Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

kaia
6. júl 2011

@lalus, super - dakujem za info 😎

jariam
6. júl 2011

Ahojte, kočky nebol niekto v Turecku s Hydrotourom?? Aké majú služby??? 🙂

sasa30
6. júl 2011

baby, poradte prosim! do rana 8 hod. sa mam rozhodnut pre Bella Resort Hotel - Side s Hetcherom alebo Aska Just in Beach v Alanyi s Koalou. Mate niekto skusenosti z tychto hotelov? Dakujem, budem vdacna za kazdy nazor 🙂

adinam
6. júl 2011

sasa30,skúsenosti nemám ani z jedným hotelom,no skús pozrieť na holidaycheck,aké má ktorý doporučenia.Ale ak máš malé dieťa,radšej by som zvolila SIDE,kvôli tomu,že je bližšie k letisku.Transfer trvá možno hodinku a do Alanye dve...

sasa30
6. júl 2011

dakujem adinam. asi zvolim side, aj ked v alanyi sa mi akosi viac paci plaz - z fotiek 😎

gretkab
7. júl 2011

@jariam my sme si plienky pred 2 rokmi brali, ale ak nepotrebujes nejake speci, tak našebezne znacky tu v pohode kupis.

jariam
8. júl 2011

@gretkab dik, nie, používame bežné pampersky. 😵 😵

eyael
8. júl 2011

holky, takový dotaz - jely byste raději s 3letým dítětem do Beleku nebo do Side? Belek je od letiště blíž než Side, ale jinak?

gretkab
8. júl 2011

@eyael belek je blizsie, ale neviem, aka je tam plaz. Mne pre dieta kedysi odporucali jednoznacne side, tu je pieskova a strasne dlho plytka voda. Nam sa tu paci velmi, ale v beleku som nebola, takze realne porovnat neviem.

mitote
8. júl 2011

ahoj holky, pracovala jsem v zajezdech, pokud chcete jet s detmi do Turecka, urcite nedoporucuji hotely, ktere maji tri hvezdicky a mene...v Turecku a Tunisu maji trosku jine standarty a kategorie, takze vseobecne se doporucuje 4 hvezdicky a vice. Pak take pozor na hotel Sole Resor, ktery je sice pekny na fotkach, ale hodne problemovy. Pokud mate vybran nejaky hotel, vzdy se radeji pred koupi podivejte na hodnoceni na holidaycheck.cz nebo na tripadvisor. Idealne brat hotely ktere maji procentualne doporuceji 70% a vice.

mitote
8. júl 2011

a jeste k tem recenzim, pokud jsou od nemeckych cestujicich, neberte je prilis vazne 😀 nemci jsou experti na foceni typu ukously roh kachlicky, atp a prakticky nikde nikdy nejsou spokojeni 😉

mitote
8. júl 2011

@sasa30 volila bych ten Bella Resort hotel 😉

kiwinka
8. júl 2011

@jariam satur s koalou niesu zluceni 🙂)
zluceni su seneca s koalou 🙂

eyael
8. júl 2011

@mitote - a můžeš mi pls poradit zda spíš Side nebo Belek? Belek je blíž k letišti a je to prý novější středisko než Side. Ale víc nevím, pláže v katalozích vychvalují všichni stejně 🙂 ale jaká je realita? A kde jsou zameření víc na děti? Ideálně aby byl aquapark součástí hotelového komplexu - nechce se nám platit extra ještě za to a navíc dcera přes oběd ještě spí, nevím, co bychom s ní dělali v zábavním parku. Když by byl součástí hotelu, tak půjdeme normálně na pokoj...

mitote
8. júl 2011

@eyael katalogy jsou na nij, nejrealnejsich fotky a informace vazne najdes na tech webech se zkusenosti turistu, pocitej take s tim, ze vetsina fotek v katalozich je retusovana
Jako popravde, kdyz uz, tak bych spise volala v Turecku Egejskou rivieru

vis co, napis me do IP pozadavky: aquapark, poce hvezdicek, stravovani, termin, delku pobytu, financni limit na celou dovolenou, odletova letiste 🙂 po necem mrknu

eyael
8. júl 2011

@mitote - to je jasné, že papír snese hodně 😉 🙂 manžel si oblíbil Antalyi, byl tam s jednou firmou na golfu a byl naprosto nadšený. Ale je jasné, že jiná kritéria jsou pro golfistu a jiná pro rodinu s dětmi 😉 😵
nechci tě tím moc zatěžovat, určitou představu už máme o oblasti jako takové, jen jsem chtěla slyšet nějaké názory v čem je Side jiné nebo lepší než Belek a obráceně 😉
na ty servery se podíváme, to je dobrý tip, díky!

mitote
8. júl 2011

@eyael pokud jde o plaze, tak bych asi z tech dvou volila Belek 🙂 nezatezujes me tim, v pohode 😉

eyael
8. júl 2011

@mitote- no jo pláž! To jsem ani nezmiňovala, beru to jako samozřejmost - čistá, písčitá, max písčito-oblázková, pozvolný vstup do moře ideální pro děti...

mitote
8. júl 2011

@eyael u toho Side si nejsem jista jestli nejsou skaliska, podivej se na maps.google

mitote
8. júl 2011

jako narovinu, ja bych s detmi jela jedine do jednoho jedineho hotelu do Bulharska 😀 Ma 5*, All inclusive, neustale program pro dospele i deti, je tam ceska doktorka a celkove komfort a sluzby tak skvele, ze nikam jinam 😉 Byla jsem tam pred dvema roky, kdy byl hotel nove postaven, zitra se od tama uz podruhe vraci rodice a pristi rok pekne znovu 🙂

eyael
8. júl 2011

@mitote - do Bulharska se nám nechce, přijde nám předražené 😉 a Turecko máme jako srdeční záležitost, byli jsme v Istanbulu a manžel v Antalyi a tak proto znovu Turecko 😉

fiorela
8. júl 2011

@denininka my ideme do Alba resort v septembri, dúfam, že sa máte dobre. Daj, prosím, po návrate vedieť ako bolo. 🙂

mitote
8. júl 2011

@eyael to jo, ja mam takto Bulharsko a Maledivy v srdci 🙂 i kdyz rekla bych je Bulharsko je cenove na tom stejne jako Turecko, mozna i o trochu levneji...

jespera
9. júl 2011

Mile Cestovatelky..prosim vyvradte mi info, vcera som pocula nazor na turecko ze: tam som bola a nepacilo sa mi lebo., hotel bol nadherny luxusny klobuk dole, ale centrum Alanye bolo 5 km, len autobusom, mimo hotela sa podstate vobec nedalo chodit lebo neporiadok, spina, domorodi obyvatelia zvlastni. Alanya tiez nic moc - sami sme sa tam bali chodit / ako par/....CO VY NA TO? Ja som uz podstate bola rozhodnuta pre Turecko...ale akosi ma toto zastavilo.

Potom ked som si pozerala hotely tak fakt boli napr. 2km od centra, 10, niektore dokonca az 15km..to znamena ze hotel a nic? Tie co ste boli v Alanyi co konkretne sa vam tam paci?

renatuss
9. júl 2011

@jespera V Alanii,jsme byli loni,letos si to zopakujeme,sice to bude Bodrum,ale i tak věřím,že to bude supr,a teď k dotazu.My byli maximálně se vším spokojený,je pravda že přímo do centra to bylo dál,ale my měli kousek od hotelu obrovskou tržnici,takže to centrum nám až tak nechybělo,byli jsme se podívat ve městě a řekla bych,že naše tržnice a město bylo na stejné úrovni.Co se týče obyvatel,nesetkali jsme s něčím zvláštním,spíš naopak nás udivilo,jak jsou vstřícní.Když to shrnu,tak Turecko mě nadchlo a určitě se tam budeme vracet a to moc rádi,ale každý má nějakou představu,já ji také měla,ale vše předčilo naše očekávání.

mima07
9. júl 2011

@jespera turecko je aj moja srdcovka, ak mate hotel daleko od nejakeho centra mesta tak asi peso nepojdete tak ti nebude vadit ako to tam vyzera
my sme vacsinou boli v beleku a tam to aj po ceste do mesta vyzeralo normalne aj ked sme to mali asi 2 km
tie resorty su tak vybavene ze nie je velky dovod chodit z nich prec 🙂 aj ked je jasne ze kazdy sa chce ist pozriet aj do mesta ale nie je problem si zobrat taxik

@eyael tie plaze su rozne aj v beleku aj v side
my sme boli v beleku v 4 hoteloch a mali sme piesocnatu a aj v side sme mali piesocnatu ale tam som bola len raz

mitote
9. júl 2011

@jespera ja se obavam, ze hodne zalezi na cloveku, pro nekoho je to nadherna dovolena, pro nekoho hruza...me taky teta pred 4 roky rikala jak v Bulharsku je spina, smrad, ze lidi zijou mezi odpadkama...navic je to chuda teta co se dostane k mori jendou za sto let...no a ja byla nasledne dvarat v Bulhrsku, i tam, kde byla ona a teda nic takoveho jsme nevidela 😉 Takze si to prirovnej k tomu Bulharsku, 100 lidi, 100 nazoru 😉

natas4
9. júl 2011

@jespera ja som bola 1x priamo v Alanyi a 2 x cca 30 km od Alanye a kazdy den sme chodili dolmusom (nieco ako nas autobus ale v mensom 🙂 ) do Alanye. Ja nedam na Turecko dopustit, vzdy tam bola skvela dovolenka. Ja osobne preferujem byvanie kusk od Alanye lebo su tam lepsie hotely, ale aj v Alanyi priamo je to ok.Len vacsinou hotely kusok od Alanye maju sukromne plaze a hotely v Alanyi nie, tam je plaz verejna. Ja Turecko odporucam. 🙂 Jedlo vynikajuce, servis super, plaze ciste....more teple 😅

gretkab
10. júl 2011

@jespera Ono je aj otazka,co od toho ocakavas. Ja napr. s 2 malymi detmi nemam ziadnu potrebu vyliezt z resortu. Areal je obrovsky, je tu plaz, asi 5 bazenov na 5 roznych miestach, akvapark, obchody, bary... Viac ja k stastiu momentalne nepotrebujem 😉. My sme tiez inak asi 10 km od side, ale asi 5 min od resortu je taka velka trznica so vsetkym moznym a aj lekaren, keby bolo treba. Lekar je priamo v resorte.
A do side alebo manavgatu na trh sa da za par korun dostat tymi dolmusami = miestnymi miniautobusikmi.
Inak je tu dnes asi 45 stupnov, asi sa dnes uvarime 🙂.

jespera
10. júl 2011

@gretkab ahoj,
my s manzelom ideme bez dcerky - povedali sme si ze posledna dovolenka bez deti, a na druhej strane aj tak je na to este mala...ale my dvaja sme zvyknuti na dovolenke chodit po meste, po baroch, po kluboch - zit do rana, po nakupoch, vodne sport...a byt uprostred nicoho v jednom krasnom hotely - arealy....to nie je pre nas. A ta znama mi rovno povedala ze na to co som pisala vyssie - ze zabudni ..ja som fakt ostala prekvapena ze preco...a ona prides a uvidis...co ty na to?