Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

mariett
4. júl 2010

@juliagregor no máme dobré mličko tomu sa veľmi tešíme aspoň nemusím miešať

juliagregor
5. júl 2010

@mirka.m taký zo života 😀

@mariett asi máš viac zadného mliečka 😉 ale chrbát ťa musí bolieť, ked nosíš takých svalíkov ....

juliagregor
5. júl 2010

@katrinb aký bol víkend?

katrinb
5. júl 2010

@bibianka ahojky, sluzi...aj ked nie tak casto, ako som myslela.....ked mi nevyjde ist von s babami, tak spime v kociku. Ale je nonstop na balkone.....som rada, ze ho mam. A mozno skocim aj ja pozriet tie bodynka..len neslubujem kedy. Boli sme teraz u rodicov na vikend. A dospavam....trochu

katrinb
5. júl 2010

@jankabambulka drzkajte sa ....verim, ze bude dobre.....musi byt....bud silna

@juliagregor ahojky, no dal sa prezit...ale pravdupoivediac este som taky zaberak nemala. Moje baby, ako som pisala uz velakrat su uzasne, malo placu KLOP KLOP....no ked sme dosli v piatok ku svokrovcom, zacala som kojit Adelku a Vivien mala na rukach svokra (ved ako inak ako na rukach - ale bola som ticho...poslusne). A zrazu spustila taky plac, ze ledva som ju na prsniku utisila-....a to ledva. No potom, baby, to bolo daco strasne. Ona mi minimalne hodinu vkuse plakala......nic vobec nic nepomahalo. Uz som myslela, ze zosaliem. Bolo to strasne. Potom na 15 min zaspala a dalej plakala.. Nejako z placu zaspala potom vonku vkociku. A tak ked vstala, dala som papat a sli sme ku mojej mame. Cele poobedie teda som nic nerobila, len utisovala a bola vonku. U mojej mamy ked sme dosli, Adelka spala a Vivien uz bola zrela na spanok. Ked sme ich s mm prebalili....oni zrazu plac. Ale uz pobe narazt a plakali opat hodinu vkuse. A opat nic nic nic nepomahalo.....ja sm bola uz psychicky fakt na tom zle. Nic som od obeda nejedla. Ved nebolo kedy a oni stale len plakali. Nakoniec volala svagrina, ze im urobila na dialku z oci....a mali ich. A este zaujimavejsie na tom je. Ze ztrazu Vivien ako keby ju niekto vypol, prestala plakat a azaspala v momente a Adelku som akurat mala na prsniku, a takisto, zrazu sa prisalaa a zaspala na prsniku. No mna to nenapadlo...ale predsa len mali z oci. Ty kokso, ale taky den - to bola hruza. Na druhy den boli v pohodicke, poobede sme si vonku, a Vivienka zacala uz byt nervoznejsia. Vecer sme mali navsetvu, par ludi zo starej partie...nas dosli pozriet. Baby boli ukecane, usmievave. A ked zavreli dvere obe naraz spustili plac...ako den predtym...tak ja uz na nervy,....v momente somim sla robit z oci....a Adelka hned zaspala....a Viven som musela robit este raz a az tak pomohlo. Ale uz plakali len 15 min akurat Vivien dlhsie.....boze, takze takto som vikendovala. No a v nedelu sme sli zase ku svokrovcom....(musela som takto behat hore dole, lebo by sa urazili, ze u nich sme boli malo). A to som sa stihla akurat najest....po dvoxch hodinych vonku, teda opat som len ranajky stihla a az okolo 14 obed. Napapali sa aj baby moje a sli sme dom. Vecer opat z oci......ale to uz nestihli velmi plakat, urobila som im hend ako zacvali byt nepokojne. A zaspala som s nimi, ked som ich ukladala o pol osmej vecer. A to uz som spala do rana. Ale samozrejme baby boli hore dnes dost casto...nejake nepokojne boli. Hlavne Adelka. No ale aspon som sa vyspala.....a dnes sa mi niiiic neche. Ale musim pratat. Takze taky vikendik....rozpisala som sa. Nejako moc 😒

bibianka
5. júl 2010

@katrinb ja som predsa len niečo nafotila, ale nie samostatne, to by ma šlahlo. Dala by som to do bazáru, ale cca o 10 dní idem s deťmi asi na mesiac na chalupu, chlap sa v tom nevyzná, takže radšej počkam, kým sa nevrátime.

bibianka
5. júl 2010

malá ukážka

murkaa
5. júl 2010

@katrinb no, pekná zaberačka. Mna to hned napadlo ako som ta začala čítať, ja to takisto poznám-úplkne taký istý priebeh. Takže urieknuté. Mne takto reagovala Danielka(hoci maju na ručičkách červené stužky-obaja). Mávala to také silné, že som aj na tri krát musela zotierať. Už som vyhľadala aj všakovaké iné metódy. Chvalabohu, asi už odrastá, ale ja nedovolím, aby na nich ľudia veľa pozerali - práve kvôli urieknutiu.
No a s tym jedením tak fungujem častejšie, lebo už mam staršie doma zo škôlky a je to zaberačka. On chce čítať, kresliť a všeličo čo robili v škôlke. Už mi povedal, že som zla mama, lebo mu nechcem čítať (podotýkam, že čítame, len on by nedbal aj celú knihu)

katrinb
5. júl 2010

@murkaa - aj nase mali snurky na ruckach a prd pomohli....ale co uz....nam sa to stalo presne na ich 4 mesiace...dovtedy nic.....ale uz aspon viem, co robit. No maly si pyta tvoju pozornost, zlatusik

jarka82
5. júl 2010

Ahojte vsetky 🙂 Rada by som sa k vam pridala k mozem 🙂 zijem v severnom Irsku a tiez mam jednovajecne dvojicky. 😵 😵 😵

juliagregor
5. júl 2010

@jarka82 ahoj Jarka vitaj medzi nami dievčatami 😉

juliagregor
5. júl 2010

@katrinb Katka jaj ale si si teda ozaj užila ☹

bombula
5. júl 2010

@katrinb to uz mozu byt aj zubky. ak si budes hovorit ze z oci, tak s malymi nebudes nikam moct ist, tak si to moc nepripustaj. moze byt ze aj naruseny ich zvycajny rezim a tak su z toho nepokojne. ale je lepsie ich zvyknut na ludi, a ani tie ruky nie su az taka hrozba, maju na to pravo, ved su babetka a potrebuju privinut, stejne su dve tak na nich vyjde menej ako keby bolo iba jedno bejby. neboj, nie je to az tak tazko navykove...

alienka73
5. júl 2010

Ahojte, tak sa uz k vam presuniem ak mozem 🙂 .
Teraz vas budem otravovat otazkami, tak sa ospravedlnujem 🙂 .
Mam hned dve, ohladom toho ckania/ stikutania co som sa pytala v "cakame dvojicky",. teda ze ako to riesit ked po kazdom papani sa im stikuta a druha, mate nejaky link , nejaky zoznam co mozem jest ked kojim? Uz mame dost zuzeny vyber kedze nas maly dokopy nic nezje, okrem cestovin a sem tam maska a polievky a teraz este aj moje obmedzenia. Uz nevieme co varit 😲 .

juliagregor
5. júl 2010

@alienka73 bábätká štikutajú, lebo im trávi, neboj sa ako nám hovorili sestričky v nemocke, horšie to znáša mamička ako bábätká, a ked sa ti zdá, že im pomáha, ked ich dáš na prsník, tak ich kľudne daj 😉
skúsim ti nájsť nejaký link, čo jesť...je veľa názorov, niekto povie že všetko , iný vynechať strukoviny.....jednoducho každý inak, sleduj ako ti dievčatá reagujú, a pomaly si pridávaj, aby si vedela poprípade, čo im nerobí dobre...
ja som nejedla strukoviny, paradajky, tropické ovocie, pozor na JAHODY, malých nadúvali aj šupky z jablk, kapustu, čerstvú cibuľu, koncentrované ovocné šťavy
a čo variť...zapražená polievka je dobrá na mlieko aj na zadok 😀 😝 , a kuracie mäso mi išlo vážne krkom 😝

jarka82
5. júl 2010

@juliagregor - dakujem velmi pekne 🙂 dlho som chodila na cakame dvojicky ale uz tam nepatrim. Ako to zvladate s dvojickami?

juliagregor
5. júl 2010
juliagregor
5. júl 2010

@murkaa ja som zlá, ked mu nedám čokoládku 😝 , už mi lezie na nervy, furt len sladké vypytuje a ked mu nedám tam hysák 😠

@jarka82 ako zvládam dvojičky? ako kedy...a večer som rada, ked koooooooooonečne spinkajú 😀
ako sa žije v irsku s dvojkami? je tam veľa detí? kamarát tam robil a tvrdil, že je tam neskutočný sociálny program, je to pravda?

jarka82
5. júl 2010

@juliagregor no ja som tiez hned ako zaspia mrtva aj ja 😀 este si poriadne ani nesadnem na gauc a uz spim 😅 Ano je to lepsie ako na slovensku vsetkeho. Akurat zdravotnictvo nestoji za vela ale uz sme si zvykli.

katrinb
5. júl 2010

@jarka82 ahojky a vitaj medzi nami

@bombula no zubky to mozu byt....aj ed som pozerala dasienka, zatial su este v pohodicke. Aspon mne sa zda...ale ktovie. Vivienka zacala uz aj slintat viac .... A dnes sme boli vonku, na stretku s maminkami dvojiciek...a nic. Ziadne urieknutie, ci z oci...tak verim, ze tam doma to bolo proste tak, a uz bude dobre. Ale pre istotu zapalky mam zo sebou 😉 A tie ruky, mas pravdu...ja ich tak rada mojkam, ale snazim sa nie casto ich bravat..aj ked je to viac, ako zo zaciatku. Ja by som ich aj tak najradsej vzdy mojkala....

@alienka73 no vitaj medzi nami maminka.....moje stikutkali skoro vzdy. Ale ver, ze nam dospelym to viac vadilo ako babatkam. JA som to nikdy nevydrzala a dala na prsnik...ale len na chvilinku a potom do zvislej polohy a prestali. A ked nie, tak som to nechala tak. Ale nebolo mi to aj tak jedno. A co sa tyka papania - no kazdy ma na to svoj a hlavne iny nazor. Ja som prvych 6 tt papala vazne malo...hlavne skoro vzdy to iste....jogurty (nie cokoladove, jahodove a tropicke ovocie., orieskove), tvaroh makky, masko akekolvek, ale len osolene, trosicku opeprene a cervena paprika. Polievky so zapraskou a to len vyvary. Ziadne ovocie ani zeleninu som prve tyzdne nepapala a uz vobec nie strukoviny, kapustu, Po 6 tt som zacinala pridavat potraviny, tak cca 3 dni jednu aby som vedela, z coho je babatkam zle. Musim poklopat, zatial z nicoho nemali problemy, jedine asi v 3 tt z hrudkoveho tvarohu. A teraz mame 4 mes. a ja stale nepapam paradajky, orechy, mlieko (len do kavy, max. pohar raz za cas), ziadne korenie okrem toho, co som spominala, cokolada (tu ale po trosku uz zacinam papat....na kekse, alebo si dam kocku raz za cas), tropicke ovocie, jahody, ryby. Ja uz proste skusam viac jest ako predtym, aj ked je pravda, hze stale sa v niecom obmedzujem. Ale je vela maminiek, ktore skoro od zaciatku jedia vsetko.....to je halvne na tebe a tvojich babikach. Ja som si skor povedala, ze mi nestoji za to, aby mali bolesti bruska jest hocico, ved ja sa obmedzim a nie je to navzdy...tolko vydrzima robim to hlavne pre nich....

juliagregor
5. júl 2010

Katka mlieko môžeš to sa neobmedzuj, mliečne výrobky sú dobré a hlavne aj pre teba, aby ťa kosti neboleli, ked ti odchádza vápnik s mliekom ...

katrinb
5. júl 2010

@juliagregor no ja oms zozaciatku pila mliecko, no povedali mi, ze cerstve radsej nie.....tak som prestala. A jogurtov a acidka pijem a zjem denne na kila. Ale ja som nikdy nepila vela mlieka. Ked mam chut, tak si pohar dam 😉

mariett
5. júl 2010

@juliagregor no asi hej,ale zvládame to zatiať,chrbát ma nebolí,len mám už mozole ako ich nosím vo vajíčku 😝

jarka82
6. júl 2010

Dibre ranko vsetkym 🙂 🙂 🙂 🙂
Chcem sa opytat a zaroven poradit je tu nejaka mamina co im v noci este nepespia celu noc? 😔 Ked bol maly mali ani som nevedela ze ho mam ale tieto dve su hore noc co noc a vecsinou sa zobudia vtedy ked lahnem do postele ze idem spat a uz mrncia. ☹ a potom v noci dost casto. Malokedy sa stalo ze prespali celu noc alebo aspon jedna.
Tie co kojite dvojicky mate moj obdiv ja som kojila 4 mesiace viac som nemohla nemala som tolko mlieka tak som ich prikrmovala a skusala som vselico mozne na spustenie mliecka a nic. 🙂 Pekne dobre ranko 🙂

juliagregor
6. júl 2010

@jarka82 ahoj, to prejde, a aj sa im sníva, nevykrikuju zo sna? ja som kojila 20 mesiacov a do dvoch týždňov od odstavenia prespali celú noc...to je ale iné, to lenpre povzbudenie...
pamätám si, že aj Maťko aj dvojky mali obdobia, ked sa v noci častejšie budili, ked sa učili sedieť, loziť, chodiť, ked sme mali iný deň ako obvkyle...oni to všetko v sníčkoch prežívali a nemohli spať...a často nariekali

juliagregor
6. júl 2010

neurolog mi vysvetľoval, že prespia celú noc, ked dozrejú...síce som to moc nepochopila ale asi mal pravdu...
oni sa asi boja a hľadajú nás ...

juliagregor
6. júl 2010

@mariett ani sa nedivím, nosiť v tých vajíčkach je ozaj na dobré svaly 😉 , nosíš si ich ku kočíku?

jarka82
6. júl 2010

@juliagregor waw ze 20 mesiacou tak to tratulujem 😵 Vidim ze mame menovcou Martinkou. 🙂 Proste placu kym ich nevezmem z postielky uz by to mohlo prestat 😀 Nejak si nevedia najst miesto uz druhu noc,prehadzuju sa neviem mozno na nich nieco lezie. Cez den mi spia tie 2,5hod-3 za cely den vstavaju o 6rano a vecer idu spat o 8.30 tak neviem nemyslim ze cez den vela spia ci ano? 😖

juliagregor
6. júl 2010

@jarka82 či veľa spia cez deň, neviem...mala som obdobia, ked som maťka budila, on dokázal spať aj 4 hodky, a bol potom ešte horší a protivnejší....tak som ho nechala na pokoji...ked chcel spal, ked nie, nespal, len ležkal a tíško sa hral....nechaj to na nich ...každý potrebuje spať inak...
a k tomu spaniu, my spíme s dvojkami v posteli, nie som na to hrdá, ale čo už., a tiež sa v noci zobudia, ale pohladkáme , chytíme za ruky a spíme dalej..mne to nevadí, muž si zvykol a chalani sa nesťažujú 😝 , postieľky som už predala, akurát zavadzali, oni revali ako najatí a ja som nemali silu a ani chuť ich nechať týždeň plakať, ja sa nestotožňujem s tým, aby som ich nechala vyrevať...a skusila som spanie podľa knižky a Ajko mi až zašiel a týždeň plakal od stresu...
už nebudem nič skúšať, a robím si podľa seba...