Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

kablika
25. jún 2010

ahojte dievcata,
nestiham moc citat, ale @juliagregor velka gratulacia, naozaj klobuk dole, co ty stihas!!! @katrinb aj my mame podobny rezim...a co sa tyka toho napinania do obluka: mne to robi len Sárka niekedy a teda neriesila som to vobec, na druhu stranu: ona sa uz zacala z bruska pretacat na chrbatik a to nema ani 3 mesiace. Tomino tiez zvykne preferovat jednu stranu, tak len polohuejeme a polohujeme. Netreba ani vankusik, staci ich menit v postielke, on sa totiz vzdy toci za sestrickou 🙂 alebo ho nutim tocit sa za mojou tvarou ci nejakou hrackou 😉

Inak zavesila so aj ja nejake foto do fotoblogu.....
drzte sa!!!

katrinb
25. jún 2010

@murkaa - fasa, vyletik.....uz aj mne to chyba tak niekam vypadnut. Ale vydrzkam este.A krasne mas deticky....moj manzel si hned vsimol tu super kosacku - ci co to je.....chlap 😀

murkaa
25. jún 2010

@katrinb chlap, to sa teda pačil aj Marekovi - ved to je orava, takze kopce a preto kupili takyto traktorík na okolie a pod. Ja som nikde nebola od leta minulého roka. Tak som sa vytešovala. A drobci aj cestu zvládli veľmi dobre. A starší bol v eufórii odkedy sme mu povedali, že ideme. Museli sme ho brzdiť. Hodinu sedel v aute, kym sa dvojičky najedli pred odchodom. Hrôza s ním. 😵

julietka
26. jún 2010

@loginka nasi sa pretacaju sami uz asi 3 alebo 4 tyzdne, preto ich musim davat na zem, ale to nei tak ze sa vkuse tocia hore dole, ale parkrat za den sa im zadari, preto je uz sedacka nebezpecna 🙂
skusame sa uz aj plazit, ked im vzady podrzim nozicky tak sa im celkom pekne dari plazit, hlavne mala mi uz prejde celu deku na zemi, maly je trosku tazkopadnejsi 😅tak tomu trva kym pride na tu techniku 😵
My prikrmujeme uz asi mesiac, zacala som dva tyzdne pred ukoncenym 4mesiacom, maly je ako srotovnik ten spapa vsetko 😅 a do malej to ide tazko ta mi obcas aj place, ale potom sa zahram ze papam s nimi a smeje sa ze aj mamina papa a potom si da aj ona. Nieco uvarim doma, a nieco im davam kupene (Hipp, Hami vacsinou)
my nastastie tiez nemusime rehabilitovat s nicim a pytala som sa preco nas poslali k neurologovi a neurologicka povedala ze automaticky vsetky dvojicky posielaju preventivne na sledovanie do jedneho roka, tak ako pise feferonka. Ale tiez bola s nimi velmi spokojna a vsetko je ok. tak sa samozrejme tesime a dufam ze to tak aj ostane 😵

julietka
26. jún 2010

@fefferonka a aky mate kocik ked mate sportak uplne na lezato?

ozaj babulky neviete co je s deny? tiez tu uz dlho nebola, ako sa ma?

katrinb
26. jún 2010

@julietka - tak o deny som ani ja veeelmi dlho nepocula.....asi tu uz nechodi ☹

juliagregor
26. jún 2010

@matelko1 šup sem 😉

matelko1
26. jún 2010

tak vy ste vsetci presli sem?....no pekne 🙂

matelko1
26. jún 2010

@katrinb bambuliatka mas krasne a tie licka... 🙂
my mame podobny rezim.rano sa budia okolo 5-tej,potom si ich dam do postele medzi mna a mm a spinkaju tak do 8-9 hod. a potom papaju kazde 3-4 hod.o 19-tej kupeme a sup do postielok,zaspavaju samy chlapci.

@juliagregor klobuk dole skusky a 3 deti.da sa to vobec zvladnut?...mas moj obdiv.ja neviem ci by som to zvladla... 😀

juliagregor
26. jún 2010

@matelko1 mám tej školy plné zuby a keby sa mm nestaral o deti, tak to nejde...
dnes som robila ten pudingoš fotky dám neskôr ešte je horuci a nedá sa krájať, ale narobila som sa na ňom ako koň... 😝 hutné cesto, zle sa vaľkal ale dufam, že bude aj taký dobrý 😉

@julietka deny je na Fb, sem už nechodí
a už neviem čo som všetko chcela, tak len prajem pekný večer.

matelko1
26. jún 2010

@juliagregor tak to ti verim.este kolko skusok ta caka a v ktorom si rocniku.
tak aj ja ti prajem pekny vecer.
ja idem o chvilocku kupat chlapcov.pred tym este trosku pocvicime.
tak zatial pa 🙂

juliagregor
26. jún 2010

@matelko1 už som skončila 5 ročník 😀 , už len diplomka a štátnice a kedže sme to už mali rozdelené na bc a ing, (3 a pol a 2 a pol)tak chodím už 6 rok...

matelko1
26. jún 2010

@juliagregor tak pekne pri 3 detoch,klobuk dole 🙂
chlapci su okupkani,napapani a uz aj spinkaju.mm teraz dosiel domov.bol pomahat ocovi na chalupe stavat novy komin.
je mi inac smiesne,lebo kamoske sa narodil pred 2 tyzdnami syn a vcera som jej volala a nemala cas,lebo nevedela kde jej hlava stoji a to isla este aj k mame aby jeje pomohla.
tak ja som dosla z nemocky domov a od prveho dna som bola sama na 2 deti 🙂 a som stale a zvladam to.mm mi pomaha vecer.cely den je v praci prichadza domov okolo 17-tej.

katrinb
26. jún 2010

@lucia.kl @alienka73 - kuk aj tu , kedze uz ste maminky.... 😉 😉

matelko1
26. jún 2010

tak ja koncim.idem nieco spapat a kuknem nieco v telke.
mm siel teraz kosit travnik.dobre nie,tak neskoro 😉

tak dobru noc 😔

juliagregor
26. jún 2010

@matelko1 išiel sa zrelaxovať 😀
a k tej kamoške, to tak býva 😀

katrinb
26. jún 2010

@matelko1 - aj ja sa len popod fuz usmievam, ked pocuvam maminy s jednym , ako nestihaju...ale nic im nehovorim. Aj tak by to nechapali.....My sme proste silnejsie, sikovnejsie..... 😉 vsetky maminy s dvoma babatkami...a niektore s troma 😎

elvera
26. jún 2010

klobuk dole pred vami maminami, ktore mate dvojicky alebo dokonca trojicky. ja mam jedneho syna a su chvile, ked nic nestiham 😒

juliagregor
27. jún 2010

@elvera 🙂 každý vždy nestíha a väčšinou je jedno kolko má doma detí 😀 ale dakujeme za pochvalu 😉

dávam vám môj včerajší výtvor...

katrinb
27. jún 2010

@juliagregor to je ten pudingos? Aj ja sa na neho chystam.....mnam, vazera super. Len ja este cokoladu ani nic coko nejem.....ale tesim sa nanho

katrinb
27. jún 2010

@elvera dakujeme za pochvalu...ale keby si mala dve, tak by si s dvoma riesila tak isto ako s jednym---- 😉

juliagregor
27. jún 2010

@katrinb ano ten, daj tam vanilkový puding 😉

katrinb
27. jún 2010

@juliagregor no aj karamelovy som rozmyslala...ale rpedsa len coko je coko.... 😉

katrinb
27. jún 2010

pridala som nejake fotecky do albumu...komu sa chce...kuk

juliagregor
27. jún 2010

@katrinb fotečky sú krásne a tie usmevy ... 🙂 hned by som ich vystískala 😉

katrinb
27. jún 2010

@juliagregor vystiskam ich za teba.... 😉

jankabambulka
28. jún 2010

dobré ránko
dievčatá ak sa Vám nepozdáva čo i len trošička Vaše dieťatko, alebo máte podozrenie na niečo - choďte k dokine - nech nie je neskoro
ja len banujem, že som netrvala na svojom a nechala sa stále odbíjať a nechala som si na hlavu kydať , že som len "precitlivelá na jedno svoje dieťa " - krava Mudr. a teraz sa tá pani P...! chytá za hlavu

katrinb
28. jún 2010

@jankabambulka no za opytanie nebiju......dik za radu

amdeis
28. jún 2010

Ahojte. Neporadili by ste mi prosim ako sa zbavit plienok? Chlapci uz vedia pekne sediet na nocniku aj wc, neprotestuju. Cikat by sa uz aj pytali ale nie vzdy, kakanie mi oznamia az led sa vykakaju do plienky. Neviem ako ich naucit a nestrhat sa ako boruvka. Najradsej mi oznamuju, ze treba ee ked urcite nemozem od sporaka alebo som v sprche a pod. Ako ste to riesili vy? A taktiez ako ste riesili, tie u ktorych boli cumle, oducanie? Moji sa az zachadzaju od nervov ked na spanie nie je cumel. Inak cez den v pohode bez cumlov len na spanie popoludni a v noci. Pytam sa na tejto teme, pretoze mam pocit, ze je to o dost ine ako s jednym dietatkom. Dik.

margaretka11
28. jún 2010

@amdeis, ja som zažila veľmi ťažké učenie na nočník, čo sa týka kakania. Z toho, čo som si mala možnosť prečítať, deti až po druhom roku (čo sa týka aj tvojich, keďže už dva roky majú) začínajú chápať, o čom je nočník. Tvoji chlapci nemajú problém s cikaním, to sa pomerne rýchlo naučili aj moje deti. Ale to kakanie, z vlastnej skúsenosti by som ti mohla poradiť iba jedno, neriešiť to a počkať, kým chlapci dozrejú do tejto fázy. Pýtať sa ich, či sa nevykakajú môžeš, nech vedia, že môžu kakať do nočníka a nie iba do plienky, ale netráp sa, ak to nepôjde podľa tvojich predstáv. Deti musia psychicky dozrieť do takejto fázy, niektorým to ide rýchlejšie, iným zas pomalšie. Nepočúvaj reči svojho okolia, že ako je možné, že ešte nekakajú do nočníka, na to sa rovno vykašli a nestresuj sa. Ten správny čas príde, uvidíš 😵 . A čo sa týka cumľov, od tých som deti ešte bohužiaľ neodučila, máme ich prevažne iba na spanie, aj keď drobci si ich niekedy vypýtajú aj po príchode zo škôlky a idú si s nimi ľahnúť do postele, sú totiž naučení, že cumle iba v posteli. Ale ako ich odučím, to sama popravde netuším 😝