Ako spávali cez deň vaše dvojičky?

ancike01
25. feb 2022

Ahojte baby ako spavali cez den vase dvojicky? Moji davaju 30 minutovky a som stoho na nervy. Uz neviem co snimi. A v noci jeden tiez nema bohvie aky spanok.

diamond007
25. feb 2022

@ancike01 ako starí sú?
Tieto 30min spánky sú časté a klasické u detí vo veku 4-8mesiacov cca 🙂 vyvíjajú sa, ich mozog spracováva veľa podnetov ktoré zažijú a hlavne pohybových v tomto obdobi

ancike01
autor
25. feb 2022

@diamond007 v nedelu budu mat 5 mesiacov. Ale jeden je stale taky nespokojny uplakany ja uz fakt neviem

diamond007
25. feb 2022

@ancike01 na toto zväčša pomáha kočík, deti cez deň potrebujú aj jeden dlhý spánok, treba dať do kočíka a uspavat v kočíku, pri vložení snáď pospia aj hodinu či hodku a pol. Držím palce. Musí to byť únavné ale toto je proste obdobie, moja staršia bola takáto, niektoré detičky to prejde, môže sa to upraviť zo dňa na deň ako sa to zhoršilo zo dňa na deň. Ak má kto, daj ich kocikovat alebo aj mužovi cez víkend a oddych i si, pri dvoch sa toho asi nestihne veľa. Podráždený môže byť že sa mu nedá zaspať, majú iný spánok aj, začínajú si uvedomovať prelínanie z tvrdého spánku... Ja vždy skúšam ešte douspavat ak vstane s plačom, tiež ma 5mes, niekedy sa podarí a niekedy nie.
Pri druhej mi pomáha veľmi nosič, vtedy tieto problémy nemá a spí kedy potrebuje alebo kočík a prechádzka.
Prípadne douspavam že tapkam po ritke alebo hrkam postieľkou ( mám ju prispôsobenu a zmontovanu už od staršej ), u nej to veľmi pomáhalo a bola taká až do vyše roka, aj celu noc sa budila po 40min

denkatn
25. feb 2022

nic ine okrem deti neriesit, nespokojne dieta nosit... moja tiez chcela len aby som pri nej lezala... ale som to nerobila a ona bola placliva, ale teraz spatne ked pozeram, by som to pre nu spravila... skusk aj ci nepospia lepsie v tom kociku na prechadzke.. ja som mala placlive a pomohlo aj pustit fen, lebo je to monotonny zvuk a ten tiez ukludnovat. dalej som zavesila sietovu hojdacku v byte nad postel a hodjadala som a potom prelozila na tvrdsie.. skus vsetko co najdes na internete na uspavanie a potom to opakuj. drzim palce, vydrz to, bude lepsie.

ancike01
autor
25. feb 2022

@diamond007 oni spinkaju v kociku. Ten poobeny je tiez u jedneho 30 minut ten druhy spinka aj 2,5ale musim douspavat a stale pribiehat ku kociku. Cez den nestiham nic.

ancike01
autor
25. feb 2022

@denkatn s tim nosenim je to horsie ked nosim.druheho tak jeden uz zacne tiez plakat aby som ho zdvihla musim.nieco vymysliet lebo tak to bojujeme kazdy den

diamond007
25. feb 2022

@ancike01 jedného do kočíka voziť, druhého nosiť 🙂 jedine mi z toho vychádza... Ale nerieš že nič iné cez deň nestíhaš, to je normálne, do roka je to ozaj náročné s bábätkami :-/ nieto dvojičky mat

mimi3008
25. feb 2022

@ancike01 nie zubky? Moj starsi mal 1.zub v necelych 5 mes. a mladsi ma teraz 4,5 mes.a tiez je teraz trocha nepokojny, ale vidim, ze sa mu tlacia spodne predne zubky. A s tym spankom...starsi mal 40 minutovky od 2.mesiaca presne do svojho roka, kedy sa prepol na 1 spanok denne. Mladsi dava 45 minutovky tiez od 2.mesiaca. Obaja len v kociari dlhsie spali, ale len cez obed. Podvecer ked sa idem prejst, tak len 30-40 min, jeden, aj druhy

ancike01
autor
25. feb 2022

@mimi3008 aj ja som si myslela ze zubky stale si chyta dolne dasno ale zatial nevidim nic. On bol vzdy kludny aj po 30 minutovom spanku

elizabet173
25. feb 2022

@ancike01 nemá ti kto pomôcť? Máš to ťažké, keď spí každý inak. Nemaj zábrany požiadať o pomoc, mamu, sestru, susedku, aj kamarátku, bodlo by ti, keby vozila v jednom kočíku a druhé dieťa by bolo v druhom.

ancike01
autor
25. feb 2022

@elizabet173 aj tak sme uz skusali mam normalne jeden dvojkocik a jeden samostatny. Chodi mi mama pomahat ale uz som si zvykla ze som s nimi sama cez den. Keby ten spanok mali taky dobry tak by bolo vsetko ok😊

elizabet173
25. feb 2022

@ancike01 chápem ťa, je to zložité, ostáva len vydržať, bude to časom lepšie, mám v rodine dvojčatá, bolo to o držku prvého pol roka, potom už lepšie, paradoxne potom spali, aj keď im zuby išli, dobre. Zapriahni aj muža čo najviac. Držím palce.

ancike01
autor
25. feb 2022

@elizabet173 dakujem uz budu mat teraz v nedelu 5 meaiacov tak snad sa to uz pomalicky zlepsi😊

elizabet173
25. feb 2022

@ancike01 držím palce, keby som bol bližšie, hneď by som utekala pomáhať, dvojčatá sú úžasné, aj keď prvé mesiace je to na mašľu

ancike01
autor
25. feb 2022

@elizabet173 dakujem ste zlatucka 😊

ankare
25. feb 2022

@ancike01 neboj, bude lepšie, držím palce, máš môj obdiv!❤️

danieladugard
3. mar 2022

Skus vygooglit TWINGO nosic 🙂 mam dvojicky.

lasoli
12. mar 2022

@ancike01 hrozne,mala som preto hacky a cele spanie som sa od nich ani na krok nepohla,kedze tiez po 30'hore a preto ked sa zobudil este som ju uhohdala,lebo presne bola by chudatko nervozna a zasa by sa im narusil rezim,ze jedna 30' druha 1,5 a to som ich naraz krmila,No a ked nebolo horicavy v kocari to iste cely cas som ich kocikovala,lebo zasa sa jedna zobudila po 30' ale potom kocarovanim som ju ukocikovala.ale postupne sa to bude lepsit,ked budu menej soat,najhorsie to je ked stale spia a vely cas nic nwrobis len deti uspavas,Potom ak ude jeden spaniˇok bude to fajn,uvidis aj deti dlhsie potiahnu,ze s auz nebudu tak budit ale prespia v kuse 2h sice mne az do 3r sa jedna stalw budila ,ze po tych 40' sa este zibudila ale to uz mebol problem ukocikovat.