Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

katrinb
9. júl 2010

@ajka72 dakujem krasne za mile stretko...tesim sa na dalsie. Ved aj ostatne maminky kosicanky sa isto pridaju niekedy...hm?

ajka72
9. júl 2010

@katrinb aj my ďakujeme za stretnutie určite sa ešte stretneme, ak budeš s niekym nejaké organizovať tak daj vedieť radi sa pridáme, máš rozkošné babuľky, moja Lenka sa akurát zobudila keď sme došli na ihrisko kde sme boli do siedmej a potom som si dala menšiu turu pešo domov a prišla som pred deviatou ale veľmi som sa dobre prešla

katrinb
9. júl 2010

@ajka72 no asopn sa dievcatka vyhrali. A ty mas zlatunke tiez babiky...a podla mna su jednovajecne 😉
no teda turu si mala teda poriadnu.....my sme o siedmej uz boli umyte, napapkane a zaspavali. A ja uz idem za nimi do hajan....lebo predsa len, ktovie, kolkokrat budem v noci hore 😅

juliagregor
9. júl 2010

ahojte,
@katrinb Katka neboj, bude lepšie 😉 a aj ty sa vyspíš...tak ste mali stretko s ajkou, super 😉 , ja som mala predvčerom s nanou, včera som bola za bobičkom a dnes som bola v pôrodnici za ajkou, ešte je kinderko a všetky vás pozdravuje
@matelko1 Adka Maťko má cez 4 dioptrie, je po mne tupozraký tak prelepujeme a okulky, zistila som to náhodou, dala som vyšetriť aj jeho, už ked na očné chodím každé tri mesiace s dvojkami...

@jaja717 ja som deti nikdy nebudila, teda spravila som to pár krát na začiatku a deťom to nerobilo dobre, plakali a aj tak nepapali a nakoniec mi aj dr. povedala, že v spánku sa priberá, tak som ich nechala...rovnakému spánku sa naučili nejak sami, a hlavne vychádzkami v rovnaký čas a už ked boli zosúladené, tak doobeda spali na balkone a poobede vonku, bolo to super, lebo som stíhala 😀 , teda skoro 😀

rozmýšľaľa som nad tým, ako to, že v nemocke jedli každé 3 hodky a doma nikdy tolko nevydržali, ja si myslím, že ich nalievali glukozou, alebo ich prikrmili, alebo ich nechali nariekať 😖

mariett
9. júl 2010

@juliagregor ahoj,no máme sa výborne .Dáriusko mi už začína sedieť.Sme chvalabohu zdravý,priberáme,papáme veľa.A vy ako?

juliagregor
10. júl 2010

dobré ránko,
obed sa varí, pračka perie, umývačka umýva, deti sa hrajú a bijú o hračky, Maťo plače, lebo mu nechvú požičať motorku, mm spí ..také normálne ráno... 😀 😝
všetkým prajem krásny slnečný víkend, aj ked ja tak moc teplo nemusím 😝

@mariett máme sa v rámci možností, ked su deti zdravé, tak sa v pohode dá, alebo som si už zvykla 😎

fefferonka
10. júl 2010

ahojte, len v rychlosti, kuknite ČT2 - o mamickach, co maju stvoricky!!!! 😲 😵

to vam poviem, to je nieco....

zefa
10. júl 2010

ahojte
ste tu toho popísali,ale ma teší,že ste všetci relatívne ok
ja som deti na krmenie nebudila(nemusela,boli ako hodinky)
@juliagregor si sa mala..mne ani na balkone,ani doma(ani doma v kočíku) spať nechceli..my len von a brutál za každého počasia(aj ked fúriky padali 😠 )vzala som si čaj/kafe do termosky a brázdila(koľkokrát som ani živú dušu za 3 hod.nestretla 😨 )...kédy tedy som ich von uspala a vyviezla výťahom hneď hore a doma nechala spať v kočíku,neskôr som ich prekladala do postielky(tak ako boli v kočíku,nevyzliekala)a potom sa konečne naučili spať aj doma 😉 😝

juliagregor
10. júl 2010

ahojte,
takto prežívame 😀

juliagregor
10. júl 2010
fefferonka
10. júl 2010

ahojte dievcata 🙂
nestiham, konecne som vas precitala a reagujem...

@juliagregor Juli, dakujeme za zelanie za Patka 🙂 Kristinka je uz na tom lepsie, od vcerajsej polnoci nema infuzky... chudatko, len jej je luto, ze zahajila prazdniny v nemocke, ale nesie to statocne, ja som mala co robit, aby som neprerevala minuly vikend... bolo to tazke, bala som sa aj kvoli mliecku...
Juli a inak, ty najdes na nete vsetko 😉 dokument som nestihla, tak sa mi ho snad podari skuknut tu. inak krasne ste vikendovali.
a este Juli - s tou glukozou mas pravdu, bola som svedkom, bud nechali prerevat deti alebo dali glukozu... 😖

nam je velmi horuco...chalosi maju co robit a ja s nimi...

@katrinb Katka, velmi som si na Teba dnes myslela. rano som sem prisla a precitala co nove, aj to, ze site mali krusne chvile...este som si hovorila, ze sa musim opytat, ako riesite to urieknutie a co s tymi zapalkami vlastne robis... a co cert nechcel, poobede u nasich Patko tak strasne zacal plakat, ze som to este nezazila a normalne som mu aspon tie ocka olizala.... viem, su to take povery, ale ked je clovek zufaly, skusi vsetko... ☹ a k tomu spanku, sme na tom uplne rovnako... som KO a total nevyspana a ked mam dcerku v nemocke, fakt mi ta pomoc chyba. byvam v noci styri razy hore (dvakrat s kazdym...). viem, ze to prejde, ze pomaly porastu, ale ten spankovy deficit, mam pocit, ze mi je horsie ako po tyzdennom flamovani... za jednu nerusenu noc by som platila zlatom, snad sa to naozaj zlepsi....

vo stvrtok sme boli na neurologii, pochvalili nas a ze mam polohovat na brusko, aby cvicili chrbatiky. o dva tyzdne idemem do poradne na preockovanie, tak som velmi zvedava, kolko vazia, strasne mi otazeli a mam pocit, ze velkost 62 sme preskocili a uz nam je vel. 68 celkom dobra...

fefferonka
10. júl 2010

@katrinb - a to mas na balkone monokocik?

fefferonka
10. júl 2010

@jankabambulka to je smutne, ked clovek nema podporu u lekarov... na jednej strane im chce doverovat, na strane druhej, aby bol neustale v strehu, co vobec volaco robia... ☹ teraz som zazila v nemocnici so starsou dcerou... a mas krasne deti! 🙂

juliagregor
10. júl 2010

@fefferonka práve som to dopozerala, no som rada, že mám len dve a jedno 😀 , a tá novšia mamina, ja ked som videla ako tí chlapci vláčia kamene a hádži ich, ježiši ved ked to hodí druhému na hlavu, tak ho zabije 😝
ale asi pri štyroch by som to neriešila, no neviem...vdaka za dvojčatá..., preves im cez postieľky mokré plienky, bude sa im lepšie dýchať...a Kristínka babuľka je mi ľúto a v tej nemocke, ale hlavne, že je jej lepšie---
ja som rýchla 😀, teraz za mňa robia 4 baby a nestíhajú 😝 😀
chlapci si nejako zvykli na teplo, ale nechú sa kupať, boja sa vody tak hučia ako divočáci 😝

fefferonka
10. júl 2010

@juliagregor aj ja som si hovorila, ze vdaka "len" za dve. nestihla som to vsak cele a budem si musiet stiahnut nejaky novsi prehliadac, neslo mi to teraz pustit, ale velka vdaka za link, urcite pozriem.
tie plienky pouzijem. no kupanie sa nas bude tykat az buduci rok, tak uvidime... to uz snad budeme na dome a bude lepsie. v byte mame 31 st. 😝

murkaa
10. júl 2010

pozrela som si to,
asi by ma cvaklo 😕

juliagregor
11. júl 2010

@murkaa 😀 podobne
všimli ste si týždeň narodenia tých starších štvoriek, hovorila, že týždeň pred koncom, čiže mne to vychádza na 39 týždeň 😕 a ten kočík nemal chybu, ale tlačiť by som ho nechcela 😅
mňa zaujalo, že každý bol uplne iný, absolutne sa nepodobali

mariett
11. júl 2010

@juliagregor aspon že ste zdraví to je najhlavnejšie

katrinb
12. júl 2010

@fefferonka ahojky, nebola som tu cely vikend....tak nestiham vsetko hned prejst..ale aspon ti narychlo odpoviem...
To s tym urieknutim ti napisem do IP-..neskor.... S dcerkou mi je to luto...nejako mi uslo, co sa stalo...ze je v nemocke. Dufam, ze je to uz ok. Drzim palceky aby bolo. S tou nocou je to ako kedy. Niekedy aj ked vstavam casto, rano vstanem a citim sa skvele...niekedy sa citim otreas. Ale viac.menej som si zvykla. A su aj horsie veci (to si stale hovorim....ved je to aj pravda), a potom to neberiem az tak tragicky. To je suprove, ze ti tak rastu chalani. Ja idem na poradnu az 30.07. ale si ich odvazim skor. nevydrzala by som cakat tak dlho 😉 A ako s kojenim? Mna sa neustale susedy (co su na materskej) pytaju, ci este kojim.....uz mi to ide na nervy. Lebo ze jedna musela v 4 mes. prikrmovat - jedno babo a druha ako polrocne.....tak sa ma stale pytaju a sonduju, ako som na tom ja. Strasne, ved kazdy sme iny...a co sa tyka kojenia....som si povedala, ze nebudem riesit. Kazdy ma na to svoj nazor....a ja tiez 😝 Ale tie otazky...no.....dokonca sa manzela vcera jedna spytala, ked ho stretla. Esteze ich ma co zaujimat...evidentne sa "nenudia". Manzel sa len na tom smeje....ze zenske 😲

A maminky, aby son nezabudla - mam na vas jednu prosbu. potebujem suuurne radu.
Kazdyden chodievam sdievcatami vonku, na prechadzku. A stale boli uzasne...ziadne place, nic. Ale odkedy som bola doma na vikend (cize uz tyzde to trva), Adelka mi pekne zaspinka sama v kociku, a ked nespi, tisko si lezi (alebo si komunikuje). Ale Viivienka mi den co den spusti take nervy...najprv sa zlosti - total nahlas....ale po case zacne plakat, zajakavat sa...az kym ju nezoberiem na ruky, Jasne, ze ju nenecham sa nervovat dlho. Lebo po prve mi zobudi Adel, alebo aj ked je hore, tak mi neda srdce ju nechat dlho nervacit a plackat. no pokial som sama vonku - je to na nic...lebo neviem ju drzkat jednouz rukou, aby zaspinkala - je uz predsa tazsia, adrzuhou tlacit kocik.....Mali ste to niektora? Uz som rozmyslala nad nejakou klokankou, ci vakom (to je jedno, prosdte nad nejakym nosicom), aby som mohla chodit von. Lebo inak buem musiet trcat doma...az kym nedojde manzel..a to by somprisla o nervy. Hlavne ked je vonku tak krasne. Prosim poradte...ako to riesit? Alebo ci len preckat tu dobu.....ja verim, ze sa to vrati do strarych kolaji. Doma mi vacsinou sama zaspi cez den...a niekedy si musim ku nej lazkat, potrebuje ma citit. A na noc zaspava sama...resp. na prsniku. Nechem si urobit z decka nervaka.....ale zase nechcem nieco zbytocne presvihnut....ako to riesit?

Dik za rady......a krasny dnik prajem vsetkym

smejkaa
12. júl 2010

Ahojte. Chcem sa spytat, ci nemate niektora na predaj buginu pre dvojicky. 🙂 Zhanam nieco velmi jednoduche, male, za dobru cenu. 🙂 Dakujem. Prosim do IP.

matelko1
12. júl 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
vcera sme trosku oslavovali,mm mal narodky,tak sme robili gril party.
teraz si vas idem precitat.

matelko1
12. júl 2010

@katrinb tak to ti ja neporadim.u nas niekedy zacne maximko v kociku vystrajat,zoberiem ho na rucky a po chvilke sa ale ukludni a uz je zase vsetko ok.lenze ako vidi alex,ze je maxim na rukach,tak zacne aj on vystrajat,no ziarli 😵
mozno sa to napravi a bude to zase v starych kolajach.vyzaduje si vacsiu pozornost vivienka 🙂

katrinb
12. júl 2010

@matelko1 no to ano....moj zlatusik...ja jej ju dam...ale predsa len, bolo by lepsie, ak by sa ukludnila..no ona s ukludni jedine na rukach a to az ked zaspinka....

juliagregor
12. júl 2010

@katrinb ahoj, ešte ráno som prečítala, len sme boli doteraz bez elektriky, tak teraz píšem...
Katka ja by som ju určite nenosila a neviezla pred sebou kočík, ked plačká, nájdi lavičku, sadni si s ňou, pomojkaj, daj prsník a naspäť do kočíka...aj mne plakali, ale v zime a to ich nemôžeš vybrať z tepla, neboj sa, "nerváčkou" ju trochu plaču nespraví, 😉
ja viem, že sa mi ľahko píše, ked neplače moje dieťa, ale aj ja som si tých plačov užila a hlavne, ked Andrej cvičil vojtovku, mm to nemohol ani vidieť 😒
moja rada ...na ruky zobrať, pomojkať, ale nechodiť, lebo si taký bič na seba upletieš, že ani von nebudeš môcť ísť...

katrinb
12. júl 2010

@juliagregor dakujem, dnes to tak vyskusam.....len dufam, ze zatial adelka sa nezobudi, ked budeme stat.....ono to je rozne. Niekedy spia aj ked stojime, teda vonku, a niekedy sa zobudia, ze sa s nimi nehybe...zavisi asi od spanku, aky maju akurat. ale dik. uz sa tesim na podvecer, ako vypadnem z domu...je to tu hrozneeee.....a horuco. dik moja, dam vediet, ako bolo vonku....a ako sme to zvladli

juliagregor
12. júl 2010

@katrinb Katka daj si nohy na koleso a trošku s ním trepkaj, ked sa nauť´čia spať bez chodenia, je to najlepšie a aj príprava na spánok cez obed v postieľkach, skus a pomaly im pridávaj státia...
a ked jeden mov plakal a nevedel sa ukľudniť, tak sme sa posediačky hrali, milovali takú červenú šuchotavú lienku a ona aj pískala, tak sem tam sme zapískali a aj zabudli prečo plakali...

juliagregor
12. júl 2010

my sme tu mali chodník, ktorý sme volali uspávací, bol v hroznom stave a deti tam vždy hned zaspali 😀
a chodila som po tráve a všetko možné som skúšala, aby spali a pod stromami sa im páčilo

matelko1
12. júl 2010

jedno stastie,ze moji chlapci spia aj ked kocik nieje v pohybe.
cakam kedy sa maxim zobudi,dam im papat a ideme von.chcela som ist poobede,ale hned ako som otvorila dvere na dome,tak som dostala facku od toho tepla,tak som znova deti povyzliekala a dala bubat do postielok.trosku som si aj ja oddychla.

matelko1
12. júl 2010

v piatok som kupila zirafky z prirodneho kaucuku piskajuce,/boli aj v casopise mama a ja znazornene/,ale jedna zirafka stala14 €,skoro som odpadla a to som musela dve kupit.neviem co je na tom take drahe,ale ked sme dosli domov a som im ich dala,tak keby sa dali rozobrat,tak ju rozoberu do spiku kosti 😀 😀 😀

juliagregor
12. júl 2010

hračky sú veľmi drahé 😝 a ešte len budeš kupovať... 😀
mauzi tu mala v bazári hračky