Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

juliagregor
25. sep 2010

@lusinkaj už som čakala či sa ešte ozveš 😉

murkaa
25. sep 2010

@juliagregor ja viem, že to nie je jednoduché. No zatiaľ sa mi dá. A z lekárne idem o 20€ lahšia skoro každý druhý týžden.
Marek bol tiež moc chorí, ale už som písala, že teraz hodrží tá pneumologička = fajn forma. A dvojky uvidím do kedy. Až na tie brušká? Ešte aj teraz.

lusinkaj
25. sep 2010

@juliagregor samozrejme,vikend je este nas...3v1 ale potom uz dufam,ze pondelok sa dozviem viac 😉
potrebujem aj nejkau mast na bradavky do nem.nevies aka je dobra?

juliagregor
25. sep 2010

klasika kalciová, natierať po každom kojení, pred kojením treba umyť...
sú aj také drahšie, ktoré netreba umývať....ale ked boli deti prťavé, aj tak som si vždy prsia umyla, ked som šla kojiť...

lusinkaj
25. sep 2010

@juliagregor jaaj,hej to viem ta calciova je dobra ale presne radsej by som chcela taku co sa nemusi umyvat .....popytam sa v lekarni... 🙂
este mi porad co si mam take speci vziat do nemocky... 😉

juliagregor
25. sep 2010

@lusinkaj kým si ti prsia zvyknú bude to trochu bolieť ale rýchlo to prejde, len ich dlho nenechaj cickať, kým nebudeš mať mlieko...max 10 minút...aby sa ti nespravili trhlinky...
požiadaj o laktačnú oardakyňu, tá ti všetko ukáže, pomôže...cez net sa ťažko radí, niekedy stačí trošku zmeniť polohu a je po probléme...

lusinkaj
25. sep 2010

@juliagregor ved jasne...na vsteko musim prist sama...inac to nepojde 🙂

juliagregor
25. sep 2010

@lusinkaj cicaderma, stojí cca 10 Eur.. ja ich nepoznám, tak mi je ťažko radiť...
špeci no neviem...niečo na čítanie....a sieťové gaťky z lekárne...tie sú ozaj super aj po normálnom a aj po sekciii a hlavne dobrú náladu 😉

juliagregor
25. sep 2010

dieťa je dobre priložené k prsníku vtedy, ked ťa to zabolí, vyzerá to trošku brutálne ale to je len prvý pocit....

juliagregor
25. sep 2010

z kalciovkou určite nič nepokazíš, je to rokmi overená mastička, ja som si ňou natierala aj šitie po klasika pôrode...

juliagregor
25. sep 2010

ha hrubka...s kalciovkou... 😵

murkaa
25. sep 2010

@lusinkaj na prsníky je veeeeeľmi dobrá - babylove (nie je drahá )a nemusí sa umývať. Ja som ju mala. Natierala som ked ma boleli bradavky.

gajana1
25. sep 2010

Ahojte ja som zase s drobcami sama a chcem isť upratovať ale drobčekovia mi nechce dovoliť. 😀

lusinkaj
25. sep 2010

Tak dakujem vam pekne za rady...ohladom masticky..
🙂

juliagregor
25. sep 2010

@murkaa na také vinobranie by som šla aj ja...
ale nerada chodím na takéto akcie s deťmi, raz mi jeden pán padol do kočíka, ľudia sú strašne slepí, vôbec si nevšímajú, že sa treba pozerať aj nižšie od nosa 😝
ale taký dobrý burčiak 😀

@lusinkaj neni zač, o tej babylove som nevedela, zase som múdrejšia 😉

lusinkaj
25. sep 2010

@juliagregor hej ja som to vedela,kamoska mi to spominala ale dnes nemam kde istkupit do dm drogerie.... 🙂

juliagregor
25. sep 2010

@murkaa teraz som čítala, že od januára môže byť čerpanie OČR z DNP až po 270 dňoch...

katrinb
25. sep 2010

@lusinkaj ja som mala z DM babylove masticku na bradavky a tu netrebalo zmyvat.....mas viac na vyber dnes. Aj avent je dobra ale zbytocne draha

lusinkaj
25. sep 2010

@katrinb no tu si pojdem kupit ale to asi nestihnem ja..tak budem kazat muzovi 🙂
kedy ti robili predop.vysetrenie v ten den ked si prisla do nem.?

katrinb
25. sep 2010

@lusinkaj nie, ja som ich mala urobene skor, nieco do 2 tt....

lusinkaj
25. sep 2010

@katrinb vazne?tak ja este nemam...nic mi nevravel dr.musim sa ho spytat..ale ke dtak uz nech ostanem tam v pond.nech mi spravia pred.a utorok sekcia 😉

lucia.kl
25. sep 2010

@lusinkaj mne tiež nerobili predoperačné vyšetrenia a z vaginálneho som si nestihla isť pre výsledky, tak dali babám aj mne antibiotiká po pôrode - kedže som nakoniec rodila rpirodzene...

lusinkaj
25. sep 2010

@lucia.kl aha,tak to som prekvapena...spytam sa dr.lebo ani raz mi nic este nespominal 🙂

murkaa
25. sep 2010

@juliagregor my sme boli od 17-tej. To v piatok ešte nie je veľa ľudí a ani opitých.Burčiak so koštla. Ja mám rada taky sladučky. Marek 4 kolotoče,my sme si dali cigánsku a domov.
A tebe to vyjde s tým DNP?
Ma asi porazí mm v robote a ja sama ukladam deti. Marek každú minútu vykrikuje mami-mami-mami. A vždy ked už zaspavaju. A to mm ide na 2 týždne oddychovať.

murkaa
25. sep 2010

@lusinkaj predoperačné sa robí, len ak máš plánovanú sekciu.Máš? Ja som tiež rodila prirodzene, ale 35tt.Takže by sa to ani nestihlo. A ATB dali len malým, kvôli akože predč.pôrodu.

lusinkaj
25. sep 2010

@murkaa no tak ja by som mala mat plan.sekciu len neviem kedy to bude ze naco caka moj dr.no v pond.hadam budem o nieco mudrejsia uz konecneeee 😉

juliagregor
25. sep 2010

@murkaa preto som si dala len minimum, pokrytie nákladov, žiadne veľké špekuľovanie,...deti sú už veľké, tak ten maximum je už pre mňa zbytočný a naviac ked schvália tých 270 dní aj na OČR, tak by to bolo zbytočné..nestihla by som to využiť...

katrinb
25. sep 2010

@lusinkaj jasne, aj tqk sa da, ze ti urobia den vopred....uz som pocula, ze niektorym tak robili...

murkaa
25. sep 2010

@lusinkaj nooo, hlavne sa teda v pondelok pýtaj Dr.

juliagregor
25. sep 2010

@lusinkaj mne urobili predoperačné 10 min pred sekciou, natočili EKG a bolo 😉 , kým mi tiekla infuzka anesteziolog si vypísal papiere, anamnézu, zmeral tlak...
@murkaa a takú dobrú cigánsku by som si dala...