Ktoré miesta navštíviť autom v Taliansku počas jedného týždňa?

jaja1979
5. júl 2019

Ahojte, prosím o radu scestovanejsie, ako som ja. Máme tri deti, ktoré už sú väčšie a klasická dovolenka pri mori nám už nevyhovuje. My aj decká sa po dvoch dňoch nudíme... Veľmi nám vyhovuje cesta autom, chceli by sme ísť na cca 8-10 dní na juh do Talianska s tým, že budeme mať aspoň 2-3 ubytovania, aby sme na jednom mieste strávili max. 3 dni. Najradšej by som bola v ubytovaní pri mori, ideálne aj s nejakou stravou. Bol už niekto na takejto dovolenke? Kam sa oplatí ísť? Najjužnejšie sme boli v Rimini, ale chceme ísť ešte nižšie. Letecky nie,iba autom. Nie sme nijako extra nároční, stačí nám posteľ, sprcha a klíma. Ďakujem za tipy.

janinah
5. júl 2019

Ved to si vyskladáš sama s ujkom googlom.Kukneš mestá a atrakcie v ich okolí,pozrieš ubytko cez booking alebo airbnb ....či akože chceš aby to niekto tu vyskladal za teba? dosť ťažko,ty musíš vedieť čo vás zaujíma vidieť.....niekto historiu,deti možno dáke technické muzea,akvariá...nejaké kupanie....len to chce relat. veľa času to plánovanie,tak začni,urob si základný plán a ten potom doplnovať.....

jaja1979
autor
5. júl 2019

@janinah Veď práve to pozerám už tretí deň, či na diskusiách, či na ubytovacích strankach... preto som chcela reálne skúsenosti. Nechcem od nikoho, aby mi skladal dovolenku, pýtala som sa len, kto takto už bol a je ochotný, nech mi reálne napíše miesta, ktoré navštívil. Od nikoho nechcem konkrétny plán dovolenky, to zvládnem aj sama.

janinah
5. júl 2019

@jaja1979 máš xxxx blogerov,ktorí cestujú a píšu o tom,preto píšem,že google....ja som prešla autom do bacelony juhom kolo mora a späť cez pevninu a nemecko,trvalo to 3 týždne,ale nebudem predsa vypisovať litánie o tom,ked všetko na nete už je...sorry

jaja1979
autor
5. júl 2019

@janinah ďakujem za info a ochotu..

sazumak
5. júl 2019

A približne kde chcete ísť? My chodievame autom, prespávame po ceste. Vždy na začiatok hory, minulý rok Dolomity, sú tam nádherné jazerá. Odporúčam Lago di Braies, alebo Lago di Garda. Tento rok chceme dať na dva dni po ceste Slovinsko, je tam tiež kopec jazier, vodopádov, Mangart, Triglav. Potom si už plánujeme trasu podľa toho, čo chceme vidieť, napr. Benátky, Florencia, Rím. Dole sme boli Pompeje, Vezuv, Neapol, Capri, Amalfi, prekrásna je Caserta, úžasný zámok. Krásne je Toskánsko, či Umbria. Tento rok ideme na Palmovú riviéru a chceme pobehať okolie. Hlavne pútnické miesta a plánujeme aj Monti Sibillini.

jaja1979
autor
5. júl 2019

@sazumak super, dakujem, presne takéto niečo som potrebovala počuť, ďakujem za ochotu

sazumak
5. júl 2019

@jaja1979 Rada som poradila, ak budeš ešte niečo potrebovať, kľudne sa ozvi 🙂

mooonika1975
5. júl 2019

@sazumak toto by sa aj mne pacilo6

sisaka
5. júl 2019

@janinah presne, každý ma iné požiadavky a iné predstavy, najlepšie je cestu aj konkrétne miesta naplánovať sám, v dnešnej dobe, keď sa da vyhľadať úplne všetko o každom čo i mini mestečku nikto nie je odkázaný na tipy z druhej ruky.

Naposledy sme bili v Taliansku pred takmer 2 rokmi, za 10 dni sme kopec prešli aj videli, všetko pooskladané z info na internete vrátane ubytka.
Najprv si zadám miesta, ktoré chcem určite vidieť, potom si urobím cestu a po ceste pozerám všetky zaujímavosti, kde by sme sa mohli zastaviť. Takto to už robím vyše 20 rokov a to kedysi bez internetu a len z knižiek bola naozaj pracná záležitosť

Takze @jaja1979 upresni si, kde presne chceš ísť lebo tie tipy, za ktoré ďakuješ ani nie sú na úplnom juhu Talianska, ak nerátam Neapol, Vezuv, Capri, Amalfi, ktoré sú južnejšie položené, ale tie sú tak notoricky známe, že to hádam ani netreba dávať na to tip, zvlášť taký všeobecný nič nehovoriaci.
Podľa mna je najlepšie sadnúť si k tomu a vypracovať si vlastnú cestu, podľa toho čo jednotlivých členov zaujima a čo chcete vidieť, trvá to síce dlhšie, ale budeš to mat na mieru ušité podľa vašich predstav a potrieb

renatka100
5. júl 2019

@jaja1979 odporucam cestu na elbu - zasravit sa vo florenciii, pise prip ist az na rim.
Krasna je aj sicilia lietadlom - do catanie ide aj ryanair a odtial si pozicat auto - vsetko je tam krasne, ozaj je tam na dlhe tyzdne co pozerat.

atislava9
5. júl 2019

Ja som bola, sice s kamoskami, ale tak plan sme mali taky - Benatky na jednu noc, potom 3 noci v Toskansku /presny nazov miesta si uz nepamatam, ale boli sme niekde medzi Florenciou a Sienou😅, odtial sme si odbehli do Florencie, Sieny, San gimiano, Montalchino a samozrejme sme zastavili tam, kde sa nam pacilo/ a nakoniec sme este na 2 noci isli k moru do Marina di Pietrasante /cca 20km od Pisy/. Velmi pekna dovolenka to bola, odporucam☺️ Taliansko je krasne🥰

loginexistuje
5. júl 2019

my sme tak boli min rok ale na dva tyzdne treba si povedat co chcete vidiet ja odporucam aby ste sli zhora ako je bibione benatky tam dat jednu dve noci potom nizsie na rimini a urobit výlet do san marina potom v noci presun do rima tam tri noci z rima presun nizsie smer neapol sorrento uzasne snorchlovanie pozriet krater vezuvu a pompeje plus capri a modru jaskynu a potom spat hore smerom na janov poceste ist do nadhernych dediniek cinque terre plus sikmu vezu v pise a cez milano a salzburg domov

jaja1979
autor
5. júl 2019

@loginexistuje (prepáč, že to píšem tebe ako odpoveď, ale neviem, ako odpovedať všetkým naraz)
Dakujem všetkým, čo sa zapojili do diskusie. Hľadám tipy na budúci rok, tento rok už máme dovolenku za sebou práve v Taliansku. Bolo výborne, ale bola to klasika pri mori a decká dozreli do stadia, že ich to už nebaví, preto hľadám niečo iné. Viem, že je kopec blogov a stránok, mám ale rada osobnejšie rady a skúsenosti, takisto rada pomozem, ak viem a nerobí mi problém niekomu poradit. Ak to niekoho irituje, nemusí sa zapájať do debaty. Máme slobodu a myslím, že som slušne požiadala o konkrétnu radu, od mnohých som aj dostala. Mám skúsenosti s cestovaním, všetky dovolenky hľadám sama bez cestovky a veľmi dobre viem, koľko času trvá, dokedy človek nájde to, čo mu vyhovuje. Preto si myslím, že nie je neslušné ani trufale kohokolvek požiadať o radu. Odpovie len ten, kto vie a kto chce. Hľadám takýto spôsob hlavne preto, lebo netuším, koľko času na ktorých miestach stráviť... Chcem si bookovať ubytko vopred, s tromi deckami nás len tak v sezóne hocikde neubytuju. A nie som typ hľadať ubytko pol dňa bludenim s deckami a nervóznym mužom na mieste. Ešte raz ďakujem tým, ktorí boli ochotní mi odpovedať a prajem všetkým peknu dovolenku.

babi81
6. júl 2019

@jaja1979 cinque terre, la spezia, porto venere, toskansko... mam svokrovcov v toskansku, takze sme casto 🙂

pedroma
6. júl 2019

@jaja1979 ak Ta to oslovi - nasa familia takto chodi uz tretim rokom. Napr. severom Talianska do Slovinska a zaver bol v Chorvatsku. Vsade par dni, a vzdy niekde inde, lemovali sme cestu popri mori a samozrejme aj pamiatkove mestá. Alebo (ale to uz nie je Italy) sa nam pacila trasa Rijeka-ostrov Krk-ostrov Rab. Teraz sme ostrov Pag-mestecko Nin-ostrov Vir....ani nas to nebavi na jednom mieste,takto je to viac zazitkove,viac vidime z krajiny