Rodičovský v Anglicku, pôrod na Slovensku

angela5
29. sep 2016

Ahojte. Momentalne zijem a pracujem v UK, na matersku nemam narok, na rodicak ano (maternity allowance). Ide o to, ze rodit by som chcela na Slovensku. Ale netusim, ako postupovat. Aky formular treba vyplnit? A ako mam rodit na Slovensku bez poistenia? Co treba vybavit pred odchodom z UK a prichodom na Slovensko? Vraciat sa do UK uz nechcem. Nasla som tu vela informacii ale vsetky su starsie ako 3 - 4 roky tak neviem ci sa podmienky zmenili..dakujem

sibalka21
29. sep 2016

Maternity allowance je materska ktora trva pol roka, rodicovsky prispevokv Uk nemaju .... Sice ja som rodila v Uk, cize netusim ako to je ked chces rodit na Svk ale co sa tyka materskej, budes ju normalne poberat a ked ti skonci vybavis si na slovensku rodicak, s tym ze pojdem na Upsvar a povies ze si poberala matersku z Uk, oni ti uz vsetko vysvetlia... Bohuzial o porode nic neviem, tak hadam baby poradia 🙂 Hlavne si nezabudni z Uk zobrat papier o poberani materskej 🙂

angela5
autor
29. sep 2016

@sibalka21 no ide mi hlavne o to, ze kedze budem poberat to maternity allowance niekolko mesiacov, pricom budem na Slovensku, ako to bude s poistenim na slovensku pre mna aj pre dieta? Mozem byt poistena na Slovensku a zaroven poberat maternity allowance z UK?

sibalka21
29. sep 2016

@angela5 No maleho mozes poistit hned kedze sa narodi na slovenku, mna mohli poistit az ked mi skoncila materska z Uk, kedze vlastne poberas matersku z Anglicka si tam aj poistena

angela5
autor
29. sep 2016

@sibalka21 dakujem. No a nevies mi povedat aky formular si mam vybavit pred odchodom na slovensko, E112 alebo E106 a aky je v tom rozdiel?

januli89
23. mar 2017

@angela5 ahoj prosim ta co si zistila?mozes poberat matersku z uk a zit na svk? kedy dat zamestnavatelovi vediet ze uz sado prace nevratim.