Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

aneti78
28. dec 2009

ahojte

tak aj ja sa hlasim po vianociach, konecne doma, jedlo pozatvarane v skrinkach 😀 a mam dovcu,takze nedavno sme vstali a este sme v pyzamach 😉
deti toho ako vzdy dostali prehnane vela a my taka klasika, to co vzdy...
no a krasne vinsovali, popri darcekoch si vyvinsovali 25 € 😕 az som zirala,ked som to spocitala,asi ich poslem po susedoch aj na novy rok 😀 😀 😀 ale nieee, pojdeme kupit oteplovacky dnes. quelle vraj skrachovalo ci co...viete o tom nieco? ja tam mam objednany overal pre Jakubka,tak ktovie, ci mi pride.

ajka72
28. dec 2009

lalu to je presne aj u nás, a to čo hovorím ja im alebo mm tak potom hovoria bábikám, plyšákom no sranda ich pozorovať a počúvať 😀

juliagregor
28. dec 2009

ahojte,
moji chlani sú stále chorí ☹ , kašlú, soplia ☹

teraz máme stále žiarlivostné scény, stále sa o mňa bijú, trvá to dlho?

ked sa mm rozviedol, jeho deti dosť trpeli, hlavne staršia, jej stresy prepukli až do astmy ☹
detičky by nikdy nemali trpieť ☹

womenne
28. dec 2009

Dobre ranko kočky neviete mi poradit čo na opuchnute oči?mam ich obrovskee včera som sa citila hrozne.Neskor Vam napišem do Ip nechcem aby to každy vedel ale určite viete je to dookola to iste. Saši ako som si ymslela že budem mat klid že to už skončilo tak pre mna to asi nikdy neskonči budem tym trpiet navždy.

Nam tu trošku nasbežilo tak dufaže ešte niečo napada aby sa mohli maly posankovat.Sebko sice trochu kašle ale iba ano tak neviem či mu niečo nasadit alebo nie.

diidd ježiš to muselo byt hrozne chuda mala ona ma často tie pady na hlavičku však?

saška vrtulniky su super kde si ich kupila?vrtula sa im toči sama?

evka1310
28. dec 2009

☹ ☹ ☹ hlasim sa po prebdenej noci...druhej...Rudy je od 4 hore, lebo sa chce hrat a este stale nema chut ist spat...Boze kde sa v vypinaju tomu drobcovi baterky... 😖 😖 vcera mal cely den treplotu okolo 38 a iba plakal a mrncal...som ho musela staledrzat na rukach...bolo mu zle..dnes zas ma potrebu to dohnat tak uz od skoreho rana sa hra...som ho milion krtat ulozila do postele, ale on nic...nevladzem...aj predoslu noc teplotoval a nespal a neratam tyzdne predtym ked bol kazdy hodinu hore....umieram od unavy a ani tu nie je nik kto by mi pomoho...MM isial pracovat....Inak samozrejme aj Albert ma teplotu, ale zatial nizku, okolo 37,5 a je uplne v pohode. Hra sa, nejako ho to neberie tragicky... ☹ ☹ ☹

lalupa
28. dec 2009

ahojte kocky
len na skok, odovdzavam pozdravy od yasminky, je vam neskutocne vdacna za pomoc
mali tazke vianoce,ale vsetci dufame,ze sa to postupne zmeni ,dostanu sa z tazkej situacie a budu mat doma konecne veselo a smiech 😅
ide poriesit internet,aby mohla byt s nami, aby sme jej mohli dat silu, energiu , rady a povzbudenie 🙂

pekny den, marodi uzdravte sa!!!!

grmitko
autor
28. dec 2009

ahojte zlaticka 🙂

Dani vrtulnik mali v Draciku, ano vrtula sa toci sama, aj svetlo tomu svieti, vydava zvuky, lano sa spusta dole a hore 🙂

lalu pozdravujeme yasmi, myslime na nu stale, nech sa drzia 🙂

evi no nezavidim ti to, ale drzte sa

julia, nasi sa doteraz mlatia o jednu hracku a to maju 95% hraciek dvojmo, len co im jezisko teraz doneisol velke hracky maju po jednom, tak sa tiez sama seba pytam, ze dokedy to bude trvat 😀 😀 hadam z toho vyrastu 😉 😉

vsetci marodi nech sa skoro vyzdravia 🙂

zefa
28. dec 2009

ahojte

lalu ..pozdrav yasmi

bobáci nech sa uzdravia..gombík na vypnutie som nenašla ešte ani ja 😀 😀 😀

evka1310
28. dec 2009

tak moje dieta islo spat o 11tej aby uz o 12tej bolo hore... 😠 😠 samozrejme nejedol a teraz mi tu rumadzga...asi som zla mama, ale po dvoch dnoch mrncania a placu bez prestavky a bez toho aby ma nechal vyspat stracam trpezlivost 😠 a mam toho tak akurat dost...uz druhy den len mrnci a ja netusim co mu teda je... 😖 😖 som z toho na nervy, vazne non stop plac dokaze vynervovat...a to som dnes na nich sama 😢 😢

grmitko
autor
28. dec 2009

joj evi to pozna asi kazda z nas, mne staci ked mrncia 10 minut, ale tak nasi uz vedia povedat co sa deje, ale aj tak maju stavy ze revu a mrncia a nedostanem z nich ani slovo 😒 drz sa, nejako to zvladnes, ja som s nimi takmer stale sama...

womenne
28. dec 2009

Ahojte my sme boli pozriet na vypredaje ešte nič moc malym som kupila rifle, ale ešte počkam určo budu vyššie zlavy.mužovi som kupila mikinu bude mat narodky v januari.

evi a už negrcka?tak dufam že sa čoskoro date dokopy,to je ako pravidlo že ked jedno ochorie musi hned aj druhe.

lalu aj ja pozdravujem yas dufam že sačoskor k nam pripoji.ked sa ma človek s kym vyrozpravat je to fajn,velmi to pomaha.

čo dnes mate na obed?ja spravim len špagety,mesa mam až po krk a maly tiež.Muž ma "Dietu" 😀

grmitko
autor
28. dec 2009

Dani ja som dnes na prikaz mojich deti robila spenat a pyre 🙂 🙂 vela tomu nedali, ale aspon nieco 😉 🙂 pyre vzdy zjedia vsetky, len toho spenatu pomenej 🙂 😀 zato ja som zjedla plnu misku a fuciiiiim 😀 😀

lalupa
28. dec 2009

rozmrazila som morcacui polievku a lososika s domacou detskou tatarkou a zemiakovou kasickou 😝

zefa
28. dec 2009

si myslíte,že len my šalieme s detí..haha

https://www.youtube.com/watch?v=8QdySIhhNoo
katullka
28. dec 2009

Caute,
asi ste ani nezaregistrovali, co som pisala ako sa u nas zacali vianoce. Zacali sa bohuzial zle a aj tak cele dopadli. Je u nas doma riadny lazaret 😢 😢 😢 . Samko od soboty vracal a kakal, teraz uz "len"kaka, ja to iste, Paulinka mala v noci 39st. teplotu, stale place.. ☹ MM nas ma vsetkych na starosti a to bol prvy chory on. No hruza. Dnes sme boli u dr. predpisala im iba smectu a kuliska, ze mame dat a dietu. A ziadne vysetrenie ani nerobila, vraj sa aj tak vsetko riesi len dietou.
Baby ale do kedy by mali tie hnacky skoncit, Samulko je chudak strasne na tom, dnes sa uz aspon zacal trochu hybat, doteraz iba lezal ako "handrova babika" ☹ . Ja som dnes dostala taku injekciu proti vracaniu, tak sa mi aspon podarilo v sebe udrzat jeden banan. Samko nechce skoro nic jest a Paulinka tiez. 😢

juliagregor
28. dec 2009

Ahoj Katullka,
mne takto vracal starší minulý rok. Moja dr. mu neď dala injekciu proti zvracaniu, ale len polovičnú dávku, lebo pre malé deti sa nevyrábali. Hneď mu to zabralo, tiež bol úplne hotový, inak by bol išiel na infúzky do nemocnice.
Dávala som Nutrolin B a diéta.
Nech ste rýchlo zdraví.

grmitko
autor
28. dec 2009

katulka, to ma mrzi, ez ste takto chori ☹ ☹ ☹ ☹
no hadam vam to skoro prejde, nemate to rotavirusy? mohla vam aspon odbery zobrat.... 😒
drzte sa a skoro sa vyliecte

aneti78
28. dec 2009

Katulka, no ja neviem ako dlho by to malo trvat, ja som raz v zivote zazila taku noc,co sme nic nespali a to mali bacila a myslim,ze take dva dni sa daju zvladnut,ale na treti by sa to uz malo lepsit, ak hnackuju,tak by urcite mala brat hned vyter, ved sa mozu dehydrovat, vtedy treba na infuzky. aj ked nam kulisek pomohol a zachranil pred nemockou,takisto caj po lyzickach.

zefa
28. dec 2009

katulka..my sme začali raz tiež hnačkovať ked boli menší a nám teda okamžite zabral nutrolin..nič iné nám nedali a takúto dietu:1 deň sucháre(suchý rožok)čierny čaj(mohla som im to osladiť)
2 d: ráno..čaj,sucháre
olovrant...strúhané jablko bez šupky,banán mixovaný s čiernym čajom
obed...ryžová polievka( lyžica ryže,4 menšie mrkvy,pol litra vody osolíme,uvaríme do makka,prepasírujeme)
večera:ryžová polievka,suchý rožok
3d: rano...čaj suchý rožok
desiata...srtúh.jabko bez šupky,suchý rožok
obed...mäsová polievka,varené chudé mäso,zemiaky abo ryža,jablkový kompot
večera...ryžová kaša

môžeš im dať aj trošku čučoriedok alebo niečo čučoriedkové a hlavne veľa piť
ale toto je dosť zdlhave..ja som proste v tescu kúpila od nestlé kašu na hnačky(ryžová s mrkvou )a to som dávala(schválila to aj dokina) a rožky s predošlého dňa

baby pozor na toto
http://www.najmama.sk/clanok/224381/ikea-stahuj...

fracle
28. dec 2009

Caute kocky, mozem sa k vam pridat? Dnes som optimisticky naladena, ze si vas budem stihat citat a snad nieco aj sem-tam pridat 😅.

Vidim, ze rozoberate choroby, tak momentalne to zvracanie a hnacky riesime aj my 😔. Chytilo to jedneho syna, neskor manzela, druheho syna, od vcera sa cele to kolo opakuje ale trva to uz mesiac 🙄. Uz sme ozaj unaveni, najhorsie na tom je ze nas to postihne hlavne v noci. Takze sme momentalne vsetci na diete, zdravi aj chori.

grmitko
autor
28. dec 2009

fracle vitaj medzi nami 🙂 a skoro sa vyzdravte, nech tie hnusne choroby uz idu do kelu 😒

katullka
28. dec 2009

Baby, dik, za rady, aj mne povedala dr. aky by mal mat jedalnicek, ale tazko do neho nieco dostat, nic z toho neje ☹ . Mne sa to uz vobec nepaci, v stredu mame ist na kontrolu, ale on uz hnackuje treti den, a kakal dnes snad 20krat ☹ . Smectu mal mat s vyslahanym bananom, no vobec to nechcel, tak sme mu ju dali do striekacky. Ale jedlo nic, par piskot...

lalupa
28. dec 2009

kati, vsetci to mate, nemate rotavira??? chudata, presne viem, ako sa citite, len nech ste z toho cim skor vonku ☹ myslim na vas, je to neskutocne tazke a kazda minuta nesmierne dlha

fracle vitaj, ked nas teraz nebudes stihat kvoli chorobe nevadi, pridas sa neskor, pockame ta 😉

lalupa
28. dec 2009

pisem vam odkaz od yasminky:

Moje zlate kocky, velmi velmi vam dakujeme za vsetko, peniazky,podporu, mile slova, dary, velmi si to vazim, az mi stiska srdiecko, ake mam kamosky dvojickove mamicky, malickym kupim, co budu potrebovat a ani neviem ako,ale verim,ze sa mi to podari vam to nejako oplatit. Mali sme velmi smutne vienoce aj posledne dni, moji drobci su na tom biedne aj ja, ale chce to vela lasky a najma casu. Este raz DAKUJEME! Mam vas velmi rada! Yasmina

vranka4
28. dec 2009

ahojte chorobky 😒 ,hlavne ponúkať tekutiny pri zvracaní a hnačkách,často,ale malé množstvá-po lyžičkách,striekačkou,slamkou,aby sa predišlo dehydratácií,kulíšek je super ,smectu naši nechceli,čierny čaj,vodu,raz som im dokonca dávala aj klasickú pepsi-colu v malých množstvách,zbavenú bubliniek,keď som už bola v koncoch, a všetko odmietali,určite sa neodporúča,niekto mi to poradil,ale pomohlo...niekedy sa človek chytá aj slamky 😉 ......ešte ochutené sucháre našim tiež pomohli a vtedy som zvykla variť takúto polievku-je rýchla a zdravá-na trošičke masla alebo oleja podusím nastrúhané surové mrkvy,podlejem vodou,trošku povarím,pridám zemiaky nakrájané na kocky,povarím,neskôr za hrsť umytej,prebratej ryže,podlejem vodou,pridám trošku soli alebo vegety,aby malo príjemnejšiu chuť,nie bez chuti a variť,kým ryža nezmäkne ,potom som to potlačila vidličkou,keď boli menší,množstvo surovín podľa toho,koľko chcem variť 🙂 ,dobré sú aj varené zemiaky,ryža,banány,postrúhané jablko...len pomaly a malé množstvá....takže,nech do rána detičkám a veľkým ustúpia ťažkosti 🙂

vranka4
28. dec 2009

katulka,vlani v septembri to našu Ivku držalo týždeň,zvracala síce len jeden deň,ale hnačky trvali skoro týždeň, postupne sa to upravovalo,zmenšoval sa počet stolíc za deň,konzistencia tiež 😀 ...tiež bol problém niečo do nej dostať,len nasilu,prvé dva dni hrozné,potom si už celkom zvykla...ale ťažko takým malým deťom vysvetlíme,že musia 😒 ...ja hrozne trpím,keď sú oni chorí,ani mi nechutí jesť vtedy 😒

ajka72
28. dec 2009

kattulka ono to vyzerá na toho rotavíra my sme ho tiež mali a tiež hnačky neustupovali tak som dobrovoľne išla do nemocky na infuzie lebo som bola bezradná ja by som išla už zajtra nech skontroluju stolicu lebo rotavírus sa dá zistiť len z odobratej stolice z výteru nie

ajka72
28. dec 2009

a samozrejme dieta ako píšu dievčatá, smecta, kulíšek, probiotíka tie treba brať aj dvakrát denne tak sme brali aj v nemocke, buď nutrolin laebo bio gaia, hylak forte, veľa piť ale keď tak často káká a piť nechce hrozí dehydratácia nejako skus to do neho dostať po lyžičkách, striekačka

evka1310
28. dec 2009

tak sme dnesok nejako zvladli...Rudy sa dokonca poobede trochu hrajkal...a dnes mu konecne teplota nevzsla nad 38, co je dobre, aj ked spat istiel s 37,5... 😒 no lepsi sa...

viete ako som sa dnes utesovala? pozerala som si stranku tychto - http://www.duggarfamily.com/ maju 19 deti a este im nestaci...
potom videa ako ta s 8catami ich umyva a koji (inak on am adokopy uz 14deti)...to mi zdvyha moralku...a potom este rozne stranky 6torciat...no hned mi je lepsie...uz len predstava, ze niekde je niekto kto ma doma 8 rovanko malych deti a naraz mu ochoreju a teplotuju...viete si to predstavit? no ael hned sa citim lespie mam chut dakovat Bohu ze mam len dve 😀 😀 😀 😀 😀 sicemi obcas ako dnes idu riadne na nervy, no mat takych doma 6 alebo 8, tak neviem neviem...

Tu sa inak ani nie rok pred tym ako sa narodili moji narodilo 5 deti...byvaju vo vedlajsom mestecku a rodila tam kde ja...to mi na zaciatku pomahalo. ked ukazovali ako tyh 5 malych sarvatkov vystraja...som si hovorila ze to dvojcata su malina...aj ked dnes to bolo riadne malinisko a este nevieme co ma v noci caka...drzte palce nech spia celu noc

grmitko
autor
28. dec 2009

evi to su veru povdzbudzujuce fotky 🙂 🙂
a veirm ze do rana uz bude lepsie

vsetci marodkovia nech su skoro fit

lalu, pozdravujem yasmi a verim ze sa k nam skoro prida, myslim na nu stale, nech im je uz lepsie 🙂