Čakáme trojičky. Čo teraz?

petrah3
22. jan 2013

Ahojte maminky trojiciek, pripadne rodicia troch deti. Postastilo sa nam a cakame trojicky. Po pociatocnom soku sa zaciname pripravovat na ich prichod... Kedze ich splodenie islo skor prirodzene a v nasej rodine nikdy niekto nemal ani len dvojicky, trojnasobny prirastok do rodiny sme necakali. Na drobcov sa vsak tesime, len potrebujeme rady skusenejsich parov. Na zaciatok sa nam vynorila otazka aky kocik a ake auto??? Viete mi poradit do ktorych typov aut sa zmestia tri detske vajicka a neskor autosedacky (mohlo by byt napr. WV Touran)? Mate niekto skusenosti s kocikmi pre trojicky Peg Perego (mohli ste ich vyuzivat hned od porodu)? Pripadne, ake kociky pre tri deti odporucate, kde ste ich kupili (nechcem mat dva kociky - dvojickovsky a mono kocik)??? Za reakcie vopred dakujem 🙂

amelie123
22. jan 2013

ja neviem poradiť, ale skús v tejto téme🙂 držím palce. https://www.modrykonik.sk/forum/dvojcata-a-trojcata/maminky-trojiciek/

moischaaa
22. jan 2013

@petrah3 to je krasne a vynimocne 😵 gratulujem a prajem bezproblemove tehulkovanie 😉 poradit neviem 😀 ale auto asi nejaky van urcite 😕

anjelicek26
22. jan 2013

@petrah3 - touran ti stacit nebude, nezmestis tri sedacky vedla seba. Hlavne tie v kategorii 9-18kg. Skor sharana. Prajem bezproblemove tehulkovanie 🙂

petrah3
autor
22. jan 2013

@anjelicek26 uuu, dakujem, aj ked ma to velmi nepotesilo... Sharan je dost drahy. Nevies poradit inu znacku auta, kde by sme sa vsteci aj s trojkocikom vedeli zmestit?

anjelicek26
22. jan 2013

@petrah3 - ja som to teraz hodne studovala (tri deti, len trosku po sebe), napriklad to tej velkej dacie logan kombi das tiez tri sedacky. Seat alhambra tiez, to je vnutri rovnake ako sharan, ale aj rovnako drahe. Potom este Ford Galaxy (pricom to auto je vraj strasne kazove), potom uz len renault grand espace (ale sakra natesno)...a trojkocik nezmestis nikde...dvojkocik + satka. Kamoska mala trojky a inak nemohla vojst ani do obchodu, tam uz z dvojickovym je chlp problem. Trojickovy fakt vobec nerozmyslaj.

zigy
22. jan 2013

My sme mali trojkočík až športový.Hlboký nevyužiješ a je nespratný,dobrý len tak na prechádzku.Nám stačil dvojčatkový,krásne sa do neho vošli všetky tri 🙂 Teraz už majú 13,tak už riešime iné veci.Gratulujem,nech sa vám darí

voskovka
22. jan 2013

@petrah3 my sice trojicky nemame ale mame uz dvoch a planujeme tretie mame vw sharan a nikdy by som nechcela ine auto....sedacky si mozem prehodit ako chcem kde chcem....a je velmi priestranne a chodime s nim k moru napraceme tam vsetko ...🙂 urcite odorucam a zatial sa nam nekazi .muz ma vo svojej firme este ford galaxy ale donho slo uz vela penazi na opravy ako to tu spominala @anjelicek26 .

petrah3
autor
22. jan 2013

@zigy Nevieš mi povedať, akej značky si mala trojkočík? Aký máš názor na ten Peg Perego (prípadne na iné z tejto trojponuky slovenského trhu / http://www.prenasedeti.sk/obchod/cid/9/category... / ? Nie je hlboký a spočiatku sa naň dajú nakliknúť aj vajíčka...

ivanka.7
22. jan 2013

Nemame trojicky, ale mame Fiat Scudo a je to skvele auto a tri sedacky bez problemov. Je to trochu "skrina", ale sofer si zvykne rychlo a vo vhodnej vybave je to fakt elegantne krasne auto. A kopec miesta vsade.

zigy
22. jan 2013

@petrah3
My sme mali ešte starú dobrú Libertu,to už nezoženieš. 😉

karin1234
22. jan 2013

ahoj, gratulujem vám, ja mám netere trojcata su 4-ročné, hlavne nech ste zdraví, to je to najdôlezitejsie.

cemi
22. jan 2013

My mame vw touran pre 3 deti. Je super, odporucam. Tri sedacky sa zmestia, vajicka neviem.

anjelicek26
22. jan 2013

@cemi - uz kombinaciu 9-18, 15-36 a vajko tam nedas.. skusali sme... nie to tri 9-18kg (co o rok potrebovat budu), tie su pekne siroke...

cemi
22. jan 2013

@anjelicek26 my sme skusali a dve 15-36 sme tam dali a vajco medzi ne. Ale ta najstarsia bude mat uz podsedak cochvila. Ono zavisi asi aj od typu autosedacky. Ze vraj aj do oktavky sa zmestia tri sedacky....

anjelicek26
22. jan 2013

@cemi - tak ja mam autosedacky s isofixom, to fakt nejde. Podsedak jej do 12 rokov nedam, je to nebezpecne pri bocnom naraze, jedine ze by sedela v strede 😖 Ja uz mam sharana pred dverami, tak neriesim, uz mame vybavene... si si ista, ze tie dve 15-36 tam das a 9-18 o rok? Nie som si ista 😖

zigy
22. jan 2013

Petrah bude potrebovat aby jej vošli tri rovnaké sedačky a nie tri alebo dva rôzne tipy 🙂

katkarv
22. jan 2013

My mame citroen xsara picasso,tiez je vzadu kopec miesta 🙂

brita
22. jan 2013

@petrah3 Urcite sa zmestite do starsej verzie vanu Volkswagen Transporter T3 Caravelle. My ho mame a zmestili by sme tam aj sest deti a kupis ho v slusnom stave ho za relativne lacny peniaz v porovnani s modernymi autami. 😉 Prajem prijemne tehulkovanie.

cemi
22. jan 2013

@anjelicek26 no budem musiet, mame ho 2 dni 😉 sharan je tiez super. My sme bez isofixu.

anaxamon
22. jan 2013

@petrah3 v prvom rade ti gratulujem k tak krasnemu cislu a prirodzene, to je ako zazrak🙂 aj velky sok, vela vybavovaciek..ja s trojickami nemam nijake skusenosti, ale co sa auta tyka, treba mysliet na to, ze auto nekupujeme v dnesnej dobe na cely zivot, maximalne na par rokov, preto si myslim, ze kupujte take auto aby vam sluzilo prvych 3-4 roky a neskor vymenite podla potreby😉

prajem aby si mala prijemne tehulkovanie bez problemov, a nech sa malicki pekne drzia v brusku cim dlhsie🙂

lola11
22. jan 2013

@anjelicek26 ani ja by som nedavala podsedak najmenej do 12tich! Kámoška mala havárku - vrazil do nich celne chumaj co sa ponáhlal - v kolóne - isli asi 50tkou. No a starsia dcera co bola na podsedáku má prasknutu klucnu kost a aj kostrč ☹ ☹ Mladsia co bola v autosedačke 15-35kg je bez škrabančeka či modriny....

dukokatka
22. jan 2013

gratulujem

barboratokei
22. jan 2013

Ford S max

josenka
23. jan 2013

@petrah3 A čo Seat Alhambra alebo Toyota Verso? Inak - gratulujem.

mamoka4
23. jan 2013

Ahoj, v prvom rade gratulujem k tehotenstvo a želám čo najdlhšie a bezproblémové tehu. 🙂 Som mama 4 detí, z toho mam 22 mes. dvojičky a vyskúšali sme rôzne autá pred kúpou...ale jediné kde sme dali dvojičkový kočík + nákup..... bolo Fiat Scudo.....v našom okolí ho má viac rodín ktoré majú viac detí. 😉

fracle
23. jan 2013

@petrah3 blahozelam k trojickam 🙂. S autom neporadim, ale co sa tyka troj-kociara, nedam dopustit na Triple ABC Design! Na sirku sa zmesti v poho cez dvere aj do obchodov. Ani nalozit do auta nebol velky problem.

http://adventurebuggycompany.com/products.htm (na obrazku su rozne kombinacie tohto kociara)

Na Sk sa nepredava, ale da sa objednat z UK.

kikamara
24. jan 2013

@petrah3 ahoj ja mám dvojičky a využívala som kočík peg-perégo, ale pre dvojky. Pozrela som na ten pre trojičky a je to vlastne to isté, ale je tam o jedno miesto naviac. Ja som s kočíkom bola veľmi spokojná, má volant vďaka ktorému sa s ním ľahko manipuluje 🙂. A aj keď tam bolo odporúčanie pre deti od 6-36 mesiacov využívali sme ho už od narodenia aj bez prenosných tašiek 🙂. Na Tvojom mieste by som sa určite rozhodla pre 3-kočík. Uľahčí Ti to mnoho situácii. Napr. bude stačiť jedna osoba, keď pôjdu deti na prechádzku..... Pri kúpe tohto kočíka máš postarané a ďalší už nebude nutné kupovať 🙂, čo Vám ušetrí peniažky. Dá sa zložiť na plocho do auta, ale pri výbere auta sa zameraj aj na rozmery, aby sa Ti tam vošiel aj kočík nie len sedačky . Peg-perégo je naozaj skladný, ja som ten náš vedela natlačiť do krátkej felície 🙂. Držím palce a hlavne veľa oddychuj!

lucia20
24. jan 2013

@petrah3 v prvom rade gratulujem. ja mozem odporucit len to auto, neodporucam tourana je maly, radsej sharana. ja mam tri baby a v tourane, je malo miesta. sharan je super. ten ma obrovsky kufor, tam das vsetko a mas rezervu aj na 4 dieta. 😀 mne sa to teraz zislo. 😀

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maria613
24. jan 2013

@fracle ahoj prave som si pozerala tie kociky a nevies ako by som zistila cenu? Dakuje