Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

mima300
3. sep 2012

@katarina.banska jej poslala som to omylom sebe 🙂

katarina.banska
3. sep 2012

@mima300 ceny dole vraj uz nepojdu. a kamelyu a ali ponuka len firo, takkze neviem....... bojim sa cakat, co ak oba budu uz vypredane.....
a vo fire mi zas povedali, ze kamelya je lepsia, lebo maju zazmluvnene pekne izby, aj ked o izby mi tak nejde, ale je blizsie, je tam lepsie strava a hlavne ta plaz.......no neviem sa rozhodnut. hej citala som recenzie, sto ludi, sto nazorov. ziande nie je podla mojich predstav a 100percentny......
prosim poradte Kamely alebo Ali bey s dvojrocnym dietatom? dakujem

katarina.banska
3. sep 2012

baby prosim poradte kamelya alebo ali bey s dvojrocnym dietatom? velmi pekne dakujeeeeeem

zuzka2004
3. sep 2012

Ahojte, viete mi niekto poradit, ako to je v Turecku s pocasim/teplotami vzduchu aj mora koncom septembra/zaciatkom oktobra? Je tam este teplo? Planujeme dovolenku, len mame trosku obavy..... diky moc za rady 🙂

hanulkazam
3. sep 2012

My jezdíme do Turecka každý rok v létě. Jsem nadmíru spokojená a děti taky 🙂 Turci jsou na děti připraveni, většina hotelů má i přímo pult s kojeneckým jídlem, v hotelích bývají k dispozici i kočárky, dětské postýlky, krmící židličky, malí caparti mají i svůj bazén (většinou ve stínu). Vřele doporučuji, ale doporučuji pročíst recenze než vyberete hotel 😉

mima300
3. sep 2012

@katarina.banska plaz je urcite v Kamelyi lepsia. Ale ked chcete ist az koncom septembra este sa ceny zmenia a urcite vsetko nevypredaju. Ja by som nekupovala uz teraz. A samozrejme ze v cestovke povedia ze ceny uz dolu nepojdu, chcu predat 🙂

katarina.banska
3. sep 2012

@mima300 dakujem. potom napisem ako sme sa rozhodli.este nikdy som nesla koncom septembra na dovolenku, tak sa trosku obavam pocasie. no dufam, ze v turecku bude este teplo aj more bude teple.

katarina.banska
3. sep 2012

@zuzka2004 tak toto zaujima aj mna 🙂

zuzka2004
3. sep 2012

@katarina.banska uvidime, ci nam teda niekto zodpovie 😉

rybka31
3. sep 2012

@mima300 Hrej, chceli by sme, skor nemozeme, takze sme to odlozili az an ten termin, tak dufam, ze budu zlavy a ze najdeme nieco kvalitne za rozumnu cenu.Pozerala som aj kamelyu aj papillon, ale stale su hodne drahy na moj vkus.Dokonca aj ali bey.Tak stale tajne dufam, ze to pojde postupne dole, lebo pozdejsie uz rpedsa len tolko ludi necestuje na dovcu ako v lete.A deti su uz v skole.Takze hadam nehrozi ani davova psychoza, xi.Neboj urcite nieco najdete, ja tiez denne pozeram teraz a vidim, ze tie dva dni pred odletom su zatial najlepsie ceny. 🙂

mima300
3. sep 2012

@katarina.banska mne pani v cestovke povedala ze bola minuly rok koncom septembra a pocasie mali krasne, teplucko 🙂

mima300
3. sep 2012

@rybka31 urcite musia ceny klesnut a to mas pravdu ze 2 dni pred odletom su najlepsie, potrebuju rychlo predat. Koncom septembra lieta o dost menej ludi ako v sezone tak aj ceny musia byt nizsie. Minuly rok bolo 2-3 dni pred odletom 50% dolu. Myslim ze sa oplati cakat, nevypredaju vsetky super hotely 😉

rybka31
3. sep 2012

@mima300 Suhlasim plne s tvojim nazorom.Podla mna je dobre pockat, ak mozete a chcete.A tiez si myslim, ze to urcite uplne nevypredaju, pretoze cim dalej tym menej ludi pojde na dovolenku.V podstate mnohi aj kvoli pocasiu, atd..Plne to bdue dla mna tak zhruba do tej polovice septembra a potom to pomaly zacne ustupovat.Momentalen ej vraj pocasie v Turecku telotne okolo 30-38 stupnov.Dnes som videla ze Antalya mala 38 a Alanya 35 stupnov.Co ale bdue koncom mesiaca tazko povedat.Te dlhdoobejsie rpedovede tvrdia, ze aj tu ans este cakaju dost teple dni a Turecko detto.Len su to iba predpovede.Ja som bola pred par rokmi zhruba v tomto prelomovom obdobi a myslim si ze pocasie bude este celkom teple, pocitam vyse 30 stupnov, max najnizsia do 30 stupnov a po veceroch uz tak na svetre, ale este prijemne.preto som toho nazoru, ze chcem ist na viac ako 8 dni, keby nahodou prsalo, aby sm si uzili aj slnecne dni.My tiez planujeme dovcu az okolo 23.9. a neskor.

rybka31
3. sep 2012

Ale nejako sa neobavam, co sa tyka pocasia, myslim si podla skusenosti z minulosti, ze bude este pekne a teplucko a znesitelnejsie ako v mesiacoch jul, august. 😉

billam
3. sep 2012

Boli sme dnes v magic travel - oni predavaju zájazdy rak. a nem. cestoviek, Ali Bey na 11 dni pre 2+2 vychádza od 12.9. na 3800eur!!!...LM v rakúskych cestovkam prils nefunguje, vysvetlili mi, že Rakúšania kupujú zájazdy na first moment v januári a čím je bližšie odlet, tak je vyššia cena...vrrr. A Titanic resort by nás vyšiel 4200eur....no, dobre hotely som si vybrala 🙂...asi to istí Hechter, alebo Azur reizen.

rybka31
3. sep 2012

@billam Hmm, tak to som zvedava na nase ponuky a teda asi nema velky vyznam pozerat rakuske, lebo tie su stale akosi drahe.Ale to je zvlastne u rakusanov.Hmm, tak oni nemaju ale dovody cakat moc na LM.Nemaju problema, ako aj hovorim, ako my slovaci.My nemusime vediet v januari ci pojdeme v juli, auguste, septembri na dovolenku do zahranicia...

billam
3. sep 2012

@rybka31 no ved jasne, to sú tí rakuskí dôchodcovia

libka1
3. sep 2012

@katarina.banska nemyslim ze ti v cestovke budu hovorit aby si to nekupila lebo o 2 tyzdne to bude o 300 eur lacnejsie 😀 oni chcu zarobit, nie robit dobrocinnost...

libka1
3. sep 2012

@rybka31 nam prsalo v januari 2 dni z 8, myslim ze koniec septembra je v pohode 😉
@katarina.banska ja by som asi volila kamelyu 🙂

ress
3. sep 2012

Dnes som pozerala počasie pre Turecko a celý september by malo byť stále vyše 30°C a slniečko, krásne. Užite si dovolenky, tie ktoré sa chystáte 🙂

rybka31
3. sep 2012

@billam Neboj, ja verim, ze najdeme slusne ponuky.🙂Ved si chceme tiez uzit dobru a prijemnu dovolenku, na ktoru sa asi vsetci tesime pocas roka. 😉

rybka31
3. sep 2012

@libka1 A preco by si asi volila radsej Kamelyu?

zuzla2
3. sep 2012

Ahojte..my sme momentalne v Turecku a j tu stale veelmi teplo...vecer o 9_tej tak 28stupnov🙂

billam
3. sep 2012

@rybka31 veru hej, máš pravdu 🙂...11.9. ideme obísť cestovky, tak dam vedieť 🙂

rybka31
3. sep 2012

@ress Verim v to iste. 🙂

libka1
3. sep 2012

@rybka31 kvoli plazi a cerstvemu pomarancovemu dzusu na ranajky 😀

libka1
3. sep 2012

@zuzla2 a v akom hoteliku ste?

libka1
3. sep 2012

@rybka31 na fotkach mi je inac sympatickejsi ali bey lebo kamelya na mna posobi strasne kriklavo 😉 ale ta plaz je rozhodujuca...

rybka31
3. sep 2012

@libka1 A ktora konkretne Kamelya?Ci je to jedno?

libka1
3. sep 2012

@rybka31 kamelya holiday village ubytko...ale mozes vyuzivat sluzby vsetkych 3 hotelov okrem ranajok, obedu a vecere, tie musis mat vo svojom hoteli... inac je vsetko spolocne... v ali bey sa mi paci ten pieskovy bazen pre deticky, to by bolo daco pre nasho torpedoborca... 😀