Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
11. mar 2009

ale však aj toto obdobie má niečo do seba, malí krásne rozprávajú, mnoho už rozumejú a tak. Len sa mi zdá, že to ide akosi rýchlo.

miriamkac
11. mar 2009

ano? Uz rozpravaju....to su sikovnici..

A kdeze su ostatne?
Sa tu dlho neukazem....a ked sem zbehnem tak tu skoro nikoho 😨 ...

margaretka11
11. mar 2009

áno, rozprávajú a spievajú a pokúšajú sa aj recitovať. Zatiaľ stále vedie Kukulienka, Simonka ju vie spievať po "sedela som na buku" a Simonkova verzia je Kukulienka kde si bola, keď tá tuhá kde si bola 😀 . Sú zlatí, keď ráno začnú spievať v postieľkach, oni totiž každé ráno začínajú so spevom. A už aj skladajú vety, niekedy sa vydarí aj štvorslovná 😵

miriamkac
11. mar 2009

Suuuuuper....u nas kukulienka funguje "kukuku".....a najfrekventovanejsia veta je "Co to jeeeee?"..podotykam aj najdlhsia..... kazde zvieratko (okrem psa, konika a somarika) robi "muuuuu"....takze este sa mame co ucit... 😝

margaretka11
11. mar 2009

Miriamka naši zas donedávna na každé zvieratko volali havo 😀 . Ono to prichádza postupne, deti sa však učia veľmi rýchlo 😉

miriamkac
11. mar 2009

hej...v tej faze sme aj my....vsetko co sa podoba na zviera je havo... 😀 😀 😀 ....

margaretka11
11. mar 2009

ale je to roztomilé 😵

miriamkac
11. mar 2009

do skolky sa chystate kedy?

margaretka11
11. mar 2009

od januára 2010, chcem si drobcov vychutnať čo najdlhšie 🙂

kili
11. mar 2009

naši ešte ani ťuk ☹ vôbec nerozumejú, nechápu, že niečo sa môže nejak volať. ani ukazovať na niečo konkrétne nevedia, len prštekom behajú, ale na nič neukazujú. som dúfala, že do tých 2r to už bude 😔

margaretka11
11. mar 2009

kili neboj, to chce čas. A hlavne pri tvojich maličkých, však bolo starostí viac než dosť. Ja myslím, že postačí, ak budeš malým stále opakovať tie isté slová. Keď budeš niečo robiť, pomenuj im dané predmety a stále dookola opakuj tie isté slovíčka. Ono sa im to postupne vryje do hlavičiek. Aj keď toto už možno aj robíš, však? 🙂

yasmina
11. mar 2009

cafce mrafce...
margaretka ja uz nemam pingusa...umrel v suboji

miriamkac
11. mar 2009

kili...eeee....oni rozumeju, aj chapu...ale len co oni chcu a to ze nevedia ukazat a pomenovat...to chce cas...a ako pisala marg...detom to ide velmi rychlo...jeden den nic a na druhy sa nestacis cudovat, kde to pochytili....tak len trpezlivost.... 😉

kili
11. mar 2009

mar, no robím/nerobím, neviem im furt dokola niečo rozprávať, ale keď niečo, tak sa snažím výrazy nemeniť a hovoriť furt to isté a len pár slov, nie moc. aj knižku máme len jednu, čo pozeráme, aby z toho nemali guláš. ale proste 0bodov. je na nich vidno, že tomu ešte nerozumejú

margaretka11
11. mar 2009

Yasmi, ja som sa bála, že som niečo zmrvila a nejak si ho zrušila 😔 .

kili
11. mar 2009

miri, no hádam ma nebudeš presviečať z NM/V, že si nepoznám deti 😀
oni fakt nechápu, viem, že sa to ťažko dá veriť u 2r detí, ale nechápu

margaretka11
11. mar 2009

Kili neboj, teraz možno nerozumejú, ale potom sa im zrazu v hlavičkách rozsvieti a začnú rapotať všetky slovíčka, ktoré počuli od teba 🙂 . Len pekne pokračuj ako doteraz, používaj rovnaké slová na pomenovanie vecí alebo situácií a príde to 😵

miriamkac
11. mar 2009

kili samozrejme, ze si poznas deti.....opytam sa inac....co vyviedli chlapci naposledy, ze si ich musela "dat do laty"?

yasmina
11. mar 2009

margeretka neboj...ja som nemala na neho cas tak som blokla aplikaciu a eto vsjo 😀

kili
11. mar 2009

miri??? čo by mali vyviesť? 😕

margaretka11
11. mar 2009

Kili, my sme s rečnením začínali pri leporele Krtko. A odvtedy je krtko ich najobľúbenejšou postavičkou 😵 . Len tie leporelá akosi nevydržali ich lásku 😀 . Hlavne Simonko je trhač obecný 😝 . Ja mám vo výhľade také pekné knihy pre deti, je to vždy taký jednoduchý príbeh napr. o autíčku, ktoré ide po ceste, zapadne do snehu, ľudia ho vytiahnu a ono ich za odmenu niekam odvezie. A tie knihy sú robené tak, že z nich trčí taký jazýček, čiže autíčkom sa dá pohybovať. Alebo napr. pohybuješ kopou snehu, ktorá to auto zavalila. No zlaté je to, lenže ako poznám Simonka, dlho by to nevydržalo 😝 . Tak s kúpou vyčkávam 😉

miriamkac
11. mar 2009

napriklad, "poupratovat skrinu" ja neviem sa pytam..sak chodit chodia, urcite ti doma nesedia na zadku... 😲

marg.....take citanie funguje aj u nas....len odkladam odtrhnute casti 😠

kili
11. mar 2009

miri, no áno, ale že čo s tým má spoločné to, čo tu rozoberáme 😕

yasmina
11. mar 2009

eeee ja nejako nechapem debatu 😕

margaretka11
11. mar 2009

Miriamka a je to hrôza, keď si uvedomíš, čo tie knihy dnes stoja. Ja si pamätám ako jednu dobu všetci hovorili, že so šírením internetu začnú knihy postupne miznúť lebo všetko bude možné mať doma v počítači. Máš ho vidieť, knihy sa stále predávajú a dokonca za nehorázne ceny lebo predajcovia vedia, že ľudia to aj tak kúpia 😝 . No ale zas nemôžeme od detí chcieť, aby si v takomto veku uvedomovali hodnotu peňazí, že? To ja keď som bola malá, tak som si myslela, že mamina aj ocino proste peniaze v peňaženke stále majú, v mojich predstavách bola peňaženka ako bezodné vrecko 😀

miriamkac
11. mar 2009

no ...prave to...ze vymyslaju!!!!!.......tak to ma byt, 😅 .....
my sme hava "objavili" pred mesiacom a tento mesiac "je top" auto....takze este raz....na dalsie ukazovanie a pomenovanie len trpezlivost.....ved oni aj ked su sice od nas starsi...vlastne by mali byt mladsi.... 😕 😕
Este nedavno si sa nevedala dockat kedy budu chodit, lebo ostatni uz chodili....a pozri ho...sarkanov vonku na fotke 😅 😅

kili
11. mar 2009

jáááj, ták, no to si strašne prefylozofovala na takto neskorú hodinu 😀

miriamkac
11. mar 2009

marg....ani mi to nepis 🙄 .....chlapci dostali na Vianoce knizky, ze im ich odlozim, nakoniec ich dostali do ruk a teraz z jednej (ma vytahovaciu cast, napr...stranka je o macke...a na obrazku vytahovacom je mlieko) su uz povylamovane vsetky tieto casti....ostatne su prehnute strany a zlamane...no co ti budem pisat...demolacna cata. A tu nejde o to, ze to stoji peniaze, ale ze je to kniha a ta sa netrhaaaaa!!!!....a to nie a nie do nich natlacit!!!...
Mala mi to vobec nerobila.......no ona ani hracky nekazila...a chlapci no hroooza, vsetky ktore su na baterky musim odkladat... 😠

margaretka11
11. mar 2009

ozaj a mám dva zážitky, v ktorých však ako hlavný hrdina vystupuje môj ocino. Takže prvý: kúpili sme Simonke česaciu hlavu, už ju bavia takéto srandičky, tak nech sa pobaví. No a nechali sme tú hlavu večer na stolíku v obývačke pri našich. A môj ocino, keď sa vrátil z večernej prechádzky so psom, zbadal tú hlavu na stole a oslovil ju: "A ty tam čo kľačíš?", zmýlil si ju s našou neterou, ktorá bola u nás na víkend, už spala, ale on si myslel, že asi vstala 😀
A druhý: včera sa naši malí zabávali tak, že vyberali zo skrinky moje topánky a v nich si vykračovali po byte. Už som niečo podobné zažila s neterou, ale vidieť Simonku v mojich topánkach na opätkoch, to bol zážitok 😀 . A ako sa tak malí bŕlali v skrini, našli včelí vosk na topánky. A milá Simonka ho vzala k dedkovi a poprosila, aby ho otvoril. Dedko si myslel, že tá nádobka je už prázdna a tak to otvoril. No a nebola. Ale dedkovi nebolo aj tak nič podozrivé, myslel si, že je to nejaký môj krém na tvár a tak neprotestoval, keď mu Simonka začala "krémovať" tvár 😀 . Len sa mu vraj zdalo, že je ten krém akýsi nerozotierateľný (bodaj by bol, keď je to tuhý vosk). Viete si predstaviť jeho dnešný údiv a môj výbuch smiechu, keď som mu povedala, čím ho Simonka krémovala 😀 . Tak už iba sucho skonštatoval, že teraz je fajne naboxovaný 😀

miriamkac
11. mar 2009

kili to vies, mna fylozofovanie chyta prave v neskore hodiny.... 😝 😝 😝 .....ale je to pravda, nie? 🤐 ....uz som ticho 😀 .....bo to zase prefylozofujem.... 🤐