Dvojičkovo II
tak a je to tu, druha cast
Stručné zhrnutie
- Plienková dermatitída u dojčiat sa v diskusii rieši prevažne častým vetraním, umývaním čistou vodou, tenkou vrstvou Imazol (Imazol) a domácimi sedacími kúpeľmi v repíku alebo harmančeku ako podporou hojenia.
- Rodičia v diskusii zvažujú a diskutujú o platených nepravidelných očkovaniach: Prevnar (pneumokok), rotavírusová vakcína a vakcína proti ovčím kiahňam (Priorix Tetra), pričom cena a účinnosť vakcíny proti kiahňam boli predmetom sporu.
- Pri starostlivosti o dvojčatá sa v diskusii odporúčajú ľahké golfové a dvojičkové kočíky typu Peg Perego, Hauck, ABC Design alebo Marco Marathon Twin podľa potreby do terénu a podľa ovládateľnosti; pri výbere sa riešila aj kúpa v bazári.
Najčastejšie otázky
Q: Ako liečiť plienkovú dermatitídu u dojčaťa doma?
A: Diskusia odporúča časté vetranie kože, umývanie iba čistou vodou, tenkú vrstvu Imazol/Imazol, striedanie s „Calciovou“ masťou podľa skúseností mamičiek a sedacie kúpele v repíku alebo harmančeku; jedna rada uvádza namáčať do repíka aspoň 5× denne po 3–5 minút.
Q: Kedy a akú vakcínu proti ovčím kiahňam (varicella) doporučujú?
A: Podľa zmienky v diskusii sa spomína vakcína Priorix Tetra s odporúčaným očkovaním v 15–18 mesiacoch a na túto vakcínu je v diskusii odkaz na databázu ŠÚKL.
Q: Ktoré lieky použiť pri horúčke u dojčaťa?
A: V diskusii rodičia spomínajú používanie Nurofenu (čapík) a paracetamolu (Panadol) na zníženie horúčky a odporúčajú sledovať vývoj po podaní lieku pred rozhodnutím ísť k lekárovi.
Q: Môže antibiotikum spôsobiť zaparenie alebo podráždenie genitálií u chlapčeka?
A: Niektoré mamičky v diskusii pripisujú zhoršenie zaparenín po antibiotikách zmenu črevnej flóry a preto odporúčajú probiotiká počas a po antibiotickej liečbe.
Q: Aké domáce prostriedky sú odporúčané pri kašli alebo zahlienení u malých detí?
A: Spomína sa odsávanie hlienov, nosový sprej Olynth na noc a majoránkový čaj pripravený podľa jednej rady z diskusie ako 1 čajová lyžička majoránky na 1/2 litra vody na uvoľnenie kašľa.
Q: Kedy prejsť z detskej formule na krabicové kravské mlieko?
A: V diskusii viaceré mamičky uviedli, že dávajú krabicové kravské mlieko od približne 1–2 rokov veku dieťaťa; niektoré konkrétne spomínali prechod okolo 1,5–2 rokov.
Závery z diskusie
Zhoda
- Na zaparenú „ritku“ u bábätka diskusia odporúča časté vetranie, umývanie čistou vodou a tenkú vrstvu Imazol/Imazol; sedacie kúpele v repíku alebo harmančeku označili viaceré mamičky za účinné.
- Probiotiká sa v diskusii odporúčajú pri a po antibiotickej liečbe na obnovenie črevnej mikroflóry.
Sporné názory
- Niektoré mamičky odporúčajú platené očkovanie proti ovčím kiahňam (Priorix Tetra) a rotavírusom, zatiaľ čo iné to považujú za zbytočné alebo príliš drahé; diskusia uvádza oba postoje ako možnosti pre rodiča.
- Niektorí rodičia považujú očkovanie proti pneumokokom (Prevenar) za dôležité pri kolektívoch, iní odmietajú viacero „doplnkových“ vakcín vrátane rotavírusovej a proti chrípke.
Otvorené otázky
- Ako presne súvisiaca antibiotická liečba s rozvojom gravitačných zápalov na genitáliách u chlapcov nemá v diskusii jednoznačné lekárske potvrdenie.
- Trvanie a dlhodobá ochrana po očkovaní proti ovčím kiahňam (Priorix Tetra) zostáva podľa diskusie otvorená otázka pre ďalšie rozhodovanie rodičov.
Spomenuté značky a firmy
Imazol/Imazol, Framykoin, Olynth, Nutrilon, Peg Perego, Hauck, ABC Design, Marco Marathon Twin, Priorix Tetra, Prevenar (Prevnar), Hexa, SUKL, BabyBazar.sk, Modrykonik.sk, Quelle, Tako
Spomenuté produkty a metódy
Imazol (Imazol), Framykoin, repík (sedací kúpeľ), harmanček (heřmánek) kúpele, majoránkový čaj (1 čajová lyžička na 1/2 l vody podľa diskusie), Olynth nosový sprej, odsávanie hlienov, Nurofen (čapík), Panadol (paracetamol), probiotiká pri ATB, Nutrilon 3, Nutrilon 4, nákup mlieka v Maďarsku, Peg Perego kočík, Hauck kočík, ABC Design, Marco Marathon Twin, očkovanie Priorix Tetra, očkovanie Prevenar, rotavírusová vakcína, „duette“ plastenka (šitie ochranného obalu)
Miesta a osoby
Bratislava (Ba), Karlovka, Kremnica, Brno, Maďarsko, Strkovec, Ricky Martin, Bruno Cibej
froschka nabuduce budem rozoberat ako ziskat jeden milion a mozno sa tak rychlo objavi ako ty 😉
Yasmi - ale to je krásny kvietkový den - 🙂 - ale 1. apríl??? - to je ako den bláznov - ale je to lepsie, ako keby sa malo narodiť 1. apríla 😀
mima_ wuaaw, krásne, gratulujem a želám pohodové tehuľkovstvo!!! 😵 😵 😵 😵
Moje dvojky sú tiež IVF- podarilo sa nám na 1x chvalabohu, 😵 😵
elenita- držím veľmi palce, teraz si mi pripomenula moje nerváky pred štátnicami a ten fantastický pocit potom 😉
chorým detičkám čo najskoršie uzdravenie!!!!
baby, môj problém z MMB naberá na obrátkach: dnes som písala na ňu sťažnosť adminovi, poobede mi prišiel od chorobnej klamárky mail, že zajtra mi nabehnú peniaze. 🙄 no tak dám vedieť. Neviete ako sa dá sfalšovať potvrdenka o zapaltení z banky? lebo ona s tým robila rošambo na mmb, tak som jej aj ja naletela. 😠
a neviete čo je so zinuškou? tá tu tiež už nebola dlhooooo 😕 píšem, čo ked zareaguje a ozve saa!zinuš, haloooo
women zabky sa maju fajn...a Lisa s nami nie je od 7meho januara...to som tu uz pisala...svokra sa mi odvtedy neozvala ani sa len neopyta ako sa maju deti...pre nich je len lisa jedina vnucka ale nechcem zase rozoberat...
popridavam nejake new foto...xi
yasmina no ja mam jednu strategiu ako k tomu milionu prist 🙂 manzel sa venuje burze a ak pojdeme na sk tak planujeme nieco rozbehnut a bude robit seminare xi tak mozes prihlasit tvojho manzela 🙂
adrolka ta sa to sfalsovat tak ze cez internetbankong zaplatis urobis si vypis skopirojes text vlozis do mailu a porepisujes co chces hmm?sakra jednoducheee
froschka ahooj ty aj zijes ? hod do IP ako zarobit veeela penazi lebo ja chodim po pohovoroch a jakmile sa dozvedia kolko mam deti tak doviiiiiiiiiiiiii a okrem toho sme stale chori asi si predlzim matersku mate s tym dakto skusenosti ???
yasmi- no mhhhm, to je teda sviňucha jedna- a tiež je mamou, k čomu bude vychovávať svoje deti?!
a ešte ma napadlo, že čo je s pappo? neviete niekto?
Ahojky , froschka rada ta "vidim" 😉 UZ som zvedava ako zabky podrastli 🙂 Od JAnuara so svokrou nie ste v kontakte ? Dobre tak, aspon neriesi tvoju domacnost ! 😉
Aj ja chcem milion .... EUR 😀
Yasminka a este sa to da spravit aj tak, ze zmenis odosielatela akoze to nejde z tvojho emailu ale z akehokolvek ake si len napises 😉
astorka no my nie sme tiez milionari naopak sme v minuse cize mame menej ako 0 😀 vzdy na konci mesiaca...ale snad nastanu lepsie casy inak sa nestazujem...
ale s tou burzou kto mate zaujem viac info tak napisem IP...
hned sa vam viac venujem len zabky mi nechcu spat....
tak dnes na kontrole z Diankou jsme dopadli dobre znovu ji to propichali namazali a zavazali a ani neplakala, na dalsi kontrolu jdema za dva dny, ptala jsem se ci to bude znat a pry ano tak to me mrzi a dost boli ze bude mit takovou osklivou vzpominku na neschopnou mamu.
nevim jaky je tento tyden ale pro me dost spatny vcera se zrani Dianka a dnes mi kamaradka v 17h posle smutnou zpravu, ze se jinarodil syn v 27 tt a zemrel po 45minutach a to holky lezela v nemocnici od 17tt protoze ji zacala odtykat voda. joj jak je mi ji lito ☹ ☹ ☹
adrol, zinuska je ok, len ma strasne pomaly internet, tak radsej neinterneti 😝 . obcas spolu volame, tak viem, ze su oki 😉
inak, ahojky vsetky 🙂
mimi, no musim ti povedat, ze cely den, odkedy si "zverejnila" svoje krasne tajomstvo nad tym rozmyslam. je to fakt super, veeeeelmi vam to prajem! a tesim sa s vami!
jejo, tu to zije 😎
fro, uz ste nam chybali, male su krasavice,dlhe vlasky, rozkosnice...skoda,ze len jedna foto...
mima, tehu je nakazlive, som zvedava,kto bude dalsi 😵
ja sa rada necham tehu nakazit 😀 . vzdy som chcela 3 deti 🙂
ale ze to tu zlepsilo naladicku - taka super novinka 😵
lalu nemam v pc program na upravu foto a vsetky su veeeelkeeee tak sa s tym popilem neskor
musimk drobcom stale vyliezaju z izby
yas,ako rodinna pohodicka? 🙂
vies, co sa ta uz davno chcem opytat? ci sa milosko tak velmi podobal po narodeni na tatika alebo bol prvy, ze ste ich takto nazvali aj s podobou???
jolanka... 😢 😢 😢 . o dianku sa neboj, ona zabudne. a kamaratky a jej straty je mi velmi luto... 😢
tak som ešte tu drahy šiel do sprchy 🙂
Jolanka a kde to ma?moj sebastian sa popalil na horucej sviečke-pri svokre mal t na dlani začalo mu to hnisat mal to potom červene ale teraz tam už nič nieje.Ved je malička možno sa to uplne zacely neboj a vobec niesi neschopna 😉 ved maš dve a stale tu niektore maminy-nemyslim dvojičkove pišu že im babetka spadli.... 😖
fro tak to som nepostrehla vtedy sme sa stahovali do čr tak mam okno 😕
jejdaže milion toby som vedela jak minut 😵 😝 .
zajtra mame lokopediu taka som zvedava čo nam povie a ako dopadneme a konečne mame kartičky,no amme akomame čakame na ne dodacia lehota 3tyždne 🙄
lalu pohodicka tatko na skoleni s podriad. v Kolowrate a ja s mamkou "bojujeme" ...
no ja som nevedela ze kto ako bude vyzerat od zaciatku som miloska uz v brusku volala milosko a bol nizsie hlavickou a bol napravo a ked som isla rodit mi dr. povedala ze pravy je nizsie ze pojde prvy a ja jej na to oki ten je milosko a o maximkovi sme dlho mysleli ze je dievcatko tak som ho volala jasminka 😀
pri sekcii hovorim plod c.1 je mimi a c.2 maxim a ked som ich prvy krat videla bolo jasne ze mimi je tmavsi ale ze je na MM nie az ked trosku podrastol 😉 velka nahodicka
wom no v skratke uniesli nam ju...aoklamali nas ze idu na dovolenku, dosli neohlasene na "kontrolu" a na druhy den ohlasene ale s tym ze za 10min su u mna a idu na dovcu....kufor pomaly 2x2 metre naladovala jak keby horelo neulozene veci tam bachala jak z relacie cestoviny....
no a potom prisli dristy ze mala uz nechce ist spat....no....a ja som na vine lebo lebo neviem...proste u nich sme zlyhali ako rodicia...nie opravnene ale ich rozumom...pre nich sa toci svet len okolo nej....a preto aby som aj ja mala nieco zo zivota a deti aby mali aspon jednych starych rodicov chceme ist na sk.....
nevyplaca sa byt niekomu v ustrety..lepsie je byt sebec a do nicoho sa nestarat 😠

No a potom nastupil strach, ci to nahodou nebudu zase 2 - MM bol stastny ako blcha, len ja som to prezivala tazsie, proste už som planovala, že pojdem do prace, na dovolenku, že budem chodit do prace v kostymcekoch - a toz na mna este stale cakaju tenisky a rifle 😉