Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
2. jún 2010

katrin blahozelame dievcatam k 3 mesiacom 🙂

my sme vanicku pouzivali dost dlho, ale mali sme taku trosku vacsiu 🙂
a kakanie to neporadim, nasi boli na UM 🙂

4a u nas to vyzera ze Domko bude lavak a Leo to je cisty pravak, len u toho Domko to neviem na 100%, ale on vacsinu veci robi lavou ale dost veci aj pravou, tak neviem, ja sama nad tym uvazujem ci je lavak ci pravak

grmitko
autor
2. jún 2010

juli to musim skusit s tym papierom, nech mam istotu 😉 dik za tip

4a
2. jún 2010

juliagregor,
tak já to viděla už snad od dvou let. A kluci jsou na sebe hodně navázaní., Furt chtějí mít přehled kde je brácha. Jestli náhodou nedělá jeden něco zajímavějšího než brácha. Když je zkoušeli ve školce rozdělit, a já to nevěděla, tak jsem to poznala na jejich chování a začala se pídit co se děje. Byl kolem toho trošku šrumec, ale teď už je klid od blbejch pokusů ustoupili. A taky všechno musí mít stejný, hračky už teda trochu povolili, je dovolen stejný typ auta, ale jiná barva. Jinak ale všechno dvojmo, takže máme tuny hraček ☹ Oblečení musí být stejný, jen jiná barva je povolena. Letos poprvé na vánoce si každý objednal něco jinýho. Jeden od Playmobilu dračí hrad a druhej pimprlový divadlo. Jen ten s tím divadlem pošilhával co má brácha a na divadlo se práší 😒. Když se zejména Alexovi nelíbí dress style co si oblíkl Andy, tak ho svlíkne a musí si vzít to, co vybral Alex.

Přežiješ přežiješ, jednak ti nic jinýho nezbyde, jen si musíš zvyknout na zvýšenou hlučnost. A teď se mi začali dost postrkovat, což mají ze školky. Na druhou stranu se jeden druhýho festovně zastanou, pokud je jim ubližováno od jiných dětí. Ale když se rozčiluju na jednoho, že něco proved, ten druhej si zásadně hraje na andílka, jak on je hodnej a úžasnej, 😠

4a
2. jún 2010

grmi,
tak Domka podrob experimentu a dej vědět 😀 Budu si dělat čárky 🙂

grmitko
autor
2. jún 2010

4a podrobim, len co vstane 🙂
co ste dnes varili? u nas je dnes zemlovka jablkovo-tvarohova, mm ma narodky a to je jeho oblubene jedlo a mame aj krtkovu tortu 🙂 🙂

4a
2. jún 2010

Zemlovkaaaaaa, tu jsem nejedla ani nepamatuju!!!!! Bych i mohla, tvaroh doma mam. Jen bych to jedla jen ja a mm. Klucize sladkejch jidel jedi jen palacinky a to jen s merunkovou marmeladou a jinak nic. Ani krupicovou kasi a ani , predstavte si, parene buchty ci slivkove gule. To jsou pro mne uplny kulinarsky orgie a vrchol blazenosti!!!!! Jednou jsem se s tezkym srdcem podelila o parene buchty s merunkama co mi prinesla teta. Kazdymu jako jeden. Na zkousku. A ty se nad tim tak ofrnovali, ze mne cytnul amok a byl u nas seteckej den. I jejich zidlicky litali🙂)) takova dobrota a oni se ofrnovali, nepochopitelny!!!🙂

margaretka11
2. jún 2010

4a, že sa aj ukážeš 🙂 . Ty máš už naozaj veľkých chlapcov, určite máš doma živo 😀 . Ale to, čo si tu o nich napísala sedí aj na moje deti a to mám chlapca a dievča 😀 . Takže ja ti v tvojom výskume jednovaječných dvojčiat nepomôžem, ale ak by ťa len tak na okraj zaujímalo, u nás to vyzerá, že Simonka bude ľaváčka. Všímam si to na nej odvtedy ako vôbec prvýkrát chytila ceruzku do ruky, čo je dávno. Vždy viac preferovala ľavú ruku, potom mala jedno obojručné obdobie a teraz to zas vidím, že preferuje ľavú ruku. Aj som sa jej pýtala, či sa jej lepšie kreslí tou ručičkou, čo používa a odpoveď znela áno. Simonko je jasný pravák, o tom nateraz nemám pochybnosti 😉

Ale test s papierom vyskúšam aj ja 😉

juliagregor
2. jún 2010

ešte k tomu testu...väčšina ľudí má rovnakú preferovanú hemisféru a zároveň aj ruku a tých zvyšných 10 % to má naopak...
preto ten test sedí na 90 %...
to som zabudla napísať.... 😎

adrolka
2. jún 2010

ahojte aj tu 😉
4a - tú teóriu o jednovaječných dvojčiat a pravák/ľavák som počula aj ja. mňa to veľmi zaujalo..ja síce nemám jednovaječné, ale u nás to vyzerá na T- praváčka, A-ľaváčka. Ináč ja som tiež ľavák- a tak som čítala, či počula, že ľaváci mali pravdepodobne svoje dvojča, len zaniklo v brušku-presne podľa tej teórie čo si spomínala 😉
juli, zaujímavé, vyskúšam aj ja s našimi 🙂

zefa
2. jún 2010

4a...margaretka ma predbehla...ja mám tiež párik a zo začiatku sa S.javil ,že bude ľavák a N.,že praváčka,lenže nejako sa S.preorientoval na pravú..ono bolo napr.zaujímavé,že zuby im šli v jedeň deň,ibaže zrkadlovo 😉

grmitko
autor
2. jún 2010

4a ja som test vyskusala a vysledok je jasny, Leo pravak ( o com som nemala pochybnosti) a Domko si to prvykrat dal na prave oko, ale bol nasraty a nervny, tak som to skusila neskor v ramci hry a potom si to 6x dal na oko lave, takze ako som spravne predpokladala, tak asi bude lavak, lebo ako som pisala, on aj viac tu lavu rucku pouziva 🙂 🙂 takze na nas ta teoria sedi 😝

katrinb
2. jún 2010

4a - dik za info k vedierku.....ten uz urcite nekupujem...neoplati sa to, ako si pisala

@grmitko - dakujeme krasne k blahozelaniu 😉

@juliagregor - Juli, zeby som skusila tvoj test? 😅 😵 🙂 Hmmmm...nejak nechceli chytit papier 😎

juliagregor
2. jún 2010

@katrinb 😀

grmitko
autor
2. jún 2010

@katrinb 😀 😀 😀 si ich mala donutit, ze to potrebujes vediet 😝 😀 😀 😀 😀

zefa
2. jún 2010

@katrinb 😀 😀 😀 😀 naši v 3 mes.milovali mikroténové sáčky 😉 😅

4a
2. jún 2010

@zefa, no doufam ze nemilovali pytliky kolemhlavy:-/
ale teda jste mi nasadili dalsiho brouka do hlavy, kdyz teorie pasuje i na dvojceci parecek. Zavedu dalsi statistiku🙂)

margaretka11
2. jún 2010

4a možno by taká štatistika nebola od veci. Ja mám totiž takú skúsenosť, že keď mamička jednovaječných dvojčiat napíše nejaké skúsenosti ohľadne vývoja detí, poprípade o ich povahách a pod., dosť často sa to podobá na situáciu u nás. Z toho mi vychádza, že jednovaječné a dvojvaječné dvojčatá sú si dosť podobné 🙂

4a
2. jún 2010

@margaretka11 no jsem hamba to jo, se neukazu.... Ale obcas jsrm nakoukla jak mate taky doma veselo🙂) A po zmenach jsem vas pak nejak nenasla ci co. Jj hamba hambouci🙂

margaretka11
2. jún 2010

ja som hlavne rada, že si nás teraz našla a zas si budeme môcť vymieňať skúsenosti a zážitky 🙂

4a
2. jún 2010

Jo, ted me prave vydesilo sloni dupani nad hlavoy, a to jen Alexik hledal cestu na zachod🙂)

margaretka11
2. jún 2010

no ešteže to bol len Alexík 🙂

katrinb
3. jún 2010

@zefa - ja mam take hracky, ktore sustia ako sacok....im sa to tioez hrozne paci...a uz si to zacinaju chytat do tych malinkych prstickov...ale zatial len malokedy.....

zefa
3. jún 2010

4a...ja som im na tom robila uzol...ale vieš čo ma ešte napadlo?...že Samko zo začiatku aj kopal do lopty ľavou nohou...musím si ho všimnúť ako kope teraz...ja som ich akosi pozabudla sledovať v takýchto veciach...podám hlásenie

grmitko
autor
3. jún 2010

zefi vidis a mna vobec nenapadlo pozriet ktorou nohou kope, vysnorim a podam hlasenie aj ja 🙂 😉

dracik1
3. jún 2010

ahojte babule, viem, ze niektore z vas maju pre decka trampoliny, rozmyslame, ze kupime deckam na narodeniny, co si myslite o tomto???? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8201554&tab=9

sasi, skore uzdravenie...a vlastne vsetkym chorusikom.......

kili a co auto...inak , ani korcicka nie je zla

dracik1
3. jún 2010

baby, kde to som???v nejakej novej teme????mame nove kocky????som nejako zmetena, ze kde som klikla

juliagregor
3. jún 2010

@dracik1 len trošku vedľa 😀

4a
4. jún 2010

no na kopání bych moc nespoléhala, já těžkej pravák a kopu líp pravou.

No tak holky, podávejte hlášení do statistiky 🙂

Hodím vám sem jednu nostalgickou 😀

4a
4. jún 2010

a takovýhle dvojčata jsou nejlepší. Zmordovaný tak, že spí na schodech 😀

katrinb
4. jún 2010

@4a - na tych schodoch nemaju chalani chybu 🙂