Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

julietka
30. sep 2010

ahojte babulky, my sme boli tiez v poradni 🙂 maly ma uz 9kg a mala 7500g ..
mala nam zacala uz chodit popri nabytku z coho teda nie som velmi nadsena, lebo sa mi to zda skoro, aj dokina povedala aby sme ju nedavali chodit, co ani nerobime, ale ked ona sama sa berie okolo vsetkeho sa capa na co dociahne..a maly uz tiez lozi ale len za tym co ho zaujima, najnovsie sa mu zacalo pacit zatvarat dvere tak chodi a zatvara 😅
baby vidim ze sa bavite o autosedackach, aj nasi zacinaju byt akysi dlhi a mam pocit ze im vajicka zacinaju byt kratke a do autosedacky sa mi zdaju mali...my sme uz kupili autosedacku Kiddy energy pro, vyberali sme podla tohtorocnych testov bezbecnosti ale neviem ci sme spravne spravili, lebo sa tam pouziva pas z auta takze sa dost vyklanaju zo sedacky a pridrza ich iba ten pultik a aj ked uz sedkaju hlavne mala ta sa nam posadi uz aj sama kdekolvek mam pocit ze to este nie je vhodne pre take deti..

jitkatatarova
30. sep 2010

@katka888 tak ti drzim palce. 🙂

matelko1
30. sep 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
tak poradnu mame za sebou.alex vazi 8600g,maxim 8020g.sme usmrkani,kychame,ale vsetko je ok-vraj to je zo zubkov,az 4 sa nam vrchne prerezavaju.
aj uska im skontrolovala,ale vsetko je ok.

matelko1
30. sep 2010

@janulqa07 rozpravali ako ked este radicova bola len poslankyna,ze urobi vsetko preto,ze ked zeny maju dvojky,trojky,takze budu vyssie rodicov.prispevky,lebo jedna moderatorka ma tiez dvojky,tak teraz ked uz je premierka,tak jej dali otazku a ona,ze tych dvojciat az tolko nieje,ze urobi s tym nieco,tak som sa zasmiala,ze kedy....vsetko mali len pred volbami sluby a sluby a my blazni aby sme ich volili.ved este aj tie rod.prispevky znizila z 260€na rovnaku ciastku 190€,takze cigankam zvysila a nam normalnym znizila.skoda sa je rozculovat.

matelko1
30. sep 2010

@julietka tak riadny rozdiel je medzi vami 1,5 kg.fuha mas co nosit a to amte 7 aj daco mes.ale hlavna vec,ze su zdravi.

matelko1
30. sep 2010

@loginka cez tyzden som aj ja nemobilna.je to hrozne ked chcem ist do mesta,tak musi vzdy niekto pre nas prist,lebo do busu nas nevezmu a to si neviem predstavit ani sama do busu s nimi ist,ja blba auto mame a nesoferujem,bojim sa a dlho som nesoferovala,vlstne uz som aj zacala,ja som mala 12 rokov pauzu a pred 2 rokmi som uz zacala,ale sama sa bojim a s detmi....lenze ma to strasne taha,lebo mm moze chodit na sluzobnom aute a ja tym padom na nasom.uz som si povedala,ze zacnem.my sice byvame len od mesta 3km,ale ziden chodnik tu nije a ist po hlavnej v zakrutach .....no mam strach-jazdia ako blazni.
cez vikend chodime s mm stale niekam-venuje sa detom,no a nedela to plaveme.

julietka
30. sep 2010

@matelko1 matelko uz 8 mesiacov budeme mat o tyzden 😉 vy mate tiez krasne vahy a pekne ani nemate take rozdiely 😵
no medzi nasimi su riadne rozdiely, asi sa uz prestanem cudovat ked mi niektori ludia davaju hlupe otazky "a to su dvojicky"?? maly je naozaj ovela vacsi, chuti mu papat a mala zasa radsej pije vodu a cajiky, ta tolko nespapa aj ked je pravda ze v poslednej dobe sa trosku rozpapala 🙂 asi rastie

julietka
30. sep 2010

@matelko1 matelko, ja aj auto mam ale velmi s drobcami nejazdim, pretoze nemam silu vylozit do auta nas kociar..je tak strasne tazky ze aj ked ma ide rozdrapit jednoducho to neviem...cize ked niekam chcem ist musi mi muzik den vopred nalozit kociar do auta a v "cieli" ma musi niekto cakat aby mi pomohol kocik vylozit. Ale v lete na kratke trate som pouzivala "golfac" takze to sa dalo, ale to len tak na nakup a pod..
no ale nezavidim ti ked ani chodnik poriadny nemate ako pises ..a to co sa stalo minuly tyzden tej mamicke na prechode je strasne...takze sa ti necudujem ze sa bojis

juliagregor
30. sep 2010

ahojte,
@julietka ja som pozerala ten systém na youtube, ale nemala by sa z toho dostať, ked to je na tesno...ale pravda, že ja by som ju asi nekupila, no neviem...je to iné, musela by som to vidieť na živo...
ja som tiež nevedela kočík naložiť, ale preto, že som ho nevedela občiahnuť rukami, lebo sa skladal na plocho, preto som si vybojovala Peg Perego ARIA ...to malo 7 kg a miesta to má tiež dosť...už ked sú deti väčšie tak to išiel ťažšie, ale sedenie bol super vymyslené a hlavne pásy..Peg perego má najlepší systém uchytenia pásov, deti sú pripútané a zároveň majú voľnosť pohybu...teraz sú jedny na MMB, je tam síce 60:40 rozdelenie sedačiek, ale to nevadí, lebo tá užšia časť je tak isto široká ako teraz 50:50...ja som ich predala kamoške, lebo mala Fabiu a nevedela tam dvojičkový kočík naložiť...
@matelko1 no krásne váhy máte, my sme chudí...teda teraz začali priberať, aj nechápem, kde to do nich ide, a nepriberajú...no asi majú dobré spaľovanie..šimon má 12,50, ajko 11 a Maťko 15 kg...
ja som to už písala aj JAnke do dvojičiek, vodičák je super, skús trošku prekonať strach a začať jazdiť, nie je nad to, ked sa nemusíš na nikoho spoliehať a plánovať si čas podľa seba...😉 a čím dalej to oceníš viac...
@jennys ešte to nemám dorobené...ešt je tam kopec upravovačiek, aby to pekne vyzeralo, ale bola som si už dať spraviť dosky a ostatné mi potom zlepia za 2 hodiny, tak mám 3 dni k dobru....
prepáčte za preklepy, ale už normálne sa mi zlievajú písmenká...ma bolia oči čo do toho furt čumím

matelko1
30. sep 2010

@loginka nechapem tych ludi co hovoria a myslia si.ze ked su dvojcata tak co by mali mat rovnaku vahu a vysku....ja so segrou sme jednovajec. a medzi nami je rozdiel 13cm.nech si hovoria co chcu a zahod to za hlavu ....

matelko1
30. sep 2010

@juliagregor ano pekne vahy,ale ved do jedneho roka deti najviac priberaju a rastu,potom ako keby sa to zastavilo.

juliagregor
30. sep 2010

@matelko1 áno to je pravda, moja kamoška má dcéru a tú iba kojila a ona mala v 7mych mesiacoch 10 kg, ale že aj ona bola taký tučko, ked bola malá...dnes som ju bola pozrieť a malá je super..v roku behá, je veľmi šikovná ...

smejkaa
30. sep 2010

Ahojte. Chcem sa spytat ci nepotrebujete niekto ohradku pre dvojicky? Velka sestuholnikova polohovatelna. Dakujem.

julietka
30. sep 2010

@juliagregor juli si strasne zlata ze si to pozerala, skusim si to najst a pozriem to ..ale sedacky uz vracat nebudeme, takze budeme pouzivat tieto co sa da robit, asi sme sa unahlili.. 😨

simpatica
30. sep 2010

Ahojte dievcata, nemate niektora podobnu skusenost? ja som mala transferovane 2 embrya a dnes a ukazalo na UZV 3 plody, to znamena, ze jedno embryo sa este rozdelilo. Nestalo sa Vam to niektorej?

simpatica
30. sep 2010

@juliagregor ty mas jednovajecne dvojicky prirodzenou cestou alebo ivf? ... ak sa smiem spytat.
Nemala si ziaden problem?

juliagregor
30. sep 2010

@simpatica ahoj ja mám prirodzene dvojky...
no pekne sa vám zadarilo 🙂 , ano stáva sa to...sú tu dievčatá, kt. majú jedno embryjko a jednovaječné dvojky...
je tu téma aj o trojčatách, skús sa aj tam opýtať...

lucia.kl
30. sep 2010

@julietka ja kôli tomu, že nezmestím veľký kočík do kufra, som si kupila golfky a použivam s taškami ked ideme niekam, ja mam totiž aj norm. kočik s taškami a nie s vaničkou...

lucia.kl
30. sep 2010

@simpatica ahoj. čitala som tu o jednej mamine, čo sa jej to tiež stalo. moc ti nezavidim, ale držim palce..

juliagregor
1. okt 2010

dobré ránko,

@simpatica pýtala si sa na problémy, každé viacpočetné tehotenstvo je spojené s problémami, u niekoho viac u niekoho menej...a zvlášť ked sú tam jednovaječné deti....tieto veci treba riešiť s lekárom, treba brať do úvahy aj tvoj zdr. stav, prečo si musela podstúpiť IVF a rozhodnúť sa podľa toho...
držím Ti palčeky...

matelko1
1. okt 2010

@simpatica ano viacpocet.tehu je spojene s problemami ako pise julka a pri trojkach je to obzvlast tak,vtedy lekari navrhuju aj redukciu jedneho plodu.ved v centre kde si bola tak ti doki to nenavrhol.....

inac ahojte a prajem pekny den.
vcera mali chlapci zvysenu teplotu zo zubkov,naraz 4 sa im prerezavaju.dala som im po pol cipku do dupy panadol.

haanaa
1. okt 2010
zefa
1. okt 2010

@simpatica ahoj...ja tiež síce nemám takú skúsenosť,no pravdu povediac som aj s takouto možnosťou rátala...ja mám dvojky tiež po ivf.dva vklady.......srdečne ti gratulujem....asi ti fakt najlepšie poradia v "trojičkove"...tie maminky majú viac skúseností a fínt ako my 😉 ...no viem ,že v "mojom "sanatoriu sa to nedávno tiež stalo jednej babe,ibaže ona mala vlkadané len jedno a potom boli z toho 3......ja som nemala skoro žiadne problémy ...málo železa,ale tak to ja mám s tým problém od narodenia a v tehu je to normálne....ku koncu mi opuchli hodne nohy,takže ma už kôli nohám rezali v 38tt...chalana som mala spriečeného,ale boli ok.to by sme boli ešte potiahli hádam týždeň,ja som bola "zablendovaná" jak na začiatku tehu,krčok neskrátený,kontrakcie žiadne...budem ti držať palce aby ste boli ok 😉

murkaa
1. okt 2010

tak dnes somsi užila noc. Súvisle som spala možno 20 minút - aj to som vyskočila na "bum a plač". Daliborko papal a zaspala som, on spadol z postele 😢 . Inač som vstávala na striedačku stále k niektorému celú noc. Asi zato, že sme včera lietali.
Dobrá správa. Dalibor už má jadierka O.K. Može sa stavať na nohy (už sam začal). Marek tiež O.K. A Danielka celý čas plakala čo sa varovala. Tak to bolo aj v noci. 😠

juliagregor
1. okt 2010

@murkaa ahoj, tak si teda užívaš spanie...a veľká gratulka k jadierkam---
drobci zaspali, boli sme v detskopm centre, dnes nám konečne otvorili, tak sa pohrali a ani som o nich nevedela 😀
tak som si pokecala

pekný deň

juliagregor
1. okt 2010

a dnes mi prišli lístky na ten koncert a že VIP 😀
len čo si oblečiem? 😅

nadja1909
1. okt 2010

Ahojte, čítala som, že aj vás samozrejme zaujala rozprava o materskej..... 😖 , v televízii spomýnali aj nejakú petíciu, ktorá bola spísaná. Neviete o niečom??? Rada by som sa zapojila a pomohla nie len sebe....

juliagregor
1. okt 2010

kočky, čo máte chlapcov..v Tescu majú 1,5 metrový kamion s 12 timi angličákmi navrchu..16 Eur..
muž to doniesol a neviem, či vydržím do vanic a nedám im to skôr...ani dýchať nebudú , jaj sa teším

loginka
1. okt 2010

caves!
juli na aky koncert sa chystas? 😉
@murkaa no nezavidim to spanie, aj ja gratulujem ku jadierkam, aj my by sme mali ist n akontrolu v 9 mesiacoch, ale ja som prespala dobu a termin, kde som chcela ist je az o mesiac, myslite , ze to vadi?
@julietka fiha vy ste uz aki pohyblivi aktivisti, pamatas my sme mali rovnaky termin ocakavaneho porodu, nasi maju tiez riadne vahy a uz sa aj dost vahovo odlisuju 9.7 Laurinka a 8.5 Dominik, zuby 4 Domi a 2 Lauri (jej este nevidno), nasi este ani nelozia, snazim sa ich na to "nakopavat" ale este zatial im neide a Domi by rad sediet, ale sa este samozrejme neposadi, takze ho velmi nedavam

ozaj aky golfac odporucate, tiez by sa sikol nejaky lahsi variant , ale mozno az na jar, uvidime
@juliagregor, pozerala som MMB ale uz ho asi nemaju a to nevadi ten pomer 60:40?