Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

baumka
17. jún 2016

@nelie a aká bola vyťaženosť hotela? A aké asi zloženie národností ?

sardinka335
17. jún 2016

@baumka už sme tak raz leteli na Cyprus a sedeli sme v lietadle hodinu....nepamätám si ako to bolo s pitim a tak ale ,,prežili sme,, tak dufam, ze to bude ok aj teraz.

bejca
17. jún 2016

my keď sme leteli na Krétu tak bolo medzi pristátie , ale museli sme ísť z lietadla von , nemali sme pitie ani jedlo , lietadlo upratovali a tankovali , ale dalo sa vydržať , trvalo to cca 45 min . , ale jedlo a pitie sme mali v lietadle počas letu , to sme mali zatiaľ vždy 😉 a my letíme cez travel ... 😉

sardinka335
17. jún 2016

@bejca ved pred tým davaju jest aj piť normalne a hodinu sa vydražať v pohode da, staršie deti to pochopia. Neviem teraz ako to je s tekutinami pre batola - tak si vypytam vodu od letušky, ako zatial som nestretla neochotnu. 🙂 Popytam sa ešte kamošky čo s nami išla a mala 10 mesačnu....vtedy som to neriešila, nevšimala si tak teraz som ako ,,truba,,.

adrianazs
17. jún 2016

prajem pekny den viem ze tato tema tu velmi nepatri pisete tu hlavne o turecku a neviem kam pisat ci je otvorena aj tema o bulharsku ale poprosim vas chcela by som sa informovat ohladom bulharska hotel perun v nesebare ide tam kolegynka a moja naj kamoska v praci a ona nie je na modrom koniku a tak jej chcem neake info o tom hotely kto tam bol poprosim napiste ako tam je my sme boli v nesebar pred troma rokmi v inom hotely ja to tam poznam ale ten hotel nie ona uz pozerala aj recenzie aj stranku ale chcela by osobnu skusenost kto tam bol dakujem za kazde info pekny den

nelie
18. jún 2016

@oliverceky Miracle resort 🙂

nelie
18. jún 2016

@baumka Ahoj 🙂 ... hotel plne obsadeny a boli sme tam jedine slovenky 🙂)) same nemky a ku konca par cechov

nelie
18. jún 2016

@sardinka335 Ahoj ... my sme sa vratili tento tyzden ... leteli sme Sun Expresom - bolo belz obcerstvenia ( ale dalo sa dokupit priamo na palube ) ... Co sa tyka batoliat - dovolili nam vsetko ( ja som brala plnu flasku cajiku a este pre odletom som rozrabla Bebu ( mliecko ), dokonca som mala aj vyzivku, detske keksiky ( nevyhodili nam na kontrole vobec nic ) ... len to musis mat v takych specialnych sackoch ( uzatvaratelnych ) - kupila som v DM

sardinka335
18. jún 2016

@nelie dakujem za info, aspon mám predstavu, že ako.

popova
18. jún 2016

@bejca Neleti priamo na Krétu ? My by sme chceli ist z Košíc tak medzipristátie a čakanie to je pre mna novinka možeš napísat niečo bližšie?

mcdog
18. jún 2016

@luckahr ja som si v Tunisku cistil vodou s kohutika a nic...balenej vody tam inak bolo na kazdom kroku vela

danulkaja1
18. jún 2016

@teskoma ahoj,môžem sa spýtať ako str boli spokojní s hotelom Sultan of Dreams?

baumka
18. jún 2016

dnešná správa od dovolenkárov,ktorí sa vrátili domov:

Včera jsme se vrátili ze Side,naprostá spokojenost ,večer teplota 36% 🙂 už jsem tady psala že letím potřetí a letos i s dětmi,a udělala jsem dobře. hotely jsou sice poloprázdné ale služby jsou stále perfektní,navíc nikde není žádná tlačenice všude spousta místa ,v jídelně na pláži u bazénu.Moře je krásně teplé .Rusové tam jsou ale není to žádná katastrofa.Dcera byla příjemně překvapená jak jsou v hotelích turci příjemní ,slušný a ochotný, to v Řecku nezažila.Jo a na letišti jsou trochu větší kontroly,myslím že i Turci jsou z té situace neštastný tak dělají pro bezpečnost co můžou. A hlavně se nenechte masírovat od těch chytrolínů co by stejně nikam nejeli.a nekoukejte na negativní zprávy.Všem co dovolenou mají teprve před sebou, přeji ,aby si ji užili stejně krásně jako já .Eva

baumka
18. jún 2016

a teploty sú naozaj výborné,napríklad teraz ešte stále hlási Antalya 34 st.,takže more je už tiež krásne vyhriate 😎

hasleerka
18. jún 2016

chodí niekto do turecka koncom augusta ... ako ste spokojní??? je tam ešte čisto, koľko ľudí býva??? ...

baumka
18. jún 2016

@hasleerka my sme doteraz boli max. do polky augusta,ale známi boli minulý rok v Sueno hotels Beach Side a bol spokojní a tohto roku idú v auguste zas. Budete mať teplo.leto vrcholí aj more bude na svojom teplotnom maxime. Ľudí bude tak ako aj v júli.ale tento rok ich bude určite menej ako minulé roky. Ešte tam bude dosť rodín s deťmi.

hasleerka
18. jún 2016

@baumka kedy v auguste idú ... ja uvidím ako sa zotaví dcéra po úraze a možno by sme tak od 25.8 - 4,9 mohli ísť ... a je tam ešte sezona melonov???

baumka
18. jún 2016

presne to neviem,ale nejako okolo 20.8. a melony budú stopro 😎

katkak512
18. jún 2016

Ahojte zienky. My sme momentálne v Turecku a je super. More teplucke a dnes ukazoval teplomer 41 stupňov. Takže paráda. Turistov je asi menej ako po minulé roky .

baumka
19. jún 2016

@katkak512 paráda,užite si to 😎 A v ktorom ste hoteli? Boli ste aj niekde na trhoch,na nákupoch?

caspino
19. jún 2016

@danulkaja1 bola moja svagrina minuly rok max spokojní boli aj my asi ideme o tyzden

caspino
19. jún 2016

Chcem sa opýtať davate daku prevenciu pred dovolenkou ako probiotika alebo betakaroten aj detom?

caspino
19. jún 2016

A este by som sa chcela opytat letili sme uz davnejsie ako riesite pre deti pitny rezim pocas cesty a nejaké drobné občerstvenie viem ze počas letu to ponukaju ale potom kym sa presuniete z letiska do hotela mozem mat niečo u seba v batozine iste su prisnejsie kontroly tak by som bola nerada keby mi nieco vyhodili ďakujem

popova
19. jún 2016

Nam nechali jednu vodu pre malého ale musela som sa z tej flaše napit resp. syn sa napil pri kontrole ináč nič nemože byt potom , po kontrole na letisku sa dá kupit voda v stánkoch
@caspino

caspino
19. jún 2016

Ok dakujem pekne

adka_m
19. jún 2016

@hasleerka ahoj, my sme boli v roku 2013 od 6.9. do 17.9. a bolo úplne super, počasie nádherné a vodička v mori teplučká, stále dosť ľudí a melónov habadej 🙂 Ďalší rok sme boli v júni, a to tak dobre nebolo, počasie bolo nestále a aj voda bola studená, takže podľa mňa je september lepší ako jún

adka_m
19. jún 2016

@caspino my dávame deťom probiotiká dva týždne pred odchodom a my dospelí si dávame týždeň pred odchodom, teraz ideme 4. raz do Turecka

popova
19. jún 2016

@katkak512 AKO bolo na letisku? a transfer ? v pohode? v ktorom ste hotely?

caspino
19. jún 2016

@adka_m dakujem aj ja som nasadila probiotika

hasleerka
19. jún 2016

@adka_m presne, my sme boli v turecku v júni a na mna veru bolo more studené .. ale teraz kvôli úrazu zvažujem ten koniec augusta plus september ... takže som rada že je to tam ok...