Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
5. máj 2009

Dobre ranko 🙂
ja som vstala dolama,mam svalovicu na bruchu a chrbte od kašlu ☹ a to som sa včera vytešovala ako mi je skvelo na chrbat po masaži joj už nech je 16steho kedy idem na dalšiu.

kili to čo bolo za debilku?????nahodou bol zlaty,a teraz už nebudem obdivovat Adamka v travičke tam je tak rozkošny. ☹

mne Sebko stale kašle ak mu to neprejde tak už vo štvrtok pojdem,iked on kašle iba rano potom už nie.

lenkamt
5. máj 2009

ahojte 🙂

Kili - ľudia sú fakt pripečení, dúfam že budeš aspoň občas hádzať fotky štýlom Lalupky 😉

ekzém - naša Verča mala taký že mi doktorka doporočila predĺženú materskú 🤐 tak sme šli za homeopatičkou a ekzém do mesiaca zmizol 😨 používali sme tiež excipial aj oliatum , na tie horšie miesta jej najprv zaberalo kadečo neskôr už bola na dithiademe a hormonálnych mastiach 😝 od kedy sme brali tie homeo tak kľud, akurát pri mori jej to vždy vyjde na povrch - kožná povedala že to čo celý rok potláčame tak more vyplaví 😅 na alergológii jej nezistili alergiu na nič - ani kakao ani citrusy 😕 ekzém som mala aj ja, muž sa trápi dodnes 🤐 dvojičky majú odmala - "tvrdý režim" - kúpala som len v čistej vode, natierala len indulonou, teraz kúpem len každý druhý deň, stále bez mydla /iba na ručičky a riťku/ sem tam sa vyhádzali po mandarinkách, ale fenistilom sme to hneď stiahli 🙂

Lalu - ja nemám ísť kedy na poštu 🤐 dúfam, že sa tam do konca týždňa vytrepem 🤐 prepáč 😅

lumah
5. máj 2009

zinuska pekne po jednom, ich kúp- jedného nechám v ohrádke, alebo v stoličke zapnutého a pustím mu bebe zatial a potom ich vystriedam, robím to tak pri všetkom, okrem papania, vtedy ich krmim naraz. Ale je pravda, že deti kupe muž vačšinou, ja ich len každý druhý deň poumývam-pusiny, ruky, nohy, riťky. 😀 ja mám tiež tie sedátka od zuzky25, ale ke&ď su v nich, sme tam radšej dvaja, lebo kupelnu máme malú a po jednom ich musím preniesť v osuške do kuchyne na stol, toho druhého by som sa tam bála nechať samého.

froschka
5. máj 2009

awojte vidim ze sa bavite o kupani ja som moje kym este bevedeli sediet kupavala po jednom vo vanicke v prenosnom prebalovaku ktory som nosila do kupelne
a ked uz edeli sediet tak som mala tie sedatka do vane tedajedno, vzdy som vybrala tu ktore nebola v sedatku a v kupelni som mala ten prebalovak a tam som ich osusila aj vyfenovala a oblikla
a teraz sa kupu tiez spolu bez sedatok a vyberam ich po jednej zabalim do zupanu a ideme do obyvacky na gauc fenovat a obliekat
ked si medzitym ich kupanim robim pracku a pradlo tak to mi vyliezaju z vane a smykaju sa a dobre ze na strop nevylezu 😀 a pustaju si same vodu takze musim ich mat stale pod kontrolou

inak uz si obuvaju moje topanky...je to pohlad na usulanie, obe v opatkovych steklach sa pretekaju po izbe..chudaci susedia 😀 som si myslela ze tieto role hrania sa na mamu pridu neskor 😀 😀 😀

lenkamt
5. máj 2009

Fro - naše robia to isté, aj vo vani aj s topánkami 😀 mne sa najviac páčia v mužových veľkých botaskách , keď ich majú naopak, ako dôležito kráčajú 😀

froschka
5. máj 2009

lenka 😀 noo sa to rozbieha to certenie a vymyslanie xi xi ja sa normalne bojim ze mi aj z balkona vyskocia, oni su jak cicvory stihle ale maju strasnu silu, zavesia sa mi na wc na umyvadlo a visia v lufte a hompalaju sa, aj a vedia silou vytiahnut rukami ze maju uz hrud ponad zabradlie a mna soky chytaju 😀

zvyknu si poobliekat aj barco zo stojanu na pradlo muzove trenky alebo jeho velke ponozky maju potom nasakane jak podvazky 😀 😀 😀

lenkamt
5. máj 2009

my zatiaľ nevisíme z umývadla, ale na wc lezú veľmi rady, na balkón ich radšej nepúšťam, trenky majú zväčša na hlave a ponožky ako šál okolo krku 😀

froschka
5. máj 2009

no je to zlate jako sa vedia same vystrojit 😀 a uz ti rozpravaju? moje su nejake lenive a hovoria len jednotlive slova bez zlucnin viacerych, ani hole vety nic ☹ no asi im to potrva nakolko ich ucim dvojjazycne....

lenkamt
5. máj 2009

nie, teda v šifrách áno, také že mama, mnammnam, haja, havo, kaka, koko, tu je , tam je...

náš ocko je ujo, alebo koko 😀 Lucka, Lenka, Nika, Starká, Ivka a cikanie je kaka 😀

lily - akože starkin pes to vedia pekne, vták je ptá..........

a to je asi tak všetko 😀

ale mne aj verča začala až 2r4m, tak čakáme 😀

anikar
5. máj 2009

ahojte,mozete mi poradit v ktorom tt.ste rodili,ja som v 38tt.+5 a este nic, zacinam byt uz znepokojena ci je to v poriadku,dakujem.

froschka
5. máj 2009

no tak moje asi tieto slova
oblubene je Hinta to je ihrisko xi xi lebo som im vzdy na hojdackach spievala hinta-palinta a toto bolo po mama a papa dalsie slovo z prvych
potom haca-sedi haja je aj spat aj lezat, papiii je place, bam bam,kukuk, hauooo-halooo, wu wu je havo alebo aj buuu babau bau 😀 , papa-ocko a aj papat, mimi je jogurt, babo bejby,auto, tatol-traktor
a potom kopec nemeckych ale bez koncoviek napriklad aufpassen povedia len aufpa(opatrne) achtung povedia achtu (pozor), ja, nein, buu (buch-kniha) no v celku dost slov ale nekombinuju, iba napriklad schau schuhe (aha topanky)

froschka
5. máj 2009

anika nerob stresy a bud happy 😉 ja som mala planovane cisarsky ale su tu baby co rodili aj na termin alebo tesne na termin

yasmina
5. máj 2009

ahojte hodila som foto zo vcera...
su velke ked upraviim dam dalsie:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

katullka
5. máj 2009

jeej yas, krasni su chalani v tych riflickach 😵 no a o Tebe ani nehovorim 🙂

fro, to s tymi topankami musi byt zlate, uz sa tesim ked aj nasi sa zacnu takto strojit, namiesto jedenia topanok 😖 .

lalupa
5. máj 2009

ahojte

leni, pohoda, my pockame,aj tak ma prsat 😉

yas, ta posledna sa ma volat "maj,lasky cas" 😉

kati, my sme to mavali jemne od narodenia, po zmene mliecka bolo dokonca oki,ale poslednu dobu sa to kopi a nereagovala som na to, nemazala som,iba oilatum kupel...
ta kys.mliecna je len na predpis? mam leciderm, fajne mastny, pockam par dni, nasadili sme fenistil

skusali sme kakaoveho milacika-zakysany s kulturami, a to strasne bastili a mali sme aj cerstve maliny, tak dufam,ze to len take nieco bude za problem...

inac, ostavam doma este rok 😵 od radosti mam chut vrieskat 😀

yasmina
5. máj 2009

lalu este rok? wau!!!
preco maj lasky cas?
ako sa maju male?
ani ja nepojdem skoro do prace...ked nemusim naco...
inac maximkovi sa opat urobil skaredy ekzem na krku v zahybkoch...on ked pije caj alebo stavu vypusta tam mu to stecie a je to 😠

katullka
5. máj 2009

lalu, to si sa dohodla so sefom, ze nastupis o rok? Ja by som chcela az do ich troch rokov zostat doma, no ale ja sa nemam kam ponahlat, ziaden super job ma necaka 😒 . A ta kyselina je na predpis, zarobia Ti ju v lekarni, je mastna a bez vone a to je dolezite, lebo vacsinou vsetky kozmetiky obsahuju vela parfumov, ktore skodia pokozke. Inak ta Aderma co som Ti spominala je z ovsa, maju aj mydlo taku kocku, moze sa pouzivat casto vobec nevysusa pokozku ako ine mydla a to mydlo vydrzi dost dlho.

yas inak aj mne vadi ked mi stava z ovocia tecie po rukach, hned mam ekzem.

adrolka
5. máj 2009

jeej yasmi, fešákov máš doma 😵 😵
na tej poslednej fotke čo máš tú fialovú kabelku, som si najprv myslela, že to máš koženú tuniku na sebe!!! ja som taká ťapa 😀 😀 😀

katullka
5. máj 2009

adrol, aj ja som si to myslela o tej kabelke, tiez som to dlho studovala, takze sme tapy dve 😀 😀 😀

lalupa
5. máj 2009

yas, lebo sa tak zalubene pozeras na svoje bambuliatko...

adrol, kabelka??? 😀 ja tiez,ze tunika a potom si vramim, naco by sa zakryvala, ked je stihllucka...no co uz, ach ta materska... 😀

kati, ano, teda minimalne jeden rok, uvidime,ako sa budem citit a co sa zmeni 😉

adrolka
5. máj 2009

teraz som skoro spadla zo stoličky, jedna mamina tu na fóre píše, že či je možné, že 4 týždňové bábo zretelne povie slová že "ocko", Doka, asi jej meno.... 😕 😀 . no jasnačka. dalšie slovo bude predpokladám hneď krokodíl

yasmina
5. máj 2009

kocky 😀 ste ma pobavili...kozena tunika 😀 tak sa bojim nechat moju "novu" kabelecku len tak na kociku tak ju vlacim sebou...a mam tam caje,mokre obrusky,vyzivky,plienky a tak 😀 hlavna vec ze o kociky sa nebojim hehe tie necham hocikde 😀

mima595
5. máj 2009

Yasmi - pozor na tu fontanu - na tom mieste nam minuleho roku presne zaciatkom maja spadla Baska do tej fontany 😉.
To bola nejaka akcia v meste, kopec deti pri fontane, my s MM obaja pri nej, a oni s Matusom sa natahovali do vody, ako striekaju tie bocne pramienky a zrazu bum ☹ - nasa Baska pada po hlavicke do fontany 😀 .
Teraz už mame z toho velku srandu, suseda sa nam smiala, že niekto zvykne hadzat do fontany mince a my deti 🙂 , ale vtedy ☹ - to sme riadne stresovali.
Nastastie, že MM ma paradne reflexy, že ju zachytil tak, že sa ani nebuchla, len namocila hlavu a ruky, a možno si aj trochu glgla tej hnusnej vody, ale skoncilo to OK. Este bola vyhoda, že mame dvojicky, ze sme jej vyzliekli saty a body a dali jej Matusov sveter a tak sme utekali domov.

yasmina
5. máj 2009

mimi no maxim sa predklana poriadne...viem ze musim davat brutalny pozor 😒
a ty ako sa mas??? 😉

mima595
5. máj 2009

ja som v poho... 🙂 - teraz mam novu zabavku, vyberam kociar,.....ale ufffff, ked som vyberala dvojickovsky / ten druhy/ tak som nadavala, že nie je idealny, a zrazu sa mi zda, že ani mono kocik neexistuje idealny 😀 😀
ved ti to preto pisem, ze my sme tiež "davali pozor" obaja, vtedy bol kopec deti pri fontane, akurat jeden chlapcek robil nezbedu, frkal ostatne deti vodou - sedel na korytnacke - my sme sa s MM nanho zapozerali a Baska vyuzila chvile volna a buch 🙂 🙂

yasmina
5. máj 2009

boe mimi si to viem predstavit ako padla 😒
a aky kociar vedie?

elenita
5. máj 2009

Jeeej, mima, to su take krasne starosti 😵 aj ja by som chcela mat take 🙂
ozaj babulky, dakujem vsetkym, co mi drzali palceky na statniciach, cca o 2 tyzdne budem potrebovat zas, upresnim 😉 len teraz nemam vobec cas, tak sem chodim tak sporadicky. A ucit sa mi tiez nechce 😅

womenne
5. máj 2009

yas bože užasna kabelka aj ja taku zhanam chcem fialovu ale tu maju take farby ake ma nezaujali kde si ju kupila????
naši prave vstali na pchavaju sa palacinkami,večer pojdeme ku tatikovi na firmu 😵 😵 😵

elenita
5. máj 2009

yas inak nadherne fotecky 😉
a neviem, ci som to tu spominala, od piatku mame novy kocik, tandemovy, a nemozem si ho vynachvalit. Konecne vieme bez placu stravit v kociku aj hodinu, a nie 10 min 😀

mima595
5. máj 2009

zatial ziaden, pojdem pozriet do Polska, este mam cas .... 😀
veľmi vymyslam, chcela som si kupit len lepsí sportiak, najprv som mala vybraty X-lander, teraz pozeram na Demu - Step Lux. 😅 😉 Hlavne chcem prehadzovaciu rucku, ale tiež som citala, že niektore maju "prehadzovaciu" korbicku - ale to si ja "technicky" antitalent" neviem predstavit, ako funguje.