Máme cestovať do Slovinska, alebo ísť do kúpeľov kvôli psoriáze v čase koronavírusu?

feketka
1. júl 2020

Ahojte, máme doma dilemu ohľadom letnej dovolenky. Máme rezervovanú a už aj napoli zaplatenú dovolenku v Slovinsku pri mori, ale postupom času začíname s mužom váhať či tam ísť alebo neísť. Problém nemáme ani tak s tým, že by sme sa báli korony, skôr sa obávame či sa dostaneme domov ak by sa náhodou počty zvýšili a či by sme nemuseli platiť testy na koronu. Môj muž by to v pohode zrušil, ja váham. Ide o to, že mám ekzémy (zrejme psoriázu) a každé leto chodím aj kvôli tomu k moru a tento rok by som to potrebovala 3-násobne viac ako inokedy lebo sa mi to veľmi zhoršilo. Kebyže nemám tieto problémy, tak to more kľudne vynechám a pôjdem niekde sem. Lenže som v takejto dileme a neviem... Rozmýšľame že by sme išli do kúpeľov, ja sa budem liečiť a muž leňošiť, ale popravde sa mi nechce leto tráviť hlavne medzi dôchodcami (tým nechcem nikoho urážať). Tešila som sa, že si konečne urobíme "svadobnú cestu" len my dvaja a k tomu by to bola super príležitosť popracovať na mimču... Možno je to hlúpa dilema, ale stále som na pochybách. čo myslíte vy, ako by ste to riešili?

marca12
1. júl 2020

@feketka chodte. Nemyslim,ze budu hranice zatvarat,potrebuju ozivit ekonomiku. Ak sa aj nahodou budu zatvarat,stihnete sa vratit domov.

sara07
1. júl 2020

išla by som do kupelov, lenže kupele ak maju mať vyznam tak potom aspon 30 dni mesiac, na nejaky tyžden nemá vyznam na vyhojenie
a k moru sa tiež odporuča na ekzem aspon na 24 dni aby to malo vyznam , ide o to aby sa to vyhojilo , uklunilo a nezapalovalo lebo to tak je potom tak platanie
kupele ak máš problem a pravidelne chodiš ku kožnej tak máš narok na preplatenie procedur
alebo potom na vyhojenie skus podhajska , bešenová, mne dakedy zaberala podhajska teraz vyslovene mi sadne bešenova a zvladam už aj sauny tam

kiki68
1. júl 2020

Slovinsko je v pohode, urcite chodte, je tam nadherne a naspat sa urcite dostanete, kedze Rakusko ma rozum.

feketka
autor
1. júl 2020

dakujem za nazory, no je nad cim rozmyslat. vzhladom na to, ze vsetko je strasne drahe, tak kupele na 3 tyzdne neni sanca, kedze mi to uz teraz na leto poistovna neschvali ani nepreplati. a bez toho je len 1 tyzden tak isto drahy ako Slovinsko...a co sa tyka zase toho mora, tak rada by som sla aj na 2 tyzdne, ale to uz muz nema tolko dovolenky aby sme mohli byt tak dlho, takze super :D

kristina2412
1. júl 2020

Ja by som isla do Slovinska. Budete sledovat situaciu ak by bolo zle sadnete do auta za par hodin ste doma. Pre mna osobne je bezpecnejsie more ako kúpele, kde sa pouzivaju spolocne sprchy,teple bazeny, masazne stoly atd atd.

heidy222
1. júl 2020

Ja som akurat v slovinsku, je tu uzasne, samozrejme aka bude situacia na hranici o tyzden netusim, Nas nekontrolovali. Voda tepla, som velmi prekvapena, ale aj par meduz som videla dnes

feketka
autor
1. júl 2020

velmi rada by som tam isla, no uvidime ako bude situacia. trochu to komplikuje fakt, ze nemame auto,takze musime ist busom a tam sa velmi rychlo minaju miesta

feketka
autor
1. júl 2020

@heidy222 a ako to vyzera na plazach? musia byt nejake odstupy ci ako sa to vobec da realizovat podla tych opatreni?

heidy222
1. júl 2020

@feketka my sme boli najprv par dni na na jazere bled a bohijn, a v horach Tam to bolo super, malo ludi, odstup nebol problem. Od dnes sme v izole , tu je Dost ludi Ale da sa odstup dodrzat ak sa chce. Na plazach trosku dalej od Centra urcite. Ruska sa nosia Len v obchodoch. Casnici nosia Ale nie vsetci. Vsade cisto lebo masovi turisti zostali doma a vsade su normalni ludia 😊

heidy222
1. júl 2020

@feketka odpoved na otazku: ludia lezia ako chcu. My sme boli min 2 metre od ostatnich a netrebalo na to nejake usilie

eliska13
1. júl 2020

@feketka išla by som k moru

heidy222
1. júl 2020

Nasla som aj foto ako vyzera hlavna plaz o 4 poobede.

feketka
autor
2. júl 2020

@heidy222 super vďaka 🙂