Pobyt v 4hviezdičkovom hotely a dress code na večeru

peptina
11. aug 2018

Ahojte vsetci Mam dilemu mame ist na pobyt do 4hviezdickoveho hotela a na veceru sa treba obliect v kode: smart cassual......akoze ako sa obliect??? Jasne ze nechodim v teplakoch do spolocnosti ale mam rada rifle. No tie asi nemozu byt. Skuste mi nieco vhodne poradiy. 🙂 vdaka

mircalla
11. aug 2018

Pekny top, elegantnejsie nohavice, vyssie topanky. Pripadne nejake pekne saty (nie dlhe a nie spolocenske), tak po kolena, ci nad kolena. Nic prehnane, Nic prilis vystredne. Top a sukna tiez fajn. Ladiaca kabelka.

peptina
autor
11. aug 2018

@mircalla a manzel co by si mal take obliect? Ako nemam rada take halllooooó kvoli vikendovemu pobytu co dostal.ale uz ked to je tak nechcem byt za hlupu z dediny

mircalla
11. aug 2018

@peptina kosela (dlhy rukav) i ked je leto - do spolocnosti nie kratky a ak ma nejake pekne nohavice (zase take elegantnejsie, ale nie oblekove, kludne aj lanove - rozhodne jednofarebne). myslim, ze ak ma pekne tmave (cierne ci tmavomodre) rifle - v pripade ze nemam nohavice a koselu, nic nepokazi, len ziadne vysuchane ci trendove, klasika

peptina
autor
11. aug 2018

@mircalla dakujem ti za rady 😉

mircalla
11. aug 2018

Pripadne aj elegantnejsie nohavice s opaskom a polo tricko nic nepokazi

katesocka
11. aug 2018

My sme takto boli pred 2 rokmi. Vikendovy pobyt, hotel 4* a takisto dress code na veceru. Tak teda ja co bezne nechodim elegantne oblecena som si dala take elegantnejsie nohavice, pulovrik a lodicky. Manzel mal tusim rifle a koselu. Prisli sme prvy den na veceru a boli sme jediny elegantne obleceny. Ostatni rifle, tricka, teplaky kratke nohavice... Normalne som sa medzi nimi citila neprijemne.

mircalla
11. aug 2018

@katesocka Nuz vy ste boli v pohode, nebol v pohode ten zvysok. takze nie je dovod sa citim neprijemne. ja mam rada lezerny styl, takze by som to tiez neprehanala, ale klasicke tricko ci dokonca kratasy je dobre faux pax. Co som si vsimla tak v hoteloch najma v zahranici sa vacsina ludi oblecie na hotelovu veceru slusne (najma pokial su zo zapadnej europy), u nas na to dlabu, kludne si da palmove kratasy s ponozkami a sandale🙂

katesocka
11. aug 2018

@mircalla ja viem ze my sme boli ti spravne obleceni, len mi to bolo aj tam neprijemne medzi ostatnymi. Ja tie nemam nic proti lezernemu stylu.

juliet86
11. aug 2018

ty si daj napr saty slhsie kratsie aks chxes a sandalky ci balerinky ci podpatly ak mas rada. ani jeden by nemal mat tenisky alebo flip flopy
manzel moze mat koselu s kratkym rukavom podla mna v pohodke. je to smart casual nie business casual. na nohy napr mokasiny. hlavne nech sa citite pohodlne

peptina
autor
11. aug 2018

Ano dievcata o to ide ze nechcem vyzerat hlupo a nechcem zase ist na veceru ako na nejaku modnu prehliadku. Proste sa chcem citit pohodovo. Som sa smiala a muzovi som vravela ze najprv opozerame teren a potom uvidime co si dame

peptina
autor
11. aug 2018

@katesocka o to ide ze asi kazdy dostal rovnaky "kod" a vy ste ho dodrzali a oni sa obliekli podla chuti. Jasne ze potom sa clovek citi dost divne

peptina
autor
11. aug 2018

@katesocka A na dalsi den co si si dala?

ajka30
11. aug 2018

daj si do googla dress code smart casual a vyhodi ti aj obrazky vhodneho oblecenia

katesocka
11. aug 2018

@peptina tak isto som sa obliekla elegantne. Nedalo mi to, bol zadany nejaky dress code tak som ho aj dodrzala 😊

katesocka
11. aug 2018

@peptina ale na ranajky som mala rifle a cizmy (boli sme v oktobri alebo novembri)

prasiatko30
11. aug 2018

Tiez je treba mat na pamati ze ak je to plazovy hotel tak ten dress code je urcite viac uvolneny. Jedine co sa tam nepripusta je ist do restiky v plavkach a u chlapov s holym hrudnikom. A ak je jedlo formou bufetu tak o to viac - tam sa naozaj nemusis do kosiel a dlhych siat sukat

peptina
autor
11. aug 2018

@prasiatko30 rano je bufet a vecer asi vyber zo 4 druhov jedal vecera od 17:30-24:00

peptina
autor
11. aug 2018

@ajka30 Ani nevies kolko som sa napozerala.chcela som viac menej nejake skusenosti 🙂

nikaeli
11. aug 2018

@katesocka ja sa tak citim casto, aj v divadle, v poslednom case aj na oslavach, svadbach. Clovek pride "slusne" obleceny a citi sa ako idiot, lebo ostatni maju vysuchane rifle, ci kratasy......

peptina
autor
11. aug 2018

@nikaeli dnes si asi kazdy sam urcuje modu podla svojej chuti a nalady

prasiatko30
11. aug 2018

@peptina ako pokial to je na kartu tak by som sa snazila obliect slusnejsie ale pre zenu to su nejake saty letne a sandale a pre chlapa hlavne dlhe nohavice a mozu byt aj polokosele kludne, nemusia byt zrovna kosele v lete

katesocka
11. aug 2018

@nikaeli do divadla nechodim ale takisto viem, ze keby som isla, mam sa obliect slusnejsie. Takisto na oslavu, o svadbe ani nehovorim... Neviem preco ludia nedokazu aspon pri tychtk prilezitostiach zistit, co je dress code a podla toho sa obliect.

janka855
11. aug 2018

Boli sme v Tatrach v Permone a kazdy bol oblečený športovo 🙈🤗 skor som pozerala co je na švédskych stoloch ako v com su ľudia oblečení aj ked prvý den som mala aj ja letné saty 😉

babi81
11. aug 2018

@peptina ked mas ivedeny dress code mala by si ho dodrzat? satami nic nepokazis jednoduche keatke, dlhe ake ches dolezite a nie moc vyrazne farby a pre muza kosela dlhy rukav alebo polo nohavice urcite dlhe lanove al bavlnene nie oblekove a mokasiny.moj muz koselu s kratkym rukavom ani nema, ak je teplo si da lanovu 🙂

mircalla
11. aug 2018

@babi81 Suhlas kosela kratky rukav je take cudo, to uz polo radsej

terezka1947
12. aug 2018

Viete,co je zaujimave?my sme v Tatrach stretli Rusov a Nemcov,ti chodievali na vecere v celku normalne,no nie rifle,kratasy...skratka,nohavice dlhe,bud kosela akebo polo tricko....Cesi boli topka,kratasy,tielka...no a,my Slovaci sme boli taki mix...myslim,ze vhodnost oblecenia nie je o peniazoch,mode,ci predvadzani....skor o slusnosti,uplne elementarnej.

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
peptina
autor
12. aug 2018

@bianka532 hehe jasnr ze nie sportovo

pininka
12. aug 2018

Je to smutne ze v dnesnej dobe ludia zabudaju na zaklady etikety, do takychto restauracii, este ked je predpisany dress code nemaju rifle absolutne co robit. Myslim ze kazdy clovek sa raz za cas vie obliect trocha slusne a nemusi sa s tym vela trapit. Nikto predaa nechce aby si si brala plesove saty. Kludne len nejake slusne dlhe nohavice a top, alebo v tejto horucave saty. Muz by mal mat jednoznacne dlhe nohavice a koselu, alebo polokoselu ked tak. My sme boli minule v restike kde vari kuchar ktory ma mnohe ocenenia, krasne prostredie a polovica ludi v rifliach, niektori dokonca v roztrhanych. Otrasny pohlad to bol.