Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

katrinb
16. jún 2010

@juliagregor - no tak ti neostava nic ine, len v tom prasku vyprat veci 🙂 Uz mas z toho asi dobru kasu 😝 No ti tvoji chalani ti nedaju vydychnut, co?
Moje bambule som dnes ja nekupuala - tiez som sama, a my est ekupene vo vanicke.....asi by som odpadla, kym by som skoncila. takze som im len moje krasne zahybky poumyvala. A dnes som ich vazila.....mame uz 4820 g a 4890 g..... porodne vahy 2400 g...dobre nie?

katrinb
16. jún 2010

@fefferonka - moja, tvoje mliecko nie je slabe chlapcom...je im akurat. presne take, ake potrebuju. Ver mi....a aj moje kocky teraz castejsie papaju...uz sme boli aj cez den niekedy na 4 hodinach a teraz aj po hodine a pol su hladne. A ono su skor smadne, nez hladne. Ved ja ppijem viac...a aj ony si pytaju. hlavne bud kludna, neboj ono to prejde. Ja ked som von, uz som dala pocucat vodu...skor si len tak ustocka osviezili.....a nevypiju vela, mne najviac zatial 10 ml...co je malinko,. A pomohlo...ale ked su hladne, voda nepomoze. Takze sa neboj, ze mas malo mlieka - "malo mlieka NEEXISTUJE". Je ho tolko, kolko si babatka vytvoria prikladanim.

A mas pravdu, na kolegyne sa vys...kaslem 😉 😝 😀

fefferonka
16. jún 2010

@katrinb - dakujem :-ˇ* a super vaha!!! vy ste ine frajerky 😀
ok, budem sa snazit im davat vtedy, kedy vypytaju. budem informovat.

@juliagregor - Juli a kolko kilovy bol ten prasok? ci budes prat aspon tyzden 😀 ja som krava oprala tri pracky a zacala prsat a prsi od rana... som zvedava, kedy to uschne 😝

letim, pekny vecer prajem 🙂

juliagregor
16. jún 2010

ahojte...
prášok bol...9 kg krabica, ale som stihla zvrchu odobrať a zo spodu utierať a dať na chodbu..., oni vylievali z vane a oblievali všetko okolo, tak nebolo naraz veľa , ale furt....

fefferonka, poznáš čajový test? nakojíš a po 20 minútach im ponukneš vodu, ak vypijú viac ako 40 ml, sú hladní ak nie, tak mliečka máš dosť a nemusíš sa stresovať 😉
už som ti písala, že ja by som kašu nedávala, sú fakt ešte malinkí....tu jedna dr. kázala babám prikrmovať v 4 mesiach presnidávkou 😠
katka ti dobre napísala, že slabé mlieko nie je 😉 , môžeš ho mať menej a hlavne večer, ked si unavená po celom dni a unava a mlieko nie sú kamaráti.....
počkaj skús im ponuknuť vodičku alebo skús ten test, alebo častzejšie priložiť...
ja som im začala od 3 mesiacov dávať na noc jednu dávku UM, večer som mlieko nemala, len žižlali a žužlali a plakali...a pili...potom bol pokoj, spali do 3 tej a potom znovu sme sa kojili po dvoch hodinách.....

juliagregor
16. jún 2010

škriatok spali do 1 nej

juliagregor
16. jún 2010

@katrinb krásne váhy máte 😉 babuľky rastú ako z vody 😀

juliagregor
16. jún 2010

@luciaf13 koláčiky sú ozaj veľmi dobré, ľahučké...
a Jakubko má dobré prestávky 😖 , ved to byť trpezlivé a stále dokola vysvetľovať to isté a zvlášť, ked to je nebezpečné...ťažká rada, len vysvetľovať a na zadok dáš?
lebo ja som dala a ked neposlúchal išli sme domov, po týždni ho to prestalo baviť a už neutekal....
ohovárali ma asi všetky susedy lebo domov sme išli vždy so strašným revom, ale ked neposlúchal, okamžite domov...aj ked ma to riadne zaťažovala, kým som ich všetkých poobliekala 😠

juliagregor
16. jún 2010

@loginka ako sa máte?

loginka
16. jún 2010

ahoj @juliagregor 🙂
mame sa dobre 🙂 deticky su zlate, pocuvaju aj nie 😉 kazde je ine a to je super
s malym som bola u neurologa co nas poslali z rizikovej ale on nic speci nevidel, takze supr ani nejako cvicit nemusime
takto vyzerame

a vy co nove?

juliagregor
16. jún 2010

my sme nejakí chorí a nevieme sa toho zbaviť ☹
akí ste krásni a veľkí... 😉 a ked nemusíš cvičiť, to je super 🙂

loginka
16. jún 2010

juli ☹ a co vas trapi?
@fefferonka my sa chystame bud.tyzden s prikrmami, maly je na UM a mala na MM takto bude kompromis, lebo chcem zacat ich dokrmovat naraz a zacneme s mrkvou

juliagregor
16. jún 2010

furt niečo, najstarší silná angína, malí maju bruška bôl, a ja som tiež chorá, ale už mám aspoň hlas... 😝
tak už príkrmy, ale to letí, som zvedavá ako im bude chutiť, dobrá je tá mrazená babykarotka, dávala som len od mamy - nestriekanú, alebo tu mrazenú...kým si nezvykli...
kamoške skončila dcéra v nemocnici, lebo sa najedla prvých rajčín a mala otravu...☹

luciaf13
17. jún 2010

@juliagregor vychovne po zadku uz ani neratam.......ale v pripade Jakuba to nema cenu, akurat mne sa tym ulavi......a to ti verim s tym krikom, my tak chodime domov bezne, vrieska na celu ulicu akoby ho z koze drali.....ale neviem si predstavit ist s nim sama aj s kocikom, pretoze on ma 20kil a ked sa hodi o zem a vrieska tak vies co je to tahat domov????? A este plus kocik???? 😎 😎 😎 😎Bude zo mna Rambo 😀 😀 😀 😀...ale zase musim ho pochvalit, ked som ho vhodne motivovala (isli sme si kupit pizzu) tak isiel pri kociku ako stroj, bez jedinej odbocky do cesty! Takze on velmi dobre vie co robi! Len to skusa na nas vsetkych. Ale poviem ti niekedy mam take nervy, ze sa rozdychavam dobre dlho.......
@loginka super ze zacinate s prikrmami ako to uz letiiiii. A Dominik je odkedy na UM. Moji dvaja drobci su na UM ood narodenia a pediatricka povedala ze prikrmy od ukonceneho 4mesiaca....neni to skoro?

juliagregor
17. jún 2010

@luciaf13 Lucka viem si to živo predstaviť a stále to mám v pamäti, ked som ho vrieskajúce vliekla domov a jednou rukou kočík...a najväčšie nervy som mala, ked ma ešte zastavovali, preče plačenká 😠
ja by som ho zdrala ako hada, zasran krpatý a ozaj musím predýchavať...čo ma tak vie vytočiť...
a motivácia sa mi už vypomstila, posluchol len za odmenu, tak som to stopla..poslúchneš a hotovo!!!!!
možno som teraz za despotku, ale on posluchol len za cukrík, čokolku...a to som musela stopnúť....
inak on je dobrý chlapček, len ma často skúša...a ja som ozaj unavená a nemá už toľko nervov...

mám kamarátku, kt. dcéra absolutne neposlucha, bežne jej behá na cestu a velice sa pritom rehoce a ona za ňou behá ako šiblá a rehoce sa s ňou, že ju chytila...ja sa ani nedivím, ved to je celkom dobrá hra 😝...len škoda, že po ceste chodia aj autá...
včera tu auto zrazilo jedno dieťa na bike... ☹

a príkrmy, všade píšu inak, ale väčšinou ukončený 5 mesiac detičky s UM a dojčené deti ukončený 6 mesiac, predčasníkom to treba posunúť ....
príkrmy sa dávajú skôr ak sú deti veľmi obezne, ale u teba to myslím nehrozí 😉

katrinb
17. jún 2010

@loginka - ahojky, ste veeelmi peknucki.....krasne ocka mate

tinka9
17. jún 2010

@luciaf13 Aj nam bolo odporucane zacat s prikrmom od 4 mesiaca, na materskom sme boli 2 mesiace, a my sme dokonca takmer 2 mesiace predcasny ale moja mater pediater, aj neurologicka mi obe povedali, ze traviaci system nie je predcasny, ten sa rata normalne od narodenia, lebo je vystaveny vsetkemu ako donosene deti, takze aj my mozme zacat od 4 mesiaca. Mne sa to zdalo strasne skoro, snazila som sa to posunut, mali asi 4 a pol mesiaca ked som zacala, ale to bolo len par lyziciek denne, len na ochutnanie. Urcite by som nezacala kym nedrzia hlavicku.

Najnovsie sa ma aj lepok zavadzat skor, pred 7 mesiacom, idealne kym su deti na MM.
Kazdy rok sa menia informacie, co dnes plati zajtra nemusi...najlepsie ak sa kazda matka tak trochu spolahne na svoju intuiciu a pocity.

dracik1
17. jún 2010

lucia, prosim ta nestras, ze ta Jakubko skoro v 3 rokoch neposlacha, mna picne 😲 , ja sa stale spolieham, ze sa zachvilku ukludnia, mne z nich niekedy sibka, strasne vymyslaju, niekedy ideme z ihriska revom, lebo robili zle...ja neviem, ci ich neviem vychovavat alebo co...v poslednej dobe na nich vobec nekricim...snazim sa vysvetlovat a dohovarat...ale akokeby hrach na stenu

dracik1
17. jún 2010

baby, a s tymi prikrmami sa vobec nemusite ponahlat, sem tam ochutnat, nic sa nedeje..ale ja by som tak skoro deti asi nepikrmovala...nasi zacali tak 5,5 mesiaca a to som mala pocit, ze ako skoro....

dracik1
17. jún 2010

tinka a pekne si to napisala s tou intuiciou....je to pravda.... 🙂

bobicek5
17. jún 2010

@4a no ano presne, pisala som ti to aj do SS, v zakone je to stanovene % z minimalnej mzdy a kratene je to na zivotne minimum, ktore prakticky po splneni urcitych podmienok dostane kazdy. U nas je zivotne minimum ovplyvnovane roznymi faktormi, takze im tu almuznu nezavidim...

bobicek5
17. jún 2010

baby, s tym posluchanim ma nestrasne. Ja si tak dufam, ze snad ked zacnu chodit, tak budu pekne cupkat pri kociku, a v kociku bude mala 😀

juliagregor
17. jún 2010

@bobicek5 to sa časom naučia 😉 , ale najpv sa zoznámia s okolím...jeden krok pred, tri na stranu a päť dozadu 😝
teraz už chodia faajn aa učím ich za ruku bez kočíka....

luciaf13
17. jún 2010

@bobicek5
@dracik1
@tinka9
@juliagregor hehe z eposluchat ked ma tri roky 😀 😀 😀 😀 Jakubko poslucha ale iba ked je po jeho 😀 😀 😀 😀 ale nie len je straaaasne trvdohlavy .....nikoho takeho tvrdohlaveho nepoznam, niekto povie , ze je osobnost ale ja by som ho niekedy v zuboch roztrhala 😎 hlavne ked sa ponahlam a on vymysla....ale dnes ho musim chlapika jedneho pochvalit. Trenujeme chodzu pri kociku a dnes pekne isiel na druhe sidlisko , stale cupital pri mne aj ked za ruku sa chytit neda, takze cely cas som bola v strhu a drzala kocik len jednou rukou, druha bola v pozore, ze ked sa rozbehne na cestu. Ale chvalabohu sa nerozbehol 😉 no len zase na ihrisku to bolo po polhodinke horsie pretoze vsetci dosli na bicykloch a nikto Jakubkovi nechcel bicyk pozicat, takze som ho zase musela oklamat, pretoze zacal plackat, tak som mu povedala, ze ideme domov pre bicyk a moze ho pozicat chalaniskom 😎 zabralo to aj ked sme isli cca 50minut domov, co sama prejdem za 10minut 😝 😝 😝 😝 ale isiel a pekne pri mne. Tak dufam, ze takych hysakov pri ceste bude uz len menej .....
a prikrmy aj ja planujem davat najskor tak ked budu mat drobci cca 4,5 mesiaca..sa tesim ako to bude u nas vyzerat 😀 😀 😀 😀
@loginka fesne fotecky 😉

juliagregor
17. jún 2010

@luciaf13 väčšinou si deti tvrdohlavé po tatovi 😀 , u nás síce po mne ale to nevadí 😀
musel byť zlatučký a veru máš to zlú cestu, ked tam nemáte chodník....

4a
18. jún 2010

@fefferonka No ja bych ti poradila jeste fakt nedokrmovat, chvilku to vydrzet a ono se to samo upravi. Ted mohli mit deti proste zizem, kdyz bylo tak horko. Coz asi vypada, kdyz si zmacknes prso a jeste mliko strika. Logicky mi z toho vypkiba, ze si deti potrbovali jen cucnout. Jestli mliko mas a chces dokrmovat, tak to postrada logiku, snad rozumis jak to myslim. Jako ze nekdo pije z pytliku tekutinu, celou ji nevypije, to vidis, a pak by si mel dat z jineho zdroje?🙂 mliko teoreticky"chudsi" muzes mit, ze mas hodne predniho mlika, ktery je na zizen. A mimiskove se k zadnimu sytymu mliku nepropracujou. Muzes si na vecer predni odstrikat a nechat je sr napit jen zadniho. Taky je mozny, ze jak bylo horko, yak jsi se se svoji vlastni vyzivou moc nezabyvala, takze mozna zlepsit i tvoje stravovani. Delej jak ti veli tvuj sesty smysl, tvoje pocity, ale myslim, ze jsi proste ve fazi kdy ti deticky i mliko preskakuje na vyssi level a ke vsemu je jeste geplo. Dokrmovani umelym mlikem ti jen bude komplikovat zivot a ubirat cas.

dracik1
18. jún 2010

bobicek a chalani ti uz chodia okolo nabytku? je mozne, ze sa babo narodi a deti ti este nebudu moc chodit.....tusim by sa vam zisiel kocik pre trojcata 😉

dracik1
18. jún 2010

luci, nasi celkom a ako kedy podla nalady posluchaju...normalne sa vypytaju vonku ze: za ..učičku......ale to ich musim nechat vysaliet najprv 10 min na bezpecnom mieste, potom 5 min rucicka at ak dokola......ale uprimne, musim na nich striehnut stale...lebo spoliehat sa, ze nevybehnu na cestu je nizka......my vsak mame dost brutus trening bez kocara od 18m....nechcelo sa mi ho trepat bez vytahu kazdy den 2x z 2.poschodia...

ja som na nich mozno az moc prisna, u nas plati, ze co sa povie tak je....ja z toho nepolavim, ked sme niekde, ja 3 x upozornim, ked neposluchnu ideme domov al. prec...aj Tv im vypnem bez milosti ked nepoluchaju...

dracik1
18. jún 2010

inak som ti zabudla napisat, ze nasi sa strasne radi vozia prostriedkami MHD...takze sa casto vozime...vtedy su NAJLEPSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIi a sedia ako 5 penaziiiii

katrinb
18. jún 2010

@dracik1 - ahojky, podla mna velmi dobre riesis veci, ze co sa povie, to plati...aspon ti nebudu chalani skakat po hlave...ale klobuk dole, ze to vydrzis...dufam, ze aj ja taka budem 😉

katrinb
19. jún 2010

ahojte maminky, mam na vas prosbu. Viete mi poradit, aky nosic si mam kupit...pre jednu slecnu? Totiz byvam na 4 posch. bez vytahu. Teraz ich nosim v autosedackach...ale ked uz sa tam nezmestia....musim dat jednu do nosic a druhu na ruky.....nechcem kupit hlupost