Dvojičkovo II
tak a je to tu, druha cast
Stručné zhrnutie
- Plienková dermatitída u dojčiat sa v diskusii rieši prevažne častým vetraním, umývaním čistou vodou, tenkou vrstvou Imazol (Imazol) a domácimi sedacími kúpeľmi v repíku alebo harmančeku ako podporou hojenia.
- Rodičia v diskusii zvažujú a diskutujú o platených nepravidelných očkovaniach: Prevnar (pneumokok), rotavírusová vakcína a vakcína proti ovčím kiahňam (Priorix Tetra), pričom cena a účinnosť vakcíny proti kiahňam boli predmetom sporu.
- Pri starostlivosti o dvojčatá sa v diskusii odporúčajú ľahké golfové a dvojičkové kočíky typu Peg Perego, Hauck, ABC Design alebo Marco Marathon Twin podľa potreby do terénu a podľa ovládateľnosti; pri výbere sa riešila aj kúpa v bazári.
Najčastejšie otázky
Q: Ako liečiť plienkovú dermatitídu u dojčaťa doma?
A: Diskusia odporúča časté vetranie kože, umývanie iba čistou vodou, tenkú vrstvu Imazol/Imazol, striedanie s „Calciovou“ masťou podľa skúseností mamičiek a sedacie kúpele v repíku alebo harmančeku; jedna rada uvádza namáčať do repíka aspoň 5× denne po 3–5 minút.
Q: Kedy a akú vakcínu proti ovčím kiahňam (varicella) doporučujú?
A: Podľa zmienky v diskusii sa spomína vakcína Priorix Tetra s odporúčaným očkovaním v 15–18 mesiacoch a na túto vakcínu je v diskusii odkaz na databázu ŠÚKL.
Q: Ktoré lieky použiť pri horúčke u dojčaťa?
A: V diskusii rodičia spomínajú používanie Nurofenu (čapík) a paracetamolu (Panadol) na zníženie horúčky a odporúčajú sledovať vývoj po podaní lieku pred rozhodnutím ísť k lekárovi.
Q: Môže antibiotikum spôsobiť zaparenie alebo podráždenie genitálií u chlapčeka?
A: Niektoré mamičky v diskusii pripisujú zhoršenie zaparenín po antibiotikách zmenu črevnej flóry a preto odporúčajú probiotiká počas a po antibiotickej liečbe.
Q: Aké domáce prostriedky sú odporúčané pri kašli alebo zahlienení u malých detí?
A: Spomína sa odsávanie hlienov, nosový sprej Olynth na noc a majoránkový čaj pripravený podľa jednej rady z diskusie ako 1 čajová lyžička majoránky na 1/2 litra vody na uvoľnenie kašľa.
Q: Kedy prejsť z detskej formule na krabicové kravské mlieko?
A: V diskusii viaceré mamičky uviedli, že dávajú krabicové kravské mlieko od približne 1–2 rokov veku dieťaťa; niektoré konkrétne spomínali prechod okolo 1,5–2 rokov.
Závery z diskusie
Zhoda
- Na zaparenú „ritku“ u bábätka diskusia odporúča časté vetranie, umývanie čistou vodou a tenkú vrstvu Imazol/Imazol; sedacie kúpele v repíku alebo harmančeku označili viaceré mamičky za účinné.
- Probiotiká sa v diskusii odporúčajú pri a po antibiotickej liečbe na obnovenie črevnej mikroflóry.
Sporné názory
- Niektoré mamičky odporúčajú platené očkovanie proti ovčím kiahňam (Priorix Tetra) a rotavírusom, zatiaľ čo iné to považujú za zbytočné alebo príliš drahé; diskusia uvádza oba postoje ako možnosti pre rodiča.
- Niektorí rodičia považujú očkovanie proti pneumokokom (Prevenar) za dôležité pri kolektívoch, iní odmietajú viacero „doplnkových“ vakcín vrátane rotavírusovej a proti chrípke.
Otvorené otázky
- Ako presne súvisiaca antibiotická liečba s rozvojom gravitačných zápalov na genitáliách u chlapcov nemá v diskusii jednoznačné lekárske potvrdenie.
- Trvanie a dlhodobá ochrana po očkovaní proti ovčím kiahňam (Priorix Tetra) zostáva podľa diskusie otvorená otázka pre ďalšie rozhodovanie rodičov.
Spomenuté značky a firmy
Imazol/Imazol, Framykoin, Olynth, Nutrilon, Peg Perego, Hauck, ABC Design, Marco Marathon Twin, Priorix Tetra, Prevenar (Prevnar), Hexa, SUKL, BabyBazar.sk, Modrykonik.sk, Quelle, Tako
Spomenuté produkty a metódy
Imazol (Imazol), Framykoin, repík (sedací kúpeľ), harmanček (heřmánek) kúpele, majoránkový čaj (1 čajová lyžička na 1/2 l vody podľa diskusie), Olynth nosový sprej, odsávanie hlienov, Nurofen (čapík), Panadol (paracetamol), probiotiká pri ATB, Nutrilon 3, Nutrilon 4, nákup mlieka v Maďarsku, Peg Perego kočík, Hauck kočík, ABC Design, Marco Marathon Twin, očkovanie Priorix Tetra, očkovanie Prevenar, rotavírusová vakcína, „duette“ plastenka (šitie ochranného obalu)
Miesta a osoby
Bratislava (Ba), Karlovka, Kremnica, Brno, Maďarsko, Strkovec, Ricky Martin, Bruno Cibej
lalu no to by plodic dvojickovy musel byt niekedy doma 😉 v case ovu a to sa uz dlhooooo nestalo 😉
sorry xi mate uspavanu na dobru noc 😀
sa musim dozasobit textami co som tu nebola tak dlho xiii
caf fro 😉 , vitaj po dlhom case......no hotovy roman, skoda ze smutny, ale ako sama pises, uvidite ako sa k tomu sama postavi lisa ked bude vacsia..
no a aj ja sa pripajam do klubu "ako prist k milionu" 😀 😀 😀
Co sa tyka popalenin, jeden z chlapcov si minule leto popalil celu rucku, bola to stotina sekundy, motal sa okolo kozubu a oprel si ruku o rozpalene sklo... ☹ tiez bolo kopec vycitiek, ze sme mali predvidat a pod, ale fakt to bol okamih,,,ale co som chela povedat, ze hoci mal tu rucku hroznu, dnes uz chvalabohu niiic nevidno... 😉
Jolanka, urcite si pre svoje deticky tou najlepsou maminkou, hlavu hore!
Elenita, drzim palce,,,
Nana, yasmi, idete naskocit na roziehajucu tehu vlnu????? 😀 😀 😀
Aby sme to tu za chvilku nemuseli premenovat na "tehu-dvojickovo" 😀
Dobre ranko
no presne od 7.30 vrtajuuuuuuuuuu 😢 mna už tak boli hlava naštatsie su tu len do 14.00.
fro to je mi je hrozne luto chuda mala aj pre nu to musel byt šok ked zničoho nič odišla určite si na vas už zvykla.
svokry su všetke na hlavu niektore vyslovene nechapem 😨
baby ma tu niektore staršie decka ako ja?myslimže ja mam druhe najsteršie nie potom sa to svami rozbehlo tak nieže mima začne novu vlnu babetiek 😀 hi chlapy majte sa na pozore 😀
ahojte!
elenita, tfuj, tfuj, tfuj!!!!!! drzim palce silnoooo!!!!!!!!!!!!
ros, neboj. u nas take nehrozi 😉 . inak, vcera som ti tiez odpovedala na otazku ohladne kremovania deti, ale mi to nezobralo prispevok. ja pouzivam na umyvanie sydent od sebamedu a ten vobec nevysusuje, takze telicka im vobec nemusim nicim natierat a maju peknu pokozku. na tvaricku som im v zime davala krem do mrazu od nivea a teraz v lete zase davam opalovacie mliecko sebamed - faktor 50. ale uz som velmi vela pocula o tom, ze mnohym pomaha na suchu pokozku obycajna modra indulona... ale neviem, nemam vlastnu skusenost 😉
no ved teba som myslela auž nktože???aspon čo som pozerala albumy.
Elenita myslime na teba
ideme a tu lokopediu držte palce maly maju nadchu tak asi nebudu cchciet spolupracovat 😝
inak malo ludi na koniku je s tych bab co tu boli predtym, ja som uz aj albumy zmazala tiez malo chodim sem kopec novych maminiek 🙂 aj u nas v petrzalke kooopu kocikov dvojickovych vidim strasne je ich teraz vela 🙂
bre ranko,
elenitka, mylsime na teba a siiiilno ti drzime paste 😉
my sme vcera v ramci vysetrenia absolvovali hned aj 3rocnu prehliadku, nastastie ockovanie v 3a 6 rokoch vypadlo a miesto toho sa ockuje iba raz a to v 5 rokoch 🙂
leo bol vkazkovy, cital jej obrazky, hovorila farby, povedal ako sa vola 🙂 akurat nechcel po nej opakovat, a Domko ten sa zatal a nedostala z neho 5 minut ani slovo az ked Leo zacal hovorit miesto neho tak potom aj on opakoval, ale necital, to ani za toho oneho 😀 😀 rovno povedal dokine, ze nie, ked sa ho pytala, ci bude citat 😀 😀
sestricka ich merala a ja neviem kde ma ta zena oci, to je des, su navlas rovnaky, mozno 3-4 mm su medzi nimi rozdiel a ona namerala leovi 95 a Domkovi 99, uplne slepa, ja som len kukala, ze kam to tie prsty dava, no des... ale ja viem kolko meraju, takze ma to netrapi len to budu mat v karte ako taky dilinkovia 😠
Leusko uz v noci spal, takez som sa vyspala aj ja nastastie 🙂
nechcela som to pisat,ale tiez mame x znackovych kremov hypoalergennych, liecivych, zahranicnych a isti to modra indulona, ale pozor, nie na slnko !!!
ideme v pondelok na psledne ockovanie, juj , to bude divadlo 😀
baby, tie bolesti su priserne, chodim na laser, ale uz viem, co ma najblizsie mesiace caka...vecer liham skapana,ale dobra poloha nehrozi, len stonam, analgetika nemienim brat kazdu chvilu, bleeee
Ahojky,
Nana Lalu pisala, ze ma pasovy opar ☹ . Lalu asi to je bez na dlhu trat , co ? 😢
Elenita, drzim palce !
helka, dakujem 🙂 . uz mi pisala ip, tak som v obraze. dufam, ze ked uz to je dlhodoba zalezitost, tak nebude vzdy velmi bolava... inak, helka, pozerala som vase sibackove foto 🙂 . to tvoji krpci su strasne zlati 😵 !!!
sasi, co bola sestricka opita? 😀 ked u rovanko vysokych deti namerala taky rozdiel? 😀
lalu aj my mame next week ockovaie to co malo byt v 15 mesiaci etse chcela dr. ockovanie proti ovcim kiahniam ale to nedam bo sa bojim neziad.ucinkov...este len teraz sa robi nato klinicka studia a nie su zname vsetky neziad vedlajsie ucinky...a to je ti tak zle chuda 😒 a nic sa nezlepsuje?
my mame ist do poradne v pondelok, tusim ich tiez bude ockovat, ale u nas prevenarom... na tie ovcie kiahne by som tiez nedala zaockovat. niekde som pocula, ze potom su nutne dalsie preockovavania... a ked yas pises, ze to este je len v plienkach, tak uz vobec nie. si myslim, ze je lepsie ich mat a potom mat dozivotne pokoj
čauky sme doma a som šediva a to som sa včera farbila 🙄 skoro ma šlahlo ale nieu lkopodičky ale v školke 😨
u lkopedičky bolo fajn Nikolasko sa snažil,začinal opakovat čož som bola v šoku ale iba začiatočne čož ho pochavlila že sa tak začina 😵 pekne dal obrazky kde patria,povedala i ake knihy mam nakupit takže internet je dnes moj 😀
sebastiana pochavlila peknerozprava azhodnotila že som na nich mekka lebo tam vrieskal Sebo že on chce vlačik a hotovo 🙄
bola som ich zapisat v školke no des vrieskali jak šibnuty 😕 som nechapala čo sa deje.no nevyzera to slubne ešte obeham zajtra ostatne čo mi dala lokopedička u jednej by to mohlo ist tak som zvedava.
nana ☹ dufam že ti už bude lip.
Saška teda to je riadny rozdiel bud je slepa alebo ožrala 😝 a čo už je vam lepšie???
wom. keby mne niekto povedal ze som makka tam mu jednu fuknem...mam najradsej ked sa niekto vyjadruje k dvojickam nech si to vyskusa 😠 a deti nie su opice na gumicke zeby piskali ako dr. skace...moji kde pridu tam robia masaker a co...ze su zive tak su...lepsie ako utiahnute prestrasene deticky...
baby mozem vedet o akej inekcii sa bavite?
dik za info
mi sme boli na tej rocnej minuli tyzden
ja o ebe tvrdm že som niekedy až moc prisna,vieš ale ona mala pravdu neviem to snimi absolutne ma neposluchaju,poviem im nerob to a oni to spravia,poviem po d sem a oni čumia na mna jak n ablazna že čo ja ponich chcem!!!!ja neviem ako mam pokračovat neviem ako sa mam spravat nechcem stale po nich kričat,alebo sa im vyhražat 😖
fuha, yas... to znamena, ze keby ich mali tvoji mali, mozes sa nakazit, vsak? vraj to u dospeleho ma horsi priebeh, ale neviem, som to len pocula. mam jednu znamu, kt. ma 4 rocne dieta a chce druhe a tiez este nemala kiahne, tak sa dali schvalne nakazit, aby sa nestalo, ze to mala donesie zo skolky zrovna v case, keby uz bola ona tehotna. pre tehotne je to vraj extra nebezpecne. resp. pre plod
si predstava Nana ze ked som bola v 7 mesiaci mala mojej sestry dostala kiahne som zakazala celej mojej rodine kotakt so sestrou aj malou...to bolo vtedy brutal ako som sa bala...
to skor ja by som potrebovala vakcinu proti kiahnam
kocky co kupujete Pampers v Hypernove akcie 3 baliky MAxi 54 kusove + 2 baliky mokre Pampers obrusky + Sunarky keksiky a velky box na hracky-33 eur a este zlavy na nutrilon, sunar kase atd...

yas, neboj, mozno aj jasminka bude 😉 a inac, fakt velka nahodicka, ako poriadne naplanovane 😉