Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

vranka4
8. feb 2010

zefa,ten auto camping,no to by bola zábava 😀 😀 😀 ,neviem si to predstaviť s toľkými deťmi 😵 😵 Stančoková je niekde z dolniakov 🙂 ,ale presne odkiaľ nepamätám 🙂

zefa
8. feb 2010

vranka..ved práve..koho aspoň pol dňa neuvidíme dostane medajlu..ako v "s tebou mne baví svet" 😀 😀 😀 😀

lenkamt
8. feb 2010

no čaume 🙂

Vranka - áno u Stančokovej, v meste sme neboli, lebo sme skončili tak že čas spania, tak som šla domov 40tkou, predbiehali ma aj kamiony, len aby spali viac ako hodinu 😀

a objavila som toto:
http://www.hotel-bartoska.sk/

asi by sme si mali najprv zvoliť termín a približnú cenu, ktorú sme za víkedn ochotné minúť a potom hľadať 😉 , lebo ja napr. pozerám hotely s wellnesom a tie sa môžu zdať niekomu drahé 😉

adrolka
8. feb 2010

tak teda čaume 😀
my sme boli po 3 týždňoch 1x v jasliach. naše baby tam boli jediné, všetky ostatné detičky doma- choré!!!vraj plačkali 5 minút a potom sa už pekne hrali 😵
Lenka, teším sa, že kontrola dopadla na hviezdičku!!!
elenitka- mrzí ma to.....
baby, pekne ste to napísali s tými vzťahmi a príchodom detí!!!!!!
ja sa už neviem dočkať tej ordinácievružovej...zajtra začína, konečneeeeee
a o jari ani nehovorím- totál detto to isté ako píše nana, čakám akkkkko na spasenie 😀 jar je tiež moje fejvrit obdobie..len sa v poslednom čase nejak tá jar skracuje....aby sme raz o ňu neprišli úplne...aby nebolo po zime hneď leto, lebo to k tomu nejak veľmi tenduje 😒

jankabambulka
8. feb 2010

baby kuknite toto
http://www.penziongrunt.sk/galeria.html
je to unikát a má teraz postavené aj nové a tam sa môžeme voziť na koníkoch.....s je to v prírode a myslím že z benníčku sa bude dať dohodnúť aj na cene

dracik1
8. feb 2010

caute, chorusikom skore vyzdravenie 🙂

a kde planujete stretko??? niekde v strede? som za, prisposobim sa aj terminu, my nemame zatial naplanovane nic

el, drzim palce!!!!!!!!aby ste to vyriesili.......
boze baby, ja som si tiez za svojho zivota uzila tak, ze ma to uz ani tak nebavilo ako na zaciatku, takze deti boli nieco nove...aj ked mi je NIEKEDY strasne luto, ze sa nemozem realizovat tak ako predtym...ale na moje pocudovanie je to fakt iba niekedy...dnes mi mm rozpraval, ze jeho sef si bol paradne zalyzovat...nejako to so mnou ani nepohlo 😀 ...........asi je to tym, ze sa mi zasa nejako ta debilna choroba vracia, citim sa na prd ☹

dracik1
8. feb 2010

a je tu nejaka kontaktna osoba, ktorej treba pisat pripomienky? 😀

grmitko
autor
8. feb 2010

mali by sme si zvolit predsedkynu 😉
kto sa hlasi dobrovolne???? 😉 🙂

dracik1
8. feb 2010

😀 😀 😀

dracik1
8. feb 2010

sasi, nezabudla si v tom balicku modre pancuchy? 😀

grmitko
autor
8. feb 2010

Deni tie som ti dala 😉 nam su uz male 🙂 ak teda boli take svetlomodre 😝

dracik1
8. feb 2010

tmavomodre

grmitko
autor
8. feb 2010

Deni ved to je jedno, znosite 😉 🙂

zefa
8. feb 2010

grmi..ty si založila tému..jasný predseda..mima=personalistka,pokladníčka a ona príjme ostatok 😀 😀 😀 ..hlasovanie ukončené 😉 🙂

mima595
8. feb 2010

zefa - presne - ja vam to zosumarizujem a potom vam budem ticho 🙂 zavidiet, ako si užívate 😀 😀

vranka4
8. feb 2010

ahojte 🙂 ,tak ja oddychový deň som zavŕšila na pohotovosti a Lenka má zlomenú nohu ☹ ,zatiaľ má sadrovú dlahu ...baby sa boli korčuľovať,Lenka stála na korčuliach a vrazila do nej kamoška,ktorú naháňali chlapci na korčuliach 😠 ,tak letela dozadu,našťastie si to odniesla len noha ..chrbtica,hlava celá 😵 ..tak máme o zábavu postarané,je celá nešťastná,zajtra mala ísť na súťaž,o týždeň tiež na krajskú vo vybíjanej,celý január mala nejaké akcie 😖
no a teraz vás idem dočítať,čo ste popísali večerom 😵

vranka4
8. feb 2010

tak výbor už zvolený....teraz len posielať pripomienky 😀 ..ja budem robiť zdravotný dozor 😵 😵 ..som sa navrhla,už len odklepnúť 🙂
tiež si myslím,že by sme si mali určiť termín stretka,potom lokalitu..a už len vybrať z množstva tipov ten najlepší,najkrajší,najlacnejší,najväčší...proste naj 😵 .....výbor to schváli,my budeme pripomienkovať 😀

adrolka
8. feb 2010

ejej, vranka, to je smola 🙄 to bol potom poriadny náraz, keď sa Lenke tá noha zlomila.....
to mi pripomína ako ja milujem korčulovanie 😵 😵 😵 😵 😵 už som 3 roky nestála na korčuliach- ak nie viac- najprv tehu, potom nula času 😔 axjaaj, fúúú ako by som sa išla korčulovať.
už aj vy máte tak vynovený facebook? čo na to hovoríte? ja som sa v tom trochu zamotala 🙄
dobrúúúúú- haji

vranka4
8. feb 2010

adrolka,ja radšej korčuľovať nechodím,ale baby každý deň..no smola,to preto,že stále prezvonia alebo napíšu odkaz,kde idú...my sme išli pre dvojičky do škôlky,vrátili sme sa a baby nikde..prvýkrát odišli bez povedania,naštvali ma,Karinka mi síce poobede spomenula,že pôjde korčuľovať,ale len tak medzi rečou.....vravím im,že to bol boží trest 😵
😖 mne sa ten nový FB vôbec nepáči,na starý som si konečne zvykla,čo kde je..a teraz takto 😖 ,aj azet vynovili,ani ten sa mi nepáči.....všetko staré dobré rušia 😵

jankabambulka
9. feb 2010

baby ja som už úplne na prášky.
babička v sobotu dostala infarkt a ocinko ako jej ráno niesol raŃajky museli vysekať dvere lebo sa jej nemohli dobúchať a včera nám povedali ráno, že už len pár hodín, medzitým druhá babinka o 4h ráno zinfartovala -teda tá mala srdcovú príhodu (ale tá to nemala tak moc ) a už ej stabilizovaná . no a v noci katka horúčky nad 39 a ráno už aj vrackala. zajtra treba s miškom do blavy na kontrolu a vo štvrtok radko na 11dní odchádza a už mu nedajú voľno lebo ho ,mal ked sme boli v nemocke , a tiež zajtra bude mať.....skrátka má si zormslieť, že zaň nikto druhý nebude stále robiť

ajka72
9. feb 2010

janka to máš naozaj pestré držím prsty aby všetko dobre dopadlo 😵

napadlo ma čo sa týka stretka že nejaké tipy na miesto stretnutia môžeme prevziať z témy stretnutia kde sa stretávaju maminy s rovnako starými detičkami,

zuzka0807
9. feb 2010

baby,

chcela by som sa spytat na jedno z mojich dvojciat. Karolinka sa zacala stavat o gauc na nozicky (kedze nechce spavat v postielke...ale to je ina pesnicka s nasimi babami), asi pred 5 dnami, pekne zacala stvornozkovat a zacina sa uz stavat o stolik na PC, o stolik pod TV (mavame ich v obyvacke, na puzzlach a deke, pod nimi je plavajuca podlaha), stavia sa dost casto, uz sa snazi aj posuvat popri gauci, snazi sa pekne dat dole...obe mali od narodenia pedes vari, masirovali sme nozicky, potom ortoped v dca povedal, ze to maju dobre (bez nejakeho dokladnejsieho vysetrenia)...tak som im aj tak aspon po kupani nozicky masirovala (lenze teraz sa mi Karolinka toci, je problem ju prebalit, nie este masirovat) a tak neviem, ci jej dat len capacky (ako ste pisali v clanku, ked sa deti zacinaju stavat), lebo som uz aj kupila take tie papucky nadoma (su bud ako sandalky, s vytvarovanou klenbou proti plochym noham a pevnou patou, opatockom, alebo cele so snurovanim), jednak neviem, ktore zvolit, ci ich teda uz davat...lebo vcera sme jej ich skusili, a omnoho horsie sa jej v tom vstavalo, krivila si nozicky, vyzuvalo sa jej to aj pri lozeni, aj pri vstavani...tak neviem, a da sa aj urcit, aka znacka tych papuciek, topanociek je dobra?

zefa
9. feb 2010

ahojte
vranka..to ma mrzí..našťastie si to fakt odniesla iba noha..ja a korčule=neviem kedy som naposledy na nich stála,ale ako dieťa často aj s pádmi(no bez zlomenín-doteraz)je mi jej ľúto bo sa iste tešila na súťaže..blbec náhoda..tomu nezabrániš ani keby si pri nej stála
a ak by sme na stretko išli aj mi sa hlásim k tebe ako asistentka..a lili navrhujem ako šéfkuchárku 😉 😀 😀

janulka..to sa zle číta..hergot vám sa lepí smola na päty s tými chorobami..ani sa ti nečudujem,že si na prášky..silno držím palce,nech to rýchlo ide het od vás

zuzka0807
my sme boli min.týždeň u ortopéda,pretože sa dokine zdalo,že majú ploché nohy...je to jeden najlepší odborník v MT a toto nám povedal:ked sa deti len začínajú stavať na nohy mali by byť bosé,pretože si lepši pomôžu voľnou nohou ako obutou,ked už budú vedieť ako tak kráčať vtedy by už mali mať papučky(buď celé na šnurovanie alebo na pracku)kôli tomu,že ešte budú zakopávať ,tak aby si neublížili na pršteky..ked už budú isto chodiť bez zakopávania môžu byť s pevnou pätou a otvorenými prstami..s klenbou až okolo 2-3 roku...takto sme boli poučený

vranka4
9. feb 2010

ahojte,tak ja vegetím s Lenkou doma 😖 ,kým jej nedajú sádru týždeň bude doma a potom ju budeme voziť do školy
jankabambulka,tomu sa hovorí poriadna smola, ☹ ,keď sa daríí,tak ....
zefa,súhlasím ,ty budeš moja čisto prírodná asistentka -bylinkárka-homeopatka 😀 😀
no ten kurz je ozaj zvláštny 😕 😕

juliagregor
9. feb 2010

zefa to je na mňa silná káva...kamoška s mm robili dieťaťu hobla (dvaja za ruky aj nohy a vyklbili mu z lakťa kostičku) ☹

s tým chodením, nám zase povedali, že najlepšie bosé ale na mäkkom (tráva) ale plávajúca podlaha a dlažba je tvrdá, tak papučky

vranka je mi ľúto dcéry, bude jej doma dlho ...a sadra ozaj nie je nič príjemné

janka je mi ľúto a dúfam, že budete v poriadku

womenne
9. feb 2010

Ahojky kočky
Jani ☹ ☹ dufam že sa malej rychlo ulavi tuna tiež zury hnačkove obdobie naši naštatsie zatim klud ale pre a je to nočna mora mam taky strach.

mne sa najviac pačil čo tu dala Janka ten hotel Grun to vypada super 🙂

vranka tak to je smola ☹ a chuda Lenka musi t byt pre nu tažke lebo ja sama som vybíjanu zbožnovala najme rozne sutaže boratko nema to nejak komplikovane nie?

bevca
9. feb 2010

Ahoj baby, poslali ma sem z Tehotenskej temy 🙂. Koncim 24 tyzden a pripravujem si vybavicku. Rada by som sa spytala, kde ste nakupovali, ake vychytavky pre dvojcata by ste doporucili. Tiez sa mi zda, ze ceske eshopy su lacnejsie. Nakupovala ste tam niektora?

zefa
9. feb 2010

juli..presne naboso po piesku,tráve,kamienkoch ale na to počiatočné vyrovnávanie balansu tiež naboso..čo teda deťom netrvá dlho 😉

vranka..ja som vždy mala jednotku z rýchlej pomoci..nekoľkokrát odskúšané naostro v praxi(zastavenie tepnového krvácania ked si sused rozrezal ruku na kachličke,masáž srdca ked mi zomierala babinka v náručí..zlomené rebrá pri tom..bolo mi povedané,že som to robila správne, ap ľahké prípady 😉 😒 )ako dieťa som "praxovala na neonat.pri inkubátoroch..klokankovala drobcocov,v 10r mi dali na pol dňa 6m chlapca..no a takto 🙂