Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

jankadr
13. jún 2018

@edenka100 a myslim,ze kamarat z cestovky by nam neponukol hlupost.uz nam teda zajednaval x dovoleniek a poradil a bolo vsetko ok

edenka100
13. jún 2018

@jankadr má super hodnotenia, aj cenu, len kvôli tej pláži váhame. ..

jankadr
13. jún 2018

@edenka100 kedy chcete ist?my letime 23.6

jankadr
13. jún 2018

@edenka100 a otazka je,ci deti nadchne more.lebo niektore sa ho boja

edenka100
13. jún 2018

@jankadr okolo 12.7. len na 8 dní, predĺžené pobyty sú dávno vypredané (BA, Sliač). Kvôli moru ideme na dovolenku, tak minimálne doobeda budeme na pláži. Kvôli toboganom môžme ísť aj do Šturova 😊 Minuly rok sme boli v Side, tak sme chceli zmenu. Este zvažujeme hotel Baia Lara.

1marek
13. jún 2018

Baia Lara má tiež super recenzie, kolega z práce tam bolo a veľmi si chválili, pozrite tripadvisor.com

jankadr
13. jún 2018

@edenka100 aj ja milujem more a uvidim co moje deti🙂ked sa vratim pridam recenziu.
Ako bezdetni sme casto lietali z Viedne a rakuske cestovky (nizsia cena a vacsi vyber).ako aj som zostala prekvapena ako je vsetko vypredane.Chceli sme Taliansko alebo Chorvatsko (hotel a pri nom apartmany) a vsade bola polpenzia bez napojov.ale za tu cenu je Turecko lepsie.A pamatam si v Chorvatsku ako som musela chodit za jedlom do restiky do mesta (na dovolenke odmietam varit) a v Turecku je to hned a cely den

jankadr
13. jún 2018

@edenka100 v Side sme boli tiez.tam su pieskove plaze a este sme tusim boli Konakli alebo ako sa to pise a tam boli kamienky,ale hotel bol top topov.nejako nam poplietli nas objednany zajazd a cestovka Leonardo (co ma fakt dobre destinacie) nas dali ako ospravedlnenie do lepsieho a drahsieho🙂a na to s muzom radi spominame.ale ako vzdy ked sme sli aj mimo komplexu konstatovali sme,ze vsade to tam vyzera dobre (hotely 5 hviezd).

edenka100
13. jún 2018

@jankadr aj ja mám strach ísť cez rakúsku CK s detmi, radšej volím istotu a ideme len cez slovenské a to len Satur alebo Hydrotour.

jankadr
13. jún 2018

@edenka100 praveze mne by nevadilo ist cez rakusku,ale nechce sa nam az do schwechatu na letisko

mirkapp
13. jún 2018

@jankadr pls daj potom recenziu my ideme v septembri 🙂

chrustik8404
19. jún 2018

Ahojte, boli ste teraz niekto v Adalyii Elite Lara? My sa ideme so synom. Aké bolo more? Boli tam aj nejaké útočné zvery v morskej vode?
Naspäť letíme až nočným letom z Antalye. Kto tam bol, mala by som pár otázok. Prosím IP. ĎAKUJEM

jully0987
19. jún 2018

@chrustik8404
Kludne píš správu, dám vsetky info 🙂

boli sme 👍🏻👌🏻
Odchádzame

martinka150
19. jún 2018

Ake je tam pocasie?

jully0987
19. jún 2018

Aktuálne
posielam foto

cez den je tých 30-32

mali sme 2 dni pod mrakom, jeden cely den pršalo - lialo, búrka, hromy, blesky, ale na druhy den uz ok

jana86
21. jún 2018

ahojte, zvazujeme dovolenku v turecku..mame 6 rocnu dceru.. ked ja sa bojim ci zvladne let, ci to tam bude bezpecne, ci nebudeme mat nejake crevne problemy alebo co...ako to zvladaju vase detickz? tie co uz mate pochodene ktoru cast pre deti odporucate? prip.aj hotel.. dakujeeem 🙂

baumka
21. jún 2018

@jana86 treba aj deťom dopredu nasadiť probio,dávať pozor na stravu v zmysle,nejesť priate cez deviate,vyhýbať sa slnku počas obeda a napr. pozor aj na klímu v izbe. My ju striedavo vypíname,zapíname a nespíme celú noc pri nej. A nepiť veľmi studené nápoje,resp. piť pomaly,pozor na prechod z klímy na slnko a naopak. Ale to platí aj pre Grécko,BG atd....Let je v pohode,to sa dá zvládnuť, sú horšie -dlhšie lety. 🙂 Vhodné hotely sú , ako sme tu už viacerí písali, v Lare,Beleku (najbližšie pri letisku 20-40 minút), alebo potom oblasť Side a konkrétne Gundogdu ,COlakli,Evrenseki,Kumkoy -jemnejší piesok,pozvoľný vstup do mora ako v prv vymenovaných oblastiach,trochu lacnejšie hotely. Od letiska 45-60 min. DO Alanye radšej nie,daleko od letiska 2-2,5h autobusom z letiska. Hotel najmenej 4*,ešte lepšie 5*.
Teraz tam mám známych,sú spokojní,všade pohoda,kľud. (Y)

gabina23
21. jún 2018

Side star resort 😍 je tu krásne 😊

martinka150
21. jún 2018

Sueno hotel v Side. Luxus

martinka150
21. jún 2018
martinka150
21. jún 2018
blondie257
21. jún 2018

@jana86 neboj. My sme sli do turecka presne ked nasa starsia dcera mala 6r. Odvtedy na dovolenku uz len turecko prave kvoli detom. Let si uzivala brilantne....viac ako ja..nevedela sa vynadivat na mraky...krajinu pod nami...stacilo vziat tablet par hier do toho a 2hod zbehli raz dva...
Bezpecnost je u nich na dobrej urovni..bat sa nemusis....aj plaz aj rezorty su strazene...
Strava...neboj....pokial nebudete mixovat co sa da problemy crevne nebudu...jedlo je dostatocne tepelne spracovane....kolace nie su plnkove....
Je tam jedlo na vyber asi najlepsie zo vsetkych letnych destinacii...dietne pulty....detske pulty...vela ovocia zeleniny.....a urcite ochutnajte placky gőzleme...su aj na sladko pre deti....fajnotka...
Vodu pit len z flias...

My uz 7rok chodime kazde leto len do turecka

blondie257
21. jún 2018

@martinka150 Side...milovaneeee Side❤❤❤❤❤

liana30
21. jún 2018
ikushka19
22. jún 2018

@jana86 my dnes akurat odchadzame zo side hotel trendy aspendos. Mame 1.5rocnu dcerku. Mala som obavy ake to cele bude, my sme do turecka vobec nechceli ist..ni presvedcili nas a sne radi ze sme tu boli. Nechce sa nam ist domov.. dcerka si to tu velmi uziva, strava je uzasna, vsetko na vysokej urovni, naozaj nie je nic co by nam tu chybalo. Boli sme este len dvaja s manzelom na sardinii pred 3 rokmi, cena bola rovnaka ako toto ale to sa neda porovnat (myslim sluzby). Tam by som s dietatom nesla ale sem sa urcite vratime. Neboj sa urcite do toho chodte! Jedine co by som len odporucila, neist v strede leta lebo tie 40tky to je fakt zaberak.. teraz tu bolo tak akurat tych 30-33

jana86
22. jún 2018

@baumka
@blondie257
@ikushka19 baby a cez ake cestovky chodite?

blondie257
22. jún 2018

@jana86 my sme boli cez Kartago...Turancar...firo....satur.....
Ale vzdy sa nam naj osvedcilo Kartago

blondie257
22. jún 2018

@jana86
inac kazdy vecer je nejaka show. .takze super o zabavu postarane.
Cez den kopec sportovych aktivit...
Animacny team pre decka je super...venuju sa im..od tych najmensich deticiek bez problemov....
Odporucana cast turecka Side....kde je cisto piesocnata plaz....
Nakupne moznosti su vsade kam sa pohnete ked
Vyjdete z hotela....na tie markety....cena sa da krasne vyjednat....k detom su uzasni turci...
Sluzby top ....
Ked skusite turecko...neolutujete a ak mate moznost porovnat s inymi destinaciami....uvidite ze turecko je fakt na urov i oproti ostatnym

baumka
22. jún 2018

@jana86 my chodím do Turecka cez nemecké ck z Viedne, naposledy so slovenskou ck sme boli asi pred 8 rokmi s Hechterom . Do Grécka,Egypta,Tuniska... sme chodili pred rokmi s viacerými našimi ck - Satur,FIro,Tip Travel....

baumka
22. jún 2018

@gabina23 som rada,že sa vám páči. 🙂 Však je tam nádherná pláž a veľa priestoru? Akú máte izbu? Je veľa Slovákov/Čechov v hoteli?