Kamarátka - Michal na Ostrove

alvaluka
22. dec 2020

Ahojte,
pristahovali sme sa do Kolonie - Michal na Ostrove a tym padom tu nikoho nepoznam. Uz takmer rok som doma s malou a vzhladom na celu tohtorocnu situaciu a to ze som doma sama tak zacinam pocitovat deficit dospelackej konverzacie.

Rada kocikujem, rada pijem kavu aj caj, mame psa tak aj rada vencim, rada sa porozpravam aj s bezdetnou, ktora by mala tiez psa a chcela chodit vencit napriklad.

Pekny den, Lucia

eskop
22. dec 2020

@alvaluka ahoj, ja som z Macova. V marci mam termin, tiez dievcatko 🙂

melanyjanka
26. dec 2020

Ahoj, viem ako sa cítiš. My sme sa nasťahovali z mesta pred 4rokmi do Horná Potôň (Dedina vedľa Michal na Ostrove) a tiež som nikoho nepoznala.

kyra22
29. dec 2020

@alvaluka ahoj ja som z lehnic som na tom tak isto termin nám začiatok maja 🙂)) ak chceš kľudne správa

tmtm
21. mar 2021

Ahojte, ja som z Masníkova🙂, a tiež tu ešte nemám kamošky. Ale asi to je aj kvôli tejto hnusnej dobe☹️. Tak dúfam, že keď bude lepšie tak sa postretávame. Nech majú detičky kamošov.

kulumulu123
22. mar 2021

@alvaluka ahoj ja som z trnavky rada sa pripojím do debaty

bosorka3113
16. apr 2021

@alvaluka ja som z Benkovej Potone a tiez nikoho nepoznam sme tu uz 4r

alvaluka
autor
21. máj 2021

Ahojte, kedze sa uvolnili opatrenia a je aj kam zajst na kavu, chcem “ozivit” tuto temu.

Ak by chcela nejaka mama zajst na kavu, alebo len na prechadzku, tak sa ozvite. Byvame v Kolonii Michal na Ostrove a mala ma 1,5 roka, keby sa dokonca nasla takto kamaratka/kamarat pre malu, tak by som bola stastna, nech ma aj ine vyzitie ako so mnou.

melanyjanka
3. aug 2021

@bosorka3113 4 roky a nikoho nepoznáš? Keď máš deti ,treba nájsť Ihrisko a tam je dosť mamičiek s deťmi,treba sa už len zoznámiť.
Taktiež som tak spravila. A už poznám viacero mamičiek a keď mi mala nastúpila do škôlky,tak tam tiež sa pozoznamujes len treba chcieť....
A v Hornej potôni za škôlkou je Ihrisko kde sa stretávame s mamičkami.
Nebola si tam?

marcelka1991
24. sep 2021

@melanyjanka ahoj, mala by som otázočku ☺️budeme sa sťahovať tiež do hornej potone a zaujímalo by ma kam dať dieťa do škôlky (niekde na blízku)nakoľko nám bolo povedané že v dedine je len Maďarska škôlka, ďakujem krásne za odpoveď.

bosorka3113
6. okt 2021

@melanyjanka tam sme neboli to uz mame daleko a tu na nasom nikto nie je a deti chodia do skoly a skolky do BA 🤷

melanyjanka
7. okt 2021

@marcelka1991 ahoj.
V dedine je Maďarska škôlka aj Škola.
Moje baby tam chodia.
A to nevieme po maďarsky.
V škôlke rozprávajú aj po maďarsky aj po slovensky.

melanyjanka
7. okt 2021

@bosorka3113 ako ďaleko?
Z ktorej časti si z Hornej Potône ?
My sme až v Čečínska Potôň a chodievame tam aj keď to máme cca 2km (s deťmi 30minut) od nás. Aspoň sa prejdeme alebo na bicykli, koľko krát aj sa odvezieme autobusom domov (2 zastávky).
Ak sa chce,tak sa dá.
Ak nejde hora k Mohamedovi ide Mohamed k hore.

melanyjanka
7. okt 2021

@bosorka3113
Čítam až teraz že z Benkovej Potône si.
To nemáš myslím že ďaleko.
A aké Ihrisko pri vás je ?
To pri takej krčme?

bosorka3113
7. okt 2021

@melanyjanka hej pri krcme alebo chodime do cecinskej pri krcmu ale tam tiez nikto nie je a ked je tak deti nevedia po slovensky, ale teda vyskusame to ihrisko v hornej pri skolko ked bude pekne 🙂

melanyjanka
10. okt 2021

@bosorka3113 tak to nemáte tak ďaleko . 10-15minut chôdze.
👌

marcelka1991
10. okt 2021

@melanyjanka ďakujem pekne ti ☺️ mala som obavy kam ju dať. Ani my nevieme pobmadarsky. Takže problém by nebol, ak tam rozprávajú po slovensky.
A detičky tvoje nemajú s tým problém?

melanyjanka
20. okt 2021

@marcelka1991 Nemajú s tým vôbec problém,pani učiteľky sú milé a dobré.
A staršia mi už spieva aj maďarské básničky a aj vie už do 20 napocitat po maďarsky 😁
Ešte aj mňa naučí ☝️😁