Aká je pravdepodobnosť mať dvojičky?

anlady
18. sep 2010

Viem,že tu je aj téma o dvojičkách,ale nenašla som tam čo potrebujem,tak sa spýtam narovinu.Môj manžel je z jednovaječných dvojičkiek. Jeho mamka v rodine dvojičky nemá,tatino hej-nejaká vzdialená rodina.Môj ocino má bratrancov jednovaječných dvojičiek.Jedna astreologička mi povedala,že aj ja budem mať dvojičky. Aká je pravdepodobnosť? Lebo počula som od niektorých,že ja mať nemôžem,že až moje deti. A niekede že to či budú jednovaječné alebo dvoj závisí buď o muža alebo ženy.Tak sa vás pýtam aké mát skúsenosti a či aj ja môžem dvojičky mať,ak budem tehotná raz, ďakujem za vaše komenty 🙂

katecameron
18. sep 2010

urcite mozes kazda zena moze mat dvojicky ale pokial myslis ze nejako po genetickej strane ci je to dedicne tak pokial ja viem jednovajecne nie to nieje dedicne to je cisto blba nahoda ale ked sa jedna o dvojvajecne tak tam je uz aj genetika mne tiez kedysi predpovedali dvojicky parik dnes nemam dvojicky ale medzi detmi mam taky maly vekovy rozdiel ze furt vravim ze su ako dvojicky 🙂 prve bolo dievcatko a druhe o1.5roka chlapcek takze ten parik vysiel 🙂

zuzkat1
18. sep 2010

ak je tvoj muz z dvojiciek tak mala pravdepodobnost🙂 ale tvoje deti mozu mat🙂 dvojicky sa dedia obgeneraciu🙂...

aknaj
18. sep 2010

ahoj,
napíšem ti príklad z reálneho života,
moja stará mama je z dvojičiek, mala bratrancov dvojičky, môj starý otec, jej manžel, mal sesternice dvojičky
mali spolu 4 deti - žiadne dvojičky, 9 vnúčeniec - žiadne dvojičky, 13 pravnúčeniec - žiadne dvojičky
takže .... pravedpodobnosť by bola, ale žiadna nevyšla 😢 🙂
a tiež som počula, že sa to "prenáša" o generáciu

ikke
18. sep 2010

no, ked to povedala astrologicka... 😅
ale vazne: dedi sa pravdepodobnost mat dvojvajecne dvojicky, pretoze sa predpoklada, ze uvolnovanie dvoch vajiciek naraz je dedicne. jednovajedne dvojicky naopak - su vraj skor "omylom" prirody, teda ide o nahodu.
takze ista pravdepodobnost je vlastne vzdy, ale istota nikdy 😉

andreaka11
18. sep 2010

ja mam dvojicky. 😀 mojho partnera otec mal sestry dvojicky. a teraz my mame - dvojvajecne (dievcatko a chlapceka). vacsinou sa doktor pri prvej navsteve pyta, ci su v rodine dvojcata, ak ano, tak zapise, ze je mozne, ze budeme mat dvojicky. my tiez mame v rodine dvojicky - dvojvajecne, ale nie su z nasej rodiny,.. (zena brata mojho otca) (dufam, ze som tto dobre napisala). myslime si, ze tie nase boli stvorene v rozdielny den - zo sona to tak vyzeralo,.. tak ak chces mat dvojicky, tak treba sexovat 😉 kazdy druhy den. a ak nie, tak raz za tyzden staci 😝 😀

blumka
18. sep 2010

moj manzel je z jednovajecnych dvojiciek a jeho brat (dvojca) ma tiez jednovajecne dvojicky ale dievcata.. Takze dvakrat omyl prirody v jednej rodine 😀 (a my este chceme deti, to bude sranda ak budu dvojicky 😀 😕 )

juliagregor
19. sep 2010

@anlady ahoj, a prečo si sa nás v teme rovno neopýtala?
ja mám jednovaječné dvojičky chlapcov, moja praprababka bola z dvojičiek, ale už sa nikto nepamätá, či jedno alebo dvojvaječné, a manželova sesternica má jednovaječné dvojičky...tolko naša anamnéza...
dvojvaječné dvojičky - je genetická predispozícia zo strany ženy,
jednovaječné dvojičky - náhoda, každá žena môže mať dvojičky....
ale v teme sa znova a znova presviedčam o tom, že genetika je málo preštudovaná veda a dvojičky sa rodia aj maminkám, ktoré by podľa vedy dvojičky mať nemali... 😎
v každom prípade ťa v teme radi privítame a prajem pekné snažilkovanie 🙂
a ešte pravdepodobnosť dvojičiek je vyššia po 30ke a druhom tehu...

andika10
19. sep 2010

dvojičky môže mať každý, možno trepnem blbosť ale mne sa zdá že som čítala že jednovaječné sa rodia nahodne ale dvojvaječné sa gen. dedia. ale vynimka potvrdzuje pravidlo 😉 Ja mam dvojičky ale po umelom opl.

zlatusik28
19. sep 2010

ahoj, môj otec má bratranca, ktorý má deti - dvojička, inak v rodine nemá nikto. A my sme čakali dvojčatá. Vidíš, vzdialená rodina a až mňa sa to dotklo

stankadl
19. sep 2010

Ahoj, môj dedo je z dvojičiek a manželova sestra má dvojičky...takže pri prvom a druhom dieťati sme aj čakali, či náhodou aj nám lekár nepovie niečo také....no a to tretie sme ani až tak neplánovali..ja som ešte chcela, manžel už nie , ale pritrafilo sa a máme dvojičky...čo už sme vôbec nečakali.....počula som, že vraj s vekom rastie aj pravdepodobnosť mať dvojičky, ale či je to pravda?...ale určite s tou možnosťou rátaj....

alex21
19. sep 2010

Moj dedko je z dvojiciek. On nemal dvojicky ani ziadne z jeho deti nemalo dvojicky a zatial ani vnucata nemaju dvojicky.
Moj otec ma troch surodencov. Najstarsi brat ma dvojicky. Druhy brat nemal dvojicky ale jeden z jeho synov mal dvojicky. Sestra mala dve deti. Dcera mala dvojicky a syn mal dvoje dvojicky zasebou. Moj otec dvojicky nemal a ja som bola zatial tehotna dva krat a dvojicky neboli. Co este bude tak uvidime.
Babkina sestra mala dvojicky ale jej deti dvojicky nemali.
Cakom pak mam v rodine zatial 9 dvojiciek su medzi nimi jednovajecne aj dvojvajecne. Vacsina dvojiciek je narodena ako druhe v poradi a pokial mam spravne informacie tak nik sa neliecil na neplodnost a nebral ziadne hormony 🙂

junovka
19. sep 2010

co sa tyka mna, tak moja sesterka ma dvojicky a aj moja teta pochadzala z dvojiciek.Ked som bola prvykrat tehu, tak som cakala dvojicky, ale v 16 tt mi jeden plod udumrel, ked som boal druhykrat tehu, tiez som cakala dvojicky a okolo 10 tt mi tiez jeden plod odumrel.
Bolo to spontanne otehotnenie v oboch pripadoch a lekari vravela, ze som rarita🙂)

lienockaa
19. sep 2010

moja babka mala dvojvajecne dvojicky-dievca a chlapca..mala 5 deti, z nich nikto dvojicky nemal a ma 13 vnucat a tiez ziadne z nich dvojicky nema..dokonca ani ja, u ktorej sa to mohlo najviac dedit, kedze z tych babkinych dvojiciek dievcatko je prave moja mama.. 🙂 ale vekom sa pravdepodobnost naozaj zvysuje..😉

fatulda
19. sep 2010

ahoj anlady, jednovajecne dvojicky by mali byt cista nahoda, dvojvajecne dvojicky mozu byt dedicne len zo strany zeny (musi uvolnit 2 vajicka), ja osobne nemam ziadnu predispoziciu na dvojicky, nemame to v rodine, nemam nad 30, nemam ine deti, neuzivala som dlhodobo antikoncepciu, ani nie som nejaka mohutna (aj to som sa uz docitala 😉 ) a napriek tomu mam dvojicky 🙂

anavi85
26. feb 2012

ahojte, aj my by sme chceli dvojicky, pravdepodobnost by tu celkom aj bola...muzova teta ma 2-vajecne, majej matky teta ma 2-vajecne, aj 1-vajecne...no my mame synceka a chceli by sme este...niekde som sa docitala, ze by mal k dvojickam pomoct clostibegyt, ale to je len na predpis...nevedeli by ste nam nieco poradit????

cucu2
25. júl 2012

tiez som citala, ze dedicne su 2-vajecne a 1-vajecne su nahoda. V mojej rodine je straaasne vela 2-vajecnych dvojiciek, ale ja mam jednovajecne 🙂 . Cize moje 1-vajecne dvojicky sa nahodne ocitli v rodine s 2-vajecnymi dvojickami. 😉

miamaria
17. sep 2016

Moja babka bola z dvojiciek, to druhe dvojca malo vnucky dvojicky, ja som z dvojiciek a syn od otcovho brata ma tiez dvojicky

laura_laura888
Odpoveď bola odstránená
Zobraz