Aký ste mali prvý trimester s dvojičkami?

aneta1243
24. máj 2021

Ahojte, chcem sa opýtať aký ste mali prvý trimester s dvojičkami ? Som teraz v 12 týždni a som trošku na nervy lebo už od začiatku nemám skoro žiadne tehotenské príznaky. Na začiatku som mala trošku citlivé bradavky, ale už aj tie ma prestali bolieť. Mám len bolesť krížov už od začiatku . Čo počúvam od kamaratiek tak tie boli unavené, zvracali...myslela som si že pri dvojkach to bude ešte ťažšie , tak neviem či mám byť v kľude že je všetko v poriadku a sa zbytočne nestresovat. Alebo tie príznaky ešte len prídu ? 🙂

trixi12
24. máj 2021

buď rada! niekto príznaky má, niekto nie.

matkahelka
24. máj 2021

@aneta1243 to vobec nezavisi od toho, ci cakas jedno, ci viac deticiek. kazde tehotenstvo je ine. ja som tehu 2x. prvykrat som ani nevedela, ze som tehotna. nic mi nebolo, behala som ako srnka, plna energie. teraz idem skapat - vsetko ma boli (hlava, maternica, krize, zaludok, prsia), stale som unavena, vsetko mi prekaza, vyjdem po par schodoch a uz som zadychana.

nikpa
24. máj 2021

@aneta1243 ja som pri dvojkach nemala žiadne príznaky ani únavu, do piateho mesiaca som chodila do práce, každé ráno som cestovala vlakom a busom v horúčavách a v pohode a pri jednom typické tehu príznaky, únava taka že som ani navariť nevládala. Takže to vôbec nezáleží od toho koľko detí čakáš.

bubinko1506
25. máj 2021

@aneta1243 v prvom trimestri som mala hematom, tak som sa musela setrit, ale inak sim sa citila super. Zvracala som asi 4x, vzdy v pondelok rano pred meetingom so sefom🤣. Inak cele tehotenstvo super, chodili sme s muzom na vylety, do 30 tt som chodila 2x denne peso hore-dole po schodoch na 6.poschodie (menili nam vytah). Este den pred planovanou sekciou som behala v podpatkoch po Auparku🤣 - rodila som 38+0tt, drobci mali 3kg kazdy😅.

paladia
25. máj 2021

Mne nebolo vôbec nič. Iba jedno ráno som z ničoho nič začala spinit, vraj to súviselo s prerastenim placenty alebo také nieco. Na a ako jediný príznak nastúpila okolo 20.tyzdna extrémna únava a trvá stále, ale to už majú decká rok a pol 😂😂😂. Každá sme iná. Ja som netušila, že čakám dvojičky. Dokonale sa kryli, zistili o až v 16tt. Prvy trimester bol tak v pohode, že ani ako tehotná so sa necítila, nieto ešte s dvojickami.

katkami123
25. máj 2021

Tak ja som mala zase prvý trimester strašný, neskutočná únava, stále som len spala, bola bez energie a zvracala. Najhoršie bolo to vracanie z úplne pomaly všetkého. A ani sedieť sa mi dlho nedalo, viac menej som stále ležala.

beatamic
26. máj 2021

@aneta1243 ja som mala hneď od prvého týždňa doslova brutálne kŕče ako pri menzese... Potom. Hematon a potom ani neviem ze som tehotná tetaz začínam 35 týždeň ale už tretí týždeň ležím lebo baby sú akčné, lebo maminka bola akčná, 🤣 takže chcem aby narástli v brušku nie v inkubatore a už len čakáme 🙂 inak presne ako baby píšu dole každé tehu je iné a každá žena je iná.. Ja ani zvracanie ani nič fakt.. Teším sa jak blazen na nich 😁 a hlavne som si nachystala všetko už tak v 5 mesiaci lebo som tušila pri mojej aktivite že bude dosť možné že nebudem vládať.. 🤷‍♀️😁 A výsledky krvi pri dvojickach mam ako 5 ročne decko.. Železo aj hemoglobín.. Moja doktorka nechápe že aka dobrá krv 🤷‍♀️🥰 myslieť pozitívne hlavne 😊💪

jany205
2. jún 2021

@aneta1243 šťastná to žena 😃 Ja som mala ozaj hrozné tehotenstvo s dvojičkami. Od začiatku som mala pocit že chcú zo mňa "vypadnúť" Týždeň na to som začala z ničoho nič krvácať, zvládli sme hroziaci potrat, musela som mať kľudový režim, takže prvý trimester sim preležala, bolo mi zle, stále unavená, neustále som spala. Druhý trimester som si aspoň troška užila v kľude, zvládli sme dve svadby, samozrejme s veľkou opatrnosťou. A posledný trimester bolo hotové peklo, začala som pomaličky opúchať až to vyvrcholilo do obrovského extrému a s ťažkou preeklampsiou má museli akútne odrodiť v 34tt kedy išlo už o život všetkým trom. Vďakabohu sme to všetko zvládli a máme krásne polročné dvojičky.
Užívaj si bezproblémové tehulkovanie, prajem veľa zdravíčka ❤️❤️❤️

laura_laura888
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moly09
7. júl 2021

Ahoj aj ja čakám dvojičky prvý trimester bol úplne v pohode ani zle mi nebolo nič ...teraz v druhom je to už ťažšie 😂