Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

diddi
4. máj 2009

ok,skusim nalistovat....volala som nasej pediatricke naobed,vraj je to siesta choroba....4 dni su horucky,ziadne kaslanie,alebo sopliky a mam cakat,ze sa po telicku vysype....ach jaj

nana77
4. máj 2009

fiiiha, lalu, atopicky? to nebyva od narodenia? no vahy a miery mate super!!!!

rosarita20
4. máj 2009

Cauky,
nana,lalu, pekne miery 😉 Nech mate tie ockovania bez vedlajsich priznakov.. Lalu a ten atopicky sa prejavuje ako?? No dufam, ze aj nasi nemaju nabeh skrz tak suchu pokozku....😕 Iked si musim pochvalovat to mliecko co poradila yasmi, zda sa mi ze celkom dobre zabera..😉
Diddi, aj tvoja babulka nech je ok!!! Tie pady to je niekedy naozaj strach a hroza... ☹
Kili, zlatych mas chlapcov a nech si kazdy mysli co chce...😝

lalupa
4. máj 2009

nan, atopia moze vyhrknut hocikedy...vacsinou je za tym imunita a brusko... prestavala som davat probiotika, takze sa k nim pekne krasne vratim...a navyse moja bleda modrooka svetla albastrova blondynka je ako usita z ucebnice na toto ☹
este mozno zvazime navrat k HA mliecku ☹ , uvidime, co zaberie...

kili
4. máj 2009

helka, som si všimla 😀 😀 😀
lalu, pád bol úplne neškodný, fakt bol hneď úplne v pohode 🙂

lalupa
4. máj 2009

rosi dik...
je velmi blbe odsledovat, co nas trapi... ☹

diddi
4. máj 2009

lalu, aj nam povedali na Miu, ze ma atopicky ekzem..a tiez je modrooka bleducka blondinka 😉 ....isla som s nou na alergologicke, zobrali jej krv a za 5t. su vysledky, ze presne na co je alergicka, na aku potravu...ale teraz uz viem, ze aj na banan......hlavne jej masti telicko, aj šx denne...my pouzivame Excipial cerveny...a na tie flaky na zabrala kalciova mast...niekto pouziva aj konopnu mast, ale tu treba objednat v lekarni...a do kupela davaj balneum olej...ja davam ako probiotikum biely actimel a ziadne citrusy

lalupa
4. máj 2009

didi, no super ☹
my sme banan davno nemali, dokonca mala obdobie,ked jej netahalo nic, od segry sa dvojnasobne vzdialila vahou ☹ je sice modelocka,ale ja milujem faldicky a brusko 😅
budem mastit castejsie, skusam leciderm, excipial nezaberal, viac sa jej to zvyraznovalo, kalciovku som davala este ako novorodeniatku na licka, ale to bola klasicka susinka u novorodencov
teraz som citala o zemiakovom skrobe, ked, tak skusime,ak bude treba, kupeme malo, davam oilatum

mala by som skocit na alergo hned na ten test a neskusat , co kedy zaberie a hladat, co nam robi problem...ze???
nevies, robi sa to standardne?

dracik1
4. máj 2009

caute kocky, didi, to moze byt 6choroba, nasi ju mali obaja, 3 dni vysoke teploty, potom sa vyhadzali a koniec, nic ine nemali, potom mozes dat fenistil kvapky ked sa vysype....ze vraj je to jarno- jesenne ochorenie u deti a dost caste

lalu, tvoja ma atopicky exem? nas Juro mal v zahyboch za kolienkami cervenu hrosiu kozu, dokina nas poslala ku koznemu, ze vraj nejaka seberoidna dermatitida / asi som to napisala zle/ doki predpisala kyselinu mliecnu a hnedu zapachajucu mast + oilatum kupel a zatial to zmizlo + pouzivame to co yasmi excipial, z kyseliny mliecnej maju obaja taku hebucku pokozticku az no.. inak sme presli na Sunar....zatial neplanujem prejst na HA mlieko

dracik1
4. máj 2009

lalu a neskusala si vypytat tu kyselinu mliecu?

lalupa
4. máj 2009

dracik, to by mi ani nenapadlo, mala som dost mojkat obe bambule, obliekat, vyzliekat,...
napis viac o nej, dik

lalupa
4. máj 2009

seboroicka dermatitida 😉 (pojem na vsetko 😉 )

diddi
4. máj 2009

dracik, hej, to mi povedala aj pediatricka, ze 6 choroba....ja len dufam, ze nemoze byt horucka po tych padoch na hlavicku...snad nie.....lalu, do 3 rokov to vraj ani moc nema vyznam nam povedal alergologicka, lebo dovtedy sa vyvija imunitny system...ale nakoniec Miuska zobrala krv...do 4 skumaviem 😝 😝 😝 hrozny plac...ale chcem presne vediet ake potraviny jej to robia...lebo kozna zakazala vsetko z ovocia, okrem jablk...a to je teda supa, nejest nic....napadlo ma, ze som este citala, ze robia detom s AE kupel z otrub 😒

lalupa
4. máj 2009

diddi, bud otruby alebo ten skrob
no super, ale aj to som citala, ze aj po jablcku, to moze byt kurnik indi vindi... ☹
4 skumavky??? to ked sa moja zlakne, nepotecie nic... 😅

dracik1
4. máj 2009

didim ja nie som lekar, horucka po padoch neviem, ci moze byt, ale chudatko ked vracia, neviem 😔
, snad to bude len z tej choroby? ak by vracala aj zajtra urcite by som sla k dokine..

lalu, prosim, o com mam napisat - nejak mi nepali ? o tej SD? ak ano, tak moze byt pojem na vsetko, doki povedala, ze dobre ze sme prisli, lebo z neliecenj SD moze byt v neskorsom veku aj exem, ale ze to mava vela deti......
Nivea kozmetiku povedala, ze mam zahodit do kosa, pouzivat Lovelu na panie, ziadnu avivaz a kupat kazdy den vo vlaznej vode, pouzzivat kyselinu mliecnu, oilatum kupel + ten excipial pokial nie je velmi teplo...+ tu smradlavu hnedu mast 😀 , ta SD vyzera taka hrosia koza a je to zacervenane + mal aj lisaj na nohe - to vyzeralo akokeby som na nom zahasila cigaretu

dracik1
4. máj 2009

lalu, 2 moje kamosky mi vraveli, ze deti su alergicky na jablko ....dost blbe, ked sa deticky vyhadzuju po takom jablcku 😔 , boze, co budu /budeme za chvilku jest? asi nejake debilne geneticky super vyslactene rastliny

rosarita20
4. máj 2009

dracik, no si ma nepotesila... ☹ ☹ ☹ Jeden z chlapcov ma na nohe presne nieco podobne ako pises..."mal aj lisaj na nohe - to vyzeralo akokeby som na nom zahasila cigaretu "..ach jo...no pockam co sa z toho vyvinie 😒

lalupa
4. máj 2009

dracik, tu kyselinu mliecnu 😉
a ta smradlava hneda mast nie je nieco dechtove? zvykne sa davat, obsahuje vela siry a pomaha

dracik1
4. máj 2009

ros, nas juro to mal aj 2 mesiace, natierala som to modrou indulonou a ziadne zlepsenie, potrela som to kyselinou mliecnou, tusim do 2 tyzdnov to zmizlo.....prepac, ze som ta nepotesila 😲 , ale doki ma upezpecila, ze nic vazne to nie je 😉 , len sa o to treba trosku viac starat.....

dracik1
4. máj 2009

lalu, kyselinu mliecu urobia v lekarni do kelimku na prepis, je to take biele, nevonia to , mne sa zda , ze Jurovi to dost pomohlo a ta hneda smradlava mast je nieco na P- teraz si nespomeniem 😀

lalupa
4. máj 2009

rosi, sorry, to moze byt ono...fesakov uz nemas chranenych MM
je to svinstvo...
ad jablcka, asi bude lepsie nic surove,ale ako kompotik by to nemalo vyhodit silnu reakciu...
idem ja haji, tazky den, este k tomu menzes, paradicka 😠 , som ako splachnuta, tak dobru nocku
ak mate niekto rady, tipy a triky, sem s nimi,, zidu sa kazdemu
papapapapa

katullka
4. máj 2009

lalu, aj moja neter mala silny atopicky exem a ja som preventivne pouzivala kyselinu mliecnu na radu svagriny a ona je fakt super, ja som ich od narodenia kupala kazdy den a vzdy ich tym natierala. Potom som presla na Adermu je urcena na atopicku plet. Je to draha kozmetika ale vyborna. A ozaj bude najlepsie, ked jej das vysetrit krv, budes mat istotu. Mozno to moze byt aj to mlieko. To si tusim vysadila v 10 mes., ci nie? Moja neter mala alergiu na vsetko mozne, mlieko, vajce, cokolada, citrusy.. Ale svagrina ju z toho dostala, no chuda nemohla skoro nic jest, ale kupala ju vzdy kazdy vecer, ale poriadne ponatierala.

katullka
4. máj 2009

dracik nebude to Pytiol? My sme pouzivali ichtyol je to podobne, je to velmi dobra mast aj na zaparene ritky.

katullka
4. máj 2009

lalu este si tu?

inak Paulinku sme vazili u dokiny, ked som s nou bola naposledy a vazila 9400g oblecena 😅 . Samko mi pripada chudsi no neviem, kolko vazi.

diddi, tak aj my sme mali nakoniec tu 6chorobu, teraz je to tusim vo vzduchu. Bolo to neprijemne, ale dost rychlo to preslo, davali sme iba antipyretika na znizenie teploty a fenistil, ked sa Pauli vysypala.

dracik1
4. máj 2009

katulka, ichtiol 😀 , dakujeeeem

katullka
4. máj 2009

ja som to pouzivala od narodenia, zdalo sa mi to divne, ale fakt to zaberalo, nasi mali dost citlivu plet a mali rozne detske ekzemiky, ked ich mali cervene zapalene, tak sme vysusovali ichtiolom a ked mali nejake vysusene miesta, tak premastovali kyselinou a rychlo bolo vsetko fuc 😉

dracik1
4. máj 2009

inak , my sme mali pred 2 tyzdnami v poradni Jakub 10 kil a jurko 8,5, inak Jakub nosi veci c.86, 12-18 mesiacov 😀 ,

kocky, prosim vas, existuje nieco aby decka nemohli otvarat ruru a pastrngovat s gombikami na rure, uz ma nebavi lepit ruru leukoplastom...nasim sa najviac paci v kuchyni 😝

katullka
4. máj 2009

dracik, tak to maju pekne vahy, ale aj dobry rozdiel je medzi nimi. Nasim je 86 este dost velka 😅 .

A co sa rury tyka, tak aj nasi su najradsej pri nej, zapinaju si tam to svetielko, ale otvarat im ju nedovolim. Muzovej sesternici decka vyliezali cez ruru na linku, otvorili si ju postavili sa na dvierka a odtial na linku 🤐 , no a nas Samko, keby som mu ju dovolila otvorit, by vyliezol hadam aj na luster z nej 😀

dracik1
4. máj 2009

kati, no zbohom, to by som im nedovolila, vyliezat cez ruru na kuchynsku linku, dneska som musela preorganizovat spodne sufliky, chalani si ich uz vedia otvorit, tak som im tam dala nejake serepeticky...

inak mam hrozu lebo juro najnovsie vylieza na TV skrinku, zavesi sa rukami uplne hore, nohy vylozi na prvy stupienok supho hore...neviem ako by to dopadlo, keby som nebola furt pri nom..asi s krvou z nosa ako minuly tyzden 😝 , aspon ze Jakub sa do tych policiek zatial iba strka 😀

katullka
4. máj 2009

my mame tiez spodne sufliky vybrakovane, lebo stale do nich liezli a vsetko vyberali, tak uz tam maju len svoje veci, a uz ich to aj pomaly prestava bavit. Tyka sa to teda suflikov v kuchyni, inde su odmontovane uchytky 😀