Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lusilia
17. sep 2012

@rybka31 cez Medinu

skovierova
19. sep 2012

@lusilia aj my ideme do hotela Alba resort, ale v nedelu a letime z Kosic, tak sa mozno stretneme 🙂

lusilia
19. sep 2012

@skovierova jee super, my ideme dve rodiny a moje deti su dvaja ukricany chlapci :D

zuzka2004
19. sep 2012

@lusilia ahojte baby, aj my rozmyslame nad hotelom Alba resort.... za aku cenu ste ho kupili a na kolko dni?

lusilia
19. sep 2012

@zuzka2004 my sme ho kupili za 1807€ 2 dospeli, 1 infant a 1 troj rocny. A teda 12/11 dni/noci.

zuzka2004
19. sep 2012

@lusilia tak to ste mali super cenu, nam ponukaju odlet 25.9 na 11 dni/10 noci pre 2 dospelych cenu 1663 € a celkom sa mi to zda dost.... neviem.... ako dlho pred odletom ste to kupovali? ja sa bojim, aby sa to nevypredalo 😢

lusilia
19. sep 2012

@zuzka2004 no bola to 42% zlava a kupovali sme to minuly tyzden v stredu, takze v podstate tyzden pred odletom. A predalo sa to naozaj rychlo, asi o dva dni to tam uz nemali a to povdala, ze izby 2+1 maju dost, my sme brali 2+2 a ta bola posledna.

zuzka2004
19. sep 2012

@lusilia to je zatial zlava 28% a uz je to menej ako tyzden pred odletom.... tak neviem, co mame urobit, ci este cakat, alebo kupit.....

fiorela
19. sep 2012

@zuzka2004 ak netrváš na Albe, tak skús pozrieť Kartago, mávajú každý deň trojhodinový výpredaj za celkom slušné ceny od 14.00 - 17.00 hod., alebo Firo má Ali Bey Club Manavgat za super cenu 1558 EUR pre dvoch od 28.9. do 9.10. Je to super hotel, aj my sme tam chceli ísť, ale nevyhovoval nám termín, tak nakoniec ideme 22.9. do Marti Myra.

zuzka2004
19. sep 2012

@fiorela diky za radu.... len nam prave nevyhovuju terminy ani Kartaga ani Firo tour..... tak sme viac-menej odkazani na tu Medinu.... ☹

fiorela
19. sep 2012

@zuzka2004 hmmm... to je práve tak ako sme my boli odkázaní na termíny Kartaga... 🙂 Alba resort je dobrý hotel, tam sme boli minulý rok, ale aj Alba Qeen je vraj rovnako dobrý, len je novší.... tak ak by si počkala a niektorý by predal, tak môžeš ísť do druhého.... snáď obidva nepredajú naraz... 🙂 ... .ale čo ak, však? Ja som tu strávila tiež dosť hodín s touto dilemou, ale našťastie už máme zaplatené... 🙂 Tak teda veľa šťastia.

zuzka2004
19. sep 2012

@fiorela No Alba Queen je pre nas passe, pretoze ma len rodinnu izbu a my sme len dvaja..... takze jedine Alba Resort, prip. White Gold hotel & spa..... A ako si bola spokojna v Alba resort? sluzby, plaz, more? popis, mozno sa na zaklade toho rozhodneme 🙂

lusilia
19. sep 2012

@zuzka2004 no, ja som to nahodou nasla, chceli sme objednat Iz Flower, ale uz bol vypredany, tak som nasla toto
, ono sa asi neoplati moc cakat, ale tazko povedat, my sme chceli ist uz 14, ale nic uz nebolo za dobru cenu.

zuzka2004
19. sep 2012

@lusilia no ved uvidime.... mozno sa tam aj nakoniec stretneme 😀

fiorela
19. sep 2012

My sme boli v Albe veľmi spokojní s ubytovaním, stravou... pláž široká, čistučká, more teplé /boli sme tiež v tomto termíne/, aj keď bolo dosť veľa ľudí, nikdy sme nemali problém s lehátkami pri mori, vždy sme nejaké voľné našli. A hlavne tá strava, tá bola super... my sme už vynechávali obedy, lebo by som sa asi neuniesla 🙂 Pred dvomi rokmi sme boli v Kamélii a to sa nedá porovnať... aj keď v Kamélii je krajší areál, viac možností na večer, veľa barov, ale strava tam nebola dobrá - typicky arabská, posledné dni som už nevedela čo si mám dať. Takže myslím, že v Albe budeš spokojná... ja nemám čo vytknúť, aj večer mali pekné animačné programy.

zuzka2004
19. sep 2012

@fiorela dakujem velmi pekne za recenziu..... uvidim, stale rozmyslam, co urobit 🙂 ..... este raz dakujem a prajem krasnu dovolenku..... 😉

martuska75
19. sep 2012

Baby, ďakujem vám vetkým tu za perfektné rady, veľmi ste mi tu pomohli. Boli sme v Turecku prvý krát a ešte aj s drobcom a boli všetci nadšení 🙂 Užili sme si to neskutočne. MOre bolo teplučké, pláž nádherná piesková ako stvorená pre malé detičky, počasie super. Areál čistučký a udržiavaný. Personál v hoteli perfektný, k deťom sú všetci až neskutočne milí a trpezliví 🙂 Takže za nás SUPER 😀 😀 😀 😀 😀

danula2
19. sep 2012

@martuska75 marti boli ste v kumkoy prve dva tyzdne sept cca? a nemala si cervene plavky, tusim bodkovane?

martuska75
19. sep 2012

@danula2 jéj, ty si asi "veštica Teodora" 😀 😀 😀 Ále, nie 😀 Aj vy ste boli? Boli ste spokojní aspoň tak ako aj my?

fiorela
19. sep 2012

@zuzka2004 Diky, aj Tebe...nech sa už rozhodneš akokoľvek... ja som tiež zvedavá, čo bude ten Marti Myra za zázrak... 🙂

danula2
19. sep 2012

@martuska75 tak si to bola ty, zrazili sme sa pri stanku s waflami, mame zelene bee, moj krpec nieco s tvojou malou "riesil" 😀 😀 😀 aj som ta chcela oslovit, ale to uz som musela zasa utekat za malym 😎 😎 😎
pacilo sa nam, velmi, zatial nasa naj dovolenka 😉

martuska75
19. sep 2012

@danula2 ááá, už si vás asi pamätám, zelené vytunené "beečko" 🙂 áno???? som ho okukovala, lebo som uvažovala či nekúpim tú istú podložku do nášho Bria 🙂 Alebo zle?

lusilia
19. sep 2012

@zuzka2004 no možno ;)

@fiorela fakt je v Albe lepšie, ako v Kamelyi?, lebo mohli sme aj tam ist, ale nakobiec kamoš musel ist na sluzobku, tak mi to bolo docela ľúto, že nam to nevyšlo. Ale tak naozaj na tu Albu su dobre recenzie, tak som zvedava. A to fakt o tomto case bolo vela ľudí? By som si myslela, ze to bude poloprázdne. A mali ste este aj animacie? Lebo teta v Medine nam povdala, ze tie sú len do 15-teho.

martuska75
19. sep 2012

@danula2 som ti odpísala naraz 🙂 Tak som sa trafila! No, veru naše baby si to tam užili perfektne. Rebeku som nevedela dostať z tobogánov a Nina "flirtovala" určite aspoň s polkou rezortu. 🙂 Plavčíci ju po pár dňoch automaticky zdravili a prihovárali sa, kdekoľvek sme ich stretli 🙂 Dokonca sa tam naučila posielať pusinky - cica malá. Som rada že sme sa na to turecko nechali ukecať.

fiorela
19. sep 2012

@lusilia nechcem povedať že v Kamelyi bolo zle, bolo tam tiež super, určite bolo viac možnosti kam si večer zájsť - veľa barov...len strava tam bola dosť zlá - my sme boli v Kamelyia Holiday Willage - a to sú 4*, oni majú ešte Selin a Fulyu - tie sú 5*, tam je tá strava iná - inak všetky ostatné služby sa využívajú spoločne iba stravu má každý hotel samostatne. Bola s nami aj jedna pani s dcérou a vnučkami, ona tam bola aj rok predtým, vtedy bola veľmi spokojná, ale keď tam bola o rok neskôr - s nami tak bola strašne sklamaná ako sa strava zhoršila. Ja neviem, možno sa to zase zlepšilo, keby bola strava taká ako napr. v Alba resort, tak by jej nebolo čo vytknúť. Keby som bola bez detí, tak mi je to jedno - aspoň schudnem 🙂 ale s deťmi je to iné, celú dovolenku musíš prispôsobiť im. A tie animačné programy v Alba resort, tie tam boli stále, možno tá teta myslela detský kútik so slovenskými animátormi, to tam naozaj skončilo toho 15. lebo to robia naši študenti a oni sú potom už v školách. V Albe bolo ešte také minizoo - a to bolo pre naše deti, vždy keď sme išli k moru a od mora, museli sme ísť pozrieť zvieratká a nakrmiť zajačiky 🙂 a ľudí tam bolo naozaj veľa, a čo som bola prekvapená, keď sme odchádzali - začiatkom októbra - bolo ich ešte viac ako na začiatku dovolenky...

skorica05
19. sep 2012

Baby my letíme v nedeľu ráno o 5 z BA do Greenwoodu resort, ide niekto ešte ?

lusilia
19. sep 2012

@fiorela aha jasne, no veru, aj ja kvôli tym deťom som chcela, aby ta strava bola ok. A teda asi to myslela tak, takze normalne tam animacie budu, len nie Slovenske. Dobre som pochopila? 🙂

fiorela
19. sep 2012

Dobre si pochopila, ale cez sezonu tam funguje aj detský kútik, kde si môžeš dať dieťa - niečo ako škôlka a práve toto tam už mimo sezóny nie je, ale to ti asi vadiť nebude, lebo ako vidím máš trojročného a ten by ti tam asi aj tak nebol - ako aj náš malý 🙂.

lusilia
19. sep 2012

@fiorela no, tak on veru neviem, ci by tam ostal, ale asi by sme ho tam ani nenechali. Takze to nevadi. Tak dakujem za info. 😉

bionke
20. sep 2012

@skovierova my ideme v piatok 🙂 tiez alba ako citam tak nas tam bude hodne 🙂