Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mmisu
7. dec 2011

@meusicka - tak sa drzte aby ste s detickami oslavili Vianocne sviatky v zdravi a pohodicke!!! To je nadherny darcek pod stromcek. 🙂

meusicka
7. dec 2011

@cavik no vyborne... tak ked uz by som tam mala byt vtedy tak aspon sa budem mat ku komu ozvat 😀 ja zacinam 36tt akurat zajtra, takze ten termin co mi dal, to budem uz ku koncu 38tt.
moje baby maju podla usg vahu cca 2000g, takze aj oni mozu kus podrast.
nadstandard som si bola zarezervovat uz ani neviem kedy, nejak okolo 26tt, ale no ci ho aj dostanem to je ina otazka. inac som sa o zabudla spytat, ze ako to vidi s prirodzenym porodom. no ale este to je skoro riesit. mam za nim prist zase v sobotu 17.12.? to mu este asi zavolam na ktoru sa tam mam dostavit, ci zase az poobede?

kolko vazia tvoje babatka? a inac ak sa smiem spytat koho mas v brusku? ja tam mam dve slecny 😀

meusicka
7. dec 2011

@lensam ahoj, tak my sme riesili dvojickovsky, lebo nasa mala su uz dost dlho nevozi. ked mala dva rocky tak vtedy uz veselo pesovala vsade. ale je to indi vindi. ta moja uz do kocika nechce, aj ho predavame, zabera nam tu miesto 😝

lensam
7. dec 2011

@meusicka dik, tak to rozhodovanie necham az na neskor. uvidim ako bude maly napredovat. zatial ma kocik rad.

alenocka11
7. dec 2011

@parvitas ahoj... neviem ešte kde pôjdem rodiť... malú som rodila vo zv a ani tam som nebola moc spokojná... no ale uvidíme, čo mi povedia doktori... ja chodím raz za mesiac na kontroly ku svojmu a do bb idem až po dvoch mesiacoch... tam ma len pre istotu môj dr. posiela... a tak...

cavik
7. dec 2011

@meusicka ...ja mám v bruchu chlapca a dievčatko a včera mali odhadom 2200 a 2400g. Oni sú od začiatku väčšie, už v 12. tt mi to tak vychádzalo. Ale ako povedal p. dr....týždne neoklameš, môžu byť väčšie, ale nemusia byť ešte úplne vyvinuté, preto sa aj uvidí, či to bude toho 27.

parvitas
7. dec 2011

@mmisu dakujem za obsirnu odpoved 🙂
jj, dr. Grochala poznam, boli sme unho na sone, ked nam vysli zle vysledky tripple testov (downov syndrom), nastastie to vyvratil... takze dufam, ze obe baby budu naozaj v poriadku...
skoda len, ze je to dost daleko a aj ta cena... ma sice kvalitnejsi ultrazvuk a aj nam deti ukazal podrobnejsie, ale predsalen sme tam stravili 1,5 hodiny (aj s poprechadzanim, nech zmenia polohy a lepsie ich premeria - mimochodom stale sa mu vrteli, tak som obcas nevedela, ktoru meria... 😉 ). a manzel sa musel venovat starsej dcerke... ale nakoniec videl aj on nieco. ale tiez som bola velmi spokojna a odporucam ho tiez. 🙂
@meusicka co sa tyka tej jednej placenty a dvoch obalov, aspon myslim, ze to dr. grochal vysvetloval nejako tak, ze to spojenie vidno ako T ale ked su dve, tak ako gama ( Y).

tanicka09
7. dec 2011

caute baby, len som sa chcela spytat- pre tie, co uz teda dvojicky mali (ja som momentalne v 36 tyzdny), ze kedy to zacne byt trosku lahsie co sa tyka deti..myslim tym, po prvom roku, alebo ked maju dva a pod..dakujem

juliagregor
7. dec 2011

@tanicka09 dobra otazka 😎
prvy rok je tazky fyzicky a dalsie psychicky 😀
ale su perfektni, je neskutocne, co dokazu spolocne vymysliet, treba ich viac strazit...lebo je to presne tak, ako som kedysi davno citala...jedno si len zlobu vymysli, ale dvojky ju aj dokoncia...
nicoho sa neobavaj...Rulikova napisal vo svojej knizke..:Dvojky sa narodia len rodicom, ktori ich zvladnu....
😉

juliagregor
7. dec 2011

pre nove tehulku ww.dvojcata.kat.cz
dobra stranka, pozrite galeriu kocikov, ale hlavne vymysli nasich dvojcat... 😎

nattalia
7. dec 2011

Neveeriiim, Matusko mi uz zasa horuckuje!!!! Naposledy to bolo ani nie pred tromi tyzdnami, a vtedy to bola asi viroza alebo zub - skor zub, lebo kratko potom uz sa prerezal a predvcerom uz vykukol uplne!!! Maminy, co ste si zubami uz presli, moze sa takto skoro tlacit dalsi (zatial nic nevidim) a moze aj pri dalsich zuboch teplota atd.? inak mu nic nie je, ani nesopli, ani nekasle, len je uplakany (to ze vsetko kuse, tak to ani nespominam, to uz robi dlho...)☹ na nervy uz som z toho, kazdu chvilu len bojujeme s teplotami.... zazili ste niektora nieco podobne? A vasim dvojickam vysli zuby nejak v podobnom case alebo uplne rozdielnom?

ika00
7. dec 2011

@lensam Podla mna sa situacia ukaze. Moja dcera uz ako 2rocna presla vsetky vzdialenosti, ktore som potrebovala. Kocik pre trojicky bude podla mna neprakticky... skor sa obzeraj po takom stupienku ku kociku, na krory by si stupol a ty ho odvezies. Kym budu deti male, mohlo by to fungovat, ked povyrastu, bude co tlacit v kociku. Zacni Samka na jar privykat na chodzu.

tanicka09
7. dec 2011

@juliagregor dakujem za odpoved, uz sa teda idem pomaly psychycky pripravovat..ale tesim sa 🙂

juliagregor
7. dec 2011

@tanicka09 jasne, tes sa, deticky su uzasne aj ked trochu neposlusne 😀

meusicka
8. dec 2011

@cavik no to je pravda, je to aj o genetike, moje deticku su stale vahovo skor na spodnej hrane, ale aj dcera sa mi sice narodila na 41tt ukonceny a mala len 3090g, takze ani tieto nemusia byt neviem ake velke 🙂

inac je mozne ze som ta v ut. poobede videla v nemocke? nemala si nahodou taky svetrik s vianocnou tematikou? len manzel ma upozornil, ked sme sedeli na chodbe, ze ta mamicka s bruskom, co nastupovala do vytahu by si mohla byt ty, kedze sa mu zdalo ze ma brusko take "dvojickovske" 🙂

meusicka
8. dec 2011

@nattalia kludne to mozu byt zubky, mojej malej sa tlacili za sebou jedna radost, na 6m mala dolne dva s odstupom jedneho dna jej vykukli, na 8m mala horne dva a na 10m jej v puse svietili uz vsetky styri zubky dvojky. dokonca jej isli tak, ze stale najprv hore v pravo, potom spodne vpravo a potom na druhej strane, zase hore a potom dole. my sme natierali dasienka Dentinox gelikom, (po case sme vsak uz len trpeli, lebo ked sa jej prerezavali zadne, tak ma stale kusla a bola jak buldog ... nepustila ani za svet)
ked mala rok, mali sme uz 12 zubov.

drzim palce nech to nie je nic vazne a naozaj len tie zubky. pripadne skocit k dr, nech vyluci inu pricinu.

mamoka4
8. dec 2011

@nattalia Ahoj, my sme takto horučkovali v auguste...a Dr. že zuby!!! Neboli to zuby....ale nakoniec šiesta choroba - vírusové ochorenie. Držím palce....ale tvoji su uz velký a mozu to byt aj zuuubky... 😠 😒

mamoka4
8. dec 2011

@cavik Mna tiež takto Dr.. plánovali....dokončiť 38 tt. a termín pôrodu plánovali na 8.3. plánovaná sekcia.....a dvojky sa vybrali na svet 3.3 (odišla mi v noci voda..) máš pekný týždeň...budeš mať krásny vianočný darček. 🙂

mamoka4
8. dec 2011

@lensam Ahoj, ja mam 4 deti sice staršie deti oveľa staršie od tvojho malého, ale určite by som ako u ž baby písali učila malého na pešiu chôdzu, dvojičkový kočík je sám o sebe dosť tažký nie to tam voziť tretie vacsie dieta....neboj malý zvládne...moja Sofia zacala chodit 2,2 r. do škôlky a uplne bezproblémov....Skus ho povysit na velkého brata....lebo tolko casu uz nenho nebudes mat ako mat teraz...a bude musiet byt samostatnejsi... 😉

nattalia
8. dec 2011

@meusicka
@mamoka4 ahoj holky, dakujem moc, aj my sme si mysleli, ze to bude siesta choroba, ked mi takto pred tromi tyzdnami teplotoval, ale nevyhadzal sa potom, tak asi nebola... ☹ s doktorkou som rano volala, tak sme sa dohodli, ze pockame este do zajtra rana, ako sa to vyvinie, a potom nech sa ukazem, keby ta teplota nepresla... vraj to mozu byt aj zubky, ale aj viroza... viete aku ma inkubacnu dobu taka viroza? boli sme totiz v utorok na poradni (museli sme ist mimo poradnovych dni...lebo sme si pomylili datum), a bolo tam aj chore dievcatko (a uz len to, ze cakaren u lekara), no a na druhy den teplota. ☹ Myslite, ze to moze ist tak rychlo? Lebo ja s nimi inak ani do obchodu nejdem, vyhybam sa uzavretym priestorom ako cert, kedze sme teploty absolvovali uz dva krat v oktobri a novembri...☹

meusicka
8. dec 2011

@nattalia no zeby hned na druhy den teploty, to je asi skoro, ledaze by uz to bolo v nom. ale teraz je aj tak take hnusne pocasie 😝

cavik
8. dec 2011

@meusicka ...ak to bolo okolo pol štvrtej tak áno. Mala som na sebe manželov tmavomodrý zateplený sveter s bielym nórskym vzorom. Do ničoho iného sa už nevojdem 😲 😎 . Bola som dole na prietoky a na 4. poschodí som sa ešte bola vycikať, vyšla som tam s dr. U, naspäť som išla sama. 🙂
A áno, určite je to genetika, môj prvorodený sa narodil cca 10 dní pred termínom a mal 3760g. Čo som aj rada, len tie kilá nosiť, uffff, mám dosť. 😝

@mamoka4 ...ďakujem, verím, že všetko dobre dopadne 🙂

nattalia
8. dec 2011

@meusicka ved aj mne sa to zda skoro...☹ len mi nejde do hlavy, kde mohol lapnut virozu, ked chodime len von na prechadzku, inak sme doma, jedine zeby nam to domov niekto doniesol... manzel, rodina ... vsetci su sice zdravi, jedine zeby niekto bol nosic...☹ aaach jo, no uvidim, aka bude noc, a podla toho sa rozhodnem, ci pojdem doktorke... lebo najskor v cakarni nieco nachytaju deticky ☹

nattalia
8. dec 2011

@meusicka resp. uz ani neviem, co mam chapat pod pojmom viroza, dnes uz je tusim viroza vsetko 😎 je na to nejaka definicia ? 😀

meusicka
9. dec 2011

@nattalia veru, ale to je aj tym, ze je teraz take mierne pocasie, keby sme mali konecne nejake tie nizsie teploty, tak hned by bolo lepsie. zial takym malym detom estse clovek nevie ani velmi co dat, ked su tak mierne nachladene. ja uz som normalne rada, ze moja uz ma takmer £ rocky a tak ked vidim, ze na nu nieco lezie, hend jej davam viac vit. C. na virozy to zvykne zaberat 🙂
@cavik takze si to potom bola ty 🙂 manzel dobre tipoval podla bruska... musim mu povedat ze uz sa z neho stava expert 😀 😀 😀

in131
9. dec 2011

Ahojte, prosim vas nevieme sa rozhodnut ci vlozit dve alebo jedno embryo. Poradte? da sa to zvladnut? nemali ste vtehotenstve problemy? Nehnevajte sa blbim otazkam ale to vahanie je hrozne.

mamoka4
9. dec 2011

@in131 Ahoj, ja som prišla k všetkým deťom prirodzene...ale určite Ti môžem povedať, že mať dvojičky je oveľa náročnejšia ako 1 babätko. ALE dá sa to zvládnuť! 😉 😉 a ver mi, milujúca mamina zvládne aj trojičky...niekedy nám je ťažko ale s deťmi krásne ... držím palce pri rozhodovani...

gemini2
9. dec 2011

@in131 neboj sa toho, aj ja mam dvojicky....da sa to zvladnut a staci jediny usmev mojich deti 🙂 a zas mam sily.

matelko1
9. dec 2011

@in131 zalezi akej je kvality a doki v centre ti poradi....ale poviem ti,ze dvojicky je mat krasne.ja by som nemenila.je to sice narocnejsie,ale da sa to zvladnut......ten usmev,ta radost....je to neopisatelne...

meusicka
10. dec 2011

@cavik a mas sa aj ty znova za dr. dostavit teraz 17.12.? mne tak hovoril, ale som sa zabudla spytat na ktoru??? znova tam bude poobede, nevies nahodou? diky 🙂