Hotel cez booking a doprava cez cestovnú kanceláriu

martina374
27. mar 2019

Ahojte, ideme prvykrát na dovolenku k moru a neviem čo z ponuky CK vybrať. Ale možno na prvykrat by nebolo zle ani to Chorvátsko alebo Bulharsko. Vedeli by ste mi odporučiť nejaké dobré lokality, kde by sa dalo ísť? Aby som videla piesočnatú pláž, čisté modré more a palmy? 🙂 To je môj sen. 🙂
A ešte chceli by sme isť asi autobusom, lebo lietadlom sa bojím. Preto by som chcela zistiť nejakého autobusového dopravcu, ktorý vozí ľudí do chorvátska alebo bulharska. A ubytovanie by som chcela najsť niečo lacnejšie na booking. Neviete mi poradiť dá sa to takto skombinovať? Autobus ma vysadí presne pred tým hotelom, kde chcem ísť alebo má iné zastávky a ja budem musieť si ešte od autobusu hľadať taxi aby ma odviezol presne k tomu ubytovaniu, ktoré som si ja vybavila na bookingu? Na akých stránkach hľadať dopravcu? Lebo cestovné kancelárie asi neponúkajú len odvoz na dovolenku, ale zároveň aj hotel a stravu nie?
Máte niekto takéto skúsenosti, išli ste takýmto sposobom na dovolenku? Poraďte, prosím. Diky

sissy27
27. mar 2019

@martina374
autobusom do zahraničia - pozri si stránky dopravcov, napr. slovaklines, flixbus, regiojet (daj si do googlu "medzinárodné autobusové spoje") a vyhľadaj si odkiaľ-kam chceš cestovať. Takého autobusy ťa ale nedovezú k hotelu alebo k tvojmu ubytovaniu, majú svoje trasy a zastávky, mimo nich ťa neodvezú. Dopravu k ubytovaniu si budeš musieť riešiť individuálne.
Len si nie som celkom istá, či práve chorvátsko a bulharsko splnia tvoj sen o piesočnatej pláži, čistom mori a palmách na jednom mieste.

martina374
autor
27. mar 2019

@sissy27 dobre, vďaka...................a ake ine miesta by si mi odporucila, kde budu tie spominane plaze a ciste more?

sissy27
27. mar 2019

@martina374 no, asi nič dostupné autobusom 😀
v chorvátsku sa určite nájdu krásne a nie úplne preľudnené miesta, ale napríklad pieskových pláží tam veľa nie je a takisto prevládajú viac borovice ako palmy.
V bulharsku sú zas pieskové pláže, ale horšie je to s tým krásnym tyrkysovým morom (vo všeobecnosti tento efekt ťažko dosiahnuť na pláži s pieskom a veľa ľuďmi).
Skús pozrieť Grécko, Zakynthos by spĺňal tvoje požiadavky o mori, piesku, aj palmy by sa našli, ale nie som si istá, či to niekto robí busom (rovnako tak ďalšie grécke ostrovy alebo cyprus). Nie že by to bolo nemožné, ale neoplatí sa to... Grécko pevnina sa dá, ale netuším aké je tam more a pláže.
Ešte španielsko- pobrežie skús pozrieť, to by sa tiež dalo.
Ten strach z lietania je naozaj taký neprekonateľný? Lebo výrazne by ti to rozšírilo možnosti.

sandri
27. mar 2019

Ahoj, urcite tak, ako ti pisali vyssie - bud bus alebo vlak. Pieskove plaze su aj v Slanielsku, ale blankytne more tam nie je prave kvoli tomu, ze piesok sa muti. My sme boli tak, ze letenky cez ryanair a hotel cez booking. Ale to, co by podla mna splnalo tvoje poziadavky je skor Grecko - napr. Kreta - plaz Vai (ta splna uplne vsetko, co chces, ale neda sa tam ubytovat, chodi sa tam na celodenny vylet) alebo Kos (hoci tam moc nie su palmy,ale je tam krasny biely piesok).

sandri
27. mar 2019

Len teda aj na Kretu aj na Kos sa lieta.

zuzanka.zuzu
27. mar 2019

@martina374 nuž ak chceš autobusom "piesočnú pláž, čisté modré more a palmy" tak to aby si už vyrazila lebo v najbližšom okolí (okolím myslím Európu) nič také nenájdeš 😀 teda za predpokladu, že sa bavíme o takých tých facebookových obrázkoch pláží zo stránok "ako byť bohatým" alebo "žijem svoj sen" alebo podobných hovadín...

ale zase baby tu celkom dobre radili aj pekné miesta v EU, lebo ono ani napr. maledives nie sú až také "obrázkové" ako sa zdajú.... použi dobrý filter na foťáku a bude pekná foto aj z grécka 😉

kiwi3
27. mar 2019

baby, ak by ste chceli vyuzit 10% zlavu na booking, tak dnes mi prisiel tento kod http://www.booking.com/s/27_8/iva08274

marikagombitova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina374
autor
1. apr 2019

@sissy27 ahoj, este ak sa mozem spytat na porovnanie ceny v grecku a bulharsku resp. aj v chorvatsku, ake su? Co sa tyka stravy?

martina374
autor
1. apr 2019

@sandri na tie letenky som pozerala na tu stranku co si odporucila,tak neviem ci som nieco zle zadala ale zo slovenska z kosic letenka do bulharska-zadar mi tam vyhodilo sumu okolo 700 eur, to je dost. Ale este musim posurfovat na nete viac toho 🙂

stanulienkat
1. apr 2019

Makarska- super miesto s stoji ti tam autobus.

solange
1. apr 2019

@martina374 mozno by bolo dobre povedat kolko vas ide, ak idu deti aky maju asi vek, lebo dostat sa do "party" hotela s malymi detmi urcite vyhra nebude, respektive skoncit ako bezdetni v rodinnom hoteli asi tiez nie. Plus aky je tvoj priblizny rozpocet. V Europe by teoreticky tvoju predstavu o krasnom modrom mori a palmach a nie letecky splnila Sardinia alebo Korzika, len tam uz su tie ceny niekde inde ako v Bulharsku alebo Chorvatsku. Na obidva ostrovy sa vies dostat autom do Janova a odtial trajektom, len z Kosic by to bola dost dlha cesta.Ak si chces nieco organizovat na vlastnu past, da sa to o dost lacnejsie nakombinovat ak cez cestovku za predpokladu znalosti anglictiny. Bez anglictiny a skusenosti by som na 1x rozhodne isla cez cestovku.

sandri
1. apr 2019

@martina374 neviem, kde si hladala, ale Ryanair do Zadaru nelieta. Lieta do Burgasu, spiatocna letenka vychadza na osobu 200 eur plus poplatok za batozinu.

martina374
autor
2. apr 2019

@sandri no ja ked som zadala do google ryanair tak ma automaticky hodilo na esky a tam som to nasla ale aj s nejakymi prestupmi. Ale aj tak dakujem za web stranku, mozno teraz na prvykrat asi pojdem cestovkou a na rok to skusime nejako skombinovat.

martina9999
2. apr 2019

skuste ist cez dovolenka.sme.sk tam si najdite ubytovanie (v moznostiach dajte bez dopravy). potom si staci uz iba zohnat dopravu ci letenku alebo bus , potom z letiska na ubytko alebo z autobusoveho si dajte transfer cez holidaytaxis.com alebo hoppa.com
vyhoda je ze ubytovanie ma oovela lepsie ceny nez booking vacsinou su zjednane cestovkou a cez to dovolenka.sme ich mate uz zjednane. a dopravu si vyberiete podla vlastnych narokov (ci uz bus ci lietadlo, datumy, batozina atd )

martina374
autor
2. apr 2019

@solange no ideme dvaja dospely,bez deti. Pozeram nieco v grecku, chorvatsku alebo bulharsku. kde je to cenovo lepsie? myslim co sa tyka stravy, rozmyslam nad polpenziou, tak ci tam su nejake vhodne restiky, nie velmi drahe. Ci nakoniec to nebude viac ako keby som si v hoteli dala all inclusive. Sice aj v turecku to vyzera pekne,ale neviem bojim sa ist tam, aj ti ludia,sem tam nejaky nepokoj atd.... A asi mas pravdu, ze na prvykrat vyuzijeme tu cestovku,lebo neviem este co ma caka, tak si to tam poobzerame, uvidime ze co a mozno na rok nieco skombuínujeme bez cestovky. 🙂

sandri
2. apr 2019

@martina374 Grecko aj Chorvatsko su na stravovanie v restikach dost drahe. Ale zalezi, co si pod stravou predstavujes. Ja som bola pred 3 rokmi v Atenach, mali sme len ranajky a zvysok sme sa stravovali v restikach a dalo sa. Raz pizza, raz salat a pod. Ale aj tak to jedlo vyslo cca 10 eur na osobu. V Chorvatsku si vela ludi vari. Bulharsko je vraj lacne, neviem, nebola som. My odkedy mame deti, chodime len do Turecka 🙂 vsetko mame v cene, neriesim dzusiky, nanuky a pod... kym sme deti nemali, pobehali sme Grecko, Spanielsko... Za mna odporucam Kos a Kretu. Pozicajte si tam auto alebo skuter a pobehajte ostrov 🙂

martina374
autor
2. apr 2019

@martina9999 diky, pozriem sa na to 🙂

maria36153
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasha07
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
limoncino
23. máj 2019

CK ponúkajú aj autobusové zájazdy, ja som tak raz pozerala Grécko, len tá cesta 24 hodinová, no..

ak máš FB, lajkni si pelipecky posielajú akciové letenky za naozaj dobré ceny, len si preštuduj, čo všetko je v cene zahrnuté 🙂

cukroska
6. jún 2019

Ak chcete nájsť na jednom mieste všetko tak odporúčam Grécko. Ma nádherné more, piesok aj palmy. Alebo taliansko ale nie všade je to more krásne

cukroska
6. jún 2019

@zuzanka.zuzu ved grecko je nádherné

cukroska
6. jún 2019

@sandri z dopravou vám síce neporadím, ak ste sa teda ešte nerozhodli ale odporúčam všetkými desiatimi Grécko. Teda za nás určite. A kľudne aj bez stravy. Len neviem aké máte veľké detičky, lebo my ako rodina sle problém zo stravou nikdy nemali. Grécko Bulharsko sa dá perfektne pre stravovať a celkom lacno. Navyše všade je lidl nakúpiť sa dá všetko. Pre nás je výhoda ak si nájdeme z raňajkami ea dobrú cenu ubytko a mam základ dňa. Ns plazi sú restiky, dá sa kúpiť a večer na promenáde gyros to milujeme. Ly chodievame autom. Boli sme v chorvátsku, Bulharsku, Taliansku, Grécku a dakedy dávno v čiernej hore a vsade bolo niečo iné perfektné, ale asi vyhráva to Grécko u nás. Pre krásne more, prostredie, samozrejme jedlo a v neposlednom mieste aj počasie.Zatiaľ nám to vždy vyšlo. Drahšie letoviska nechodíme, ani letecky nie. Ani nas neláka Turecko, Egypt, nič podobné a neosvedcilo sa nám ani strava, nakoľko sa dá v pohode zabezpečiť a my sme skôr s tých dovolenkarov co chcu co najviac vidieť, zažiť a to nás obmedzovalo chodiť jest nakoľko sme boli aj každý deň na inej pláži ci v inej oblasti. Deti boli naučené tak, nemali sme stým žiadne problémy. Veľmi sa nám paci aj Taliansko tal je čo aj pozerať pamiatky, len je už drahšie, aj strava. Za nás skôr rusnejšie destinácie, ale zase pláže vyhľadavame kľudnejšie. Vyberáme aj ubytko cez booking com. co najbližšie k plazí, ale nie vždy chodíme na jednu. Záleží aj od toho ako sú ľudia, more aké je..V Bulharsku boli dosť riasy, chaluhy, medúzy, hlavne po búrke na mori, aj stým treba rátať, niekedy aj vlny, ale väčšinou to ak deň. A v Bulharsku bolo aj dosť veterno, aspoň na slnečnom. Inak najviac chodia do Prímorska, tam sa fakt dorozumie snáď každý. Hlavne česky. Nam sa veľmi páčilo. Boli sme tri krát. V Paralii bolo veľmi preludnena pláž blízko hotela tak sme chodili bokom. Ale boli sme aj v olypiaki akty, nei pori a iné keďže sme boli autom. Mam albumy s dovoleniek. Na každej bolo iné co bolo top a zatiaľ sme chodili vždy inde. Spočiatku sme e boli busom kym sme mali len jedného, ale potom sa manžel odhodlal, že vyskúšame Chorvátsko, keďže veľa šoféroval aj predtým, vyzná sa v mapách (neboli žiadne navigácie, teda my sme na ten čas nemali) a išli cez cestovku aj zo stravou, mladší mal rok. A zvládli sme to úplne v pohode, otočili ešte raz a o rok Taliansko. Ale po skúsenosti v chorvátsku sme vedeli, že skalky nikdy viac! A od vtedy milujeme piesok. A nevadí nám ani sem tam chaluha, no čo už... Nepatrime k tým náročným a vieme, že k moru to patrí.. Aj byť celý od piesku aj sel tam morský živočích 😀ale zase nikdy nás ani nepoorhlila medúza, ani nič podobné.... Proste tá dovolenka pri mori stojí zato a ničím su ju nenechame pokaziť aj keď vždy hovoríme, že s tej by bolo to dobre, z inej druhé a kebt sa ri dalo spojiť jecto ideálne 😀 ale mame radi kde to žije, večerné promenádyva vyberáme aj podľa toho. Možno raz ak na to ešte bude a bude ským, tak už len leháro na pláži v ruke drink a budeme len jest 🤣🤣 prajem Vám dobrý výber a ešte krajšiu dovolenku. Snáď som aspoň trochu poradila a správne nažhavila 😉

cukroska
6. jún 2019

@martina374 písala som vám vyššie len som zle označila. Východ slnka v Grécku /Sarti

cukroska
6. jún 2019

Grécko /portokali beach

cukroska
7. jún 2019

@martina374 Bulharsko Sozopol

cukroska
7. jún 2019

@martina374 Grécko

cukroska
7. jún 2019

@martina374 Bulharsko

cukroska
7. jún 2019

@martina374 pláž Bulharsko