Dovolenka v Egypte a v Turecku

petka2826
4. jún 2013

Ahojte chcela by som aby ste mi poradili kde ist na dovolenku Egypt- Turecko do akych casti a hotelov 🙂 dakujem velmi pekne 🙂

lucil66
4. jún 2013

ahoj,
my sme boli minuly rok na dovolenke v turecku hotel papillon zeugma 5 hviezdiciek vedeli sme do coho ideme.Simonka mala vtedy jeden rok a super sme si to uzili krasne ciste prostredie,perfektna strava, ziadne zdravotne problemy detsky bazen paradny aj so smykackou vedla je aqapark a mestecko kde sa da istna nakup ...... ale tak nebolo to najlacnejsie,
ale vrelo odporucam
http://www.travel.sk/hotely/turecko/belek/belek...

sandrika1986
5. jún 2013

Ahoj, v Turecku som ešte nebola, ale od roku 2004 - 2011 som chodievala do Egypta. Tam som bola 2x v 4* hoteli Makadi Marine a 5x som bola v bývalom LE MERIDIEN už sa to volá Tia Heights Makadi 5*. Nachádza sa to v krásnej oblasti Makadi Bay, približne 30 km od Hurghady. Táto oblasť je vhodná aj pre rodinky s malými deťmi. Po 2.ročnej pauze sa znova chystám na budúci rok do Egypta - oblasť Makadi Bay. Ja chodievam do Egypta na 15 dní cez Kartago Tours a som spokojná 🙂

petka2826
autor
5. jún 2013

dakujem vám zatial ešte musíme porozmýšlať 🙂

billam
5. jún 2013

@petka2826 hotel Tia heights ti absolútne neodporúčam!!! To bola najhoršia dovolenka. Viac si prečítaj v téme o Egypte.

sandrika1986
5. jún 2013

Koľko ľudí, toľko názorov....v roku 2006 to bol super hotel. V roku 2011 už bolo na tomto hoteli zopár chýb, ktoré by sa dali zmeniť. Závisí to aký je tam majiteľ. Keď bol Nemec to boli aj super služby. Keď tento hotel má Arab alebo Rus tak to aj potom vyzerá. Pláž,more je fajn. Ja sa tam nabudúci rok znova chystám, mám tam známych v hoteli. Bola som tu aj s dcérkou keď mala rok a potom keď mala necelé 2 roky. Na 5* tento hotel nevyzerá, max. na 4*. Keby som sa tu zle cítila, tak by som tam už nechodila. V každom hoteli sa nájde dobré aj zlé. Niekto ide raz a potom už nikdy v živote, iný idú viac krát do toho istého hotela. Možno budúci rok už poviem,že v tom hoteli som bola naposledy. Treba to vyskúšať a potom uvidíte,či to bolo naposledy alebo nie. V Egypte sú aj horšie hotely a to nemusia byť 3*. Niekedy sú to 5* hotely a dali by ste im aj menej *. Čo sa týka hotela TIA, klientela je prevažne ruská....niektorý Rusi - muži aj ženy sa chovajú ako zo zemlanky....potom tam chodia češi,slováci, egypťania, taliani, nemci.... Strava ? Neumriete od hladu, sme v arabskej krajine tak tam bravčové mäso nie je, treba si najprv rozmyslieť či ste schopný tolerovať ich krajinu a kultúru. Je síce pravda,že keď ste tam už týždeň tak Vám už niektoré jedlá alebo skôr prílohy aj keď na rôzne variácie začnú ísť trošku na nervy, ale neumriete tam hladom, dá sa vybrať, hlavne podľa toho čo komu chutí. Zamestnanci sú väčšinou fajn, nájdu sa aj arogantný, ale keď sa ho opýtate,či má problém...hneď si to rozmyslí,lebo keby ste sa chceli sťažovať managerovi hotela....tak by ho vyhodili. Animácie sú na dobrej úrovni. Šéfom animátorov je momentálne Egypťan. Robia sa rôzne párty, show time, súťaže, cvičenie vo vode,belly dance, detské animácie a pod. Animátori sú tam egypťania,češka,rusky. Izby sú tam rôzne. Zariadenie je tam už o trošku staršie, ale je to stále na úrovni. Nachádza sa tam od roku 2011 Aqua Park. Tento hotel.komplex je veľký, s najväčším bazénom v Egypte, vo vnútri hotela je aj fitnes, vyhrievaný bazén a pod. Nájdete tu aj centrum pre potápanie a šnorchlovanie. V roku 2011 boli majiteľmi : Egypťan a Rus. Mohli by zlepšiť služby, ale všetko závisí od majiteľov. Tento hotel je postavený od roku 2004.

billam
5. jún 2013

@sandrika1986 musim ti trochu oponovat....boli sme tam v 2012 a fakt to bola katastrofa...nie som fajnovka, ale naozaj tam chýbajú elementarne veci...v prvom rade ten hotel má max.3*, personál uplne arogantný, dokonca pri ALL sa musi platiť v bare aj za lokálne drinky, na každom kroku Ťa chcu okradnu - v bare, ked sme zavolali managera tak uz zrazu drinky boli zadarmo, pláž bola obkolesena dvoma pristavmi- molom a vkuse tam plávali nejake lode a kupali sme sa v nafte, v jedalnach mi nevadilo jedlo, zjem všetko co nezje mna, ale aby sme sedeli v spine, ktorú lenivi Araby neodpratavali pocas celej večere, obeda...pocas 10 dni sme sa 3x sťahovali - v izbach bola bud pliesen, alebo nefunkcne veci ako zlomena posteľ, pokazena chladnicka....o smrade v celom areáli nehovorím - hnojili 2x za den, splaskami, takze všade smrad po moči a hovnach....je to skutočne dost...v téme o Egypte tiež pisu baby, že s Tiou to išlo dole vodou ☹

959touareg
5. jún 2013

@sandrika1986
boli sme v nom ked este stal ako tak zato. pred mnohymi rokmi. teraz ho neodporucam nikomu.
uz len ta kombinacia majitelov Rus-Egyptan...najhorie co moze byt. tiez ked je v hoteli ruska klientela je katastofa, ked egyptska, este horsie. pokial vidim ako hosti Arabov -amen. uz viem co bude nasledovat. ale to treba zazit.
ale nech si kazdy vyberie co chce. vy ste tam boli a pokial ste spokojni, niet co riesit.
pisem iba moj nazor a do toho zapadaju aj recenzie na tento hotel. prevaha negativnych nad pozitivnymi. ☹

sandrika1986
5. jún 2013

@billam : ty si tam bola v roku 2012, rok po mne...samozrejme môže sa to zmeniť k horšiemu. Ja tam idem na budúci rok, možno budem spokojná alebo si poviem,že dobré časy má už tento hotel za sebou a už nikdy viac do Tia. Ja okrem menších detailov,ktoré sa mi nepáčili som inak bola spokojná. Za dva roky to tam mohlo ísť dolu vodou. My sme si v bare neplatili nič, to čo sme mali all inclusive tak to tam aj bolo. Jedine čerstvé džúsy boli spoplatnené. Škoda, že majitelia sa v poslednej dobe menia...hotel ešte keď len bol krátko otvorený bol skutočne super. Môže sa stať,že namiesto slovákov,čechov bude klientela len ruská a arabská. Dosť to tam kazia hlavne Rusi. Čo sa týka mora, my sme aspoň vtedy nemali tam naftu a ani smrad. Čo sa týka ubytovania nás raz ubytovali do takej mini izby a tak som zahlásila.že ideme odtiaľ preč a na recepciu. Jasné,že recepčný najprv hovoril ,že nič lepšie nie je momentálne voľné, ale objavil sa známy manager,ktorý mal na starosť ubytovanie a do hodiny sme dostali izbu v hlavnej budove...veľká a čistá bola izba. My sme tam boli aj raz počas ramadánu a raz keď mali po tomto sviatku a v hoteli boli hlavne egypťania. Hotel už má slávu za sebou,len je škoda, že nechajú tento hotel takto padnúť....všetko je to len o majiteľoch aj keď je pravda,že nás dovolenka nestojí pár korún a že človek chce si na dovolenke užiť a oddýchnuť si za tie peniaze ...

ovka27
5. jún 2013

ahoj mi sa chystme do turecka 2 detmi konkretne do alania- ocurcalar,hotel ganita holiday mate niekdo skusenosti?

959touareg
5. jún 2013

@sandrika1986
pred niekolkymi rokmi bol naozaj dobry, more ciste, super koraly, pekne prostredie, aj ked nas areal neoslovil velmi, vedlajsi Club je to nase- orechove co sa tyka zelene a arealu hotela. mame radi male,komorne hotely s mnozstvom zelene, uzucke chodnicky obklopene kvetmi,stromami,medzi nimi zasite male ,nizke domceky, krasne lampicky po zemi. a Club to vsetko ma.
a naozaj je to hrozna kombinacia Rusi - Arabi, nic horsie uz nie je. ked pisete ze hotel plny Arabov moze byt -az ma striaslo, zazila som hotel zaplneny zo stvrtiny nimi a dakujem. nejdem sa o nich rozpisovat. nocna mora. Rusi su slabi odvar oproti nim.
bolo nam vtedy povedane, ze treba davat pozor kedy maju Arabi sviatok dlhsie, ze vtedy sa zvyknu nanosit do hotelov....no keby to clovek vedel. iba az sa to zisti priamo u nich. a vtedy si to treba zapisat do kalendara velkymi cervenymi pismenkami -STOP. nejazdit do Egypta.
aj vtedy sa hosia iba pytali na recepcii, kedy konecne odidu, nastastie sviatok trva liba 4 dni,no zdalo sa nam vsetkym, ze su tam nekonecne dlho. 🙄

sandrika1986
5. jún 2013

Ja som bola 1x v Egypte v Solymar Makadi Marine, to je 4*. Chodili tam hlavne Taliani a teraz hlavne Nemci. Tiež je to malý hotelík,blízko pláž,bazén....vedľa je hotel Makadi Sun a Makadi Club. Viem,že Marina sa v roku 2011 prerábala,boli sme sa tam prejsť vtedy. Mňa láka len Egypt, ale oblasti ako je Makadi Bay a Hurghada 🙂

petrolejka82
5. jún 2013

@petka2826 my sme sa z Turecka vratili minulu sobotu a bola to super dovolenka. Bolia sme v Kemeri, konkretne v malickom miluckom hoteliku Solim. Maximalna spokojnost, odporucam. Bola to jedna z tych lacnejsich dovoleniek, poznas to ale len podla stareho nabytku v izbach, inak 100% spokojnost. Urcite sa tam raz vratime. Kemer je vraj najkrajsia cast Turecka, kedze sa nechadza hned pod horami s borovicovym lesom.

petrolejka82
5. jún 2013

Suhlasim s @billam, minule leto sme boli v nedalekom hoteli Al Nabila a tak ako my sme mali katastrofalnu dovolenku v obkluceni egyptanmi tak aj slovensky hostia z hotela Tia sa rovnako stazovali. Ja sa po minulorocnej skusenosti v Egypte tam bojim ist znovu.

959touareg
5. jún 2013

@petrolejka82
juuj citam kde ste boli a az ma striaslo. ani sa vam necudujem. All Nabila opat ani zadarmo. ☹ . tiez odtial utekaju zamestnanci kade lahsie. minule mi pisala jedna animatorka odtial co vsetko tam zamestnanci zazivaju, ako kuchari varia...brr.
more, plaz, celkovo zaliv je tam rozpravkovy. no co z toho,ked vsetko doserinka hotel s jeho sluzbami, to potom clovek sa uz netesi ani z toho mora, plaze.
ono v Egypte je velmi tazke najst super hotel. vacsina je hodna kritiky. ked tam clovek ide prvykrat a nema s cim porovnavat je este spokojny, no ked chodi viackrat a zazil tam super hotely, vybera si uz a nie je mu vsetko super,dobre. vie, ze je aj lepsie od toho,lebo to zazil.
poznam to na sebe. az mij e to casto neprijemne ludi odradzat, kritizovat volbu ich hotelov, uz si musia fakt mysliet o mne ze som ufrflana baba, ale ked si clovek zaplati, nech je to potom aspon adekvatne tomu. preco sa mame uspokojit s hocicim? 😒

pavlinkaag
5. jún 2013

odporúčam Turecko hotel Lonicera World. Čistý, výborná strava- množstvo čerstvého ovocia, zmrzlina, koláčiky, krásna záhrada, tobogány, mini ZOO, detské ihrisko. Nevýhodou je dosť dlhý transfer z letiska, no dá sa to vydržať.

petka2826
autor
9. jún 2013
danim
9. jún 2013

@petrolejka82 kolko km bolo z letiska ? resp - ako dlho ste sli z letiska ?

959touareg
9. jún 2013

@danim
az myslis Al Nabilu, tak z letiska je to cca 35km. celkovo Makadi Bay oblast je od Hurghady, od letiska vzdialena 30-40km. 🙂
a ako dlho sa ide zavisi, ci po ceste este vyhadzuju do inych hotelov ludi, alebo cely autobus ide do Al Nabily. pretoze ak este vyhadzuju inde, trva to dost dlho potom,nakolko kym vystupia, soifer im da kufre, delegat ide s nimi do hotela, pocka kym ich ubytuju a az potom pride do autobusu a pokracuje sa dalej v ceste. a az takto budu vystupovat v 3-4 hoteloch...najhorsie na tom je ten posledny hotel.

danim
9. jún 2013

@959touareg ty si mi odpovedala asi na moju otazku transfer z letiska... ale ja som sa
@petrolejka82 pytala na transfer v Turecku- pisala, ze sa nedavno vratili... ( ci nahodou motyka nevystreli - zeby to bolo blizsie co sledujem , ze Turecko 60-100 km z letiska )

v Egypte v Makadi Bay sme boli- tusim pisu 25 km co si ja pamatam.. pol hod cesty cca sme sli

petrolejka82
9. jún 2013

@danim bolo to cca 60-65 km, busom sme isli cca hodinku a pol, ale to je cas aj s rozvozom vsetkych cestujucich do prislusnych hotelov. Ide sa popri pobrezi na jednej strane a popod horu na strane druhej, krasna cesta, je sa na co pozerat 😉