Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

aneti78
6. jan 2010

ahojte

dracik, pipika mozes natierat aj ocnym framykoinom, tak trikrat denne, to by mozno vasi mohli mat doma. no a aj moji rodicia surfuju o zivot, uz si bez netu nevedia ani zivot predstavit, mama vie uplne o vsetkom co kto v presove predava alebo chce kupit 😀

baby, nedavno som kupila 2pack pyzamka primark 104ku pre Jakubka ale hned mu boli male, su tak skor 98ka podla rozmerov, su skoro nenosene,cize ako nove. nechcete niektora pre chlapcov? su s futbalovym motivom.

ajka72
6. jan 2010

ja som tiež pridala dvoje tepláčky, farebne su skor pre chalanov a taká 86/92 ak chcete kuk do mojich inzerátov 😉

katarinka123
6. jan 2010

ahojte
tak aj u nas krasne snezi.a je aj dost snehu boli sme uz aj vonku len chalani dlaho nevydzrzali mame totiz problem nechcu rukavice.a ja by som tak sla von este 🙂
dracik a stym spanim sme na jednej lodi,nasi su tiez 3 krat v noci hore a kolko krat aj viac,niekedy ta noc nema konca.a keby sa budili aspon naraz ale oni sa budia jeden tak a dtruhy tak

evka1310
6. jan 2010

nana - prid, zahrame si 😀 😀 ja som to tiez kedysi hravala velmi casto...mi to chyba

fracle no dopadlo to dobre...na moje prekvapenie pochopili... boloa sranda, lebo nechapali nase karty a ja som trochu mala probelm im prelozit nazvi, lebo mi nechceli verit ze Gule sa volaju ze fakt ze gule (v taliancine sa pouziva velm icasto vyraz - ake gule! ked vam nieco niekto ide na nervy a tak. a rozbit gule ked vas uz vytocili do vyvrtky. a nemyslia tym tie vianocne gule...tak nechapali ze ci sme si to akoze fakt dali ako znak kariet...)
...sedmove karty maju dost dvojzmyselne farby...zalud, gule... 😅 som sa musela cervenat ked som im to vcera prekladala...sa ma pytali ze kedze sme taky perverzny narod, ze ci ten zelen ma byt akoze fikovy list 😀 😀

mima595
6. jan 2010

zefa - ak ti v marci konci rodicak, tak mas narok na podporu, ak ti trval PP. Len si nedaj preplatit dovolenku, a ak si nemala yiaden prijem za tie 3 roky, tak by si mohla mat aj peknu podporu-len musis pospekulovat- ale aj tak min.podpora je ako rodicak 😉

zuzka.25
6. jan 2010

čautéé 🙂 tak dnes sa ešte nič zvláštne nestalo 🙂 ráno som dala piecť chleba a vybrala som ho z pekárne presne v tej minúte, ako som vypla na sporáku kapustnicu 🙂 mnam, ale tá je dobrááá... trošku štípe klobása, ale inak fajn.. deti zjedli 2 lyzicky, este mám pre nich v zálohe špenátovú polievku... ráno sa boli s tatinkom sánkovať, prišli asi o hodinu, celí šťastní.. 🙂 že sa guľovali, stavali snehuliaka a tatinko ich vraj vysypal zo sánok na kopci 🙂

nanuš, boli ste? ako to bolo??

veru, ten hojdací koník, no nič moc... občas ich ešte baví, keď ho otočia hore kopytami a snažia sa odšroubovať šrouby 🙂))

Lumi, ja tiež používam babylove plienky, nič nám zlé nerobia, akurát v poslednej dobe v noci sa mi prečúrajú do rána.. tak neviem, čím to je... začala som ich v noci tak okolo polnoci prebaľovať a vtedy je to v pohode..

katarinka123
6. jan 2010

aj mi sme kupili deckam na vianocce hojdacieho kona,a plny asi taky ucel ako u vas

womenne
6. jan 2010

Ahojky my sme dnes boli v ikey sami bez deti teda to sa neda porovnat ked si v klide všetko pozrieš a nemusiš okrikovat deti a utekat pomedzi regale s revom 😀 kupila som si konečne panvicu na cestoviny s omačkou takže nemusim špinit niekolko hrncov taky hlboky.kupila som aj deckam stolik pod umyvadlo a netuklo mi že to možem kupit aj k wcku takže nabuduce musim kupit ešte jeden.

saši vrtulniky už nikdy nemaju škoda tak sme si kupili hru človeče nezlob se tak sme už hrali no sranda kedže ja neviem prehravat 😀 som zvedava ktory bude po mne 😅 ,ale odložila som im na ne korunky tak hada ich zoženieme.

mima poslala som ti žiadost na FC

my čakame navštvu tak valim ešte upratat 🙂

lumah
6. jan 2010

nanuska naši aj tuto noc spali unikátne, neviem či je to tými liekmi-teda atb, dufem že ked ich už nebudu brať-asi zajtra už vysadíme, že sa nezhoršia v spaní.
Dnes sme boli chvilu aj vonku-chlapci robili panáčikov. Dala som fotky. 🙂

lumah
6. jan 2010

zuzka nepotrebujú väčšie číslo, keď ich precikajú? Ale aj naši precikali, keď pili večer ešte mliečko, teraz im večer robím krupičnú kašu-buď len klasickú, alebo so škoricou, alebo s kakavkom trochu -dostanu po nej na zapitie vodičky trochu a vydržia, dokonca ráno dostanu mliečko a ešte spia a vydrží im plienka. mylsím si, že keď precikajú túto, precikali by hocujakú-skúšala asom aj pampers aj huggies, a je to za jedno. Dávam im teraz 4+, tá je väčšia.
Idem behať s MM, potom sem večer nakuknem-idem otestovať nové oblečko 😝 Neviem si však predstaviť ten beh v teniskách-mám z toho des v tom snehu. 😒

janula13
6. jan 2010

babulky dvojickove prepacte ze sem skacem, len vas prosim o radu, kamoska dvojickarka chce kupit choditko-Alexis beruska alebo slimak, nemate s nimi nejake skusenosti?prosim napiste ak mate...dakujem...

nanuska ahoooj 😀

dracik trosku som tu precitala, a citam ze mate cerveneho pipika, nam na to pomaha odvar z repika... 😉

jankabambulka
6. jan 2010

ahojte
no julinka, mášw pravdu nové a hotovo 😀 😀
dráčik - tak náš miško tiež perfiš rozpráva a tiež dávno ale až tak ako maminka tak to nie , len mami, babinka tiež nejde len baba ale katka povie ale bycikel nie, povie také podobné ale vyslovene hentak nie. máš šikuliaka doma 😵 😵
a čo sa týka spánku buď rada , že sa ti zobodí len 2-3x hore. náš expert na spinkanie býva v noci hore aj 2-3h a už sa stalo že aj 4h! tak ber to ako v poho 🙂
jani ty si kupovala koníka z rduhej ruky???? a nevolala sa tá pani erika???? llebo ona ho predávala za 450sk 😉 , vieš asi o kom píšem

aj u nás našnežilóóó , to je krása

womenne
6. jan 2010

tak baby ja som si postiskala male babetko,pomojkala a mam klid do pondelka potom pojdem zase 😎
drčik boli ste?idem dočitat

juliagregor
6. jan 2010

ahojte
dnes sme sa boli prvýkrát sánkovať 🙂 , boli zlatí 🙂
síce som bôbec nebola nato oblečená - sneh som mala až ...ale bolo super 🙂

staršieho som dala do nedele na prázdniny, dúfam, že si od krpcov trochu oddýchne, nedajú mu pokoj a zle to znáša 😒

lumi naši boli v noci hore každú hodinku, idú im stoličky 😢
plienky použávam z Lidla Toujourse, neviem presne ako sa to píše, zatiaľ dobré...
dráčik naši vedia ham, mama a zvyšok je hatlanina 😒 , máš šikovných chlapcov

jankabambulka
6. jan 2010

babenky chem sa s Vami poraradiť - dostala som suprové tipy na odstraňovanie škvŕn. tak kúste aj vy
1. soľ na škvrny Ulrich - vrfaj sa dá zohnať len v blave ale dám vám stránku kde ešte kúpiite http://www.ekoobchod.sk/index.php?page=shop.pro...
pozor nie je až tak vhodné na Farebné Prádlo ale ak dáte menej prostriedku môžete aj na FP
2. Žlčové mydlo na škvrny - je suprové aj na farebné prádlo je tuhé a tekuté
http://www.konopne.sk/zlcove-mydlo-na-skvrny-te...

lumah
6. jan 2010

julia to poznám, našim takto vyliezali asi pred dvoma troma týždňami, sme sa vobec nevyspali, som to tu písala už. Už ich maju chvalabohu prerezané-teda aspoň niektoré.
Dracik naši rozprávajú iba ked sa im chce-David vie zopakovať vela výrazov, ale Filip niekedy celé vety-síce to zahuhme ale je to velmi podobné tomu čo hovoríme. Ale celkovo čisto povedia len pár slov zastial.
janka som si to skopčila, vyzerá to byť fajn, už si to skušala?

evka1310
6. jan 2010

zuzi aj moji precikaju..nebudia sa ti v noci ked ich prebalujes? Ja som im kupila na noc velksot 5 a tu uz tan neprecikaju...u nas precika len Rudy, lebo este aj v noci pije mlieko...

grmitko
autor
7. jan 2010

bre ranko dievcata 🙂

mna dnes cakaju same vybavovacky aj s detmi, tak sa najeme a ideme 🙂
vonku je este sneh a deti sa chcu ist sankovat, tak som im slubila, ze ked nam zostane cas a stihneme to tak pojdeme 🙂

womenne
7. jan 2010

Ahojky tak my sme dnes spolu s mužom dali decka do školky a teraz sa nudime,tedaja muž mi robi ranajky 😅

Saši a čo ideš vybavovat?mna čochvila čaka slovensko a všetke urady 😝 to neznašam ja na to vobec niesom ☹

katullka
7. jan 2010

Caute babulky,

a my sme zase chori, teda este sme ani nestihli poriadne vyzdraviet ☹ 😢 A to mame mat v sobotu velku narodeninovu oslavu, tak sa tesili...Obidvaja kaslu a soplia, Paulinka mala v noci aj teplotu, boli sme skoro celu noc hore. Samko si dva krat pytal mlieko, dala som mu iba raz, druhy krat som ho ukecala iba na caj, ved dostal o pol noci a o pol piatej uz chcel znovu. Ked som mu zatrobila rano, tak skoro nic nevypil 😒 .
Baby, co je prosim Vas najlepsie na kasel? Ja im davam Mucosolvan, ale moc im to nezabera.
Vcera sme boli s MM na nakupoch, kupili sme oteplovacky pre Samka a kazdemu snehule, 23.1.ideme na Oravu na dovolenku, dufam, ze aspon do vtedy sa vyzdravieme.

Jankababulka, tak mame doma rovnakych expertov, aj my sme tak 2-4h hore v noci 😉 , je to "parada". Ja sa Samkovi stale vyhrazam, ze ho niekde vystahujem 😀 .

A co sa tyka hojdacieho konika, nasi ho dostali min. Vianoce a dost ich bavil, teraz uz velmi nie ale vtedy sa hojdali. Teraz ich neskutocne bavi lego, co sme im kupili k narodkam - vlacik, Samko sa cely den s nim hraje.

Sasi, ako sa maju chlapci, uz ste zdravi?

grmitko
autor
7. jan 2010

no my sme sa prave vratili so sankovacky, vybavili sme rychlejsie ako som cakala 🙂 🙂 tak sme isli este na hodinku na sanky 😉 😉 pofotila som, potom pridam fotky

ozaj keby ste niektora chceli slipky pre chalanov, vyradila som po nasich teraz 98 a 104 niektore take mensie co su ako 98, tak vam ich rada darujem, len mi dajte vediet, na ucenie a na doma este budu super 🙂 🙂

Kati, zaklopem si, klop klop klop, ale uz sme zdravi dufam ze nam to vydrzi, v utorok idem aspon s Domkom na to alergo, dnes sa sice boli vonku blaznit, ale ved som riadne obliekla tak dufam ze budu ok 🙂 zajtra idem pre vysledky z krvi Domkovi, len ma mrzi ze bude musiet ist tam na dvakrat, Lelko teraz nemohol, kedze bral atb ☹

lenkamt
7. jan 2010

ahojte 🙂

Jankabambulka - bellamos je škola kde chodí Verča 😀 ani som nevedela že tam majú také ťaháky 😅 na škvrny - ja čo sa dá púšťam s nakvapkanou jarou na 60C ale muž má tiež zo dve tričku ktorým nepomohlo nič 😅

Zuzi - 😕 😕 nemá niekto tvoju wúdú bábiku? 😀

Lalu - tešíme sa na fotky tortičky 🙂

to je hrozné ako vás tie choroby trápia ☹ my teraz vôbec nebývame choré, tak to očakávam s nástupom do škôlky 😝

evka1310
7. jan 2010

😀 dnes neviem kde mi hlava stoji..sto mtaka nejak smutna...ak chcete, napisala som nieco na moj blo o tom...http://cucurachi.blogspot.com/2010/01/ked-niet-...
bezim, mam toho fakt vela a jednu lahku depresiu k tomu 😒

grmitko
autor
7. jan 2010

Evi ja milujem tvoje clanky 😵 😵 a tu pravdu v nich 🙂 ale neboj bude aj lepsie, zoznam sa bude aj skracovat 😉

zefa
7. jan 2010

ahojte..sa hlasim po neviem akej dobe

zuzi aj ja som mala v itorok deň blbec...rano som sa vytešovala ako som dobre nakúpila u známej čo má obuv..4 páry topánok za 40e mi dala 🙂 a potom to nastalo..dala som piecť chleba a zabudla droždie..dala prať a zabudla dať prášok..potom ma poobede vytočil Samko do nepríčetna,tak som tresla dvermi,že sa idem ukľudniť von..zabudla kľúče,tak som bežala k našim po náhradné aby som pred mm nebola za total šiši...večer som vám to chcela napísať,kým som dopísala ma to tu odhlásilo,tak som začala o 23.00 žehliť a nezapla do zástrčky..tak som na na to všetko vypr...a šla spať 😝 😀 😀

jani ja môžem robiť na všetko antirekl.,všetky odstraňovače aj žlčové mydlo skúsila a nič..to ked deti jedávali jablčka ničím to nešlo..kúp nové,to fak vidá lacnejšie

zefa
7. jan 2010

grmi a ostatné...kúpte si nové číslo DIEŤAŤA..je tam o prieduškách citujem:
90% sú z výrusov a 10% z baktérii,je aj určitá skup.detí,pri ktorých akútny zápal vzniká bez postihnutia horných ciest..sú to deti alergikov, u ktorých je riziko ,že sa to rozvíja na alergickom podklade ,čiže nejde o akútny vírusový ani bakteriálny zápal..v tomto prípade to spôsobuje peľ,roztoče,plesne,zvieratá...z potravinových najčas.mlieko...sú to tzv pískacie zápaly priedušiek..ak sa vyskytujú často vždy je riziko rozvoja astmy..treba čo najskôr k imunoalergologovi....je to článok na dve str.

grmitko
autor
7. jan 2010

dik za tip zefi, poobede zbehnem kupit 🙂 🙂 u nas to bude asi ten pripad, lebo ja som astmaticka, byvala alergicka a ked mal Domko naposledy zapal priedusiek, tak ani nan nemal dovod, tak asi budeme spadat sem 🙂 a on je pravdopodobne tiez alergik, uvidime co povedia testy v utorok

zefa
7. jan 2010

ja mám zas desnú sennú nádchu..ale fakt na seno ..čerstvo pokosená tráva a potom seno..kedysi bolo zo všetkého no neako to prešlo..a v tehu som lapila na slnko 😝 😝

vranka4
7. jan 2010

ahojte žienky 🙂 ,čo porábate?....lyžovačky,sánkovačky...alebo sa mýlim?
u nás do rána začal teplotovať Marek,má teploty okolo 39,počkám do zajtra ,či neprejdú a možno skočím k dr.,ešteže mám do utorka voľno,včera sme sa boli posánkovať,pozrieť na klzisku....a do rána teploty...och ,tie choroby 😖
nemáte niektorá na predaj komplet výstroj na lyžovanie v dobrom stave pre baby (lyže 140cm s viazaním,lyžiarky v.38,palice ) alebo neviete o niekom,kto by predal za rozumnú cenu?díky 🙂

lumah
7. jan 2010

katka naši mali stoptussin - 10 kvapiek trikrát denne brali a kašel prestal. Vôbec ti nezávidím, asi sú chudatká oslabení, to je hrozné, zas sú chorí. 😒
Dnes sme boli na kontrole, konečne sú chalani v poriadku, Filipko trochu ešte zahlienený, ale v poriadku, mám im dávať ešte Immunal.
evka idem na to kuk.