Dovolenka v Tunisku - Sousse s 1,5 ročným dieťaťom - skúsenosti

luckam13
31. jan 2018

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či ate niektorá boli na dovolenke v krajinách ako je Tunisko s 1,5 ročným dieťaťom. Ideme v auguste do Sousse (malý vtedy bude mať 1,5 roka) a chcem vedieť ako to detičky zvládali - strava, počasie, teplo, more, podnebie, všetko. Ako ste riešili, ak sa vyskytli u dieťaťa hnačky, prípadne telploty?
Alebo to zvládalo bez problémov? Budem veľmi vďačná za každý komentár.

ivanamyl
31. jan 2018

Bola som v Sousse, ale s takym malym dietatom by som nesla.

oli18
31. jan 2018

To už všetkým dňom je koniec, že s tak malým dieťaťom chceš cestovať do exotickej krajiny? Ešte rok, dva dozadu bola táto krajina označená ministerstvom za rizikovú. Ale kto chce kam, pomôžme mu tam, že?

little_honeybee
31. jan 2018

Boli sme pred par rokmi v Tunise v Mahdii, 5hv hotel, babatko ssme este nemali. Aj ked sme kazdy den pred jedlom dali poldecak domacej na "vypalenie", chytili sme taku crevnu pliagu, ze fuj...........
@luckam13

little_honeybee
31. jan 2018

@luckam13 s babom by som nikam nesla, urcite nie s takym.malickym a urcite nie do tunisu, ale nestaram sa, je to kazdeho vec. Len nic vam neutecie, este mate tooolko dovoleniek pred sebou....

luckam13
autor
31. jan 2018

To je tam tak zle, že máte nato také negatívne názory?

evaachesa
31. jan 2018

S tak malym diwtatkom ktore este nema vybudovanu imunitu by som do exotickej krajiny v ziadnom pripade nesla. Ved velmi casto maju problem dospeli a akk na to asi zareaguje dieta? Ked na dovolenku tak do Chorvatska napr. Ja by som to zvaxila a zmenila destinaciu...urcite sa to da. Aby sa nestalo to co min roku ☹
https://www.aktuality.sk/clanok/509073/vladny-s...

mia407
31. jan 2018

a co s vodou a jedlom??lebo ja by som malemu nedavala ani kupovanu tam.

sandrittka
31. jan 2018

Ahoj bola som pred.4 rokmi presne.mal.maly 1 rok a 10 mesiacov a boli sme v sousse super dovolenka.krasna a.boli sme aj v centre vsetko bez.problemov ani s jedlom sme nemali.problemy, maly pijaval na noc este.mlieko vo flasi, prve dve noci som si z baru brala.a.mi ohrievali potom.ma uz spoznali a dali.mi rovno cely krabicu zavreteho.mlieka na.izbu vsetko bez.problemov....

luckam13
autor
31. jan 2018

@mia407 vodu mu beriem odtialto, dojčensku

luckam13
autor
31. jan 2018

@sandrittka aspoň jedna pozitívna reakcia lebo tuto ma hneď s malým pochovávajú. 🙏 tak si ma celkom upokojila, ja pevne verím, že malý to zvládne lepšie ako my dospelí, nie.raz sa tak stalo...a ďakujem.

luckam13
autor
31. jan 2018

@evaachesa "Výsledky prvých klinických vyšetrení podľa nej ukazujú, že by nemalo ísť o cudzokrajnú chorobu." Treba si to prečítať aj dokonca 🙂

ghostsgirl
31. jan 2018

@luckam13 To, ze nejde o cudzokrajnu chorobu neznamena, ze ju nedostali prave tam. A nechapem naco sa niekto pyta, ked chce vidiet len pozitivne reakcie. Tak zadam temu, prosim o pozitivne reakcie na dovolenku s malym dietatom v Tunise. Ale take pravidlo, ked sa clovek potrebuje o niecom ubezpecovat asi o tom sam vnutorne pochybuje ;)

luckam13
autor
31. jan 2018

@ghostsgirl nie ja nečakam len pozitívne reakcie, ale trošku ľudský prístup, nie úplne zakopať pod zem, ale ok, beriem všetky reakcie a aj tie negatívne 🙂

tinkybinky
31. jan 2018

Prosim ta nie ! ! Deti zatial nemam v Tunise som bola hotel 4*ale naozaj nikdy viac a ked raz budem mat dieta tunis pri mne naozaj neuvidi.Podla mna je riziko tam ist aj pre dospeleho cloveka a nie este pre dieta.Na tvojom mieste by som uvazovala o inej krajne 😊

tinkybinky
31. jan 2018

@mia407 presne tak .. aj kupovana voda nieje cista a vidim tam riziko.Vsetko v tejto krajne posobi neskutocne spinavo..😏

tata1401
31. jan 2018

...boli sme asi 5rokov dozadu...teraz máme 15mesačnú dcérku no ja by som tam s ňou veru nešla☹

ghostsgirl
31. jan 2018

@luckam13 nemam pocit, ze by niekto nieco zakopal. Kazda dotarejsia reakcia mi pripada v pohode. Kazdopadne ja to tiez nechapem naco sa tam trepat s tak malickym dietatom. Aj let, aj horucavy aj strava a hygiena. To choroby ani nespominam. Dospely je tam z tych hnaciek vyflusnuty, proste je tam ina ,,klima,,. Neverim, ze to dieta z toho bude nieco mat, okrem peknych foto na fb. Ale kazdy nech si robi co chce. Kazdopadne tamta mamicka co prisla naspat vladnym specialom zabezpecila deckam minimalne poriadny stres. Nepisem, ze to tak musi dopadnut v kazdom pripade, ale naco riskovat. Btw 5 * hotel je tam nieco asi ako u nas 3* takze ani tymi hviezdickami by som sa moc neutesovala

evaachesa
31. jan 2018

@luckam13 a to znamena ze to teda nemala odtial? Asi si si necitala dalej ze lekari neodporucaju pobyt v exotike detom do 3 rokov a tiez sa treba s pediatrom poradit pripadne zaockovat dieta. Ale samozrejme je to jej vec.

silviak
31. jan 2018

@luckam13 my sme boli ked mali deti necele 2 roky a necele 4. Ale bolo to pre 10timi rokmi. Deti to zvladli skvele. Lepsie ako my. Jedli normalne ich jedlo. Ziaden problem nemali. Manzel 2 dni hnackoval. Ja tiez nic.

luckam13
autor
31. jan 2018

@evaachesa netvrdim že to nemala odtiaľ, len že to nebola cudzokrajna choroba a s lekárkou sa určite poradím, toho sa báť nemusíš neberiem to na ľahkú váhu.

luckam13
autor
31. jan 2018

Každopádne ďakujem za každú reakciu, či pozitívnu či negatívnu, len som chcela vediet názor aj ostatných a najmä skúsenosti, tych ktorí tam boli a myslím že každá destinácia má svoje plusy aj mínusy.

hettinka
31. jan 2018

V takýchto krajinách je to tak, že hotel krásny a ta múrom smrad a spina. Za mna určite nie. Bola som 1x v Egypte, stačilo... je to iný štandard hygieny, do toho teplo a ešte aj otázna bezpečnosť od istého času... Dnes by som už nesla, hoci sme to prežili celkom v pohode, nadopovani probiotikami a vyzbrojeni antibakteriálnym gélom na ruky.

Moji rodiča boli s mojimi deťmi v Egypte aj v Tunise, ale v porovnani s Tureckom to hodnotili o kus horšie. A to ani Turecko nie je super v hygiene. Vlastne všetky tieto južne krajiny sú na tom tak, ale predsa len, Európa má trosku vyšší štandard.
Radšej by som vybrala Grécko, Cyprus.

dagaz
31. jan 2018

@luckam13 my sme boli v Egypte. Syn mal 3 r.a zvladol to bravurne. Ziadne hnacky. Jedol vsetko. Pil kupovanu vodu. Dokonca jedol ich zmrzlinu. Jedol melon a one ovocie. Takze nie kazde dieta musi autimaticky pretpiet taku dovolenku

peter2404
31. jan 2018

bol som 3x v sousse v case ked som este nemal deti, hotely marhaba, marhaba club a tour khalef... podla mojho nazoru je tunisko raj pre deti, fajnove pieskove plaze, v hoteloch bazeny pre deti. su to uzatvorene rezorty, pokial viem vtedy ten sialenec utocil v niektorom z prvych hotelov v rade od pristavu, tam to bolo relativne otvorene.. inak vela muziky za malo penazi..
pokial ide o bezpecnostne riziko - to hrozi zial vsade. tento rok sa chystam s detmi do portugalska, algarve. pokial by som spominal na tamojsie zmiznutie malej maggie spred niekolkych rokov tak by som tam samozrejme nesiel. ale ak by som myslel takto asi by sme ostali sediet doma..

luckam13
autor
31. jan 2018

@peter2404 tak riziko je všade to je isté, to je ale aj tu na SVK, ak sme pri tom, zle sa môže stať aj doma, ale o tom potom, je tam predsa ine podnebie, iná strava, iná komunita. Ale rovnako iné je každé dieťa a vlastne človek a každý to inak znáša. Tým som nechcela povedat, že môjmu dieťaťu sa nemôže nič stať - môže, ale chcem tomu predísť, chcela som len nato nejaké rady, ale tá je len jedna - nechať dieťa doma 🤔

anega79
31. jan 2018

V Sousse som raz bola a katastrofa. Posledny den som chytila asi to co tam kazdy chyti, a tyzden som bola na antibiotikach doma. Dva dni som kompletne stravila len na zachode. Inak ta plaz moc cistoty tam nebolo, mozno este pri hoteloch sa to da, v juli sme mali max 26 stupnov, takze ani v bazenoch sa nedalo kupat. Nikdy viac a s detmi by som tam nesla uz vobec.

tncka
31. jan 2018

@luckam13 a preco prave Tunis? Ja viem ze teraz je to lacna dovolenka,ale stoji ti to za pripadne problemy?

hettinka
31. jan 2018

@luckam13 riziko je síce všade, ale miera rizika je rôzna a v niektorých krajinách bohužiaľ vyššia ako inde.
O čo vlastne ide? Prečo nevyberiete s bábätkom niečo iné? Chceš silou- mocou ísť do Tunisu? Hoci budete aj tak zatvorení v rezorte? Nie je zo potom jedno, či si v tunise alebo v Grécku? Alebo ide o peniaze?

Inak, jediná bezpečná krajina v Afrike je Maroko. To mám v pláne, ale bez deti.

@peter2404 gratulujem k výberu
Portugalsko je krásne, ale určite aj na poznavacku, škoda preležať dovolenku tam na jednej plazi.

zklackova
31. jan 2018

@peter2404 bola som tam takto pred rokom pracovne a uz tehotna. Je tam nadherne. Strava bola uzasna....hned by som sa tam vratila

luckam13
autor
31. jan 2018

@tncka nemyslím, že 1 500€, kde dieťa do 2 r. platí len letenku, je zrovna lacná dovolenka, ale každý máme inde strop, chceme tam ísť preto lebo nás to zaujalo, zapáčilo sa nám to.

@hettinka Tunis sa nám zapáčil, zatvorení v rezorte - tak či tak s malým na nejaké dlhé výlety nemôžeme ísť. O peniaze naozaj nejde, a čo sa týka Grécka - Kréta - leží na rovnakej rovnobezke ako aj Tunisko, teda aj podnebie je tam také isté a v celom Grécku podobné.