Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

dadulala
8. jan 2018

@ziarcanka

ahoj, my sme boli v Sultan of Dreams a nikdy viac. Za nas neodporucam a podobnu skusenost mali aj ostatni Slovaci..bolo tam velmi vela domacich, Rusov menej ale vysostne uprednostnovali svojich.U nas neupratovali, bar doplneny vzdy po urgencii, lehatka od siedmej obsadene, hotel v oblasti nicoho, daleko od letiska, velmi zly pristup do vody..co bolo pozitivum, jedlo naozaj neskutocne dobre a obrovsky vyber, po Turkoch ale obrovsky bordel v jedalni, stoly v jedalni casto obsadene, ale potom sme nechali casnikovi vzdy 2 eura a stol sme mali kazdy vecer kvetmi vyzdobeny.bazeny ciste, areal hotela upratovali..negativa ale bohuzial prevazili tie pozitiva..

martuska2
8. jan 2018

my do Miracle resort do Lary na 12 dni z ke a Vy?posledne 2 letenky v lietadle? cooze?? a nechcel ste radsej vybrat hotel z inej CK?

petka35
8. jan 2018

@martuska2 nakonie sme dali cez inviu aj lepšia cena vyšla... ideme do royal taj mahal tiež na 12dní len toho 16ho

ziarcanka
8. jan 2018

@dadulala Ďakujem

martuska2
8. jan 2018

@petka35 invia je agentura oni nemaju vlastne zajazdy len sprostredkuju. Niektorej ck to kusi patrit 🙂

petka35
9. jan 2018

@martuska2 je to orextravel, ale organizátor je invia, ja som to myslela tak, že som sa na nich obrátila už zúfala a naozaj pani frčala, telefonovala celý den pokým vybavila toho 16ho, tak sme uzatvorili zmluvu cez nich

martuska2
9. jan 2018

@petka35 jasne. to je super ze maju take ochotne zamestnankyne : ja len ze mozno teh hotel maju aj ine ck, taj mahal asi satur a fischer mozno aj kartago, uz si nepamatam ...

petka35
9. jan 2018

@martuska2 majú aj iné cestovky ale ten termín už bol proste vypredaný a všade bol o 200-1500eur drahší- dosť velké rozdiely... som naň zvedavá, pozerala som že vy to máte kúsoček od letiska, už si v tej oblasti bola?? nám každý odporúčal side pre deti, tak uvidíme.. ešte sme v turecku neboli, iba na Malorke raz a na malte ale takej murovanej, ked sa prerábala chalupa 😀

1marek
9. jan 2018

@petka35 skús pozrieť aj Hydrotour

petka35
9. jan 2018

@1marek už máme zajednanú cez orextravel, v hydrotour mali tiež tento hotel ale vychádzal drahšie o dosť 🙂

1marek
9. jan 2018

@petka35 Royal Taj Mahal ***** De Luxe ?

petka35
9. jan 2018

@1marek áno 🙂

1marek
9. jan 2018

Kolega z práce tam ide na 12 dní 2 a 2 244,EUR

petka35
9. jan 2018

@1marek dvaja dospelí? to je tiež fajn cena, my 2dospelé 2detí- 1 a 10rokov- 2508, aký termín??

1marek
9. jan 2018

@petka35 22.6

martuska2
9. jan 2018

@petka35 ja som uz bola 5x v tr. ale s malou ideme prvy krat. Bude mat len 1,5 roka preto som chcela Laru, ze je to len 10min od letiska. este som tam nebola a v Sature mali dobru cenu, tak som nevahala. Aj tak nam ho vypredali kym som sla vyplatit ale na vyziadanie este vybavili, chvalabohu.
V inej CK mi ponukali Vas hotel, uz si neamata v ktorom...ze budeme spokojni, ale ked som pozrela na youtube tak mi tam chybal tien a stromy, co som videla zopar paliem...ale my s kocikom sme chceli viac zelene. Budete mat pekne more, na plazi promenadu az do centra a urcite budete spokojni. O rok y som uz sla presne do tej oblasti v Side, teraz kym je malicka blizky transfer bolo kriterium

sonica
9. jan 2018

na turecko mozem doporucit orextravel 🙂
vlani sme boli melas resort, jednicka s hviezdickou, tento rok sa chystame kusok vedla, sueno beach 🙂

1marek
9. jan 2018

@petka35 aký termín máte?

petka35
9. jan 2018

@1marek my ideme 16.6-27.6
@martuska2 naša bude mat 14mesiacov 🙂 mna zaujal hotel, malého tobogany a lunapark a pozerala som práve youtube a recenzie a je spojený s royal dragonom-tam su krásne zahrady a bazen a vraj sa dá chodiť aj tam, tak som velmi zvedavá

1marek
9. jan 2018

@petka35 2d+2 d?

petka35
9. jan 2018

@1marek áno

lenkael
9. jan 2018

@jamabe tak nejak vsetko. No asi najma plaz ci je pekna ista bez kamienkou?a strava ci bola ok. Lebo predsa ideme s detmi...a co izba? Vraj by mals byt poschodova postel pre deti je to v jednej izbe s dospelackymi postelami? A deti sa tesiia ze tam nejake zvieratka maju byt ako minizoo? Dakujem

1marek
9. jan 2018

Hydrotour má slušné ceny pre 2 dospelých na 12 dní a termín 22.6.2018

gabina23
9. jan 2018

@1marek už si fakt trapny/a

1marek
9. jan 2018

@gabina23 skús si porovnať

sandri
9. jan 2018

@jana.oravcova ahoj, my sme boli v Marti Myra v roku 2016. Jednou vetou zhrnute - krasne prostredie aj izby, katastrofalne sluzby a strava. Pisala som vtedy v slovencine aj recenziu na tripadvisor, tak si ju mozes dohladat. Pokial sa upravila situacia v Turecku a maju klientov, bude to prijemna dovolenka - mnozstvo bazenov, minizoo, my sme mali rodinnu izbu (dve oddelene izby) a vybavenie izby bolo fakt krasne. Ale jest 12 dni stale dokola len kura, snivat o vymene uterakov (v celom hoteli sa neupratovalo, upratalo sa len raz pred prichodom novych hosti a potom uz cely pobyt nie) a vyslovene kradnut toaletak upratovackam z vozika, tak takto si dovolenku fakt nepredstavujem....

sandri
9. jan 2018

Ahojte, bol niekto v rezorte Club Calimera Serra Palace? My teda ideme do hotela Lti Serra Palace, ale je v ramci tohto rezortu, cize sluzby budeme vyuzivat ako hostia z Calimera. Snad sme vybrali dobre 🙂

jana.oravcova
10. jan 2018

@sandri dakujem za reakciu.Velmi si mi pomohla.

jana.oravcova
10. jan 2018

@sandri aj my nad tým hotelom uvažujeme. Odkiaľ idete? My by sme chceli zo Sliača.

jamabe
10. jan 2018

@lenkael Pláž bola čistá, udržiavané, piesková. Pozvoľný vstup do mora, v niektorých častiach boli kamene, ale to skôr tak na boku, ale aspoň bolo vidieť rybky počas šnorchlovania 🙂
Jedlo bolo dobré, trochu mi liezla na nervy stále baranina, ale bolo aj dosť kuraciny, hovädziny a aj ryby. Veľa ovocia a zeleniny, vštko bolo čerstvé a chutné (najlepšia červená dyňa, akú som jedla 😀). Výber fakt veľký. Trochu nám vadilo, že nebolo jedlo non-stop. Bola medzera medzi obedom a večerou, kedy naše dietko bolo už hladné a nič okrem koláčikov v kaviarni nebolo. Tak sme si brali pečivo z obeda na pláž. Jedlo sa inak dalo vynášať, nerobili s tým problémy. Na pláži i všade bola stále balená voda. na izbe doplňaná chladnička každý deň (nealko nápoje).
Izba čistá, nová, len kúpeľňa bola zastaralá a dokonca pleseň v jednom kúte vane, to bol fakt otras. Upratovačky to neočistili...
Minizoo tam nebolo, len 3 mačky.