Pôrod na Slovensku verzus pôrod v Anglicku

danielalaura
3. apr 2017

Zdravim mamicky , planujeme druhe dietatko a rozhodujeme sa ci rodit v UK ci na slovensku ... Zaujimalo by ma kolko by ma vysiel porod kedze doma nemam poistenie ...

stormie
3. apr 2017

Ak mozes tak urcite uk, na sr som nerodila, staci co pocuvam - aj od tych co boli spokojne ale na uk porod to ma daleko aj tak

iwka678
3. apr 2017

coze no ja som zase pocula ze v uk je zdravotnictvo uplne na nule oproti nasmu...a ziju mi tam dost blizky ludia...sesternici zabili babatko v uk a skoro aj ju tam sa o teba tak nestaraju ako tu..hocico ti je...brat mal strasnu bolest zubu tyzden chodil k zubarovi a stale sa vyhovaral ze nech si da tabletku ze to nic nieje..ale to su len zle skusenosti moze byt ze ma niekto aj dobre skusenosti no neviem...ale za mna urcite na sr...

katie555
3. apr 2017

@iwka678 tak ja tu byvam uz cca 15 rokov, ale take skusenosti ako ty pises ozaj nemam ..
a to na svk babatko neumieraju len tka mezdi recou ?

a rodila by som isto v uk ...xy mamiciek co moze aj porovnat povie isto uk ...
ja osobne by som na svk nerodila ...

diablikovci
3. apr 2017

JA by som v SR ak nieco tak je dietato narodene na Slovensku. A celkom inac sa to berie.

stormie
3. apr 2017

@diablikovci berie sa to tak isto, akurat miesto narodenia bude UK, rodny list, pas a v buducnosti obciansky su slovenske

katie555
3. apr 2017

@diablikovci presne co myslis pod tym ze sa to inak berie?
tak moje prve dieta ma teda britske obcianstvo po otcovi a svk po mne ...chces povedat ze je menej nez dieta co bolo narodene v svk porodnici?
mam rodny list aj svk , je zapisana na specialnej matrike, myslim ze je taky isty obcan Slovenskej Republiky ako kazde ine dieta narodene na svk

katie555
3. apr 2017

@diablikovci a ak mas namysli tehotenstvo a porod , ano , berie sa to inak - tehotna zena ktora ma bezne bezproblemove tehotenstvo minimalne nie je brana ako postihnuta ..
ale tak zavisi kto o co ma zaujem - ja som rada ze do mna nikto nesprta , necha ma na pokoji..
a zase to ked ti povie ze tu sa o tehotnu nestaraju - to je blbost - ked je problem riesia ho ...(ver mi , pri oboch tehu som mala prvy scan v 6tt z dovodu krvacania , pri prvom extra testy a utz lebo sa im nezdali vysledky atd atd , a viem ze to nie som len ja , mam kopec kamosiek co mali xy utz a vysetreni ked sa midwifes nieco nezdalo )

diablikovci
3. apr 2017

Moja kamarátka mala problém odísť spat na Slovensko s dieťaťom. Lebo jeho otec stym nesúhlasil a zato že bolo narodené v UK tak sa to bralo ako únos. A riešili ich UK orgány

diablikovci
3. apr 2017

@katie555 ja som nepísala že je menej a pod. To ste napísala Vy. !!!

katie555
3. apr 2017

@diablikovci no ale to ze nemohla odist je uz uplne ina kapitola ...nic to nema s porodom ci v uk alebo na svk ..v podstate splietas uplne nieco ine ..

danielalaura
autor
5. apr 2017

@stormie to viem prvy krat som rodia v UK len s 2 hym by to bolo komplikovanejsie ...nenal by kto byt s dcerkov kym by som bola v nemocnici ...ale zvazujem aj uk

danielalaura
autor
5. apr 2017

Mamicky dik za komentare... Neviete mi povedat kolko stoji porod doma ?

saphira83
5. apr 2017

@danielalaura neda sa priplatit si poistenie na svk? Moj gynekolog mi vravel aby som sa poistila na svk tiez a nebol by problem ale ja som rodila v UK. Len neviem ako to funguje lebo co ja viem tak vraj nemozes mat poistenie v 2 krajinach ale mohlo sa zmenit. Porod na svk bude drahy a este nedaj boze nejake komplikacie. No neriskovala by som.

stormie
5. apr 2017

@danielalaura nemas partnera/manzela? este v uk je moznost rodit doma, ak si zdrava a tehotenstvo bez problemov, ale je to vec nazoru

danielalaura
autor
5. apr 2017

@stormie doma rodit nechcem preto zvazujem porod na SK... mam partnera ... On by ostal s malou doma ...len mne by sa hodila podpora v nemocnici .. v UK poporodna starostlivost nic moc

danielalaura
autor
5. apr 2017

@saphira83 o pripoisteni som este nepocula... A v dvoch statoch nemozes byt poistena

stormie
5. apr 2017

@danielalaura a to ti kto povedal?? Co sa tyka starostlivosti o matku/dieta - pri kazdom dojceni pri mne stala laktacna, ukazali mi ako prebalit, okupat, odgrgnut... pri posteli zvobcek a v pripade potreby hned niekto prisiel, takisto na wc a v kupelni (ja som skoro odpadla a stihala som zazvonit, to si mala vidiet ten frmol) Co sa tyka ostatneho servisu - kazde rano utierali podlahy a upratovali, niekolkokrat za den pani s vozikom podavala kavu/caj, vyber z niekolkych jedal, vratane dezertu na obed. Neviem co este chces dostat v nemocnici za servis? A hlavne domov ides po 2-3 dnoch a potom mas na telefone svoju midwife

danielalaura
autor
5. apr 2017

@stormie vlastna skusenost ...ja som rodila v UK a poporodna starostlivost o nicom pri mne boli iba raz ked sa mala povrackala a nechcela sat bola spava a ani mi neprisli povedat ze je vecera a ani ranajky mala mi celu noc plakala tak mi sestra povedala ze ona chce byt pri mne ...padala mi z ruk od unavy a nikto kumne neprisiel ... Porodila som rano o 7:55 a domov som sla na druhy den na obed ... Porad si sam ...sama som prebalovala kojila kupala vsetko

momoqui
5. apr 2017

@danielalaura poistena v dvoch statoch nemozes byt to mas pravdu. Skus zavolat do zdravotnej poistovne a oni ti najlepsie povedia, mozno su tam teraz dake zmeny kvoli vystupu z eu ale pokial viem tak s europskym zdravotnym preukazom mas narok rodit kde treba. Ten porod a to vsetkp okolo bude asi dost nakladne takze ak si budes mat sama bradit bude asi lepsie ist rovno na sukromnu kliniku. Ja by som sa urcite informovala v zdravotke a aj v nejakej sukromnej klinike.

eryykah
5. apr 2017

@danielalaura si vybav formular E102) v skupine Anglicko) ti poradia a nemusis platit porod. Uplne ta chapem poporodna starostlivost je tu otrasna. Ak nemas komplikacie je to ok, ale akonahle je problem tak je o inom. Po 2 dnoch kontrakcii kliestovy porod a malu mi tiez hned doniesli .. Ale Strava hygiena ok.

zofka1234
5. apr 2017

@danielalaura mYslim ze poistenie pre cudzincov ( neviem aky mas status) riesi union komercna poistovna. Maju tam zahrnute aj porody a poistka stoji cca 2000€ ale treba sa opytat na podrobnosti alebo zavolaj do tvojej povodnej verejnej zdravotnej poistovne. Co sa tyka porodu ja som rodila na antolskej v petrzalke . Nikoho som nezazmluvnovala a pristup a pomoc na 1 s jviezdickami. Vsetci boli uuuzasni tam pojdem rodit dufam aj nabuduce bola som tam velmi spokojna vsetci pocas aj po porode boli super. Obrovsku vyhodu porodu na svk vidim v tom ze zostanes v nemocnici min 4 dni. Vsetko vysetria a ty sa ako tak zotavis z porodu . Drzim palce nech sa rozhodnes akokolvek

momoqui
5. apr 2017

@zofka1234 nepotrebuje komercnu poistku pokial plati verejne poistenie, to plati v UK.

danielalaura
autor
5. apr 2017

Diky za vsetko este si to pozistujem. V poistovni i v nemocnici ....na svk

stormie
5. apr 2017

@danielalaura tak podla toho co pises si rodila v 'porodnom dome' nie v nemocnici ale teda pripustam ze nie vsade je to tak ako pisem ja, ale rovnako su rozdiely aj na sr

viskupovaandrea
5. apr 2017

@danielalaura Ahoj
No ja mam za sebou dva porody. Jeden na Slovensku a druhy v UK..
Na Slovensku som nemala dobre skusenosti. Manzela poslali domov aj napriek tomu ze mal byt so mnou pri porode,dalej ma tam nechali samu na izbe pocas kontrakcii a lekarky si pili kavu ,potom prisla upratovacka a videla ma ze sa nieco deje tak utekala sa lekarkou co ma mala rodit. Ta ma prehliadla a zistila ze hlavicka je pomali vonku,tak na tretie potlacenie bola mala vonku,po porode mi ju hned prilozili ale nie na dlho a vzali mi ju prec a vratili az niekedy na obed,v nemocnici som bola 5dni.....Potom som rodila v UK..No teda naozaj uplne nieco ine. Fakt nechapem ako moze niekto nadavat na UK zdravotnictvo ale to asi zalezi na mieste kde rodite... Takze dostala som vyvolavacku lebo som musela ist rodit v 38tt kvoli vysokemu tlaku. Dali ma na tu porodnu izbu a bol tam so mnou manzel aj lekarky dve,celu dobu boli pri mne,davali mi vodu,jest mi nukali,dostala som rajsky plyn ale az ked boli porodne bolesti fakt mega velke. Ked uz sa porod spustil maleho som porodila v poriadku. Maleho polozili na mna a vobec mi ho nezobrali,akurat ho odvazili,obliekli ale pred nami. Dali nas na samostatnu izbu s telkou. Na druhy den nas pustili domov ... Vsetko uplne zdarma,za nic som neplatila od zacatia tehotenstva
Maleho chodila lekarka kontrolovat k nam domov...

danielalaura
autor
6. apr 2017

@stormie University hospital in Coventry... V nemocnici som rodila ... To ano kazdy ma inu skusenost

danielalaura
autor
6. apr 2017

@viskupovaandrea ja som mala porod super mega rychlo 40+2 o 1-2 v noci son zacala mat kontrakcie o 6 sme prisli do porodnice 7:55 bola mala na svete predporodna starostlivos s midwife skvela porod bedam dopustit len po porpde som ostala s malou sama ubolena ked partner odisiel nemal mi kto pomoct ...preto premyslam nad potodom doma a aj rychlejsie vybavim doklady ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre