-Turecko,Tunisko,Grécke ostrovy...Skúste popozerať 😉

miskab
14. jan 2015

Ahojte kocky, Boli ste niektora v hoteli Doganay Beach Club alebo v Caretta Beach ? rozhodujeme sa medzi tymito dvomi hotelmi, mame 3 rocneho syna ci je to miesto vhodne pre neho.Chceme ist 5.Juna to uz bude teple more a byva tam uz teplo? dakujem za info

natalyi
14. jan 2015

ahojte dievcata. ktore ste boli v turecku na konci juna, ake tam bolo pocasie? a bolo more uz dost zohriate? ideme 20. juna do Side s 5 rocnym drobcom tak dufam ze uz bude teplucko.. 🙂

adinam
14. jan 2015

@miskab,aj som pozerala hotel Carreta Beach,odradila ma pláž.Sú tam kamienky,aj kamenné pláty pri vstupe do mora.S malým dieťaťom určite nie ☹

adka_m
14. jan 2015

@karinkaeich ahoj, pýtala si sa na počasie začiatkom júna, no my sme boli tiež minulý rok od 6. do 17. pri Side a neviem či sme boli v tom istom Turecku. Prvé tri dni pršalo a bolo 25 stupňov, čo pre mňa rozhodne teplo nie je, voda bola studená či v mori alebo bazénoch. Potom to stúplo na 27, už sme sa kúpali, ale stále nič moc. Aj v esemeskách domov som hrozne nadávala na počasie. Tuším od 11. bolo konečne teplo, ale more bolo studené, 23. stupňov až tuším do 13. Večer sme boli vo svetroch až do toho 11. a to dosť teplých. No potom sa rapídne oteplilo a keď sme odchádzali bolo tuším aj 30. Ja už by som tak skoro nešla. Bol to vraj síce najchladnejší jún za posledné roky, ale začiatok júna je to podľa mňa fakt risk, ale my s deťmi sme dosť zimomravý, môj muž bol po večeroch aj bez svetra.

kosska3003
14. jan 2015

@danulkaja1 no tak mne vyratali albu skoro o 1000 viac ze tam musia byt 3 platiace osoby ci co mi to napisala tak to vela vyhchadzalo tak nakoniec ideme do Beleku hotel Bel conti

silviaaa21
14. jan 2015

My ideme do Kamelya World fulya v Side a ideme cez Kartago. Pôvodne sme chceli isť cez rakúske alebo nemecké CK, mala som aj vybratý hotel Adalya ocean deluxe, mali super cenu, ale potom som pozrela aj Kartago a tento rok majú naozaj dobré ceny. Tak sme zajednali Kamelyu, cez satur stala cca o 500€ viac a dokonca aj nemecke CK ju maju drahšiu. Boli sme s nimi už 5x, ale po poslednej dovolenke som už cez nich nechcela ísť, tak ale cena ma presvedčila 🙂 A inak termín od 27.6. na 12 dní je už plný, resp. je už plné lietadlo. A ide niekto tiež do Kamelye?

lenka2512
14. jan 2015

My sme boli v hoteli Kamelya World minulý rok, boli sme síce v Seline, ale maximálna spokojnosť🙂

evita68
14. jan 2015

@wenka25
@sona919 my sme boli minulý rok vedľa Side Sun v Iz flower hotel, super hotel, bola tam kočka, čo bola aj v Side Sun, vravela že Iz flower je lepší, tak vraj chodí už len tam.. tá Alegria je dosť odruky od pláže, ide sa tam po hlavnej ceste a hotel stojí medzi obchodmi na rušnej ceste, tam by som nešla.. Iz flower a Side sun sú na pláži, čiže ideš z hotela cez hotelovú záhradu na pláž..

nefertitka
15. jan 2015

@kosska3003 vyzera super;)

kosska3003
15. jan 2015

@nefertitka hej super aj recenzie ma v pohode pol hodka od letiska trochu viac sme zacvakali teda zacvakame ale uz som spoko teraz cakat do 5juna

karinkaeich
15. jan 2015

@adka_m fuuuha, tak to som teda na vazkach. ale dakujem za tvoj prispevok

karinkaeich
15. jan 2015

navyse neviem, ci sa vobec dohodneme o odchode, lebo sme chceli ist aj so svagrovcami. a on nechce ist hned zaciatkom juna, teda v prvej polovici. a dovod - ked sa vrati, tak vsetci na dovolenku este len pojdu a do vianoc daleko 😝 😝 😝 ach

karinkaeich
15. jan 2015

@kosska3003 predsa vy idete uz 5.6.?

nefertitka
15. jan 2015

@karinkaeich skvely dovod 😀
no ja by som to s tym pocasim videla tak, ze ked sa pocasie rozhodne, ze mu zahrabka, tak to moze byt aj na konci juna;)
moja mama bola minuly rok v Turecku v Kusadasi, v ovela chladnejsej oblasti a jeden den im zaprsalo, bolo zamracene a vsetky ostatne mali teplo, akurat ze more bolo chladnejsie, ale Egejske more je v globala chladnejsie ako stredozemne. Bola od 2.6. na 12 dni

nefertitka
15. jan 2015

@kosska3003 veru, uz len cakat;) ale to ubehne

kosska3003
15. jan 2015

@karinkaeich ano ano ideme v tom termine uz som bola 31 maja v Kusadasi a dalo sa a to je severnejsie este k tomu a v lete terminy nam niako nevyhovovali a este aj boli drahsie o 400 eur

adka_m
15. jan 2015

Tak to s počasím je pravda, keď mu zahrabe je chladno aj v júli, ale tá pravdepodobnosť je podstatne nižšia ako na začiatku sezóny. A keď sme minulý rok dali 2000Eur a polka dovolenky v podstate naprd som si povedala, že si radšej priplatím a znížim to riziko. Ale tak každý má iné preferencie, ja potrebujem mať na dovče aspoň 30 stupňov a more aby malo aspoň 24, 25 stupňov.

karinkaeich
15. jan 2015

@nefertitka alanya je stredozemne, nie? hadam ich este prehovorime na toho 5.6. uvidime

sakura77
15. jan 2015

no podla mna radsej koncom leta ako zaciatkom...to je tutovka ze bude teplo a more ako kaficko🙂este aj zac septembra je horuco

nefertitka
15. jan 2015

@karinkaeich ano, no hadam ich prehovoris;🙂

popova
15. jan 2015

Tak,je rozhodnuté ,ideme do SARAYA REGENCY REZORT 1.8-8.8. neviete či su v blizkosti hotela nejaké obchody ?,Ocením každu info.od niekoho .,kto bol v tomto hotely.

janinkad
15. jan 2015

Baby viete niektora nieco o Melas Resort,pripadne Melas Vilage.Ma ho Firo a je v Side.Inak má nenormalne dobré recenzie od nemecky hovoriacich.Ak ano,co je lepsie resort ci Vilage??dakujem

silviaaa21
15. jan 2015

@janinkad Ja som ho tiež pozerala a tie recenzie sú fakt super. Ale keď som pozerala videa cez youtube, tak mne sa akosi nepáčil. Neviem ani prečo, zdal sa mi taký starší, ale je to asi 11 ročný hotel. Ale lepšie sa mi pozdával hotel, tie vilky sa mi moc nepáčili. Ale zase na druhej strane asi by boli lepšie pre rodiny. Tak nakoniec sme ho nevybrali a dufam, že nebudem ľutovať 🙂

janinkad
15. jan 2015

@silviaaa21 hej vilky asi pre deti su lepsie,lebo všetko pre deti je tam blizko.A ktorý ste nakoniec vybrali?

silviaaa21
15. jan 2015

@janinkad Kamelya World Fulya

janinkad
15. jan 2015

@silviaaa21 tak kto bol v kamelyi,nepocula som ze by lutoval,tam by som rada isla,ale asi az na rok,ked bude dcera zase o nieco starsia aby si to tam aj ona viac uzila.

mici111
16. jan 2015

Kočky čo hovoríte na hotel suntopia pegasos royal/resort v alanyi? boli ste?

stankapk
16. jan 2015

@popova inspirovala som sa tvojou spravou a zarezervovala som si aj ja tento hotel 😀 dufam ze bude dobry, termin zatial 26.8. a preveruju mi ci sa neda navysit kapacita na termin 1.8.-8.8. lebo ten nam tiez vyhovuje... idete cez kartago tours???

popova
16. jan 2015

@stankapk Ideme cez Kartago, pani v cestovke vravela ,že Turecko sa rýchlo vypredáva, už aj na august je to biedne . Najprv som zvažovala že Turecko oželiem koli nepokojom vo svete,ale ked som videla ako ludia skupujú _ a hlavne termín, ktorý by nám vyhovoval, tak som dala zálohu ,cena je tiež celkom ok. Tak uvidíme - poznám jednu rodinku ,ktorí v nom boli , a že celkom ok. chválili si .