Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

mirkabb
3. júl 2011

@jespera 50 ečiek za padák a foto 5 eur kus. vodny skuter 25 ečiek. ale asi ako kde,my sme sa vratili vo stvrtok zo side- colakli - diamond beach resort. tam to stálo tolko a neslo zjednat ani bohovo cenu :D

slaviq81
3. júl 2011

@mirkabb tak uz ste spat? Spokojni? Pozeram, ze asi isli ceny hore 😕 No ale niet sa co cudovat 😝

janinkad
3. júl 2011

@mirkabb tak konecne aj niekto kto bol v Diamond beach.my sme boli minuly rok ,teraz ideme 19.8.dufam ze aj tento rok bude tak super ako bolo vlani,sluzby,okolie,pocasie.vy ste boli spokojný?vlani bolo vela Nemcov,Rusi pomenej,ako teraz?

laky396
3. júl 2011

Ahoojte boli ste niekto v Hotely My home resort Avsallar ????? 🙂

jespera
3. júl 2011

@slaviq81 jeejj fakt, super..a ake to bolo? stalo to zato - ako dlho to asi trva, a celkovo ako to prebieha mozes mi to opisat? pripadne poslat foto do IP...Je to moj daaavny sen. a kde konkretne ste boli? nebolo to nebezpecne..

jespera
3. júl 2011

Este sa Vas chcem opytat -- ake su hotely - ubytovanie strava napr. v 3-4 hviezdickovych hoteloch..Nakoniec sme sa rozhdoli ze pojdeme v auguste bez dcerky, a my az taky luxus nepotrebujeme, radsej chceme ist po vyletoch..istambul, atrakcie, zlato...

janka5861
3. júl 2011

@jespera... tam nejde o luxus ,ale teraz asi 2 tyzdne nazad som sa vratila z turecka. z muzom chodime iba tam , no a vzdy bol niekto s nami ,kto bol v 3* ubytku ,teda hotel... nenadavali ani tak na neporiadok , plaz , sluzby ako na stravu... ze otras ... skoro ziaden vyber, stale iba mlete maso, ak mas rada zakusky tak nic take nemali asi 2 krat za 11 dni az po staznostiach u delegata ,ziadna polievka, proste jedlo o nicom .... ja som nazoru , ze hladna mozem byt aj doma . do 3* by som urcite v turecku nesla . to je moj nazor. ale naopak mozno niekomu vyhovuju prave 3* . je to fakt na cloveku. ale pisem iba to co som pocula .

janka5861
3. júl 2011

@jespera a ked chces zlato , tak v origos zlatnictvach ... tie co maju licenciu ,ze je to zlato .... nie iba miesanina neviem coho ,co ti zhrdzavie , tak si priprav dost euracov ..... no rusi robia svoje , z roka na rok za urcitu vec aj tam zaplatis viac. ja ked som tam isla nakupovat, hoci viem po rusky ,som kricala hned z kraja a hrdo ,ze som slovenka a nie ruska , lebo ten narod radsej nekomentujem. tu sa uz toho dost popisalo na adresu rusov a iba cista pravda. .....

janinkad
4. júl 2011

@janka5861 tiez by som nepokusala z 3* v Turecku,vlani bol kolega a nebol spokojny,stale museli nieco s delegatom vybavovat,nejde o luxus ale o bezne veci.a ja som si tiez vypocula v lietadle veci od ludi co isli z 3 * od hygieny ,stravy,bordelu,takze asi tak....az skoncili na infuziach,takze sa rozhodni,no co ja viem,dovolenka v Turecku minim.4*.

jespera
4. júl 2011

@janka5861 aha ups,diky za rady.. A ake je vlastne more v turecku - su niekde aj vlny..? a nocny zivot...kde lepsi Side - Alanya?celkovo kde sa vam pacilo viac.

jespera
4. júl 2011

a boli ste niekto aj v Istambule..? ako tam je? co sa vam tam pacilo? Inac je pravda ze treba trosku dat pozor na oblecenie - myslim nie velke vystrihy, kratke suknicky a take....

slaviq81
4. júl 2011

@jespera a ty chces ist vlastne kam? 😕 Na rivieru ci do Istanbulu? Lebo jedno je na juhu a druhe na severe 😉

zofrinka
4. júl 2011

@monrad Ahoj, boli sme pre dvoma rokm i s dvojročným dieťaťom, Side - Asteria Sorgun Resort De Luxe!!! Doporučujem!!! NIkdy som nezažila krajšiu dovolenku, bolo to úúúúžasné! Pozor sme si nedávali na nič, jedlo super, zamestnanci hotela rovanko, tak si zákazníka fakt vážia!!!!!!!!!!!!!!!! Akurát my sme mali veeeeľmi studené more, iba 18st, ale to sme boli na začiatku mája!!!

zofrinka
4. júl 2011

ešte taký doplnok, bol to 5* hotel de luxe!!!!!!! Preto sa asi nemám na čo sťažovať!!!!

ivkapon
4. júl 2011

@zofrinka aj my sme tam boli minulého roku, ale neviem o tom, že by tento hotel bol označovaný ako de luxe. 🙂

zofrinka
4. júl 2011

Ale áno, priamo v cestovke, aj na mieste to takto označovali!!! A myslím, že právom!! Či ty máš iné skúsenosti??

kaia
4. júl 2011

Ahojte, my sme prave teraz v hoteli Alba Queen 5* v stredisku Colakli pri SIDE naozaj velmi odporucam 😉.
Vyborny hotel, super sluzby, velmi ochotny personal, dobra strava, vyborny pristup do mora s pieskovou plazou a vecerny program pre deti kazdy den. Nas syn ma len 1 rok a 9 mesiacov ale velmi ho to bavi 😎 😎 😎.

alenka.a
4. júl 2011

@kaia ahoj, my ideme coskoro do Alba Resort 🙂
baby chcem sa opytat, aku menu je lepsie zobrat so sebou na baksis? eura alebo dolare? aka suma je primerana, ked davam baksis (napr nosicovi batoziny, barmanovi a pod?) a co tak suma na recepsii za pekny vyhlad z izby? vopred vdaka za info 🙂

zuzanka7834
4. júl 2011

Ahojte, my sme sa 21.6. vratili z Turecka, Colakli pri Side, hotel Bella resort a boli sme absoluuuutne spokojni 🙂 Sice sme bezdetni, ale vobec by som nemala problem tam ist tehu, s malinkym ani s vacsim dietatkom, proste stopercentne z kazdej strany a perfektne detske animacne programy. .

@alenka.a my sme mali baksisne dolare, vacsinou po jednom sme davali (soferovi autobusu z letiska na hotel, nosicovi, upratovacke, barmanovi, babe co piekla placky na plazi... ) a ked sme odchadzali, tak sme v jedalni do buksicky na sprepitne hodili asi 5 eur, lebo jedlo bolo vyborneee!

kaia
4. júl 2011

@alenka.a, stacia Ti Eura, vobec nie je treba peniaze zamienat. Su na Euro zvyknuti a aj my 😉.
Alba resort je blizko nasho hotela, je to jedna siet hotelov 🙂 🙂 .
Co sa tyka baksisu, tak my sme dali 2 - 5 eur upratovacke a nosicovi kufrov.
S izbou sme mali veselu prihodu... chceli sme priestrannejsiu kvoli tomu, ze nas maly spi cez obed, tak nech mame aj my (resp. ja, lebo manzel je v tom case pri mori) aspon kde pozriet maily atd... Tak som recepcnej dala 20,- Eur, ze za vacsiu izbu. Zobrala ich bez problemov a nieco si s kolegom povedali. Potom kolega zobral karticky od izieb a prisiel k nam (vsetkym, ktori sme naraz prisli) a Anglicky mi hovori, ze dakuje, ale ten "tip" nam vrati. Hanbila som sa ako pes 😝 😝 😝.
Dali nam naozaj velku izbu, sice bez vyhladu na more, ale pre nas je to lepsie, aspon je tu ticho a animatori pri bazene nevyrusuju. Boli ochotni izbu vymenit, ukazali nam dalsie dve s vyhladom, ale ostali sme v tejto tichsej 🙂.
Tak Ti zelam peknu dovolenku 😉

alenka.a
4. júl 2011

dakujem dievcata 🙂

jariam
4. júl 2011

@vikiem Ahoj, viem je to už rok, čo ste toto písali, ale velmi ste ma potešili. My ideme teraz do Side, mala ma 1,5 roka, a veru trošku sa bojím. Hlavne prechod vonku teplo a vo vnútri klíma. No uvidíme,... Ideme s Hydrotourom, tak by tam mal byť aj delegát, keby niečo. Ale velmi ste ma povzbudila, moc dakujem ................. Miriam

ivkapon
4. júl 2011

@zofrinka s týmto hotelom mám len tú najlepšiu skúsenosť. V našej CK nie je označený ako de Luxe, ale len ako 5* hotel.

jariam
4. júl 2011

@gretkab Ahoj, chcela by som sa spýtať, ked už ste boli v Turecku s dieťatom, ako je to s plienkami. Brali ste si? , alebo sa tam daju v pohode kupiť? My ideme 15.7. do Side, a neviem či mám zobrať, alebo nie. V Turecku sme už boli, ale syn je už vačší ,ma 10rokov, a veru pred dvoma rokmi som si to nevšimla, a teraz neviem. Dakujem za radu, Miriam

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaia
4. júl 2011

@jariam, ja som tu videla predavat Pampersky. Sice sme malemu zobrali, ale myslim, ze kupit ich nie je ziadny problem 🙂.
Ja skor teraz riesim problem s Nutrilonom. Nas maly je zvyknuty vypit vzdy pred spanim flasku mlieka a cestou sem sa mi jeden sacok vysypal 😠. Odchadzame vo stvrtok v noci a urcite nam to, co zostalo nevydrzi...
Nevidela som ho tu ani v lekarni, tak neviem, co vymyslim 😝

zofrinka
4. júl 2011

@ivkapon cez ktorú cestovku si išla?? My cez Satur a ani sme nemali sk delegáta a napriek toku bolo super!!!

ivkapon
4. júl 2011

@kaia naše mliečko Nutrilon sa v turecku predáva pod značkou Aptamil.

ivkapon
4. júl 2011

@zofrinka aj my cez Satur. SK delegát tam prišiel 1x do týždňa. Výborný hotel. Nič zlé nemôžem povedať, ale nezaradila by som ho do kategórie de Luxe. Ani Satur ho tak zaradený nemám.

eyael
4. júl 2011

ahoj, chystáme se do Turecka - Side na přelomu srpna a září, jaké máte prosím zkušenosti s teplotou moře a vzduchu? Není tam v tu dobu už moc "zima"? Aby moře nebylo studené? Úplná vedra nemusím, budu ve 2.trim těhu, ale zas abychom nechodili v bundách 😉 Navíc potřebujeme, aby se dcera co nejvíc cákala v moři kvůli ekzému co má... poradíte?
Jinak před pár lety jsme byli v Istambulu ještě bezdětní a byli jsme nadšení! Výborná strava, úslužní lidé, platilo opravdu náš zákazník - náš pán, krásná architektura a památky. Jen za ruku jsme moc nechodli, pusinky na veřejnosti si také nedávali a žádná tričíčka a kraťásky 😉
mmch, znáte příběh proč jsou všichni Turci tak úslužní a ochotní obchodníci? Znám to jen z vyprávění, tak to možná nepovím přesně, ale v dávných dobách se chudý člověk mohl do lepší společnosti dostat tak, že se buď přiženil/přivdal a nebo byl za zásluhy povýšen do vyššího stavu. No a sultán prý tajně chodil zemí převlečený za chuďase a kde se k němu jako zákazníkovi chovali s úctou bez rozdílu, nehledě na to, že byl chudý, povýšil daného obchodníka do vyššího stavu. Takže od té doby se všichni Turci snaží být milý a ochotní, co kdyby zrovna ten zákazník co přišel byl sám sultán? 😉 Hezké že?