Ako často sa vám budia dvojičky na nočné papanie?

vazka1
12. máj 2023

Ahojte, ako casto sa vam budia dvojicky na papanie v noci? Je realne, aby dojcene dvojicky prespali celu noc? U nas zatial najmenej krmeni bolo 2x za noc.

nika11103
12. máj 2023

Ahoj neporadím ti . Len že máš obrovský obdiv .u mna dievacata v okoli čo mali dvojičky skôr či neskôr prešli naUM . Lebo to boli noci masaker . Čo im vôbec samozrejme nezazlievam úplne to chápem , mna zabíjalo jedno dieťa na nočné kojenie . O to viac tá obdivujem 😉

basska_b
12. máj 2023

No ono, medzi 2-6 mesiacmi byva take obdobie, ze prespia noc (aj to nie vsetky deti) a potom to zacne byt zas zle... kolko mesiacov maju tvoje? Inak ja som rada za nocne kojenie, lebo v noci sa uvolnuje viac prolaktinu, takisto deti vypiju uvolnenejsie a viac...

majlo1234
12. máj 2023

Minule som niekde citala, ze je neprirodzene, aby kojene dieta prespalo noc, standardne noc prespia skor deti na UM, kojene len velmi vynimocne. Ja mam syna skoro dvojrocnwho a stale sa v noci budi zo 5 krat

zuzkaa1991
13. máj 2023

@majlo1234 podla mna 2r sa toľko vela cez noc?je podla mna ze si robi dudel ;) akoze nehovorím ze sa nema budit dieta aj moja sa budila obcas aj teraz aj to ma 5r ale 5krat je veelmo vela podla mna na take veľké dieta ak vlastne to nie je kazdu noc...ine je ak je dieťa chore alebo idu posledne stoličky ;)

vazka1
autor
13. máj 2023

@basska_b Maju 6 mesiacov. Predtym sa budili 2-3 krat za noc no teraz sa nam velmi pokazil rezim kvoli tomu ze jedna dvojicka bola chora, tak sa nam rozhadzal aj spanok aj jedenie, momentalne su v noci hore aj 6-7 krat co je pre mna velmi vycerpavajuce a neviem si to z dlhodobeho hladiska predstavit.

vazka1
autor
13. máj 2023

@nika11103 dakujem 🙂 tiez zacinam uvazovat ako dalej, lebo momentalne sa nam dost pokazil rezim (predtym vstavali 2-3x za noc, momentalne 6-7). Hladam teda nejake svetlo na konci tunela, resp.zvazujem mozne alternativy ;)

vazka1
autor
13. máj 2023

@majlo1234 pre mna uz 2-3x za noc bolo vela, neviem si predstavit do 2 rokov vstavat 5x za noc :/

sharka174
13. máj 2023

@vazka1 ahoj..ja som to po 2 mesiacoch vzdala a na večer som im dala um.. už som naozaj nevládala, nedokazala som ich v noci ani zosynchronizovať, žeby sa dojčili naraz, alebo aspoň po sebe.. stále som jednu nakrmila, druhú som nevedela zobudiť a vo chvíli keď som zaspala sa druhá prebudila .. takže keď som im okolo 21.dala UM, tak do tej 3 spali vkuse a až potom sme prešli na kojenie až do rana.. bolo to pre mňa ľahšie..ale aj napriek fľaške sa mi podarilo kojiť do roka, potom sa odstavili samé

majlo1234
13. máj 2023

@zuzkaa1991
@vazka1 no je to hrozne, co si budeme😄 ja zatial nemam silu na odstav, kedze moj syn je schoony revat v extremnych decibeloch😒 ale uz sa na to zacinam pripravovat psychicky

leazeziliny
13. máj 2023

@vazka1 taaaaaak, moje dvojky majú 10 mesiacov. Do 7 mesiaca sa mi chlapček zobudil max dva krát na kojenie, potom hrubá čiara a od vtedy každú hodinu. Dievčatku sa stačí nakojiť raz, len chlapček je extrém. Som už biekolko týždňov vyčerpaná, ale neviem si ani predstaviť odstaviť, nevedela by som ho inak ukludnit...hojdacie nepomáha, ukludni sa vždy na prse.

monikaskorikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vazka1
autor
13. máj 2023

@sharka174 tiez nad tym zacinam velmi uvazovat, ze na noc zavediem UM. Cakam este ci sa syncek co bol chory znovu vrati do predosleho rezimu alebo nie a ak nie tak asi min na noc zavediem UM. Sice uplne odmieta flasu, ale hadam sa nauci.

vazka1
autor
13. máj 2023

@leazeziliny fuha no to je dost extrem :( mas moj obdiv takto fungovat 3 mesiace..

sharka174
13. máj 2023

@vazka1 ja ti rozumiem, tiež som nebola veľmi stotožnena s um.. ale potrebovala som aspoň 5 hodín nepretržitého spánku pre seba

babulkomale
13. máj 2023

@majlo1234 och toto sa mi do troch rokov dietata na UM nepodarilo 😃 aj ked od isteho veku mal uz plnotucne. Bez dvoch flias ani jedna noc 🙈

majlo1234
13. máj 2023

@babulkomale haha, tak sa nebudem ponahlat s odstavom teda

ancike01
15. máj 2023

Ahojte moji chlapci dvojicky majú 19m,a v noci papáju um ešte 2x,ja si myslím že to už pijú len zo zvyku. Skúšala som nedať tak sa im nedá zaspať. Snad niektora ma takéto staré detičky a poradí dakujem

squ1rrel
22. jún 2023

Moji spavali celu noc do 6m a odvtedy sa budia. Ako prechadzali roznymi regresiami tak sa budili od 1x do 10x za noc. Aktualne v 14m sa budia 2-3x a pracujem na oducani od mlieka ale ide to pomaly lebo ak nedam mlieko tak spustia hrozny rev. Jedna dvojicka by zjedla aj vola a ona je regulerne hladna a pravidelne vypije za noc 300-400ml. Druha dvojicka staci ked dam 1x mlieko 100ml a druhy x vodu. Ale stane sa ze potom sa zobudi aj treti krat takze viem ze je hladny. Cez den zjedia dost, jedia 5x plne porcie a mlieko piju aj cez den po 300ml kazdy takze uz neviem ako do nich vopchat viac cez den aby sa v noci budili menej. A pritom na ich vahe sa to vobec neodzrkadluje 🙈 dvojicka 1 ma len 8kg rovnych a dv 2 ma 10kg+