Kde sa dá prenocovať na ceste do Chorvátska na Makarskú?

poppy1
14. júl 2015

zakladam predsa diskusiu, nech mozem komentovat prispevky 😉
tu je moja povodna otazka> prosim vas viete poradit kde sa da prenocovat ked ideme autom na Makarsku? Pojdeme na noc, cize zo SVK vyrazime cca o siedmej vecer. Chceme potiahnut tak do 1-2hej v noci a potom niekde prenocovat. je takato moznost, v nejakom moteli a pod.? Viete mi odporucit konkretne? Nieco co je blizko z dialnice. Treba si to rezervovat dopredu alebo staci prist? dakujem za kazdu radu!

miku1 Prenocovať sa určite niekde dá. Ale podľa mňa je dosť nezmysel cestovať do 1-2 ráno a potom sa niekam zložiť....hlavne keď máte malé deti. Skôr by som vyrazila o 1-2 hoďky neskôr a ťahala až na miesto, alebo vstala o 4-5 ráno a taktiež išla priamo na Makarskú. Cesta trvá tých cca 10 hodín + prestávky. Asi som ti nepomohla emoticon Ale takto by som to riešila ja.

bizuka Aj ja odporúčam štartovať okolo 22.00 a potiahnuť to dolu,odkiaľ cestujete? Po ceste sa viac razy zastavíte,prejdete sa,vécko,občerstvenie a ide sa ďalej....do tej šiestej rána je pohoda,tam ťa to trochu chytí,dávam si trošku dlhšiu prestávku a idem ďalej.....alebo štartovať nadránom

poppy1
autor
14. júl 2015

baby @miku1 a @bizuka dakujem za nazor, ale nic by neriesilo, ze by sme potiahli na makarsku, lebo by sme tam rano prisli a ubytovat nas mozu od 14tej. takze by sme boli unaveni vsetci ☹ takto by sme sa od tej jednej druhej v noci trochu prespali do rana a potom uz by deti dalsie tri hodky v aute nejako vydrzali... urcite chceme ist vecer kvoli detom, aby prespali cestu a nechceme ist po polnoci, lebo tak pojdu asi vsetci predpokladam, aby dosli tak ze rovno budu mat ubytko

poppy1
autor
14. júl 2015

@titkovamiriam reagujem na tvoj prispevok 🙂 len som zalozila diskusiu... problem vidim v tom, ze prideme tam okolo 8mej, 9tej rano a co potom? ubytuju nasz od 14tej a budeme zniceni, unaveni z cesty pocas celej noci. zda sa mi rozumnejsie vyrazit vecer a potiahnut do cca 1nej, potom sa trochu prespat a zvysok cesty dokoncit rano.

poppy1
autor
14. júl 2015

@evelin 1986 dakujem za nazor. ano, je to fajn napad len sa obavam, ze presne takto nadranom pojdu vsetci a budu zapchy. ale neviem, nemam skusenost. doteraz sme vzdy chodili ked tak na istriu a aj to v strede tyzdna a nie v pitaok/sobotu

mravvcek
14. júl 2015

My sme dvakrat cestovali v noci. Dorazili sme tam rano a spali sme na parkovisku v aute alebo na plazi. Bolo to dost nepohodlne. O druhej nas ubytovali. Tretikrat sme sa rozhodli vyrazit rano o piatej 🙂 a vyslo to super. Dosli sme na hotel,ubytovali nas hned takze jedna basen 😉

titkovamiriam
14. júl 2015

@poppy1 ja som ti aj chcela napisat aby si to prehodila 🙂.Tak potom vyrazte este neskor az k polnoci.Deti budu spat a ak budete soferovat na striedacku s obcasnými prestavkami -mate kopec casu.A ked tam pridete o dvanastej to uz vydrzite...

poppy1
autor
14. júl 2015

@mravvcek kvoli detom musime ist na nopc, aby cestu prespali. uz sme raz tak boli na istrii, cestou tam sme sli cez den a cestou naspat v noci a nedalo sa to porovnat. preto pojdeme na noc

poppy1
autor
14. júl 2015

@titkovamiriam hm neviem neviem. bojim sa, ze ked pojdeme k polnoci, uz budeme riadne unaveni obaja a ste len dlllha cesta pred nami. zda sa mi to riskantne, radsej by sme vyrazili skor a pockali niekde v chorvatsku uz... a ako som pisala, mne sa vidi najidealnejsie potiahnut velku cast cesty v noci, ale necht si este priestor na vyspanie, aby sme potom prisli na miesto relativne oddychnuti 🙂 lebo decka ked prespia noc, budu akcne a neviem si predstavit co potom, ked my budeme padat od unavy 😀

jerry
14. júl 2015

ahoj, tiež sa chystáme v auguste do chorvátska a prvý krát aj s našim miminom a absolútne ma ani nenapadlo, že by som to nemali dať na jeden šup.
Keď sme chodili s menšími dvoma deťmi urobili sme im za maďarskými hranicami vzadu ležovisko, batožinu sme dali na miesto pre nohy, povystierali deky na sedadlá a detváky mali pohodlnú posteľ, takto strávili a prespali celú noc, nikdy nás nikto na maďarskej diaľnici nezastavil nevidela som tam jediného policajta a ráno boli v pohode a mohli ďalej pokračovať v sedačkách.
A čo sa šoférovania týka, je to radosť po tých diaľniciach frčať, taký adrenalín som mala v krvi, že sa mi absolútne nedriemalo 😀 len nadránom ma trochu pálili oči tak som na parkovisku oprela hlavu na pol hodku a bolo.

poppy1
autor
14. júl 2015

@jerry no ja osobne by som deti so sedacky pocas jazdy nedala dole. ie kvoli policajtom, ale kvoli bezpecnosti. Nie je pre nas problem jazdit 10 hodin vkuse. problem je, ze prideme na miesto, deti budu vyspate (bude rano) a my s muzom po celej noci soferovania sa budeme musiet venovat detom...plus ubytko bude k dispozicii az od 14tej. preto zvazujem, ze v nejakom moteli prespime aspon cast noci a hned bude ten dalsi den lepsi, ked budeme aspon trochu vyspati 🙂

avanka
14. júl 2015

@poppy1 Miska, my ked sme isli na Makarsku, pospali sme si na parkovisku na Plitvickych jazerach , vyrazali sme okolo 5 poobede..
tento rok ideme do Kastela a asi tam zakotvime aj tento rok.....

titkovamiriam
14. júl 2015

@poppy1 tak to neporadim my vzdy tahame až do ciela s prestavkami a syn vzdy vsetko prespal.clovek sa tam teší ,cesty super ako píše jerry....treba vela piť aby unava prišla co najmeskor a samozrejme byt pred cestou oddychnutý...daj potom vedieť ako ste išli 🙂

poppy1
autor
14. júl 2015

@avanka super dakujem, cize ste normlane odparkovali a pospali si, ano? a nevies ci su popri dialnici aj nejake motoresty? kde sa da len tak prespat? bez zabookovania si dopredu? lebo manzel je vysoky (192 cm), takze co sa tyka spania v aute, nic moc... najradsej by som niekde zakotvila, v normlanej posteli, deti vytiahla so sedaciek, aby sa tiez natiahli... netusis ci je nieco take mozne? dakujem 🙂

poppy1
autor
14. júl 2015

@titkovamiriam ok dakujem, dam vediet. pre nas ani nie je problem cesta ako skor to, ze potom prideme na miesto skoro rano, unaveni z cesty, deti vyspate a akcne 😀

womankc
14. júl 2015

@poppy1 my vyrážame o druhej nadránom , predtým sa muž ide vyspať, ja chystám, na miesto dorazíme zvyčajne medzi 13 až 14. Predtým sme tiež chodili na noc , ale to stojí za figu jalovú , takto sme všetci OK a vidíme kus krajiny, Mimo iné Išli sme tento rok cez Bosnu a bola to úplne super cesta , inou ani chodiť nebudeme, žiadne zápchy, zdržania , málo áut na ceste , cesty suprové , najesť a zastaviť sa dá všade , nehovoriac o krásnej prírode

womankc
14. júl 2015

@poppy1 spať je úplne zbytočné je to 12 hodín aj s prestávkami , ak je šofér, čo jazdí mal by to dať normálne .........

jerry
14. júl 2015

ja by som sa skôr bála toho že deti budú rozladené z nového prostredia v moteli a nezaspia vôbec, ja sama by som asi mala problém zaspať pri predstave že od mora ma delí len pár hodín a ja tu hliviem 😀 . No ale ty poznáš svoje deti a vieš čo potrebujú. Moja kolegyňa ide s dvojročným synom v noci o druhej z domu kvôli tomu že ubytovať sa môžu až po 14- tej.
My tiež máme ubytko až po 14-tej a ak by sme prišli skôr tak zrejme zakvasíme niekde na krajíčku pláže a nemám problém schrupnúť si aj tam 😀 . No stalo sa nám už aj to že boli také brutálne zápchy od Zágrebu, že sme k Zadaru dorazili večer o siedmej (po 20 hodinovej ceste) 🙄

simsalabim
14. júl 2015

@poppy1 nejaku izbu urcite pri ceste najdete, len treba sledovat napisy SOBE, z oboch smerov pri Plitviciach ich je vela. sami sme tak 2x prespali - na sukromi. Ale izbu sme hladali o tej 11 v noci, nie az nad ranom....treba brat ohlad na to, ze aj domaci idu spat. V motoreste to je samizrejme ine. Inak istu dobu sme aj my chodili vylucne na noc, na mieste sme byvali okolo 6-8 rano a nevadilo, ze nas ubytovali neskor - ono ked je svetlo, unava ta rano nechyta, az na vecer. ALE od istej doby - asi to bude vekom - uz s muzom nevieme vydrzat hore celu noc, obaja sme to pri soferovani citili, hlavne moj manzel isiel krivo, ako ho bralo na spanok, preto sme volili to prespatie. Ale teraz sme uz 3x boli v Grecku, tak s konkretnym miestom na prespatie neporadim.

poppy1
autor
14. júl 2015

@womankc bojim sa, ze ked vyrazime o druhej v noci, tak bude vyrazat asi takmer kazdy, a budu zapchy. radsej pridem normlane do chorvatska a prespim tam. Ta cesta cez Bosnu znie super, viete mi to prosim aj nejako konkretizovat? 🙂 dakujem

poppy1
autor
14. júl 2015

@simsalabim dakujem a je teda aj nejaky motorest pri ceste? kde proste mozeme v ktorukolvek hodinu zastavit a vybavit si noclah? 😉 dakujem!!

bbtina
14. júl 2015

My sme teraz boli a tahali sme. Vyrazili sme o 22.00 a bolide isli. Bolo to super lebo chalani si pravwze pospali a vstali az rano. Obcas sme zastavili povystierat sa. Musis pocitat aj s prestavkami takze cas sa Ti predlzi. Prisli sme rano o 9.00 isli sme na ranajky v meste. Ubytovat nas mali tiez po 14.00 ale o 12,30 uz bolo poriadene, Rak sme isli skor, dovtedy sme boli na plazi, v plavkach vo code,vsak preco stracat cas. Deti isli po obede spat a my dospelaci sme vydrzali do vecera do 22.00 ani neviem ako. Takze kludne potiahnite. Inac na priechode Letenye alebo niekde pred este v Madarsku je kemp, ale o takom case ako chcete vy vas uz asi nepustia

poppy1
autor
14. júl 2015

@womankc
@simsalabim
@jerry ja chcem ist s detmi vyslovene na vecer/noc, aby spali, lebo raz sme uz boli za svetla a veruze sme stali kazdu hodinu!! bolo to desne ☹ cestou spat sme sli na noc a deti prespali komplet celu cestu 😉

simsalabim
14. júl 2015

@poppy1 myslim, ze urcite su, my sme ale cielene hladali sukromie. Ved skus pozriet podla mesteciek, cez ktore pojdete, ci ta nieco neoslovi, navigacia ti isto vyhodi aj ubytovacie moznosti.

poppy1
autor
14. júl 2015

@simsalabim mne len ide o to, ci musim dopredu zajednavat alebo staci pozriet po ceste a maju proste volne 🙂

dusika11
14. júl 2015

za starych dobrych casov ked sme isli do chorvatska na motorkach sme cela kolona stala a odpocinula si v siofoku pri balatone isli sme na blint a madarai nas ubytovali aj na jednu noc..vtedy pytali okolo 50 alebo 60 eu za noc apartman..no apartman....oni su ...taki skrblici aoratman volaju aj jednu izbu kde sa clovek vyspi zp spolocnou kuchynou a raz sme mali bez kuchyne...no proste ja madarrske apartmany moc nemusim..ale na jdnu noc sa da...a potom utekat 😀 s detmi sme isli zasadne na noc oni spali strat okolo desiatej jedenastej v noci..raz som ich preniesla v pyzamkach a pametam sa ze vsetky pekne som zbalila len take smiesne som nechala na sk..dupacky stare ako svet..s odstrihnutymi nozickami...a kedze som ich nechcela budit tak som ich nalozila...a s tymi odstrinhnutymi nozickami potom pochodovali rano na parkovisku....takzer s detmi odporucam ist celu noc...ja mam vodicak takze sa s mm striedame v soferovani--

simsalabim
14. júl 2015

@poppy1 nieco volne urcite bude. Ale ruku do ohna za to nedam. Raz nas ubytovali az 3.v poradi....proste skusas, ak maju volno, ok, ak nie, tak ides dalej. Ale ja mam skusenost len so sukromim. Cim blizsie pri Plitviciach, tym drahsie....a mensia sanca, ze bude volno.

nada1326
14. júl 2015

My vyrazame tiez s detmi o 4.oo rano. Deti si v aute este pospia a ked nespia,vydrzia. My s muzom by sme nesli na noc,soferuje len on a to by sme boli nevyspati obaja kedze ja nespim v aute. Tiez ideme do Kasteli,za 12 hodin sme tam s prestávkami. Ale kolegyna chodi okolo 22. A v madarsku spia na parkovisku. Co sa podla mna da,len je to nepohodlne

katrinka8
14. júl 2015

Ahoj, ja si myslím, že ak nebudeš mať vopred niečo zarezervované, tak "len tak" asi budeš mať problém sa niekde ubytovať o druhej v noci. Na súkromí budú spať (ako písali baby vyššie) a hotely musia vopred vedieť, že Ťa majú čakať. Plus neviem, ako by Ti deti zareagovali, keby spali a takto v noci by si ich zrazu budila a presúvala do hotela. To už skôr by som skúsila vyraziť niekedy poobede, cestovať do večera (koľko hodín Ti deti vydržia v aute v bdelom stave?) a prespala buď niekde v Rakúsku alebo v Maďarsku (podľa toho, kadiaľ pôjdete), prípadne to potiahnuť k Plitvickým jazerám a ráno pokračovať. To máš cca 6 a pol hodiny, s 1 - 2 prestávkami by ste to dali, nie? Ale nespoliehala by som sa na to, že o druhej v noci budem mať náladu a nervy hľadať ubytko na prespanie a tiež že budem mať chuť budiť deti, ktoré práve tuho spia. Buď im vôbec nenarúšať to spanie v aute alebo proste ísť tak, aby sa spalo normálne na ubytku.

meluela
14. júl 2015

@poppy1 nieco v zahrebe? to mate v polovici cesty
pozri na booking,com, su tam na august ceny od 30e/noc

mabika
14. júl 2015

Ked uz stoj ci stoj musite mat nastup v sobotu (co by som v zivote neurobila, my si dohodneme vzdy nedelu), tak ak sa chces vyhnut zapcham a ma to mat nejaku logiku, tak suhlasim s @katrinka8 . Urobte si aj z cesty ciel, vyrazte cez den, najdi vopred pekne miesta na zastavenie a aj prespatie, vecer sa ubytujte, prespite celu noc a rano potom zvysok. Ale aj tak v tom plane nevidim, ako sa vyhnes zapcham. Ved ked budes niekde spat, tak sa potom len pripojis k tym, ktory vyrazili v noci a tahali.
Na tvojom mieste by som sa na tu jednu zaplatenu noc vykaslala a sla na nedelu.
Ale som ti s tym ubytkom neporadila 🙂, asi si vugoogli motorest a prever ci ubytuvavaju nonstop bez rezervacie.

avanka
15. júl 2015

@poppy1 urcite po ceste nieco najdes, ale v noci, neviem..
my sme tak spali na tych Plitviciach, ked sme isli na Makarsku pred viac rokmi..minuly rok sme isli do Kastelu, co je cca 90 km menej, vyrazali sme o pol 3 poobede a isli sme nonstop, chlapci boli uzasni, Rastik dlho spal, takze bol oddychnuty,kedze ja nesoferujem. Drobci zaspali okolo 9 vecer, do Kastelu sme dorazili cca o pol 4 nadranom a tam sme si pospali..aj Rasto je vysoky a zvladol to a to sme mali Fabiu, kde je toho miesta ozaj pomenej....ubytko sme mali uz od rana, ale normalne sme fungovali, ved prvy den sme len polehavali na plazi a vecer isli skor spat.
tento rok planujeme odist z domu okolo 5 poobede, ked bude R. unaveny, pospi si na odpocivadle 2 hodky, uz mame vacsie auto, tak to bude pohodlnejsie a nemyslim si, ze by sme prvy den nezvladli...
vy musite vediet, ako sa vam lepsie cestuje, ci na den alebo noc, ako to zvladaju baby.....