Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lenkamt
8. júl 2009

no a naše pili sunar, čapovala som im vrenú vodu do termosky vždy ráno a z toho sme im na ráno a večer robili sunar, ale nemecké deti tam pili normálne to mlieko čo sa tam čapovalo do kávy, a pre deti tam mali asi 20 druhov cereálii, 5druhov sušeniek, sušené ovocie no kadečo 🙂

lenkamt
8. júl 2009

Saši - super, Verča už výska že sa teší, ja nevýskam ale tešííííííím sa tiež 🙂

grmitko
autor
8. júl 2009

aj my sa tesime 🙂

womenne
8. júl 2009

no baby lučim sa dnes som nejak dlho čož je umna nezvyk idem do vane mužik ma už vola 😅
ja tym mojim už dam na prdel stale si zasvecuju a nespia 🙄

grmitko
autor
8. júl 2009

Inak Leni budem sa opakovat, ale ty vobec nevyzeras ako matka troch deti, vyzeras velmi mladucko a sexi 😉 nie ze to tu niekto zle pochopi 😝 😝 to bol kompliment 🙂

adrolka
8. júl 2009

janka, obrovská gratulácia 😵 😵 a máš môj rešpekt- že katetra technológie.. čo máš vyštudované, prosím ťa?
lenka- dobre som sa zasmiala 😀 a máš šikovné kočky doma, takto pekne režimovať aj na dovče!!!
idem pozrieť aj tvoje fotky, dúfam, že m,i to otvorí.

lalupa
8. júl 2009

yas, kili tu nedavno pisala 😅

leni, super, ze ste sa mali tak skvelo 😉 idem mrknut na hviezdy 😵

jani, o akych foto tu hovorite? pomazala si ich? je tam len par, ziadna batmanovska a pod...

lalupa
8. júl 2009

leni, uf, to potrebujem viac casu, ale chces povedat,ze toto brucho chce este cvicit??? take som ani za mladi nemala 😅

dracik1
8. júl 2009

nanuska, takze drobci maju predsa len kiahne 😔 , moji zlati, a Oliverkovi vsetko NAj k meninam 🙂

janka, si kocka a gratulujem k promociam 🙂

leni, vyzera to tak, ze ste mali super dovcu a kocky teda riadne posluchali 😉

nani, inak u nas je bitka o hracky na dennom poriadku, dnes sa mlatili obaja, Juro lezal na Jakubovi, trieskal ho a kusal do hlavy a ramena, obaja strasne jacali....susedka mi poobede hovori....a ktory je to Jurko, stale pocujem ako na neho kricite 😀 😕 🤐 🙄 , tak teraz neviem, ci na nich tak revem alebo co.....

grmitko
autor
9. júl 2009

rosarita, dodatocne vsetko naj Olinkovi k meninam 🙂 🙂 som hlava derava 😔

tak som vcera predsa len bola vonku, maminka prisla o pol jedenastej, tak som vybehla, boli sme na tcom plazi, ja a 5 chlapov 😀 😀 ja som nepila lebo mali len fernet a to ja nemusim, ale fotila som opitych fesakov 😝 😝 inak bolo fajn, nasmiali sme sa, zabavilli, trosku som si psychicky oddychla 🙂

womenne
9. júl 2009

Dobre ranu maminky 🙂 tak ja som sa dnes vybuvala užasne hura konečne ved som už vypadala jak troska,kruhy pod očami 😖 maly konečne dobre spali Sebo sice rano kašlal ale to tie hlieny.zajtra idem požiadat o inhalator ale pritom ako na posielaju kartičky ktore maly byt do 3tyždnoch a je tomu už 2.5mesiaca sa bojim že ho dostaneme o rok 🤐

Leni ty fakt vypadaš užasne na 3deti teda modelka ja som si ta mylila so segrou až potom po parfotiek mi to dopalilo 😅

Saška ako prišla mama?alebo si ostala doma?

bože je len rano a mna už boli hlava z Nika,minule sme ho prirovnali k teroru,on ma fakt pripravi o rozum teda to je čislo on je schopny 15x po sebe zopakovat mama,mami,mami mami,beči,ziape ježišto bude zas den.som mu neustupila k vyberu dvdčka lebo vždy vybera len on a Sebko sa musim prisposobit tak som mu dnes povedala že vybera Sebko už polhodiny mi tu vrieska 😖 ale zase nemože stale ustupovat Sebko však?ako to riešite vy?

grmitko
autor
9. júl 2009

Danuli, maminka mi najskor povedala ze nepride, ale potom mi zavolala ze pride, tak prisla o pol jedenastej a ja som mohla ist 🙂

grmitko
autor
9. júl 2009

Dani u nas je to to iste, vzdy vybera dvd Domko tak obcas poviem ze Leo a ked Domko vrieska dam ho do detskej a poviem mu ze ked sa ukludni tak moze prist za nami a vie tam veru vrieskat dlho 🙂

yasmina
9. júl 2009

leni krasne fotky muselo vam byt super a velmi pekny rezort 🙂 len naozaj si neviem predstavit dovolenku keby si tam nemala mamku a sestru 🙂 lebo mooje spomienky na siciliu su ze to bol pracovny tabor 🙂))
leni a nemali drobce ziadne zaludocne problemy?hnacky?a tak?predsa len to je turecko...

lenkamt
9. júl 2009

ahojte, dakujeme za pochvaly 🙂

Ajka - prijemnu dovolenku 😉 ja sa ti ozvem sms ze ako, mne sa zda ze hodina nebude stacit, skor som myslela od 14-17 ale tak nejak 😖

Yasmi - neuveris ale dalo by sa aj bez pomoci, pri cestovani horsie 😎 ale tam som mala lehatko 2metre od bazenika a ony sa tam krasne prehrali aj 2hodinky, na plazi detto 🙂 ale jasne ze takto to bolo 100x lepsie 🙂
precitala som za 5dni dve knihy 😀 takze supis 😀
a strava uplne genialna aj pre deti, bol to 5*hotel, neskutocna cistota, skor mali tvrdsie kakanie, lebo tekutiny asi vypotili alebo co 😅

nana77
9. júl 2009

ahojte!
dracik, dakujem za gratulku!!! no, takze tak sme dopadli - s kiahnami. dufam, ze vy ste v poriadku! si tu chalani navzajom ozuzlavali dudle a neviem co este. ale myslim, ze ak sme to nahodou aj mali uz vtedy, neboli este infekcni...

lenusik!!! vitaj naspat doma z dovolenky!!! uzasne fotky, vidno na nich tu dovolenkovu, uvolnenu atmosferu a pohodicku! babule su podarene vsetky tri, no a mamina je riadna "supa"!!! (to je najvyssia znamka hodnotenia zeny v slovniku jedneho nasho kamarata 😀 )

my sme uz od nedele zatvoreni doma... mali to, napodiv, nesu celkom dobre, su celkom kludni, dobri... len mne uz z toho zacina hrabat...ufff

yas, kili pred casom pisala, ze ak sa nebude dlhsie ozyvat, mozno preto, ze jej muz zoberie pc...v ramci toho rozchodu... tak ktovie, ale ked ju kocky videli v inej teme, tak snad su v poriadku

nana77
9. júl 2009

wom, celkom ta chapem, aj u nas je oliverko taky panovacnejsi a ondrejko stale ten, co sa prisposobuje. zatial to moc neriesim, nechavam to na nich. ale je mi jasne, ze ked budu mat tolko rokov, co tvoji, uz to asi budem musiet riesit...

womenne
9. júl 2009

baby ja vobec nerozmyšlam som predchvilou zjedla na lačno tabletku takuobrovsku mam to na vlasy a stale to zabudla jest no a zrazu mi prišlo zle ledva som dobehla na wc-vracala som ale nič iba kyselina 😕 nechapem nikdy sa mi to nestalo ☹ a je mi špatne 😔

nan no počkaj tak o 2dni začne hrabat aj im mojisu už neskutočne nervozny dnes pojdeme aspon na poštu lebo sa tu zblaznim.

no a som sa dovedela že tu budem mat 1mesiac vagrinu no mam sa na čo tešit ale ja ju prevychovam nech sa na mna teši,moj byt moje pavidla a zato ako sa ku mne spraval budem čakat ospravedlnenie 🙄

yasmina
9. júl 2009

wom!k vitaminom musis stale jhest lebo je to pecka a jasne ze ti je z toho zke a ak to je na vlasy je tam dost vela zinku a z toho ti prislo nevolno...ja to poznam raz som vzala zinok na hladbo a som myslela ze umriem...

womenne
9. júl 2009

yas no poučila som sa je mi uplne blbo som bola v obchode a na pošte a ešte u znamej a ta na mna čumila že čo mi je musela som ist domov 😖

zabka0609
9. júl 2009

Ahojte babulky a zaroven kecalky.
Najprv by som chcela oneskorene poblahozelat Oliverkom a janke bambulke tiez zagratulovat k promociam.Jani si neskutocne sikovna.Mas moj obdiv. 😉

lenka je az neskutocne ako ste to zvladli,ale vidno,ze ste si oddychli vsak?a tak to ma na dovolenke byt.Jedna moja kamoska boli so 4 rocnym synom v Tunisku tak vravela,ze jej neustale hnackoval a viac sa nabehala okolo neho ako by si uzivala.Takze ma tesi,ze vam to vyslo.A vyzeras superfantasticky.Nadherne foto 😵

nana skore uzdravenie nech uz to mate rychlo za sebou a mozete si dalej uzivat leto a pekne pocasie

vsetkym dodatocne dakujem za vsetky gratulky k mojim narodkam.

ajka vy ste este doma?kedy to vlastne idete.ja hlava derava som si to nezapametala 😀 hlavna vec,ze si to tu pisala aspon 10 krat.a tie tabulky nemame,ale nevadi mozno ich este budu mat u nas v BJ ak nie kupime nieco ine.
vsetkym krasny den prajem 😉

ajka72
9. júl 2009

zabka ideme v sobotu a toho 17.7. je to stretko vo veľkom slavkove keby ti to náhodou vyšlo však číslo máš, no škoda že nemáš tie tabuľky ja idem poobede do mesta tak sa skusim v dráčiku u nás sa opýtať či náhodou nemaju 😉

janka tiež blahoželám k uspešnému ukončeniou školy a k promociám ja som to absolvovala pred rokom bola to makačka ale stálo to za to 😵

Oliverkom tiež dodatočne všetko naj k meninám

lenka super že vám tá dovolenka vyšla zapamataj si prosím hotel a miesto možno aj my buduci rok niečo poriešime 😉

ajka72
9. júl 2009

zabka skus porozmýšľať nad tou plastelinou, tiež je dostať v dračiku su k tomu aj rozne formičky, u nás sa s tým dievčatá hraju, kupila som k tomu aj drevenu doštičku s valčekom aby mali na čom vaľkať 😵

womenne
9. júl 2009

dnes sa mi podarila neskutočne dobra polievka napišem vam receptik 😵

-nastruhame si mrkvu,petržlen a na pasiky por,v hrnci rozpustime maslo,pridame zeleninu a kratko opražime aby mrkva pustila farbu zalejeme vodou,pridame bujon(dala som 2kuracie)
-syrove halušky:2kocky-velke syru najlepšie je v črievku ale tuna to nemaju,vajičko,petržlenova vnat a struhanka,vymiešame a spravime guličky.Hodime do polievky a varime asi tak 8-10 minut.je fakt skvela

zabka0609
9. júl 2009

ajka dakujem,ale nerob si s tymi tabulkami velke starosti.a tu plastelinu kupim.necham si od teba poradit a tu dosku a valcek maju tiez v draciku?ak sa mi bude dat tak na stretko pridem,ale neslubujem.dobre?

wom vdaka za recept urcite vyskusam a ten syr moze byt aj bambino napr?a 1 crievko staci?alebo take nieco ako eidam a nastruhat?

ajka72
9. júl 2009

zabka ano v dráčiku som kupila aj dosku s valčekom je to drevené 😉 je to taká farebná plastelina dostať je každá zvlášť v takom kelimku niekde je v sáčku aj nejaká formička, alebo ja som kupila dva sáčky v jednom boli formičky a plastelina, a v druhom taká striekačka a nožnice, a z riadikov som im doložila aj také umelé nožnice na krájanie a radielko, niekedy je to dostať spolu v jednej krabici, keď sa opýtaš v dáčiku tak ti určite povedia, o.k. ozvi sa keď ti to vyjde čas je približne medzi 15.OOhod. a 16.OO hod. komu sa ako podarí doraziť 😵

mima595
9. júl 2009

ahojte - Leni - krááásne fotky - a ty ako z reklamy - len aby sme na budúci rok nevideli vaše fotky ako upútavky na ten rezort v cestovke 🙂
Yas - ale nezabudaj, že Lenka ma aj Vercu, a predsa je to dalsi par ruk na pomoc - aspon tu nieco podat, atd.
Ja vas inak aj tak obdivujem, že ste si minule leto trufli ist sami na dovcu - my sme boli 1x s detmi, ked mali rok na chate a to bol pre mna strasny stres - ako vravis "pracovny tabor".
No ale od toho roka to už islo len k lepsiemu - len musime stale vymyslat nejaky program - nastastie, nasi uznavaju aj prechadzky do lesa ako "velmi dobry bod programu"
Ja som dnes bola na kontrole, tak som spomenula, že idem k moru, tak ma pozrel, že vsetko OK /v tomto case/. Tak dufam, že mi bude fajn aj o 3 tyzdne. Skoda, že už ide na dovolenku, bola by som kludnejsia, keby ma skontroloval aj tesne pred odchodom, ale co uz.....
Aj mi predpisal NOs-pu, že keby som tam dostala bolesti - tak som nanho pozerala, že to je naco 😲 - a on na mna - ci som to nebrala pri dvojickach - a ja mu, že vobec nie, ja som mala len magnezium 😉 - tak si len mrmlal, či mi to vobec ma davat - tak som to pre istotu vzala a budem verit, ze vsetko bude OK.

lalupa
9. júl 2009

mima, tu nospu len maj,ale neber, je to fajne svinstvo a strasne stary liek, kup si radsej magneB6 alebo magnezko sumak,ak by nahodou,ale bude vam strasne fajn, tak neboj ;)

leni, to stretko nie je od-do 😀 ,len orientacne cas prichodu 😉

yas, stale na vas myslim, cia to bola odvaha vziat 6m babatka tak daleko a pobalit vsetky paksamenty... 😕

mima595
9. júl 2009

lalu - dik, aj ja si myslim, že pre istotu si to vezmem so sebou, ako potom zbytočne stresovat.
Magnezium mam doma, aj som ho zacala brat, lebo som mala pocit, že mi tvrdne brucho - teda spodok brucha, u dvojok som tke pocity absolut nemala, ale magn. mi neskutocne znizovalo tlak - hned som mala zavraty, zle mi bolo, na odpadnutie - fuj, taky pocit som zazivala, ked som bola v 9. mesiaci s dvojkami a teraz - este stastie, že to bolo, ked som bola u nasich, ze bol doma brasko, tak zobral deti na 2 hodiny von, a ja som sa nadopovala tekutinami, jedlom a bolo OK.
Ale odvtedy magn. neberiem a je mi fajn - len teda mam neskutocnu chut na oovcie, a uhorky - klasicke, surove, tak neberiem ani iadne vitaminy, myslim, že teraz už ani nepotrebujem.

margaretka11
9. júl 2009

Ahojte 🙂

Leni, krásne fotky z dovolenky, ste pekná rodinka 🙂 . A tie koláče, márnosť šedivá, ja by to jedla 24 hodín vkuse 😀 . Z dovolenky by som sa zrejme dokotúľala 😀 . Mimochodom, zážitok s pivom ma pobavil 😀

U nás doma hotová tragédia, nesmieme jesť melón 😝 . Simonka sa nám vyhádzala, naši ma trochu naplašili, že by to mohli byť aj kiahne (no a teraz sú náramne rozšírené, že?) a tak som dnes fujazdila k doktorke. Musela som tam byť za šibistku a hysterku dokopy, keďže sa ukázalo, že je to koprivka 😀 . Ale to ma fakt nenapadlo. No a lekvárka povedala, že melón už nesmieme, že vraj mala teraz viac prípadov vysypaných detí, že musí tam byť nejaký postrek alebo čo. A tak môže Simonka jesť iba banán a jablko, pech, čo poviete?