Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

juliagregor
20. júl 2010

@matelko1 skús cukyňu je sladká výborná, chalanom veľmi chutila ...

matelko1
20. júl 2010

@juliagregor jasne skusim.ja som sa ta uz chcela opytat,ze co mozem davat im,lebo niekedy uz im aj mrkva leze hore krkom 😵 ...ale nie,len stale som dookola robila to iste.
a co este mozem im davat.a ako dlho ju mam varit.

juliagregor
20. júl 2010

@matelko1 zeleninu treba variť maximálne 20 minut, aby nestratila vitamínky...
brokolicu, karfiol...ale len tie vrchné ružičky a budú prdieť ako diví 😀 už dávaš aj mäsko

juliagregor
20. júl 2010

napíšem ako som to robila ja...kupila som kuracie alebo morčie prso a nakrájala asi na 4x4 cm a dala do sáčku do mraziaka...v sáčku som to rozdelila tak, aby som si mohla vytiahnuť ken jednu kocku ...
dala som najprv variť len mäso...asi 15 minut, potom som pridala petržlen, kaleráb, mrkvu, zemiak, cukyňu, karfiol, brokolicu, hrášok, ...a obmieňala som...brokolicu mali skoro furt --- 🙂
varila do 20 minut, zliala, a vymixovala, raz som pridala olivový olej a raz maslo...raz do týždňa som dávala žltok namiesto mäsa a ozaj stále dokola....varila som Litrový hrniec a bolo to na dva dni, zavrela som to horuce do malých pohárkov a to sa teplotou zasterilizovalo...dávala som tam petržlenovú vňaťku a to bolo všetko ...a takto dokola s obmenami...pomaly som pridávala strukovinu, dala som 4 fazule ale som ich nevymixovala a tak si zvykali, výborná je taká červená šošovica, uvarená je za 5 minut a nenafukuje...poskúšaj

zefa
20. júl 2010

@juliagregor 😀 😀 😀 😀 ja som to robila presne ako ty ..všetko,len ja som varila hypoalergénny jedálniček. 😝 ..ale čo neurobíš pre deti

juliagregor
21. júl 2010

dobré ránko 🙂
@zefa a čo si im varila ?

a ešte som zabudla na ryžu...ked je málo zeleninky, tak to krásne zhustí 😉 a vývar som nevylievala, tolká škoda, používala som ho pod mäso alebo vypila 😀

katrinb
21. júl 2010

@matelko1 emine, to je ina palka....aj ja postupne budem musiet hladat...Ale kedze sme cisto kojene, prikrmovat chcem od ukonc. 6 mes.

katrinb
21. júl 2010

@juliagregor no super, ja to zabudnem, kym zacnem prikrmovat....hod mi to do ip...to mi ostane....ako si to robila.....aby som to mohla aj ja tak riesit

tinka9
21. júl 2010

Ahojte
Kedy ste zacali davat bielu rybu? Syn ju mal v UK od 7-8 mesiaca, tu vsetci ze az od roka...ja by som dvojkam uz dala aj nieco ine ako maso a zltok, krasne jedia, je to prijemna zmena po zlom papkacovy ( a nim aj ostal), zjedia vsetko co nezje ich, vcera spenat, to nezje ani 3 rocny synator, konecne sa tesim na varenie! 🙂
Nemate nejake tipy na pomazanky pre mensie deti?
Vdaka.

juliagregor
21. júl 2010

@katrinb večer ti napíšem

@tinka9 ahoj, už si tu dávno nebola 😉, kludne daj, robila som im na masle, alebo parenú so zemiakom...a šppenát je fajn 😉, mne jedia všetko a furt, pomazánky robím až teraz, ale na masľový chlieb som postruhala mrkvu, kaleráb, uhorku a tak to papali, uvarila žltok a ten som im rozotrela, pozri do temy prvé príkrmy...kočky tam dávaju recepty
pri tých rybách je rozdiel sladké a morské, naši možu sladké a morské až neskôr a v prímorských krajinách je to opačne...
pekný deň všetkým...

katrinb
21. júl 2010

@juliagregor ki, dik

zefa
21. júl 2010

@juliagregor ja som veľa vecí musela posunúť o niekoľko mes.,napr do pol roka mali len mlieko,lepok až po roku,paradajky jedli ako 1 a 3/4 ročný,jahody mali 1x až toto leto,citrusy ako 2 ročný,kakao a čokinu skoro 2 r. zeler si pamatám,že je tiež alerg.,to som mala takú knižku od beby s presným zavádzaním potravín do 1r. a po 1 roku..no ja som silná alergička,takže viem aký blbý je život s alerg., a deti ak je jeden rod.aler. majú až 50% šancu to zdediť po ňom

gajana1
21. júl 2010

Ahojte tak mi sme v nedeľu oslavovali tomikove narodeninky a včera sme boli na ortopedii a hura už nebalime na široko a dnes v poradni a Peťka ma 5500g a Maťko 6600g

gajana1
21. júl 2010

nejake fotečky:

juliagregor
21. júl 2010

@gajana1 ste krásni 😉 a veľkí... 🙂 Tominko dostal odrážadlo ?

mne už z toho PC ozaj šiši, celý deň tu sedím a snažím sa sústrediť, posielam dotazníky, maily, robím tabuľky, grafy, a mám z toho depku...deti furt kričia a za trest, že sa im nevenujem, mi rolku igelitových vreciek rozkrutili, rosypali guličky a veľa iného načo si už nespomeniem....teda beháme bez plienky a furt utieram mláčky 😅

gajana1
21. júl 2010

@juliagregor nie to nieje odražadlo to je štvorkolka na baterku

juliagregor
21. júl 2010

@gajana1 aha nevedela som a nevidela 🙂

bombula
22. júl 2010

@tinka9 ahoj , kopec skvelych receptov na omacky, natierky, hlavne jedla atd. rozdelene podla mesiacov veku dietata zo surovin ktore su prevazne z nasich zemepisnych sirok najdes v knihe Receptar zdravej vyzivy pre dojcata a deti , D. Ostertagova, vydavatelstvo Motyl. dostala som ju od kamosky, trocha ju zhanala po knihkupectvach ale je skvela. taktiez na inspiraciu mam aj od zahranicnej autorky, kde je zase presny popis ako dlho co varit aby si zbytocne neprevarila s oznacenim co sa moze dat do mrazu. ale je treba brat s rezervou niektore suroviny ako avokado atd. ale zase cesky vydavatel ku tomu napise vzdy poznamku co sa odporuca davat detom v nasich zemepis. sirkach a co menej, ale tiez je skvela - SuperRecepty pro kojence a nejmensi deti, Annabel Karmel, vyd.Anag.

juliagregor
22. júl 2010

a už som si spomenula čo mi včera vyviedli, na špajzových dverách vytrhali tesnenie a rozdroboli na malilinkaté kusočky 😀 😝

umývam okná, mám upratovací deň .... 😝

katrinb
22. júl 2010

@juliagregor pod aj u nam umyt..... 😎

juliagregor
22. júl 2010

mám hotovo a môže už pršať 😀
@katrinb a vieš, že ba som aj išla, taký relax 😉

u nás je furt teplo 😝

katrinb
22. júl 2010

@juliagregor uz som sa tesila, ze ide burka a ono pokropilo...a opat je dusno, a svieti oscar...juuj, potimm sa jak blazon

juliagregor
22. júl 2010

@katrinb aj u n ás je teplo...práve pijem kavčo a pojdeme potom von...čakám ešte Jajkinho muža, dám jej kočík na balkon...

juliagregor
22. júl 2010

dnes sa Martinko naučil bicyklovať bez pomocných koliesok 🙂

matelko1
23. júl 2010

ahojte.prajem pekny den.

@juliagregor napis mi to do ip,lebo ja to zabudnem,co si mi pisala o zeleninke atd.ako dlho varit a kedy mozem masko pridavat.
vcera som tu nebola,a vecer sa mi nedalo pripojit na net.
@gajana1 aki ste velki a pekni 🙂
tak kupili sme tu stolicku na papanie chicco a jednu mi da segra.riadna palka,ale co sa da robit.

juliagregor
23. júl 2010

@matelko1 ahoj máš to doma 😉 , mám aj takú podobnú knižku ako spomínala bombula, len som ju požičala kamoške, ale priznám sa, že ani raz som z toho nevarila, sú tam popísané rôzne kaše z pohánky a podobných pokrmov...dobre to vydali aj Mama aj ja asi pred dvomi rokmi, časopis o výžive a recepty, možno to niekde zoženieš, maminy to majú odložené, požičala som tiež...alebo skuste napísať do redakcie, či by vám to neposlali poštou, stálo asi 2 Eurá a boli tam normálne recepty, klasická kuchyňa z našich surovín...

inak to sú hrozné peniaze za tu stoličku, asi chcela asi rovnaké...
teraz sa najlepšie zarába na deťoch a psoch 😠

matelko1
23. júl 2010

@juliagregor tak dik...ano chcela som rovnake aby boli.je stabilna,polohovatelna....teraz bletkam a kukam na autoedacky,za chvilku sa mi do matrixov nezmestia a kukam ktore su dobre.rozmyslam nad bebe confort,alebo chicco.uvidim.musim kupit,kym mam dobru matersku,lebo potom klesnem na tych 260€ myslim to je.
a na tu knizku,skusim napisat do redakcie.ano domaca strava je najlepsia.moja mala neter tu kupovanu stravu odmietala papat,nechutilo jej to.

juliagregor
23. júl 2010

@matelko1 ahoj http://www.babylife.cz/autosedacky-chicco/chicc...
ja mám tieto...a ten e-obchod je super, pani je veľmi ochotná a dala nám ešte zľavu, ked sme brali dve, sedačky aj s dopravou nás vyšli oveľa lacnejšie ako tu jedna sedačka...popozeraj ...su tam aj Romerky v dobrých cenách, sedačiek je veľa a v cenách od 50 Eur do 400 Eur...

juliagregor
23. júl 2010

ale tvoji chlapci su ešte malí, popozeraj také, ktroé sa daju zapnúť aj v protismere jazdy...moji v nich sedeli asi ked mali 8 kg, lebo im nohy aj hlava trčali z vajíčka von...
Maťko má túto http://www.interstore.sk/e-shop/index.php?page=..., je široká a veľmi pohodlná...Chicco zenith, ešte ju má asi na rok...

julietka
23. júl 2010

@matelko1 vidim ze sa bavite o autosedackach..my sme kupili podla tohtorocnych testov tu Kiddy energy pro, vysla v testoch ako najbezbecnejsia a super je ze nie je ani draha oproti napr.maxi cosi
@juliagregor ahojki 🙂 ten special Mama a ja o vyzive je uplne super, mala som ho pozicany a chcela som si ho kupit, tak som pisala do mama a ja a uz ho nemali, ale nastastie som ho napokon nemusela vratit, takze z neho beriem cenne rady

matelko, neviem ci si dojcila, ale docitala som sa ze nedojcene deti zacinaju s prikrmami od 4 mesiaca a po mesiaci sa uz moze pridavat masko. Ja som nasim dala prvykrat masko pred dvomi tyzdnami,s prikrmami sme zacali asi tyzden pred ukoncenym 4 mesiacom