Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

anica
27. aug 2010

tak ako pise Fifik, zalezi od hotela...my ked sme boli v Turecku, tak som sa o tom informovaôla na recepcii a povedali, ze neskorsie opustenie izby nie je problem. V den odletu / odchod z hotela bol o 23.00/ sme zostali na izbe do 22.00, potom sme sli na recepciu a odovzdali kartu- kluce a bola som pripravena zaplatit. A na moje prekvapenie mi recepcny povedal, ze je to v poriadku, ved by sme sa netulali s 2 malymi detmi 😉 takze nas to nestalo nic.
A v lietadle hovorili dovolenkari z inych hotelov, ze sa dalo priplatit, nikto s tym nemal problem. Inac ako tak pozeram, do Turecka su iba nocne lety? To mi vadilo najviac, deti nespali a ja som odpadavala 😀

liki205
27. aug 2010

Jéj tak super dúfam že bude možnosť si to doplatiť a zostať tam teda do kedy budeme potrebovať ked už sú ie lety tak neskoro ☹

miss_shy
31. aug 2010

danulik dakujem za odpoved, este som sa chcela opytat ci staci mat maleho zapisaneho v pase 🙂 a v com deticky spinkali? mam stres z balenia 😒

danulik
31. aug 2010

@miss_shy - ano, staci 🙂
nasa dcera spavala normalne v pyzamku a cez obed len tak v tricku 😉

dai
31. aug 2010

anica,
urcite nie su len nocne lety... my sme do antalaye leteli rano 6,20 - na obed sme uz boli v hoteli, naobedovali sme sa a fajn sme si cela rodinka rano dospali 😎 vecer sme uz normalne fungovali a este stihli aj more...
Naspat sme isli o 12,30 ( takze rano sme stihli v pohode ranajky a aj odubytovanie... odchod z hotela sme mali myslim o 9,15 )

miss, ja by som zbalila urcite pyzamko teple... malinka mi spavala vzdy na izbe a tam je relativne chladno ked zapnes klimu...

danulik
31. aug 2010

nocne lety su asi specialitou slovenskych cestoviek 😝 my sme mali denne lety, boli sme cez rakusku CK..

miss_shy
31. aug 2010

dievcata dakujem za odpovede, este neviem co mam malemu zobrat na papanie do lietadla, lebo mliecko nepije 😒
a my mame tiez denne lety a ideme z Ba.

liki205
31. aug 2010

Toto papanie do lietadla by aj mna zaujímalo, či mám zobrat nejakú HIPku , alebo čo? a kolko možem zobrat čajíku ?

gabika7706
31. aug 2010

my sme do Antalye z Kosic leteli dopoludnia a domov o 15.30, takze urcite nie su len nocne lety
@miss_shy no vezmi mu to, co bezne doma papa 😉

@liki205 deti myslim mozu mat 0,5 l tekutin ale to uz neviem na 100perc presne, my sme mali v pokynoch napisane kolko coho mozeme mat.

liki205
1. sep 2010

no práve som si prečitala pokyny je tam že 100 ml flašky možu byť , poprípade aj viac kusov tak asi zoberiem viac malých flašiek a že výživa destká može byť tieť .. my máme let o 20.30 tak možno teda dúfam že malá to pespí len neviem ako to to zvládnuť aby jej nezalahlo v uškách mám jej dať dudlík? a ked bude spať tak ju mám pri pristávani zobudiť aby dudlovala či ako je to najlepšie ?

silerovav
1. sep 2010

Holky ahoj, mám ještě dotaz.... jak dlouho před odletem vám došly pokyny k letu a další podrobnosti? My letíme za týden - 8.9. a ještě je nemáme... dííky 🙂

silerovav
1. sep 2010

@liki205 my máme teda holčičku už trošku větší, ale od jiné maminky mi doporučily např. gumové medvídky, nebo jiné bonbony, aby něco kousala a ouška nezalehly. Myslím že dudlík je ok, když pro úplně malé dětičky se doporučuje kojit při vzletu a přistání. 😉

liki205
1. sep 2010

No jy už nekojím, a gumové medvídky sa možu od kolko ? malá tesne po roku ☹. Pokyny sme dostali pred týždnom a letíme 7.9.

gabika7706
1. sep 2010

@silerovav my sme dostali pokyny cca 2 tyzdne pred odletom.

@liki205 neboj sa toho lietania, ja som pri vzlietani kojila maleho nasilu..nechcel prave a pri pristavani mi spal, ani neplakal, nic (mal 7 mes), dcera zula zuvacky, svoje vobec prve v zivote...V lietadle boli aj ine deti a tiez nic nepili, nezuli.....gumovych medvedikov by som ja osobne rocnemu dietatu nedavala.

fifik
2. sep 2010

Gumové medvedíky nie... nechcete predsa, aby ste ich z toho dieťaťa museli vytriasať ! Môj syn pri pristávaní spal... nemal nijaké problémy. Manžel žul žuvačku na celé lietadlo 😀 a dodnes ho bolia uši a je na ATB... a to sú pomaly už 2 týždne od návratu. Veru... nejaké dieťa riadne plakalo... asi kôli uškám 😢 .

liki205
2. sep 2010

Tak čo mi odporúčate pokial bude spať , mám ju nehať spinkať alebo ju zobudiť a dať nasilu do pusiny dudel?

silerovav
2. sep 2010

Psala jsem "například gumové medvídky", protože Domi je miluje a budou jí skoro dva roky. Všechny bonbony (není jich moc, má atopický ekzém) baští pod dohledem, aby jí nezaskočilo....chtěla jsem tím spíš říct, že na let cokoliv co může cucat nebo kousat. Jak ale píše fifik - věřím, že někdo nemusí mít nic a někomu nepomůže ani žvýkačka po celý let. 😒

silerovav
2. sep 2010

Holky a díky za odpovědi na pokyny k letu, nám došly dneska. Letíme v 17:50 a přílet zpět máme 16:50, takže ty dva dny budou holt procestované. 🙄 🙂

dai
2. sep 2010

nasa mala pila cajik a bolo to v pohode... inak tiez mala nejake gumove hariba , ale ten cajik pomahal lepsie...
v 7-mich mesiacoch myslim este ten tlak tak tolko usko neciti... moja mala vtedy vobec nemala problemy, let ( 7-hodinovy ) jeden prespala a druhy sa absolutne nestazovala...
teraz ale uz dost mrcala ze ju uska bolia, preto sme dali cajik a pomohol - v 1 roku by som tiez medvediky nedavala ( adelka ich mala prvykrat asi 2.5 roku lebo chcela zuvacku a to som jej nechcela davat, tak teraz ma akoze zuvacku 🙂)
inak pre deti mozte do lietadla az 0.5 l tekutiny len to nahlaste pri kontrole ze ide o tekutiny pre dieta.

liki, urcite dietatko nebud ked spinka... ten tlak sa spravi 😉

gabika7706
2. sep 2010

@liki205 ked bude spat, nebud, keby jej nieco vadilo, zobudi sa aj sama 😉

liki205
3. sep 2010

No dakujem rady , ste mile 🙂. .len dúfam ze mi zaspi kedze ju mam na kolenach a nemoze si tam normalne lazkat ☹.

corinne
5. sep 2010

Ahojte,poprosim vas o radu.Potrebuje 4 rocne dieta vlastny pas na dovolenku do Turecka alebo staci ak je zapisany v pase rodicov.Dakujem

gabika7706
5. sep 2010

@corinne vraj staci zapisane v pase, nasa mala vlastny pre istotu

corinne
5. sep 2010

dakujem 🙂

fifik
6. sep 2010

@corinne Nepotrebuje vlastny pas... čerstvé skúsenosti 🙂 aspoň ušetríte 15 euro na vízach. Mám 4 ročného syna, bol zapísaný v mojom pase. Víza sa brali iba jedny - na môj pas. Nevadí že ide aj syn v ňom zapísaný.

zebricka23
6. sep 2010

@fifik to je podla mna divne...lebo aj ja mam zapisane maleho v pase...a platili sme aj pred dvoma rokmi, aj tento rok..... 😖

fifik
6. sep 2010

@zebricka23 My sme sa pred 2 týždňami vrátili z Turecka a bolo to tak, ako píšem. Na každej kontrole sme vystrčili aj krpca, aby videli, že ide aj on s nami... nikde nebol problém, že mám v pase iba jednu nalepku víz.. Podla mna by mi ani nelepili dve nálepky... Neviem. Mala som rady od susedov... tiež boli v Turecku ešte v júni /stihli s Karyou 😀 /, mali 4 ročnú dcérku zapísanú v pase, a tiež jej nebrali víza. Stačilo iba jedno vízum - pre maminu.

zebricka23
6. sep 2010

@fifik no ved fajn ste usetrili...ja tam mam zakazdym dve nalepky....:( a viem ze aj vela ludi co boli s detmi v rovnkom veku tak maju.......ale fajn 🙂

fifik
6. sep 2010

@zebricka23 Rozhodne som to nerobila so zamerom ušetriť 15 eur. Za problemy mi to nestojí... Ale pri pasovej kontrole - keď colník dával pečiatku na vízovú nálepku, videl malého, pozrel či je zapísaný v pase, a nehľadal druhú nálepku. Ak by to malo prekážať, určite by nás nepustil ďalej a poslal nás kúpiť si ešte jednu nálepku... Neviem, čo som mala robiť, boli sme takto na dovolenku prvýkrát, nechala som si poradiť od susedov, tí to robili tak ako my a tiež nemali problém.

subica2
6. sep 2010

aj ja pridávam čerstvú skúsenosť - máme 3 deti, 2 mám zapísané vo svojom pase a platili sme na každého člena - čiže 5x. Na prvej kontrole sme zaplatili 3x a pri druhej kontrole ma vrátili a musela som 2x doplatiť. Takže tak...